Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

martuska75
29. júl 2012

@mili01 my madlo na hračky nemáme, takže v tejto veci nepodadím. Vedľa drobca sedí naša staršia a ked treba tak podá 🙂 Ak ideme na dlhšiu cestu dávam hračky do tašky a Rebeka jej ich postupne po jednom podava. "Ohraté" končia na podlahe a tam ich potom ja pozbieram ked je taška prázdna alebo až doma, podľa toho čo je skôr 🙂

Jééééj aj my sme mali sedačku v obývačke 😉

renulem
7. aug 2012

Ahojte holky,mám dotaz..mám syna který bude slavit v září 3 narozeniny a chtěla bych nějakou větší sedačku..Máme doma Romer King Plus a zdá se mi pro prcka malá..Poradíte mi nějakou značku v té větší váhové kategorii??Děkuju

nanika
8. aug 2012

@renulem v tej vahovej kategorii uz blba sedacka snad ani nie je 🙂 Len tie polystyrenove, podsedaky a nafukovacie 🙂
Treba dat pozor, ci ma take ocko pri hlave, ktore pridrziava pas v spravnej polohe, plus byvaju aj take vodice aj v dolnej casti, v ktorych lepsie sedi. Ak mas isofix, tak si kup taku, kedze je uz putanie len pasom, tak ten pas drzi aj sedacku aj dieta, komfortnejsie je, ked je samotna sedacka istena o auto, potom aj ked nie je obsadena, tak lepsie sedi na sedadle odputana 🙂 Jasne, ze si dat pozor na kvalitny potah, pratelny.

Ak si mala doteraz romera, tak by som pri nom kludne zostala, ale su dobre aj concordy, cybexy atd, tu to uz nie je take rozdielne v kvalite, ako u tych nizsich stupnov.

janano
9. aug 2012

@renulem ta tvoja autosedacka je od 9 do 18 kg, teda cirka do tych 4 rokov. Dalsia trieda je od 15 do 36 kg, takze zalezi kolko ma tvoj syn kil. V tejto triede vyhrala v testoch Cybex Solution X2-Fix ci Besafe izi up X3 fix (tieto su na isofix). Ale odbornici neodporucaju ponahlat sa s premiestnenim dietata do vyssej triedy, pretoze predsa len je ta sedacka vacsia a pre dieta na tej hranici 15 kg nie je teda najvhodnejsia, ale pockat do tych 18 kg. Teda najlepsie by bolo vydrzat co najdlhsie v tej tvojej romerke 😉 . Potom mas aj to riesenie 9 - 36 kg, ale to je kombinacia dvoch tried, tiez nie moc dobre, v tejto triede boli dobre CONCORD transformer pro alebo Cybex Pallas 2.

rainee
9. aug 2012

podla mna je praktickejsie 9-36kg. my mame britax evolva 123 a neviem si vynachvalit.

emanka
10. aug 2012

Ahojte,
prosím, potrebujem tiež poradiť. Máme Romer Safefix Plus, čiže 9 - 18kg. Malá má 14 kg, ale momentálne má hlavičku akurát po okraj, tipujem, že už na jeseň jej bude hlava trošku trčať a pochybujem, že nejak zvlášť dovtedy priberie. Tak sa chcem spýtať, že či je to trčanie hlavičky moc veľký problém? Viem, že ak dieťaťu vo vajíčku trčí hlava, má ísť do väčšej sedačky, už to nie je bezpečné. Platí to aj pri tejto váhovej kategórii? Asi áno, že ?
Čo mám teda urobiť? Zostať naďalej v Romeri, kúpiť 15 - 36kg alebo 9 - 36 kg ?
Ešte ma napadlo, že z tej našej sedačky sa dá dať dole tá opierka okolo hlavy (aspoň myslím), tak možno aj to by pomohlo, že potom by jej hlavička netrčala. Neviem, neskúšala som. Ale zas je aj po vybratí tej opierky hlava dostatočne chránená ???
Ďakujem 🙂

janano
11. aug 2012

@emanka autosedacku treba vymenit, ked dieta prekroci 18 kg alebo ked oci dosiahnu vrch opierky. Alebo ked sa dieta fakt do nej uz nezmesti, napr. kratke traky. Cize ked trosku trci hlava, je to ok.

