Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

roderika
16. nov 2012

@nanika mohla by som ťa ešte poprosiť o radu? tá first class u nás nepripadá do úvahy, je drahá a ja som čakala že výplata bude lepšia ☹ čo hovoríš na túto? http://tivababy.cz/autosedacka-snug_p146

nanika
16. nov 2012

@roderika idu vianoce, babkovci by neprispeli?
Ja by som ju nekupila a cez internet duplom, treba si to obehat pekne osobne. Lacne vyhotovenie, plast sa na takychto sedackach pouziva recyklovany (riziko obsahovania bublin, ktore znizuju pevnost sedacky), pohodlnost zrejme nic moc, neviem odhadnut, ake su asi tie polstrovania na pasoch (to byva tema sama o sebe, videla som pasy tychto sedaciek po par rokoch, boli hnusne, tvrde), neviem odhadnut, co potah urobi po prvom vyprani a zrejme ta sedacka bude po pra rokoch akoby si ju vytiahla po troch detoch.

Ale toto su len moje odhady, nespoliehaj sa na to, mozno je dobra, ale ja, pokial viem, ze nebola testovana a ake su asi vyrobne naklady takejto sedacky, by som ruku do ohna za nu nedala. Ja sedacky kupujem, aby vydrzali a ochranili. Pripadne som ich aj po pouziti strelila, lebo taketo sedacky uz druhe dieta tazko preziju a ja by som to svojemu dietatu druhemu ani nechcela dat :( Ale rozumiem, ked kasa nepusti, tak nepusti.

roderika
16. nov 2012

@nanika no práveže sme boli na ňu aj kuknúť v obchode, vyzerá byť fajn, predavačka hovorila že aj ona ju má pre dcéru ale tak fakt že nemusí aj hovoriť pravdu. Malý bol v nej v pohode, pekne tam sedel,nelietal... predsa my ani auto nemáme a jazdíme veľmi málo. A myslíš že táto sedačka testovaná nie je? je tam písané že je testovaná podľa nejakej normy.

nanika
16. nov 2012

@roderika prave som si zmazala prispevok, nevadi.
Roderika, ty si mama, ty si za svoje dieta zodpovedna, aby sa mu v aute nic nepritrafilo. Mas svoje limity, aj penazne, aj snad zazitkove a vies realne odhadnut, co je este ok, co nie. Nebudem ti na tu sedacku uz pisat nic zle, ani dobre. Bola si realne v obchode, ak sa ti zdala dobra, kup ju.
Podla zakona musi byt kazda sedacka testovana. Ale tieto testy nic nehovoria o realnej havarii, ako sa sedacka a dieta v nej sediace sprava. Nehovoria nic o tom, nakolko je pohodlna, obsluhovatelna, stabilna a co spravi v pripade narazu. Na nete je na to milion videi a radsej ich nevidiet...

monulienkamt
17. nov 2012

@nanika ahoj, mozem ta aj ja poziadat o radu? vidim, teda citam, ze si v autosedackach macher 🙂...ja teraz vyberam pre maleho sedacku, lebo vo vajci uz nemoze byt, aj tak tam vzhladom na jeho miery vydrzal dlho. To je ale tym, ze my auto zatial nemame, takze na obcasne vozenie to bolo v pohode. Najprv som pozerala v kategorii 9-25kg, lenze tieto sedacky nie su nejak extra testovane (okrem zakladnych testov), tak som sa preorientovala na 9-36kg. Najprv som pozerala autosedacky Caretero, potom som sa ale rozhodla, ze chcem nieco bezpecnejsie, mozno na zaciatku sa nebudeme moc vyvazat, ale ak mozno buduci rok, mozno neskor kupime auto, nech tam mame nieco naozaj kvalitne. Pozerala som teda autosedacku Concord Trimax, bola som ju aj v obchode omrknut, na vysku ma este fajnu rezervu, na sirku sa mi ale zdala uzka. Je pravda, ze maly mal zimnu bundu, vdaka nej tam bol tak akurat, len si neviem predstavit ako tam bude sediet napr. o 3roky a bude mu dobra. Alebo potom som obzerala Britax Evolvu, na tu som pocula samu chvalu, ale nazivo som ju nevidela, u nas ju nie je dostat. Pisala si(teda dufam, ze si to dobre pamatam), ze pre male deti je dost velka a je aj tazka na prenasanie. To je asi tiez minus, aj ked zase na to nosenie do auta mozno 1-2x do mesiaca by sme to prezili 🙂. Inak maly ma okolo 12,3kg a je taky baculatejsi, preto som vylucila kategoriu do 18kg, tu by sme mali mozno tak na rok...Diky moc za radu, ja uz tak dlho vyberam a preberam, ze mam z toho hlavu v smutku ☹

