Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
21. dec 2010

@mimamer rozhodne odporucam karavan loooooooooooooool

nanika
21. dec 2010

@brusnica1 Tak toto mi nenapadlo, ze vlastne pri sedackach od 15 kg, kedy je zaroven fixovana sedacka aj dieta len pasom a sedacka nie je obsadena, tak lieta. Ono to cloveku nenapadne, ked ma decka na krku permanentne. Ale v tomto ten isofix asi je fajn. My ho nemame, ale podla mna to nie je zla vec, ak ste niekedy skusali jednu sedacku v roznych autach, tak podla sklonu operadla mala sedacka volu, mensiu, ci vacsiu, toto pri isofixe odpada, malo by to drzat ako pribite.

nanika
21. dec 2010

@mimamer ale, uz som ticho. Ale kedze taka vysuvacia cast by bola vyuzivana len za predpokladu dlhsej cesty a na tie chodi malokto s poloplnym autom, pripada mi dost blbe obmedzit toho vpredu v pohybe. My mame peugeota 307 combicko a neviem si predstavit este syna s vystretymi nohami, ani ked by som objimala volant 🙂

monnaa
21. dec 2010

@mimamer - ďakujem ti za odpoveď, moc mi to pomohlo, lebo ja u nás nemám vôbec možnosť skúšať takéto autosedačky, v jedinom obchode u nás majú len " neznačkové ". No aj som strašný strachoput pri ceste s autom s drobcami, preto tak investujem do dobrých autosedačiek, aj pri strašej mám Romer 15-36 s isofixom. Idem asi do toho MC prioriFix, potom napíšem recenziu 😉 , pá.

mimamer
22. dec 2010

Nanika, dobre si ma pobavila... 😀 Inak, dievcata, vdaka za odpovede. Vdaka aj brusnica1 za poopravenie. Neviem preco sa potom moje kamosky stazovali na to, ze ten isofix sa im tazko opat dava spat... tak asi to bola len lenivost. Stalo sa mi to presne trikrat, ked sme viaceri isli v ich autach a jednym z cestujucich bola stale autosedacka... 😒
Monnaa, urcite mi napis, ako si spokojna. Asi si ju teda tiez vyskusam, ale az po sviatkoch. Je pravda, ze som si iso/safefix este neskusala...
Nanika, mne by sa teda zisla taka pohodlna sedacka, len nech mam od maleho celu cestu pokoj... ideme totiz teraz na Vychod 😖 ... ten karavan je dobry napad... alebo keby bolo dostat niekde Arabelin prsten, nech sme uz tam... 😀
Prajem Vam krasne Vianoce!

nanika
25. dec 2010

@mimamer Krasne vianoce. A stastnu cestu, viem o com pises, my chodime z toho dovodu na vychod len raz za rok, v lete, lebo ta cesta stoji za to. Myslim, ze to ani nie je o sedacke, ako o tom, ze je deckam dlho. A to vysuvatko na nohy, nie je to dolezite, syn mal rok a pol a isiel v Evolve a ta nie je skoro vobec sklopna a bolo mu v nej velmi fajn. Asi je najdolezitejsie, ci ma dieta v sedacke priestor, ci nie je nutene sediet v jednej strnulej polohe, preto sme nekupovali sedacku s vyvysenymi okrajmi pri zadku, Evolva je placata, takze si kludne dieta moze rozhodit nozicky od seba, co je pri dlhych cestach velmi fajn. Ale uz teraz mi stoja vlasy dupkom, ked si predstavim august, auuuuuu

pralinkaaa
7. jan 2011

ahojte, znova som si tu troška čítala...tentokrát je to už aktuálne - potrebujeme kúpiť malej novú sedačku 9-18kg, keďže vo vajci sa jej už asi nechce sedieť. Váhovo tam ešte by mohla byť, má cca 9kg, vajco je do 13 a hlavička nepresahuje, iba nohy. ale asi tam už zle vidí....tak sme skúšali naživo.
Chcela som Romer King Plus - ale tam ma odrádza opierka hlavičky - je dosť veľká a nejde vybrať, cez ňu asi malá nebude vidieť, a tiež to, že sedačka sa mi v skutočnosti zdala dosť malá....
V obchode nám vrelo odporúčali Maxi Cosi- Priori som sa rozhodla /nechce sa mi platiť raz toľko za isofix/ - lebo je väčšia, čiže by mala dlhšie vydržať....a ide lepšie polohovať. ale zas neviem, či jej tam hlavička nebude "lietať"

Mne osobne bol viac sympatický Romer celkovo, dosť ma sklamalo to aké sú malé, pôvodne som mala vybratý Duo Plus a ten je ešte menší ako King Plus, nohy malej už teraz viseli a tak celkovo tam už vyzerala tak akurát - a to je drobec v podstate...Prosím poradíte mi, ktoré z týchto dvoch - MC Priori SPS či XP alebo Romer King Plus sú lepšie, v čom? Možno tie čo ich máte máte nejaké tipy a vychytávky...
Moc ďakujem vopred.

