Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

martuska75
20. nov 2012

@winsletka nebolo by lepšie to prekryť nejakou vložkou do autosedačky to sa istotne predáva alebo pozreť nejaký nový poťah - ved nemusí byť originál vea báb to šije a ponúka cez mmb. Podľa mňa by to bolo istejšie ako prefarbovať. Neviem nejako by som sa toho farbenia bála.

monulienkamt
20. nov 2012

@bbtina aku sedacku ste nakoniec kupili? dik

monulienkamt
20. nov 2012

@kiakocikovsvet citala som diskusiu k britax evolve, baby tam mali problemy s pasmi...no a povodne som chcela kategoriu 9-25kg, lenze tam vacsina sedaciek splna iba zakladne normy...kategoria 9-18kg je nam zbytocna, maly ma uz teraz okolo 12,5kg, a nepatri medzi chude deticky, autosedacku by sme mali mozno rok...

monulienkamt
20. nov 2012

@nanika diky moc za nazor, s akymi znackami v kat.9-36kg mas dobre skusenosti? momentalne sa dostanem na net iba cez mobil, tak sa mi zle hladaju starsie prispevky...dakujem
@martuska75 spravne si napisala, nemame konkretne auto, takze sa mi hrozne zle vybera sedacka. lenze nejaku mat doma potrebujeme, ked sme potrebovali, vzdy nas mal kto odviezt

bbtina
20. nov 2012

@monulienkamt 🙂 objednala som 4 baby weelmo, tak nejako 🙂

nanika
20. nov 2012

@monulienkamt concord transformer je ok, ale je to velka ostara. Cybex Pallas si na inom fore chvalili, ale hovorim, ze ja som z tej znacky v rozpakoch a nevyberala by som v tomto pripade na blind. Dalej Kiddy ma dost testovaneho, ak ako pri cybexe by si zvazovala pultik. Dalej tu boli preberane sedacky od STM (nejaka odnoz Recaro), ta je ale vyslovene vhodna pre tenke deticky, je skor hrantikova a dost obmedzujuca, ale na fore kupovana. Ine ma nenapadaju. Akoze, ja ked som si toto porovnala a kedze nemame isofix, tak mi vysla len Evolva.

Pozri si toto pri najhorsom a pouzi google prekladac, ak kliknes na sedacku v teste, odhali ti viac popisane a obrazok sedacky, mozno pomoze. Su to roky do 2012 ale s popisom.

mimi27712
1. dec 2012

Ahojte maminky. Chcela by som vás poprosiť o radu. Synček bude mať za chvíľu 6 mesiacov a skoro 9 kg. Momentálne máme vajíčko od Stokke Be Safe Izi Sleep je do 13 kg, ale už mu trošku trčia nožičky. On je pevný chlapisko ešte sám úplne nesedí, ale vyzerá to, že čoskoro bude. Chceli by sme na Vianoce kúpiť dobrú kvalitnú sedačku, ale fakt netuším akú. Je tak strašne veľa názorov. Najskôr som zvažovala s pultíkom, ale on nemá veľmi rád, keď nemá voľný pohyb, tak sa bojím, že by tam nechcel byť. Nemáme problém zainvestovať, veď ide o bezpečnosť môjho dieťaťa, ale samozrejme nechceme zasa o chvíľu kupovať ďalšiu. Čo by ste mi poradili? Ďakujem moc.