nanika
17. nov 2012

@monulienkamt v pohode Evolva. Ta vaha ma svoje opodstatnenie, lepsie sedi, je pevnejsia, lepsie chrani. Vsetky lepsie sedacky su od cca 6 kg hore. Ak absolvujete dlhsiu cestu na dovolenku najskor v lete, bude to ok.
tu mas obchod v Ziline, kde by ju mali mat http://kindercentrum.sk/shop/autosedacky/9-36-k...

Neviem, do akeho auta bude putana, ale skodovky mozu mat problem...

monulienkamt
18. nov 2012

@nanika diky moc, hadam sa dostanem do Ziliny, nenapadlo ma pozriet priamo v Kinder centre 🙂....ta vaha tej autosedacky by asi ani nebol taky problem, ved ja by som ju asi nenosila 😀...pisala som si s jednou babou, tak vraj nie je problem uchytit ich v octavii ani vo felicii, tak hadam ani v takej fabii nebude problem

to.beruska
18. nov 2012

@monulienkamt nevahaj.aj my budeme kupovat evolvu.my sme ju chceli hned kupit len pre maleho bola strasne velka tak sme kupili romer king plus.zatial staci no v zimnej bunde je problem uz.ale Evolva je podla mna super a cca aj celkom prijatelna cena na to ako je dobra.Romer king plus nieje o nic lahsia

nanika
18. nov 2012

@monulienkamt nespoliehala by som sa na to, co ti kto povie. Uz sa tu stalo viac krat, ze evolva sa dala pripnut len vo zvislej polohe, nie v zaklone, jedna babenka si dokonca kvoli tomu na srotovisku zhanala dlhsie pasy...

kiakocikovsvet
18. nov 2012

@monulienkamt najkvalitnejšie autosedačky maxi-cosi a veľkosť si vyberte podľa váhy dieťaťa, keď nieje Vaše dieťa obezne, tak bude mať sedem rokov a váhu 36kg kedy už Vám do autosedačky nesadne, od 9-do 26 kg sú najpredávanejšie

monulienkamt
18. nov 2012

@nanika dik za radu ohladom pasov, brala som to ako samozrejmost, dost mi to skomplikovalo rozhodnutie ☹. tak teraz uz vobec neviem aku autosedacku vybrat ☹ (citala som diskusiu ohladom tejto autosedacky)

monulienkamt
19. nov 2012

@nanika a co si myslis o tejto autosedacke? http://autosedacky.heureka.sk/concord-trimax/

monulienkamt
19. nov 2012

@kiakocikovsvet Maxi-cosi ale nema kategoriu 9-36kg...a co sa tyka autosedaciek a vacsich deti, ja neviem co je pravdy na tom, ale vraj sa maju zrusit podsedaky, takze aj cca8 rocne dieta bude musiet byt v autosedacke, ono je tazko predpovedat co bude o par rokov, skoda, ze nie sme jasnovidci 🙂

monulienkamt
19. nov 2012

@to.beruska Monci, ja som uz pre nu bola rozhodnuta, ale vraj je problem, ze v niektorych autach su kratsie pasy a vtedy sa neda uchytit. mne sa hrozne zle kupuje, ked neviem v akych autach budeme sedacku pouzivat ☹

bbtina
19. nov 2012

@monulienkamt vidím že riesis dilemu akú som aj ja riešila 😉 taká som bola z toho už chorá žeby som sa až prespekulovala, na jednej strane ľudia, ktorí mi pripadajú ako obchodni zástupcovia renomovaných značiek a na druhej strane bezpečnosť a nie príliš pozitívne crash testy aj tých najlepsich. A pri mojich dvoch som nemohla ani pomysluet aby som za sedačky dala 200 eur x dva 🙂. Tak som zvolila inú cestu a zistila že zato že sedačka nemá oficiálne crash testy neznamená že nie je bezpečná, vybrala som strednú cestu od 9-25, dokonca je aj polohovatelna

kiakocikovsvet
19. nov 2012

@monulienkamt bezpečnostné pásy sú nastaviteľné, tak stačí ich uvolniť

kiakocikovsvet
19. nov 2012

@monulienkamt prečo volite kategoriu 9-36 kg ?

