Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

musko
17. nov 2009

na e-shop baby je za 1399 KČ. Ale ja by som tam decko neposadila - jedine na príležitostné jazdenie, ale na dlhé cesty mi príde aj dosť nepohodlná.....

nanika
17. nov 2009

Mam ju, tu je test adac, podotykam, to SP ma metie, je mozne, ze je to iny, zeby netestovany rok? Ale vzdy sa testuju novinky a toto bolo testovane v 08...

plusy: bezpecnost: dobre smerovanie pasu, vysoka opierka chrbta/ prevadzka: lahko pochopitelny navod, lahka sedacka/ komfort: dobre polstrovanie/ udrzba: velmi dobre spracovanie

minusy: bezpecnost: len priemerna bocna a celna ochrana, sedacka nesedi obzvlast dobre vo vozidle/ prevadzka: zvysene nebezpecie nespravneho upnutia (toto maju vsetky bez isofixu), tazsia obsluha sedacky a pasov/ komfort: nepohodlny priestor na nohy, stazeny vyhlad z vozidla/ udrzba: potah sa tazko odstranuje a je pratelny len rucne

Celkovo vypada sedacka normalne...

nanika
17. nov 2009

Este by som podotkla, ze som velmi o nej info nenasla, neviem, asi sa neda ani polohovat a na triedu od 9 kg mi pripada teda pre take male deti dost nevhodna, okolo tych 2 rokov dietatka, ok, ak sa cestuje na dlhsie trasy, tak podla mna tam moze pri spani dobre padat hlavicka dopredu :(

veronika81
18. nov 2009

nanika, nevieš náhodou, kto je distribútor tých Romer sedačiek na Slovensku?

nanika
19. nov 2009

veronika mas ss, tu sa to asi nehodi napisat, aby to nezmazal administrator 🙂

veronika81
19. nov 2009

ďakujem 😵

cicuska
19. nov 2009

ahojte aj ja potrebujem kupit autosedacku , dokonca az dve , mame dvojicky ako vas tu tak citam tak asi romer alebo evolvu, mozete mi prosim dat typ kde v BA sa daju pozriet tieto sedacky a pripadne kupit najlacnejsie?
dakujem

nanika
19. nov 2009

Cicuska, romera king som videla svojho casu v predeti.sk, blizko mileticky, urcite to poznas, je to taky velky obchod. http://www.predeti.sk/?c=detail&id=5537 dufam, ze ti to zobrazi. Ale ja tam strasne nerada nakupujem, lebo je tam neprijemny a tebe nenapomocny personal, ak krivdim a medzitym sa vylepsili, pardon.

dokonca tam maju aj evolvu na nete, len neviem, ci aj na predajni, ved uvidis 🙂
http://www.predeti.sk/?c=detail&id=5545

nanika
19. nov 2009

Cicuska, ja mam evolvu z ciech, ale zasa taky obrovsky rozdiel oproti tomu pre deti to nebol, asi 25 eur. Myslim, ze tu v tom predeti maju celkom normalne ceny, alebo chod do samo-kociky.sk, maju predajnu pri Slimaku a opytaj sa, aku cenu by ti mohli dat oni, mali by ti dat najlepsiu z obchodov, maju to aj na stranke 🙂 Alebo si tam zavolaj, mozno ze kinga maju na pozretie aj na predajni, ale skor nie. Telefonicky kontakt je na strankach.

mata1976
19. nov 2009

ahojte, potrebovala by som poradit. Hladam autosedacku pre malu, momentalne pouzivame autovanicku z ktorej uz coskoro vyrastie. Emmka este nevie sediet. Myslite ze mozem kupit tu 9-18 ktora sa da polohovat? Uvazujeme nad Jane Exo alebo nieco podobne...

nanika
20. nov 2009

Mati, Emmka este patri do vajicka 0-13, neviem sice miery, ale je nebezpecne take drobatko vozit momentalne v niecom inom. Do 9-18 sa davaju deticky, ktore sa uz nezmestia do vajicka, tj im trci hlavicka alebo presvihli hmotnostny limit 13 kg. Takze inu ako vajco rozhodne neodporucam. Pripadne, kedze idete do vajca neskor, kupit potom v ramci setrenia 0-18, pripadne 0-25, pozri si link, ktore z nich vypadaju podla hodnotenia na bezpecnost najlepsie.

