Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
20. feb 2013

@emanka aku mate teraz vysku a vahu, vek? To co by si ty chcela je 9-36, ale nemam tu link na zgrupnute testy, musim ti to pozriet doma... Ja mam presne z tohoto dovodu Evolvu, ze som chcela mat deti co najdlhsie na vlastnych pasoch a potom ich len schovat a pouzivat sedacku ako 15-36. Ale ta nie je na isofix, doma pozriem.

Vnutorne pasy su len do 18 kg, aj ked mas viacstupnovu sedacku, dlhsie sa nepouzivaju. Ono by inak aj bolo dost smiesne, keby si skolaka sukala do vnutornych pasov 🙂

emanka
20. feb 2013

@nanika meria 107 cm a váži 17 kg, v máji bude mať 4 roky. Ono je už asi zbytočné kupovať 9 - 36, keďže ako píšeš tie pásy sa používajú len do 18 kg. Skôr už asi 15 - 36 kg a tam asi nebudú pásy. Fakt si neviem predstaviť, že budem malú pripútavať len pásom v aute. Ako ju poznám, tak hneď vylezie zo sedačky a bude behať po aute. Za rok bude snáď už rozumnejšia, ale ešte rok v Safefix-e nevydrží.
Porazí ma, dúfam, že taká existuje. Zatiaľ ďakujem a čakám na odpoveď. 🙂

mirokinder
20. feb 2013

Dobrý deň mamičky, skúste pozrieť aj http://kociky.babyland.sk/k/2/autosedacky.html Ponúkame francúzske autosedačky Renolux a španielske autosedačky Jané - všetky kategórie. Téma autosedačiek je veľmi bohatá a nie vždy platí, že najdrahšia je najbezpečnejšia, resp. naopak, že lacná nie je bezpečná. Bolo by to na veľmi rozsiahlu diskusiu. Prajeme pevné nervy pri výbere a hlavne veľa šťastia, aby ste ich nemuseli testovať v reálnej situácii! Kolektív Babyland

nanika
20. feb 2013

@emanka sklamem ta, s tymto nepohnes. Lebo vsetko je uz nad 18 kg len kategoria 15-36 a to je len na dospelacke pasy. Dcerka ma uz ale na takuto sedacku vek, neviem, ako je to s rozumcekom. Budes musiet urcite obdobie pretrpiet a neustale kontrolovat, ci ma pasy na mieste a napominat a napominat, na to si treba rezervovat hlavne cas a nervy, hlavne kratke trasy zo zaciatku.
http://fotelik.info/pl/testy/grupa:15-36/ocena/...
tu mas testy, urcite sama prides na to, ze v tejto kategorii sa uz uplne blbe sedacky nepredavaju. Ak by som mala peniaze, isla by som asi do tejto http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed... ma uzasnu bocnu ochranu, kvalita Romer, ma aj isofix.

emanka
20. feb 2013

@nanika práve s tým jej rozumom je to zložité 😅 Ona je hrozný výmyselník. Aj na safefixe keď zistila, že si dokáže dať dole pásy, ale len tak, že ruky prestrčila, tak to robila neustále. A ja nervy, len som ju okrikovala, veľakrát som musela na diaľnici na odpočívadle zastaviť a dať jej ich poriadne. Potom som ju poriadne na pevno pripútavala a vtedy si ich dole nedokázala dať. Ale zas v lete mi jej bolo ľúto, horko jej bolo, no ale bohužiaľ, musela vydržať. Neustále som jej hovorila o havárii, o policajtoch a pod., až si ich prestala dávať dole. No myslím, že teraz to bude zložitejšie, no ale nič iné nám nezostáva.
Ďakujem za tip, vyzerá dobre tá sedačka a asi ju aj kúpim. Keďže už bude mať 18 kg, v Safefixe už asi nebude v bezpečí, že? Čo sa vlastne stane, ak je tam ťažšie dieťa? Odtrhnú sa pásy?
Ešte raz veľmi pekne ďakujem za rady a tip 🙂

nanika
20. feb 2013

@emanka tak zasa nie, typujem, ze to cislo, co sa prezentuje navonok je poddimenzovane, takych 20 kg by mohli vydrzat urcite, ale tak kto sa na to spolahne...
Pozri si aj nejake ine, ak nieco vyberies, posli mi link, mrknem ti to a samozrejme ich potom treba ist mrknut na zivo...