aurelkan
2. dec 2012

ahoj, ked mal syn 9 mesiaov tak sme kupili Romer safefix plus (9-18 kg) a nemenila by som. Je pohodlna ako obyvackove kreslo, makka a syn v nej prespi aj 2-3 hodiny... Sestra kupila Kiddy s pultikom, jej syn v tom trpi... Neviem ci ju predaju alebo si ju nechaju na neskor a potom ked dieta odrastie ju budu pouzivat bez pultika ale teraz rozhodne idu kupovat dalsiu lebo v tom len mrnci, ten pultik mu vadi. Nehovorim ze to musi vadit vsetkym detom, mnohym to moze vyhovovat ale odporucam vyskusat.... Nasa sedacka je iba do 18 kg, tieto su viac prisposobene anatomii malych deti ako tie univerzalne do 36 kg, nozicky idu trosku vyssie a trochu pripomina vajicko, da sa aj trochu napolohovat aby bolo dieta viac nalezato ale nie velmi. Ale ako som spominala je to pohodlne. Ta co ma sestra - Kiddy guardian pro 2 tak ta je viac kolmo, drobec sa nemoze tak pohodlne ulozit. Na dlhsie trasy si poziciava nasu... Tot nasa cerstva rodinna skusenost, prajem aby ste vybrali k spokojnosti 🙂

alicka7
4. dec 2012

Ahojte, prosim poradte. Dcerka ma 9 kg, mame sedacku 0-13 kg, ale uz jej z nej trcia nozicky a pasy su dost tesne. Sedacku vyuzivame ca. 2x mesacne na 3,5 hodinovu jazdu. Inak len kratke vzdialenosti po meste.
Vobec neviem, ci kupit 9-18 alebo 9-36. Mate niekto skusenosti so znackou Meteor Premium? Dakujem.

anesim
4. dec 2012

@alicka7 keď trčia nožičky to nevadí, nesmie presahovať hlavička. Určite by som išla do 9-18 a potom do 15-36, tie 9-18 sa dajú oveľa lepšie polohovať pre také malé dieťa, idú viac doležata, čiže sú pohodlnejšie. A vyberala by som takú. kt. prešla dobre bezpečnostnými testami 🙂

pepa10
3. jan 2013

Ahojte maminy! My sa nevieme rozhodnut ci investovat a kupit Klippan triofix alebo Recaro young. Urcite chceme od 9-36kg. Velke plus ma Klippan kedze sa jedna z mala tejto kategorie da pripojit v proti smere jazdy. Len 400 eur je dost.

majkanagyova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkaa
6. jan 2013

Ahojte
prosim vas poradte. Mam dvoch prckov. Jeden ma 3roky a je v sedacke od 9-25kg polohovatelna adruhy vo vajicku. Teraz neviem aku mame kupit. Starsi syn presiel z vajicka rovno do tej do 25kg. Ale ako sme pozerali bude ju pouzivat este aj 2 roky a teraz neviem aku mam kupit tomu mladsiemu, ci od 9-36kg co by som dala tomu starsiemu a mladsiemu zas jeho, alebo mam kupit este jednu do 25kg. Musi byt ale polohovatelna, casto cestujeme. Mate skusenosti s autosedackou do 36kg, ktora je polohovatelna a zas tak do 100eur????

anna12
30. jan 2013

@majkaa Ahoj , prosím ťa a akú konkrétne máte autosedačku? Pretože ja riešim pre drobca,má teraz cca 11kg, autom až tak často nechodíme a tak by som asi rovno kúpila od 9-25kg, Ďakujem moc ...

majkaa
31. jan 2013

@anna12 my mame caretero sport

anna12
31. jan 2013

@majkaa ďakujem a ste teda spokojní? Dá sa v pohode polohovať? Je pre drobca pohodlná? Ešte raz ďakujem moc ..

majkaa
1. feb 2013

@anna12 ano maly tam bol asi od roka a dost casto spinkaval od zaciatku v nej.

ivka82
5. feb 2013

ahojte mamičky🙂 prosim o radu,hladam novu sedacku, mame britax first class(maly bude mat 2 roky) ale uz je nam mala (trci hlavicka a v zimnych veciach je tam syncek dost skliesneny. Hladam nieco naozaj kvalitne-jazdim naozaj casto. uvazujem na britaxom evolva 123. vo forach som videla, ze spominate concord transformer, pripadne cybex . co by ste z tychto 3 vybrali? dakujem velmi pekne za info🙂