norikk
7. jan 2011

ahojte, mam 3 mesacneho drobca, ale do vajicka sa uz pomaly nevmesti, ma 7.5 kila,takze do autosedacky 9-18 kg sa uz vmesti,ale chcem sa spytat, ci pre takeho maleho drobca nebude skodliva, ci v nej nebude pokrceny alebo co....vajicko je predssa len setrne, pretoze v nom babo viac lezi ako sedi,.....odporucate mi vydrzat, ci uz mozme pomaly rozmyslat....v kolkych mesiacoch najsro ju mozme kupit ??

anjelicek26
7. jan 2011

@norikk - pokial nema 9 kilo a nesedi, v sedacke 9-18 kg nema co robit. Jeho chrbtica a krcne stavce este nie su dostatocne fixovane, aby zladli naraz po smeru jazdy. Toto nezavisi od veku dietatka, ale od jeho vahy a schopnosti. Budes musiet zohnat väcsie vajicko.

macik27
7. jan 2011

@norikk sú aj sedačky 0-18kg...my sa vozíme v concord ultimax už od štvrtého mesiaca otočený v protismere

nanika
8. jan 2011

@norikk ta vaha je s oblecenim, takze 1 kg vam este chyba. Ale my sme z vajca tiez presli radsej do 0-18. Ako dievcence napisali, musi dosiahnut vahu a musi samostatne sediet. To sa dieta nauci asi okolo pol roka, nasa mala mala 8,5 mesiaca. Takze bud vo vajci vydrzi, kym bude samostatne sediet, vtedy uz bude aj vaha v poriadku, alebo investuj do 0-18, ale tam je predpoklad, ze ak mas vacsie dieta, tak ti z nej moze vyrast asi v dvoch rokoch, pricom samostatne pasy je dobre vyuzivat aspon do troch, co zasa predpoklada kupit dalsiu sedacku, ktora bude od 9 kg, ci 9-18, alebo 9-36.

nanika
8. jan 2011

@pralinkaaa zasadna otazka k zahlavnemu vankusiku, opytala si sa, ktory je to rok vyroby? Lebo 2011 by mali mat ten vankusik lepsi, 2010 bol nepodareny, velmi uzky na zimne obdobie. Vyhlad blokuje kazda z kategorie bezpecnejsich sedaciek, ale nemaj boja, zeby vobec nic drobec nevidel. Tebe asi zalezi na polohovani, chodievate na dlhsie trate, ze jo. Lebo ak sa bojis, ze sa do sedacky za chvilku nenatrepe, tak by som na tvojom mieste asi hladala 9-36, len to uz je kategoria nesklopnych sedaciek, teda s velmi malym sklopenim.

anesim
8. jan 2011

@pralinkaaa nohy presahovať môžu, nemá presahovať hlavička, takže ešte môže chvíľu byť vo vajíčku
@norikk taký maličký ešte nemôže ísť do 9-18 kg, ak mu presahuje aj hlavička, čo asi nie, tak sú sedačky o-18 kg , ale aby bola v protismere jazdy

pralinkaaa
8. jan 2011

@nanika veru nespýtala som sa nevedela som že sú v tom rozdiely, to je strašné aby si to človek celé naštudoval. tak asi pôjdeme skúsiť ešte raz obe sedačky a hádam sa nejak rozhodneme. ONo nejde ani tak o to teraz jej je dobrá a ona je drobec tak isto nejakú dobu aj bude, ale bolo to myslené tak, že aby jej vyddržala čo najdlhšie - napr. tá Maxi Cosi je očividne o dosť väčšia, takže asi dlhšie určite vydrží...aby sme nemuseli zachvíľku zas kupovať novú.
INak na dlhšie trate chodievame občas, skôr tak klasicky dovolenkovo - raz za čas niekam zas nie úplne často, ale napr. teraz chceme isť do Tal. Alp a aj preto by som už chcela väčšiu sedačku, viem, že vo vajci by ešte mohla byť ale neviem si predstaviť ako by tam 7-8hod mi vydržala to isto nie, aj po ceste do Tatier som ju musela vyťahovať.

Takže Romerka je lepšia ako MC? Čo spôsob upevňovania pásmi, je tam taký istý?

pralinkaaa
8. jan 2011
pralinkaaa
8. jan 2011

@nanika a prosím ťa toto poznáš? http://stores.channeladvisor.com/baby-thingz/Im...
píšu že je to Britax King TS Plus Car Seat Group 1 - Alex - to je zas nejaká iná?

nanika
8. jan 2011

@pralinkaaa mne sa zda, ze je to 2010. Ano, britax a romer je jedna zlucena firma. Ta fotka vypada na king ale nie pluskova verzia, alebo ina verzia starsia, ako king, pripadne nejaky special, ale tu neponukany...