emanka
20. feb 2013

@nanika už som pozerala aj iné, ale nič sa mi nepozdáva. Asi fakt kúpim túto. No a samozrejme, že vyskúšame na živo, len dúfam, že sa zavrú dvere a nebudú sa dotýkať tých bočných plastov. Vraj sa to nemôže dotýkať dverí. No a ak sa to tam nezmestí, tak budem musieť hľadať ďalej. Kúpime ju asi v máji, možno skôr. Dám vedieť, ako to dopadlo.
Ešte raz dík.

nanika
21. feb 2013

@emanka nz, drzim prstiky 🙂

ivka82
23. feb 2013

@nanika ahojcek, takze ja som pohodila dva obchody so sedackami, kde mi teda poradili dalsiu do vyberu..Kiddy cruiserfix pro..ide do vysky aj sirky zaroven, co u napr. u romera nie je mozne. tak teraz fakt neviem, ci tu evolvu, alebo kiddy pripadne romerku. co by si volila,? nemas nahodou skusenosti s tou kiddy cruiserfix pro? moc dakujem🙂

nanika
23. feb 2013

@ivka82 Ivi, ale ta kiddy cruisefix je od 15 kg, cize nema vlastne pasy, pre dvojrocne dieta mi to pride blbe, jedine, zeby sa ti uz na vysku do pasov (ci vahou okolo 18 kg) nesadlo.

Evolva plus je mierne (par cm) rozsiritelna do bokov a co do vysky, sedelo mi v nej 12 rocne, dost vysoke, na svoj vek dievcatko a zmestilo sa...

kvetinka211
23. feb 2013

@ivka82 ahoj, bola som v podobnej situacii ... v 11m sme kupovali sedacku ... nakoniec som sa rozhodla pre kategoriu 9-36kg, cize nam vyrzi do 12r a napriek tomu je podla testov bezpecnejsia nez britax evolva ... mame cybex pallas fix 2 (s isofixom). Najprv som mala dost nervy, pretoze v predajni tiez nehrozilo ze by si do cohokolvek sadol. Doma ked sme ju rozbalili tak si do nej na chvilu sadol, ale v aute o pultiku ani pocut, hladkal si staru sedacku a tvaril sa smutne 😒 Uz som myslela je ju budeme musiet vratit. Ale potom som mu povedala ze to ma taky vankusik a opatrne ho zapla, staru sedacku sme schovali a spokojne jazdime s novou. Da sa nastavovat aj na vysku a ked bude mat 18kg co je okolo 4 rokov, tak sa prestavi na kategoriu 18-36, potom je uz bez pultiku a dieta sedi zapnute normalnymi pasmi (teraz ma tie pasy cez pultik), sedacka mu robi vyvyseny sed a chrani ho pred bocnymi narazmi (aj v oblasti hlavicky). No my sme nakoniec spokojni 😉

ivka82
24. feb 2013

@nanika ok super za info..hej, to je iba na bezne pasy..no opat sme vyskusali ale iba 1 sekundu, lebo maly to proste asi nemusi:( o to je to horsie:(

ivka82
24. feb 2013

@kvetinka211 dakujem..ja som tiez premyslala nad cybexom, ale v predajni mi poradili, ze kiddy je vraj lepsia(cybex je napodobnenina kiddy) vraj..tak neviem, nevidim ja do toho som iba bezny uzivatel resp. kupca 🙂 bojim sa, zeby si na pultik nezvykol, nakolko nebol zvyknuty ani do teraz:( vy ste mali na tej starej sedacke pultik ci nie?