nanika
18. feb 2013

@ivka82 Naozaj dobre hodnotene sedacky su s isofixom, mas ho? Ja nie, takze som isla u dcery z first class plus do Evolvy (mala ma tri roky v aprili, ale first je v muzovom aute a stale je dobra, co vyvalujem oci, su tam dlhsie pasy, ako v Evolve, ci Kingovi 🙂. Transformer je hebedo, to treba vidiet. Cybex taktiez, rozhodne nekupovat podla obrazka, ale posadit a ohmatat. Ak si vozila v Britaxe, uz by som u neho zostala, vies do coho ides 🙂 Alebo uz si kupila? 🙂

olimon
18. feb 2013

@nanika
@ivka82
Ahojte, ja tiez pomaly začínam riešiť druhu sedačku. Syn je ešte vo vajku, dcéra v britax first class. Potom pôjde synček do britax a pre dcéru budem musieť kúpiť niečo nové. Otázka je ktorú zvoliť? Dcérka je s tých baculatych deticiek. A isofix nemáme... Ďakujem za rady

ivka82
18. feb 2013

@nanika ahojcek, dik za info. este nie nekupila. skusali sme evolvu, ale maly mal zly den takze plakal, moc sme toho nevyskusali a este sa aj predacka trapila s pasmi ci s cim..nesla jej opierka hlavy dat vyssie nakolko je dost vysoky moj maly na svoj vek🙂 praveze isofix ma mm v aute, s tym jazdime castejsie, ja vo svojom maleho vozim iba po meste alebo ak nemoze manzel tak idem s malym ja..vraj sa ale mozu kupit sedacky s isofixomm,ale do auta bez isofixu ich mozem pripevnit s obycajnymi pasmi..tak teraz v tom mam riadny gulas, ci kupit s isofixom, alebo bez ked jedno auto a druhe nie:(

nanika
19. feb 2013

@ivka82 ano, ale nespoliehaj sa na to, ze to plati o kazdej autosedacke, musis to mat priamo u tej sedacky napisane, ze ju mozes pouzit v aute bez isofixu. Ak ti uz pretrca hlavickou sedacku (ak ma oci nad hranou vrchnej casti sedacky), tak je vymena uz nutna. Na tej evolve ti preto nesla dat opierka hlavy vyssie, lebo pokial su na nej este vnutorne pasy, je tam brzda, ktora sa uvolni az po ich demontacii pre kategoriu 15-36.

nanika
19. feb 2013

@olimon navrhla by som Evolvu, ale nechcem ju pretlacat do popredia, myslim, ze v dnesnej dobe je velky vyber a kvalitnych sedaciek. Kazdopadne by mala byt 9-36 kategoria, kedze tvoja dcerka potrebuje este vlastne pasy sedacky, nesmie ist do dospelackych.

olimon
19. feb 2013

@nanika ďakujem. Nad evolvou rozmyslam aj ja. Vedela by si mi ešte v skratke povedať ktoré sedačky majú dobre hodnotenia? Nad ktorými modelmi ma zmysel uvažovať a ktoré vôbec neriesit. Máš v tom výborný prehľad 🙂 ďakujem 🙂

ivka82
19. feb 2013

@nanika aha no ta predavacka tam s nou spekulovala:( asi to nevedela🙂 ..tak asi teda aj ja zvolim evolvu, len som prave pozerala, ze este mame neaku tu rezervu 2 cm v tom frist class , pozerala som ze sa aj pasy daju regulovat, ale netusim ako:( nevies nahodou prosim ta ako ich dam na tu vyssiu poziciu lebo ako sompozerala tak som pozerala na tu sedacku v aute neviem na to prist:( ved to ze jedny mi radia uz dat maleho na velke pasy, ale ja sa toho trosku este obavam, kedze ma este ani nie 2 roky, tych 5 pasov sa mi zda ovela lepsich z hladiska bezpecnosti, ale v obchodoch mi tvrdia, ze ak bude mat 15 kg, co bude raz dva, tak ho uz s nimi nesmiem priputat, ci mi je trosku divne, ak ho obopnu, tak preco by somho nemohla zabezpecit 5 pasmi a nie obycajnymi?nie?