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36/ocena/m...

len si zmen hmotnostnu kategoriu.

cicuska
20. nov 2009

dakujem za info skusim popozerat,vraj aj v Auparku v predajni peg perego maju romer

nanika
20. nov 2009

Cicuska, vidis, to mi nenapadlo, ja si len momentalne viem predstavit tie ceny :(

shaula
20. nov 2009

Mata, 4 měsíční dítě rozhodně ve vajíčku - ještě jsem neslyšela o žádném, které by už v tomhle věku přerostlo vajíčko 😕

Tak dneska dorazily naše dva Kingy - nakonec je to Olivia z kolekce 2010 a je prostě nááááádhernááááá 😵 Už se těším, až ji vyzkoušíme naživo 🙂 Stála nás jedna 4590, takže dohromady pořádná pálka 😖

shaula
20. nov 2009

Tak mi teď došlo - autovanička je něco jiného než vajíčko? 😕

nanika
20. nov 2009

Shaula, je, mala by to byt vanicka od kocika, ktora sa priputava pasmi auta a dieta vlastnymi pasmi v nej, alebo nieco na ten sposob...

nanika
20. nov 2009

Shauli, prepac, tesim sa s tebou a blahozelam ku krasnym autosedackam 🙂

ferinka
20. nov 2009

Holky takže na macíka a dlouhána do těch 18 kg když chci Romera,tak kinga???

shaula
20. nov 2009

Nanika - aha, vidíš, o tomhle jsem ani neslyšela 😕
A moc děkuji za všechny rady, moc jsi mi pomohla při rozhodování a zorientování se v autosedačkách 🙂

mata1976
20. nov 2009

shaula, autovanicka je riadne certifikovana na prevoz babatka v aute, babo je v nej priputane takym sirokym suchym zipsom. Zvonku to ma adaptery na priputanie bezpecnostnymi pasmi. Zvolili sme autovanicku namiesto vajicka lebo vela cestujeme a vraj je to lepsie pre babo.

Nanika, my vydrzime v autovanicke este take 2-3 mesiace, lenze potom uz bude mat Emmka cca 9 kil, teraz ma 7 a meria 66cm preto uvazujem nad tou 9-18kg. Boli sme si ju vyskusat v obchode a predavacka nevravela nic ze este nemoze...

shaula
20. nov 2009

Mata - díky za vysvětlení 🙂 Problém s těmi sedačkami 9 - 18 je v tom, že se poutají po směru jízdy. A tohle právě pro tak malé dítě není vhodné, protože nemá ještě dostatečně posílené krční svalstvo na to, aby mu bezpečně udrželo hlavičku, takže v případě nehody by se mohlo nebezpečně zranit 😢 Asi lepší by byla ta 0 - 18 kg, ale to ti spíš poradí Nanika, vyzná se v tom dost dobře 😉

mata1976
20. nov 2009

Aj ja dakujem za vysvetlenie 😉 😉 😉 Od akeho veku su teda tieto autosedacky vhodne?

shaula
20. nov 2009

No nejsem si úplně jistá, ale řekla bych určitě od doby, kdy dítě samostatně pevně sedí bez opory. Spíš bych to viděla až tak od roka (ovšem spousta dětí do té doby asi překročí váhový limit nebo vajíčko přeroste). My osobně přesidlujeme teprve teď v 16 měsících, a dokonce jsem četla, že v ideálním případě by dítě mělo jezdit proti směru jízdy až do 4 let (ovšem současně tam uznávali, že tak dlouho ho asi neudržíme 😀 ). Tak si pak vyber... 😖

ferinka
20. nov 2009

Teda měla jsem na mysli King plus 😉

musko
20. nov 2009

baby- teraz OT - ale čo poviete na túto: http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zboz...