emanka
11. aug 2012

@janano super, ďakujem 🙂 Potešila si ma 🙂 Malá má 3 roky a veľmi pomaly priberá, tak asi vydržíme ešte cca rok 😉
Ešte raz dík 🙂

diusik
11. aug 2012

@emanka a si s tou romer inak spokojna?Ja mam tiez romer,neviem presne aku,ale mne sa zda strasne uzka.Je sice od 9-18 ale dvojrocneho syna si tam neviem predstavit,ma len 14 kg.Mam obavy ze ani maly (1 rok a 4mes) tam dlho nevydrzi.Uz lutujem ze som nekupovala 9-36 😒

diusik
11. aug 2012

konkretne teda tato,ale zeby tam malo byt dieta do 4 rokov,to absolutne!
http://www.autosedacky-online.sk/detske-autosed...

emanka
11. aug 2012

@diusik ja som veľmi spokojná s ňou. Kúpili sme ju, keď mala Lea presne rok a používame ju už cez 2 roky a ešte budeme. Je dosť široká, aj v zime, keď je malá naobliekaná, tak sa tam v pohode zmestí. Ale ona je dosť chudučká. Ale zas môj synovec je od nej starší, je nižší, ale dosť bacuľatý a tiež sa tam v pohode zmestí.
Pri tej tvojej je písané, že je vhodná do menších áut, tak možno že je trošku užšia, neviem.

nanika
11. aug 2012

@diusik vies, ono je dieta a dieta 🙂 Maly sa narodil vacsi a tazsi, ako mala. Cca vyskovo rastu rovnako, ale je rozdiel, ak mal maly v dvoch rokoch 15 kg a mala 12 kg. On ma peknu postavu nie je ziaden bucko, ale v kingovi dlho nepobudol. Emka je taky slizik. Mame mensiu sedacku ako king, 0-18 a je jej doposial este stale trocha velka. Verim, ze ak ju neprerastie hlavou, kludne ju bude mat dlhsie, ako dosiahne vek 4 rokov 🙂 Potom to skor uz bude o samostatnosti a zavisti, ze maly ma dospelacke pasy a ona nie 🙂 Preto hovorim, ze je dieta a dieta, moji dvaja krpani su na to dokonalym prikladom 🙂

nanika
11. aug 2012

@diusik este ma napadlo, ze u dievcat a chlapcov maz aj ten rozdiel, ze dievcata su skor nohate, takze vyska ide do noh a preto mozu sedacku, co sa tyka vyskoveho limitu dlhsie vyuzivat, chlapci maju vysku skor tak rozmiestnenu medzi nohy aj trup 🙂

zsuzsuka
16. aug 2012

Ahojte maminky, prosim vas poradte mi uvazujem nad kupou sedacky 15-36kg. A neviem sa rozhodnut medzi Maxi Cosi Ferofix a Romer Kidfix sict 2012, ma niektora z vas s nimi skusenost? priklanala som sa opat k romerke, lebo mame romer eclipse a sme s nou spokojny, len ked som pozerala videa, mi pride Maxi Cosi trosku sikovejsia...dakujem za vase rady...

babymarket_sk
18. aug 2012

@zsuzsuka
Najlepsie by bolo zbehnut do predajne, kde ich maju obe a odskusat - posadit dieta a skusit aj do auta. Ja sa priklanam k Romerke, lepsia bocna ochrana...

zsuzsuka
20. aug 2012

babymarket...dakujem pekne za nazor

denaalubos
8. sep 2012

My sme teraz si objednali tuto novinku
Kiddy Guardian Pro E71 9-36kg, mate niekto uz skusenost, dobre sme sa rozhodl? ona je s tym pultikom, a vraj vyhral nabezpecnejsia sedacka teraz niekede.