kvetinka211
24. feb 2013

@ivka82 ahoj, no ja som zvazovala kiddy, cybex a este concord transformer. Kiddy som rovno vylucila, lebo mal v testoch aj sedacky ktore uplne pohoreli ... mala som potom problem doverovat tym, co sice dopadli dobre, ale boli od toho isteho vyrobcu. Celkovo tie modely od tychto troch ktore som mala vybrane, mali takmer totozne hodnotenia v roznych testoch a v danej kategorii vycchadzali najlepsie (mali znamku 4 na rozdiel napr. od evolvy123 ktora mala 3). Ked som pozrela detailne hodnotenia, tak cybex vychadzal lepsie nez concord tusim v bocnom naraze, uz sa nepamätam. Pri concorde ma tiez zmiatlo, ze v testoch bol trasformer pro a v nasich e-shopoch T pro co som si nebola ista ci je to iste ... cize tym bolo definitivne rozhodnute pre cybex. Na starej sedacke (to je uz fakt antikvariatny unikat americka evenflo r.v. 1993 🙂 sme mali pultik, ale uplne ineho typu nez mame teraz, preto mu ten novy chvilu vadil. Ale uz nebudem velmi vychvalovat ten cybex, lebo dnes mi pri nastupovani po dvoch mesiacoch bezproblemoveho jazdenia zacal zasa strajkovat pri zapinani, tak dufem ze to nebude nic vazne 😀

ivka82
25. feb 2013

@kvetinka211 no v to dufam ze nebude strajkovat🙂 ja fakt neviem, je to hrozne tazke, na prvom mieste bezepcnost dietatat to je jasne, ale clovek nevie co ma vybrat, aby si potom v pripade nehody nahodou nevycital ze vybral zle.. no najhorsie je to, ze si vobec nechce sadnut a vyskusat..co nam zhorsuje situaciu. je pravda. skoda ze nerobia 5 bodove pasy aj pre hmnot.kategoriu aspon do tych 20 kg, lebo napr. moj maly bude mat o tyzden 2 roky, a je na svoj vek riadne vysoky. vsetci mu typuju aj 3 rocky. no musim este pogooglit, ale najlespie je asi mozno vyskusat, pozicat, tusim tu niekto pisal, ze na vykend si pozical, uvidim ako sa v nej bude citit a rozhodnem sa podla toho, ktoru..

ivka82
25. feb 2013

@kvetinka211 inak ale vidis, v testoch kiddy pohoreli, a mne predavacka s detmi povedala, ze mala aj romerku,ale vraj vymenila za kiddy ze su naj..a dokonca mi to potvrdili v 2 obchodoch

ivka82
25. feb 2013

@nanika ahojce, prosim este jedna ifno hladom evolvy..toto som nasla na nete rozdiel od klasickej vraj plusova ma
Navíc oproti variantě Evolva 123:
možnost plynulého nastavení šířky autosedačky, vies mi prosim blizsie povedat, o co sa jedna? 🙂

nanika
25. feb 2013

@ivka82 po bokoch sedacky z vonkajsej strany su take zapadky, ktore umoznuju rozsirenie sedacky z kazdej strany cca 1-2 cm, ale u tejto sedacky je to takpovediac zbytocne, lebo poskytuje dobru bocnu ochranu aj malym, aj velkym cestovatelom a je dostatocne siroka aj pre velke deti. Je to skor by som povedala, marketing. Aj tie priehradky vysuvatelne pre ulozenie desiaty, pitia su dost na figu, lebo nie kazda flasa ti tam bude drzat. Maly to ma rad, ale hovorim, musis si vyskusat flasku, ktora ti potom nepada. Co je naozaj na plusku dobre, je pohodlne stahovanie pracieho potahu, bez demontaze pasov, je to sup-sup, oproti zakladnej verzii.

nanika
25. feb 2013

A porovnavat tu kiddy a inu nepultikovu sedacku pre deti, pripadne s isofixom a bez neho, to su neporovnatelne veci, kedze nie kazde dieta bude v sedacke s pultikom sediet, kupuju sa len pre stupen 9-18, potom sa uz pouzivaju s beznymi pasmi a uz nemaju tu stvorkovu ochranu z testov. A isofix tiez kazdy nema a ak je to dobra znacka, tak isofix na bezpecnosti prida, ale zasa kvoli tomu nebudem kupovat nove auto. A este jedna pripomienka, pri poslednom testovani konkretne od Kiddy pohorela jedna sedacka, mam pocit, ze sa pri testovani poskodila tak, ze by ohrozila dieta, neviem, uz ktory typ. Takze len o znacke to nebude...