eatygrenee
20. nov 2009

chválu poue na romerku...nějaká levnější varianta a kvalitní by nebyla? máte někdo ukušenosti s babypointem?

vedvies
20. nov 2009

ahojte, pridam nasu skusenost:
my mame Reccaro 9-36 a sme velmi spokojni. Dcera nechcela sediet vo vajicku - zle sa s nou cestovalo na dlhsie vzdialenosti, ale odkedy mame Reccaro, tak v pohode. Ked vypnem predny airbag, tak ju mam vedla seba. Tento typ moze byt aj vpredu. Dokonca je spomenuty aj v navode od auta.

nanika
21. nov 2009

Vedvies, ono, kazda sedacka myslim moze byt upnuta na prednom sedadle, od vajicka, po podsedak. Ale ak sa nemylim, v zakone je to upravene nejako tak, ze predna sedacka by mala byt posledna moznost az po obsadeni ostatnych sedadiel. Nehovorim, ze to nie je pohodlne, ja som vacsinou cestovala tiez len sama s babom, vajicko som tak davala, ale predsa len, to vozenie uz v smere jazdy na prednom sedadle mi dvakrat idealne nepripada...

Eatygrenee, keby taka bola, tak nemame skoro vsetky romera loooooooooooooooooooool Babypoint nema testovane sedacky, takze akakolvek otazka ohladom bezpecnosti je tak troska mimo.

nanika
21. nov 2009

Mati, no, spoliehat sa na predavacky nie je vzdy najlepsi napad, oni za dieta nie su zodpovedne, ide im len o predaj a peniazky z neho. Poviem ti to takto, my sme presli do kinga asi sedem mesacny, maly sedel minimalne od 6 mesiacov ako pribity, mal nieco cez 9 kg a asi 75 cm. Myslim, ze to bude aj tvoj pripad, ako pozeram, kolko mal vo styroch mesiacoch. Bolo to v pohode si myslim. Ale ked to beriem spatne, keby som vedela to, co viem dnes, tak po prve, verim, ze by som Oliho este vo vajicku do zimy udrzala, boli by to aspon dalsie tri mesiace k dobru, mozno nie, mozme teraz polemizovat. Druha chyba, v kingovi mohol byt tiez este to dalsie leto a do evolvy sme mohli prestupit az teraz na zimu. U dalsieho baba budem mudrejsia.

Moja rada znie, ak ti vydrzi vo vanicke este aspon tie tri mesiace, bolo by fajn, aj ked ja si to predstavit neviem, ked si zacne sadat, bude ti tam jacat ako pominuta. Asi by som teraz na tych par mesiacov predsalen kupila vajco, kludne aj lacnejsie - cam, neonato, kludne aj z druhej ruky. Preco? Lebo si zvykne ze pri preprave sa len nelezi, ale moze sa rozhliadat okolo. Ked ti prerastie hlavickou okraj, prelozit malu do kinga. Neviem ti inak poradit, ak by som ti napisala, vezmi sedacku 0-18, alebo 0-25, dost budes nadavat, lebo su mensie ako king.

nanika
21. nov 2009

Musko, nevidim ju testovanu :( Ale poviem ti asi tak, ze za tu cenu radsej Evolvu tohtorocnu, vyjde to na peniaze rovnako 🙂 Ze do 25 kg, pripada mi to smiesne, lebo nas ma 15 kg a pozri ako tam ten chlapcek sedi a je mensi od naseho 🙂 Podla mna vyhodene peniaze a po case mozes aj tak kupovat dalsiu...