dana3262
29. sep 2012

Ahoj! Hledám radu.. rada bych koupila sedacku , která je polohovatelna -do lehu jako Britax renaissance nebo maxi cosi tobi, ale s isofixem. Dělá se taková? Je mi v podstatě jedno, jestli to bude 9-18kg nebo 0-18kg, ale hlavne, aby byla polohovací i kdyz bude nastavena na to 18kg dítě. Mame romer king a ta je polohovací, ale hrozne málo a synovi strašně padá hlava. Spi tam pokaždé. Jestli neco znáte, budu rada za každý typ nebo tip 🙂 . Dekuju moc

kiakocikovsvet
30. sep 2012

@zsuzsuka maxi-cosi prvý výrobca autosedačiek, predávajú sa na celom svete a môžem povedať, že sú prvý aj vo vývoji ,autosedačku Ferofix už nahradí nová autosedačka Rodifix.

zsuzsuka
30. sep 2012

dakujem pekne kiakocikovo za odpoved...uz sa vozime v maxi cosi ferofox sweet cerise farbe...je krasna ta farba..mozem len odporucat sedacku....Z

kiakocikovsvet
30. sep 2012

@zsuzsuka súhlasím s Vami, je to vidieť, že Vám záleží na pohodlí a bezpečí dieťaťa

monulienkamt
24. okt 2012

ahojte baby, mozete mi poradit? potrebujeme konecne pre drobca novu autosedacku, doteraz sme ho mali vo vajicku. kedze nemame auto, tak sa to dalo prezit, lebo casto nechodime, ale uz sa tam poriadne nezmesti a uz ho ani vaha nepusti. rozhodujem sa medzi kategoriou 9-25kg a 9-36kg. Rozmyslam nad touto sedackou https://www.modrykonik.sk/shopy/autosedacky/z5e.... Pozerala som aj kvalitnejsie autosedacky, lenze teraz budeme chodit autom este menej ako predtym, tak neviem ci by sme ju vyuzili (predsa len vajicko nezabera tolko miesta a lepsie sa prenasa). Chceme kupovat aj auto, lenze tak skoro to asi nebude. Dakujem za kazdu radu

roderika
7. nov 2012

@nanika Ahoj mohla by som ťa poprosiť o radu ohľadne autosedačky, rozmýšľam nad romer first class plus 0-18kg http://www.autosedacky-romer.cz/autosedacka-rom... alebo romer king plus 9-18kg http://www.autosedacky-romer.cz/autosedacka-rom... No bola by som aj rada keby mi poradíš nejakú dobrú autosedačku, len bez isofixu, lebo nemáme to ani v aute.

roderika
7. nov 2012

@nanika zaujímal by ma ešte tvoj názor na tuto autosedačku http://www.predeti.sk/autosedacka-trimax--graph...

nanika
7. nov 2012

@roderika Ahoj 🙂 Tu som uz nepisala, ani nepamatam 🙂
First class plus mozes pouzit vo vasom veku a vahe hned, v protismere je pouzitelna do 13 kg, co by ste mohli kludne dosiahnut okolo roka a nasledne otocit do smeru jazdy. Ja ju mam, Emi ma 2,5 roka a este je jej dobra, aj ked je skor dlhsia a tenka 🙂
King, len ak ti dieta samostatne a pevne sedi, cca okolo roka veku, kedze je to sedacka vyhradne do smeru jazdy, skorsie pouzitie neodporucam, bol by to hazard a ohrozenie v pripade havarky.
Tretia, trimax, to je tiez sedacka do smeru jazdy, ale kedze je do 36 kg, je dost pristranna a dieta by ti v nej lietalo, absolutne nie je vhodna ako dalsia sedacka po vajicku, nie je tam ziadna ochrana hlavy a dost slaba bocna ochrana.

Nepises preco, za co, na co, tak mozem len odhadovat. Ak vajce nie je z nejakeho dovodu uz dobre, ides menit hned, treba 0-18 sedacku. Voci first class nemam vyhradu, ale kludne si pozri aj ine, len nech je do protismeru do 13 kg, lebo su aj do 10 kg.
Ak si zatial robis len prieskum a vo vajci vydrzite, tak od roka kludne hoci aku 9-18. Ak nemas auto, alebo cestujete vynimocne, tak mozes aj 9-36, len nech ma lepsie riesenu ochranu z boku a hlavy, pozri si Evolvu. Ale dlhsiu trasu by som v nej neabsolvovala skor, ako v tom roku a pol.