Cybex je porovnatelny s Kiddy, ale kezde ja mam od nich sedacku, ktora aj pri testovani dopadla dobre a mne krajne nevyhovuje, mne osobne sa tato znacka sprotivila. Ono si treba porovnat aj komfort, kvalitu potahu, lebo v tomto byvaju rozdiely...

ivka82
25. feb 2013

@nanika no ved asi nieco podobne ako pri first class..tam tiez ide dobre dolu potah 🙂 ved prave..stale zvazujem, ale asi to urobim tak, ze kupime evolvu, inak ako je to tam s bocnou ochranou myslis ze je porovnatelna ako s tymi, ktore sme tu spominali? teraz dost propaguju na tych ostatnych bocnu ochranu- vraj to" zbera"energiu pri naraze ci co.. no nic, first class -tam este mame neaky ten mesiac, mne sa zatial tiez pozdava evolva, som zvyknuta na britax, aj maly ved je v tej sedacke od neach 5 mesiacov az do teraz..trosku mi chyba isofix,ale ani v tom first classe sme nemali. este prosim ta, ked sa daju vnutorne pasy na evolve, dolu, a prejde sa na normalne pasy, je tam neaka zabrana, aby sa ten pas hore neposuval?(myslim, tym, ze hore to davas to dakej cervej umelej hmoty, kadial ma byt vedeny pas, a ci tam nieje taka "poistka" aby sa pas zaistil, neasku sponku ktora by ten pas uchytila a sucasne istila?

nanika
25. feb 2013

@ivka82 spona tam v ramci bezpecnosti ani byt nemoze. Ale pas je vedeny krasne cez podbrusko dietata v dvoch cervenych smerovacoch a dalsie dva su pri hlave (podla toho, z ktorej strany putas), ako hovoris, cervene oko, ktore pridrza pas a ten naozaj nezavadzia. Ak by si bola z okolia BA a z BA, mozes si to skusit vyskusat u mna, bezne pouzivam dve Evolvy, jednu s vnutornymi pasmi a jednu uz s dospelackymi 🙂 Evolva ma dobru bocnu ochranu, je to skor otvorenejsia sedacka, takze dieta v nej nie je obmedzovane, ale zaroven pekne chrani. A v lete je to priam dokonale, lebo tak, ako je formovany podsedak, dieta sa ti tam vyvali a nie je mu teplo 🙂

Prepac, ak sa ti zda, ze som zamerana akurat na Britax-Romer, ale od nich mam uz 4. sedacku a zatial, co som mala z viacerych znaciek, mi tato pride ako dobra kvalita za rozumnu cenu 🙂 Ale jasne, ze su aj lepsie sedacky, ale s Evolvou mam osobnu skusenost a zatial nikto, kto ju kupil, neofrflal🙂

leonna
25. feb 2013

@emanka ahoj ak si potrpis na bezpecnost, tak ja by som na tvojom mieste zvazovala recaro. my mame a sme max. spokojni. vyrobca robi sedacky do pretekarskych aut a mam potvrdene aj od znameho co robi posudky pri dopravnych nehodach, ze recaro a romer su top co sa tyka kvality.... 🙂

leg
25. feb 2013

@emanka Ahoj, řešili jsme to samé. Malé budou 4 v červenci a už teď je ve velké sedačce a poutáme jí jedním pásem. Také jsme samozřejmě měli strach, že z ní uteče, protože nevydrží chvilku v klidu. Ale stačili 2 jízdy v autě, jeden hodně přísnej rozhovor a je vyřešeno. Stačilo pohrozit, že jí zase dáme tu "malou" a byl klid. A neboj, z tý velký ti neuteče. Ten pás přes bříško drží dobře. Teda nevím, jakou plánujete koupit, ale my máme Romer Kid Plus.