nanika
19. feb 2013

@ivka82 ok, to je v poriadku. Navod uz nevedem? 🙂 Ok, musis si to robit vo vnutri, kde mas svetlo a dobry manipulacny priestor. Zvlec potah. Teraz budes viacero krat sedacku polohovat. Otoc si ju chrbtom k sebe. Uvidis pasy. Z chrbtovej casti vychadzaju z dier, ktore z druhej strany ma dieta pri plieckach, nad nimi by si mala mat este volne mozno dve diery. Zves tie pasy zo zeleza, ktore ich pridrza. Ak sa nezmestis s rukami, musis skusit, ci sa ti lepsie robi v sedacke napolohovanej v nejakej polohe. Nasledne pasy vyvlec a posun o dieru vyssie, alebo do uplne hornej, znova navlec oba pasy na zeliezko. Navlec potah. Hotovo. Je to trocha narocnejsie na manipulaciu, ale postup je velmi jednoduchy 🙂

Nie, pasy v sedacke su az do 18 kg obleceneho dietata. Ide tu skor o tuto vec. Evolva sa posuva len do toho maxima v ramci vlastnych pasov. Takze keby si ju kupovala, tak si musis dat ten zahlavnik do maxima a overit, kolko priestoru dietatu este medzi nim a plieckami dietata je. Optimalne na dva prsty. Ked je vsak tato medzera takato, tak je zbytocne uz do nej ist a zvazit do maxima vyuzit First class (ak je hlava 2 cm pod okrajom, je to cca 7 cm po oci, dieta ti rastie nielen v trupe, ale aj nohach, takze ti musi marast medzi 10-20 cm podla proporcii, aby ti zo sedacky vyrastlo 🙂 Nasledne s kludnym srdcom ist do 15-36 na dospelacke pasy. 😀

nanika
19. feb 2013

@ivka82 a prechod na dospelacke pasy su rizikom aj pri nizkom veku, kedy sa ti dieta z nich moze umyselne vysmyknut kedykolvek pocas jazdy, neustriehnes. Takze dieta na tie pasy uz musi byt zrele aj psychicky.

ivka82
19. feb 2013

@nanika dakujem moc za vycerpavajucu odpoved🙂 musim vyskusat v klude ..inak klobuk dolu fakt sa tomu rozumies🙂 moc si mi poradila, keby nieco tak sa ozvem, no chcem este skocit do HC do jednej predajne, ci tam mi poradia, lebo v BA som obehala skoro vsetko.:(

emanka
19. feb 2013

@nanika ahoj, pred 2 a pol rokom som aj vďaka tvojim radám kúpila malej Romer Safefix plus. No a budeme každú chvíľu potrebovať novú, tak ťa chcem opäť poprosiť o radu. Safefix je do 18 kg a malá má 17 kg. Hlavička jej už pretŕča, ale ešte to nie je na úrovni očí. Myslím, že do leta už budeme potrebovať novú. A preto by som ťa chcela poprosiť, ktorá by bola pre nás dobrá. Ja mám pár podmienok na autosedačku a neviem, či taká existuje. Ty budeš určite vedieť.
Takže, chcem s isofixom a s vlastnými 5-bodovými pásmi. Trojbodovým až tak neverím, ale hlavne ide o to, že Lea by si ich určite dávala dole, takže ju potrebujem poriadne pripútať k sedačke. No a samozrejme by mala byť čo najbezpečnejšia a dosiahnúť čo najlepšie výsledky v testoch. Ja som v tomto maniak, na sedačku si potrpím a preto chcem čo najkvalitnejšiu. Ak o takej, prosím, vieš, daj mi vedieť. Ďakujem 🙂

emanka
19. feb 2013

@nanika napadlo ma, že asi nie je taká sedačka, ktorej pásy by pasovali na štvorročné a aj na dvanásťročné dieťa. Jedine, že by sa do určitého veku používali pásy na sedačke a potom by sa prešlo na pásy na aute, trojbodové.