Z vlastnych skusenosti ti mozem priblizit Evolvu, toho casu ju uz mame 2x a first class. Musime mat dve sady sedaciek, kedze rano vozi muz a poobede ja.

mimi321
7. nov 2012

@nanika Ahojky, no my sa do vajka už nezmestíme je do 9 kg to už môj malý dosiahol a už ho tam mám problém vtrepať. Je dosť dlhý ale aj na ramienkach mu je sedačka úzka. Ledva ho odtial vyberiem. Tak zvažujeme sedačku. Dlho som sa rozhodovala, takže už viem že nechcem 9-36 ale 9-18 kvôli bezpečnosti. Zvažujem romerky. No ale teraz neviem... S pultíkom alebo 5 bodovými pásmi. Chcela som cybexku ale tie majú pultíky, čo sa mi priznám sa nezdá až také super, kedze sa bojím ci to malému nebude tlacit na brusko. Som z tých sedačiek debil... porad prosím... Ale malý nemá este ani rok. Má osem mesiacov sedká uz pekne ... ale neviem ked pises ze do roka by si nedala ani v kategorii 9-18... Tak mi prosím porad... my moc necestujeme takze neviem ci by som vyuzila taku 0-18 aby mi z nej rychlo nevyrastol ☹

roderika
8. nov 2012

@nanika No my máme 8,5kg a chceme kupovať teraz autosedačku ked prídu peniažky lebo nevieme ako na tom budeme cez zimu s prácou, tak aby sme už mali a nestalo by sa potom že na nu nebudeme mať. No Miško ešte nesedí, vajko je nám tak akurát, do šírky sa tam moc nevmestíme už. Tak som rozmýšlala že kúpim tú first class plus 0-18kg a ked budeme mať druhé bábo tak pre Miška potom kúpime vačšiu autosedačku a táto zostane druhému. A teda ked budem chcieť potom ked bude mať Miško dajme tomu 3 roky, tak táto by bola dobrá? http://www.autosedacky-romer.cz/autosedacka-rom...

nanika
8. nov 2012

@roderika schvalujem, dobre si to premyslela, presne tak 🙂 Tie pluskove verzie u Britax-Romer su vzdy lepsie z dovodu jednoducheho zvliekania potahu. Ja mam s Evolvou velmi dobre skusenosti, teraz som kupovala prave druhu, ako druhu sedacku do auta, aj ked je first class este dobra. Po tri a pol roku je sedacka stale v poriadku, troska vysisovana od slnka, kedze nemam dymove skla v aute, troska zmolky, ale stale je k svetu 🙂

nanika
8. nov 2012

@mimi321 plati pre teba to, co pre roderiku. Ak planujes dalsie dieta, je uplne super, ako si to naplanovala ona.

0-18 sa nemusis bat, to mas to iste, ako 9-18, ale moze ist do nej babo od narodenia. Tie sedacky 9-36 su dost blbe, lebo su ratane do cca 12 roka veku a podla toho su aj pristranne, proste tych 9 kg by mozno platilo, ak by uz dieta malo rok, inak naozaj, do toho rizika by som nesla. Ak na to nemas utvoreny svoj nazor, tak si chod pozriet tie sedacky na zivo a verim, ze ziskas rovnaky pohlad na vec. Pultikove sedacky su bezpecne, cybex, kiddy... Zalezi len na tebe a tvojom dietatku, aj ked ta tu na fore mozno budu presviedcat o opaku, proste su deti, ktore pod pultikom nebudu a hotovo.

prasiatko30
8. nov 2012

@mimi321 - my mame dve sedacky 0-18 a 9-36s 5 bodovym odnimatelnym pasoma mozem ti povedat jedno ze moju vyse 3 r by som do tej 9-36 este nedavala - i ked raz za cas ked ide so mnou len ona a nechce sa mi ju montovat do jej sedacky, tak ju raz za uhorsky rok necham v sestrinej sedacke ale ako hovorim pre 3r 15kg dieta to vidim este dost nepohodlne proste keby v tom zaspala tak totalne vypadne. Zainvestuj este do tej 9-18kg pre rocne dieta je to podla mna nevyhnutnost