ivka82
25. feb 2013

@nanika to vobec nie, hovoris iba svoju skusenost. ja tiez odporucam zatial britax, s tou mam ako som pisala dobru skusenost. naozaj..do ba to nemam daleko, mozno by som aj dobehla,idem kuk, kde sa da objednat,lebo v brendone mi povedali zenemaju na sklade, a vsade kde pridem je vypredana:( este raz dakujem za cas a trpezlivost na moje otazky, ale vidim ze fakt poznas tie sedacky, a vied super poradit co matky laicky ako ja urcite velmi ocenia🙂

emanka
25. feb 2013

@leonna ahoj, ďakujem. Rozhodla som sa pre Romer, doteraz sme mali len Romer a bola som spokojná. Samozrejme, nemali sme žiadnu haváriu, ale verím, že by obstála 🙂

emanka
25. feb 2013

@leg ahoj, díky. Ideme kupovať tiež Romer, ale Kidfix sict. No ja dúfam, že Lea si dá povedať ako tvoja a nebude vymýšľať. Stále hovorí, že ona nechce novú sedačku, že túto starú má rada, tak uvidíme ako to zoberie.

nanika
25. feb 2013

Baby, vsetkym vam prajem tu "vasu pravnu sedacku" a vela stastnych km, nech sa nasim striebram v nich dobre vozi a my mame dusu na mieste, ze su v bezpeci.

leg
25. feb 2013

@emanka Baruška taky nechtěla. Novou jsme nechali 2 dny stát v obýváku a skamarádili se 🙂

kvetinka211
25. feb 2013

@ivka82 no mne cybex ani nedai dolu z police na vyskusanie, iba evolvu a concord 🙂 asi maju rozne vysoke provizie pri roznych znackach... tie kiddy mozu byt dobre sedacky, niektore modely dopadli dobre iba jeden mal nejaky problem ... ale stacilo to na to, aby ma to odradilo. Mne sa predavacka snazila predat tu evolvu bez isofixu ... a potom to zaklincovala tym ze v pripade skaredej nehody aj tak nic nepomoze ... asi ma pravdu, no nie je to moc dobry marketing 😀 Ja som este uvazovala o tych skandinavskych co su otocene smerom dozadu (napr. http://www.bezpecnaautosedacka.sk/), ale bala som sa ze by z nej za chvilu vyrastol a ceny maju teda poriadne ... teraz tam maju aj nejake do 36 kg, ale po 8 kg su uz v smere jazdy ... vyhoda je, ze maju vlastne pasy aj isofix, taku kombinaciu som tusim nevedela najst ... ale tieto sedacky sa nevyskytuju v beznych testoch, tak ich neviem porovnat s tymi nasimi ... a laicky ked si to vezmem, tak sa mi zda byt bezpecnejsie v pripade otocenia dopredu mat pultik pred hlavou nez ho nemat ... Ale maju aj take co su do 25kg v protismere jazdy ... to uz stoji za uvahu, lebo 25kg je este daleko ... tam som sa vsak bala ze by mu viac nez pultik vadilo otocenie dozadu ... to je skor vhodne pre deti, ktore prechadzaju rovno z vajicka a nevedia ze sedacka moze byt aj smerom dopredu ... ale mozno by si zvykol ....
V kazdom pripade, keby si aj kupila nejaku pultikovu tak ak objednavas cez net, tak mas 7 dni na bezdovodne vratenie ... aj ked je to samozrejme ostara posielat to naspät a cakat na vratenie penazi, ale je to aspon aka-taka poistka pre pripad ze by tam nechcel byt ... ja som sa tie prve dni uz zo zartu vyhrazala ze mu kupim ten najlacnejsi cinsky podsedak ak si nezvykne 🙂

ivka82
25. feb 2013

@kvetinka211 ved to..najradsej nemysliet, ze neaka nehoda bude i ked treba ratat aj s tym..no uvidim, snad sa rozhodneme spravne, kazdopadne dakujem za info🙂