nanika
19. nov 2012

@kiakocikovsvet ja len nerozumiem jednemu, vy si absolutne nic neprecitate a z brucha hodite znacku. Lebo keby ste si precitali tych par prispevkov vyssie, tak by ste vedeli, pre koho je sedacka urcena a nekomentovali by ste dlzku pasov, ked sa bavime o pasoch auta, nie sedacky. K comu je potom tato debata...

nanika
19. nov 2012

@monulienkamt kuknem ti to vecer, teraz som v praci a nemam tu link s testami a vecer mam skusku, takze sa na to dokazem pozriet az vecer... pa

kiakocikovsvet
19. nov 2012

@nanika ako viete, že neviem pre koho je autosedačka určená ?
aj ja sa bavím o pasoch v aute, tým že predávame aj auta, tak viem, že sa dajú nastaviť

martuska75
19. nov 2012

@kiakocikovsvet to predávate všetky značky aut ??? Lebo z diskusie taký pocit že
@monulienkamt ešt nemá konkrétne auto v ktorom sa sedačka bude používať a vy už viete že sa v ňom dajú nastavovať pásy. Tak to je na sklenenu gulu

kiakocikovsvet
19. nov 2012

@martuska75 tak to teda je ale iba pre Vás

martuska75
19. nov 2012

@kiakocikovsvet okrem toho by ma celkom zaujímalo na základe čoho ste zistili že tie úúúplne najsamlepšie autosedačky sú Maxi cosi? Nie som teda expert ale ked som hľadala sedačku skúmala som to dlho- predlho a neviem či by som tak isto strelila jednu značku. Dokonca aj pri jednej značka sa nedá povedať že všetky ich sedačky sú rovnaké resp. úplne perfektné. A bez skúšania už vôbec nie.

martuska75
19. nov 2012

@kiakocikovsvet tak vašu odpoveď o 17.22 som nečítala, inak by som vám ďalší príspevok nepísala. Lebo očakávam určitú úroveň diskusie. takže ďakujem za odpoveď, už mi nemusíte písať.

kiakocikovsvet
19. nov 2012

@martuska75 to je vec názoru, je to jedna z najstarších firiem, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou autosedačiek, je známa na celom svete, nakoľko boli prvý, ktorý začali vyrábať autosedačky, táto značka má aj svoju históriu a meno, tým ale nechcem povedať, že ostatné autosedačky sú zlé

nanika
19. nov 2012

Jaaaaaj, Tonko z babymarketu, skoda, ze uz s tym nerobis a nezasobujes nas rozumami bez vnucovania sa 🙂
@monulienkamt sedacka je rovnako hodnotena ako Evolva. Mne sa na nej nepaci slaba ochrana hlavy a ze je taka otvorena, mne na pohlad velmi bezpecne nepride, ale tak testovana je a dopadla celkom dobre. Vidim, ze je za dobru cenu, ale neviem ti to posudit, v rukach som ju veru nedrzala, kedze ich nepredavam.

winsletka
19. nov 2012

Neviete mi poradiť? Chcela by som zmeniť farbu poťahu autosedačky /samotný poťah som nenašla, že by predávali a chcela by som prekryť ružovú farbu na niečo chlapčenské/. Existuje nejaká farba na textil alebo ........... ??????????

nanika
19. nov 2012

@kiakocikovsvet pretoze keby ste citali, tak by ste vedeli vsetko potrebne na to, aby ste vedeli fundovane poradit a nepytali sa na nieco, co uz napisane raz bolo.

nanika
19. nov 2012

@winsletka to je BabyPoint? Ja neviem, to bude nejaka umelina, neviem,ci ti to chyti, tak ale farby na latky su bezne v drogerke 🙂 Ale vysledok si netrufam odhadnut 😀 Alebo vyskusat na tom kryte na upinanie pasa, co je medzi nohami, ak to ide dat dole, je to maly kusok a keby to nevyslo podla predstav, tak to zasa nebude tak vidno 🙂

svatava74
19. nov 2012

ahojte kočky...tak my sme to riesili ked mal maly 8 mesiacov, lebo vazil 11 kg....pani predavacka v nemenovanom shope bola velmi neprijemna, ze na co nam je sedacka 9 -36kg, ze to je hlupost....dnes ma maly 26 mesiacov a vahu 17,3 kg a 100 cm....cize veliky chlap....vtedy sme vybrali sedacku Concord transformer, stala vtedy cca 310 eur aj s pultikom a nelutujeme.....maly sedi, vidi a je v nej spokojny....uz ju en roztiahneme a bude fajn....stastnu ruku pri vybere zelam