http://www.britax-roemer.cz/autosedaky/king-plu... tu mas instalaciu kinga, to je zatial najlepsie, co som kedy videla 🙂 Pozri si aj tvarovanie vankusika, je ine a velkost si mozes porovnat s tym dievcatkom, co je tam nafotene 🙂

brusnica1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pralinkaaa
8. jan 2011

@brusnica ja viem že je to iná práve preto sa pýtam na ňu lebo som nevedela že taká vôbec existuje to TS. Je dobrá? Nie je menšia ako King Plus?

brusnica1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pralinkaaa
8. jan 2011

@brusnica - dakujem za info, nevedela som. Našla som to niekde na nete, lebo pozerám či sa náhodou nedá objednať z UK lacnejšie, ako to býva.
Neviete niekto o nejakom predajcovi z UK, ebay? Na tú Romerku

macocha
11. jan 2011

Ahojte, neviem, či sa to tu už riešilo, ale potrebujem súúúrne vedieť a nemám čas čítať 89 strán: 😅

Je pravda, že v Rakúsku sú prísnejšie predpisy na používanie podsedáka, resp. dokedy musí mať dieťa autosedačku?

Moja 3r. dcérka je práve okolo tej hranice, má čosi vyše metra a okolo 17 kg, po Bratislave už používame podsedák. Ale minule mi ktosi spomínal, že v Rakúsku je to inač... neviem, či podľa výšky alebo veku... vopred ďakujem 😉

anesim
11. jan 2011

V Rakúsku sú podsedáky zakázané a pre dieťa nebezpečné, lebo nijak nechránia. To ako keby v ničom nesedela , len je vyššie a určite by som tak tak malé nedala. Moja malá má 6,5 a stále je v sedačke a kolegyňa má dve deti, jedna za chvíľu 7 a druhá 9 a keď idú mimo SR tak sú stále v sedačkách,

brusnica1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macocha
11. jan 2011

No dievčatá pardón, len som sa pýtala, problém je práve v tom, že do tej sedačky do 18 kg sa mi už v zime naobliekaná nezmestí. Ale keďže nemám auto, novú som nekúpila. A že hazardujem... no tak na tú tému sa nebudem púšťať do diskusie 😒 ale skúste ísť na nákup s autosedačkou v ruke. Alebo zohnať v meste taxík s autosedačkou.

Aj tak vďaka za názor, @anesim , cesta do Rakúska bolo myslené 20 min jazdy na nákup - viem, že nehoda sa môže stať aj za 2 km, ale však predsa ju nedávam tam nepripútanú!!! Nie podsedák je nebezpečný, ale samotná jazda autom, preto ja málo jazdím a tým menej hazardujem 😉

pralinkaaa
11. jan 2011

@nanika, @brunica1 tak po dalšej návšteve obchodu a mimochodm aj lepšieho predavača - viac povedal, poradil - sme sa rozhodli pre King Plus tie 2011 a hádam malej nebude vankúšik vadiť...presvedčil mám pán predavač, že radšej ochrana, ako pohodlie dieťatka 🙂 tak som ju objednala z netu, 190e celkom dobrá cena nie? už sa teším ako sa 1.krát prevezieme a hádam bude dobrá....dakujem za rady!
troška ma mrzí že malej už visia nohy dole čo v MC neviseli ale..

nanika
12. jan 2011

@pralinkaaa som rada, ze to nakoniec dobre dopadlo, vybrala si dobre, ale aj mc bola ok 🙂 Ja som kupovala poslednu sedacku stylom, ze som vysvetlovala predavacovi, preco tu sedacku chcem, co je na nej dobre, ako sa pripina a ako funguje. Vidala som ju na zivo po prve. Asi boli zo mna v takom soku, ze som dostala na zlavneny tovar dalsiu zlavu loooool. Veru, nenadupany informaciami sa v dnesnej dobe neoplati ist kupovat nic...

nanika
12. jan 2011

@macocha Nepocula som o tom, viem len to, ze podsedaky sa maju celkovo k nejakemu datumu xy rusit uplne, netyka sa to len Rakuska, kvoli nulovej bocnej ochrane. Coby si bola macocha, chapem ta, kto nema auto, nebude investovat do drahej sedacky, ja chodim tiez obcas s detmi mimo SR, ale hop, toto mi veru nenapadlo, ze aj take predpisy su uhaaa.

macocha
12. jan 2011

@nanika Ďakujem 🙂 Nakoniec sa mi podarilo požičať si veľkú sedačku do 36 kg a už sme aj nazad - celý výlet trval 2 hodiny aj s nákupom.
Aj za tú info o rušení podsedákov ďakujem, to som zase nevedela ja. Takže buď mi ostanú len autobusy, alebo budem musieť kúpiť tú sedačku - len neviem, kde ju budem skladovať, keďže jazdím ozaj len výnimočne.

nanika
13. jan 2011

@macocha to je teda blbe, ale zasa aj v tejto kategorii su aj cisto len take polystirenove lacnejsie, tak to snad prezijes 🙂 Alebo mozno sa aj auto postasti ;)