Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

pralinkaaa
26. apr 2010

musko asi som blbá ale aj tak to nechápem ako prečnievajú - ved vajičko je vlastne opreté o chrbtovú opierku auta, ked je v smere proti jazde...nie?

musko
26. apr 2010

no však ano -a tie nohy mimina, ked prečnievajú, tak sa budú dalej opierat o tu chrbtovú čast sedadla dospelého - nie? Ja Ti to asi nafotí - neviem to lepšie vysvetlit

lyongirl
26. apr 2010

pralinkaaa no predajca mi povedal, že žiadna 9-36kg nemá ten isofix, to znamená, že každú musíš pripútať do auta pásom. Pás nemusíš pracne pripútavať a odpútavať zakaždým, ak je dieťa maličké a má sedačka zmenšujúcu podložku s valstnými bezpečnostnými pásmi, vtedy si ju zapásaš napevno a dieťa pripútavaš len tými bezpečnostnými, lenže ak dieťa podrastie a ty zmenšujúcu podložku s bezp. pásmy vyberieš, tak sedačku nedrží napevno v aute nič a ty dieťa pripútavaš pásmi od auta a keď dieťa vystúpi a nechceš, aby ti lietala po aute, tak ju musíš pripásať nanovo. Tú s isofixom nemusíš, takú má starší, vystúpi a hototvo, ona drží... Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne a nie ako tatar 😀
S isofixom sú len sedačky 9-18 a 15-36, lenže ja vzhľadom k finančnej situácii nechcem kupovať XY sedačiek, pretože aj tak v sedačke 9-18 dieťa vydrží max do 3 rokov a to je tiež ako sardinka...

a ináč tie nožičky neboj, dieťa si ich tam poskladá, náš to tak robí, to sedadlo nezavadzia...

lyongirl
26. apr 2010

no ide mi vlastne o to, že nevadí, ak musím dieťa pripásať pásom, ale o to, že starší má sedačku jednoducho nakliknutú na isofix a táto, keďže ho nemá, tak ju musím pri vystúpení z auta pripásať, aby nelietla pri jazde autom bez malého

pralinkaaa
26. apr 2010

aha, tak to som nevedela, ja mám malú ešte len 6mes, tak som sa až tak nad tým nezamýšlala...to hej, to je blbé to stále pásať...a tiež nemám penazí kupovať viacero sedačiek, a zasa určite kvalitnú chcem, preto som myslela že po vajci rovno ju šupnem do Evolvy /vajco máme do 13kg a malá podľa mňa v nom vydrží ešte dlho, kedže má len 6,5kg a aj miesta na hlavu, iba tie nohy mi nešli do hlavy, kam si ich dá 😅 /....čiže isofix neprichádza do úvahy, takže asi budeme pásať ako blbci ☹
príp. je tiež možnosť nosenia sedačky hore-dole domof, tiež ma napadlo že či sa nenájde dobrák, kt. nám kvôli sedačke vylomí auto....

pralinkaaa
26. apr 2010

musko ak máš foto tejto situácie pls. pridaj 😀

ewwe
26. apr 2010

cauko, ja si nedam pokoj, 😀 a co si myslite o inglesine prime miglia, ci ako sa to pise??? je to tiez 9-36kg a ma isofix 😕

musko
27. apr 2010

Ahoj!
Pralinka foto nemám, ale urobím a dodám :o)
ew - Inglessina 9-36 s isofixom je hodne podobná babypointu s isofixom: http://www.baby-eshop.cz/autosedacky-9-36kg/aut...
Neviem, či sú testované -asi nie - takže - píšem čiste moj pocit - sa mi zdajú na pohlad "tvrdé" málo polstrované, na to že majú byt pre deti od 9kg, polohovanie zad. opierky je nulové a pri kvalitnej sedačke typu Romer, Britax, Cybex..... tam isofix zvýši už určitú dobrú bezpečnost. U nie velmi vydarených sedačiek ani isofix nepomože. Navyše - obe firmy - Inglessina aj babypoint - robia pre deti všetko - kočíky, soličky, sedačky - takže majú širšie pole kam investovat.... Na rozdiel od Romer, Kiddy, Britax, MaxiCosi- kde sa robia len seačky ( max + podvozok, príp golfky) a tak prachy idú do vývoja a bezpečnosti sedačky a do nezávislých testov.... Uffff - elaborát. Ja by som si ani jednu nekúpila - ale to je len moj názor....

lyongirl
27. apr 2010

ahojte, tak máme prvú jazdu za sebou, nie dlhú, iba takú 5 min. a malý v poho. Najprv sa mu páčilo, potom ho pultík hneval, ale asi len 30sek. a potom vyškrekoval od radosti...
no ešte ma napadla taká možnosť, ale už je neskoro, kúpiť si sedačku 9-18 z inzerátu, nejakú min. používanú v super stave, tú potom predať a kúpiť si už 15-36 a samozrejme obidve by mali isofix, lebo to, že ho Kiddy nemá ma poriadne štve. MM jazdí autom bez nás, čiže musí byť stále pripútaná, ja idem dať malého do sedačky, tak si ju musím odopnúť a keď ideme z auta, tak mi chýba ruka s ktorou by som ju nanovo zapla, pretože mám malého na rukách... ☹

musko
27. apr 2010

lyon - tak nech si ju zapína manžel pred každou jazdou :o)
ale inak super, že ste spokojní. Marek ešte kiddy skúšal len na such - stále je vo vajíčku :o)

ewwe
27. apr 2010

aha, tak nic no, tak bude evolva, mna tiez prekvapilo to upinanie stale dookola, bez ohladu ci veziete dieta alebo nevezkiete, priputat sedacku musite vzdy 😀

musko
27. apr 2010

ew-ale evolva Ti ostane pripútaná, pokial bude mat Ninka tie 5bod. pásy, až ked začne používat 3 bod, tak ju budeš musiet pripútat, ked vystúpite :o)

lyongirl
27. apr 2010

musko zatiaľ sa páči a malý je v nej spokojný, tak som spokojná aj ja,áááále isofix mi chýýýýba a tuším viac ako MM 😀
ja som chcela nakoniec Recaro, ale MM Kiddy, tak nech si ju upína...

musko
28. apr 2010

lyon 😉 🙂

fanta
29. apr 2010

Ahojte baby, čo vravíte na letné poťahy k autosedačkám? Máte ich niekto? Oplatia sa? My sme boli doteraz vo vajíčku Maxi cosi, ale aj keď bola v aute pustená v lete klimatizácia, malá sa vždy spotila. Teraz ideme kupovať novú autosedačku, tak by ma zaujímalo, či ten letný poťah pomôže, alebo sú to zbytočne vyhodené peniaze? Ď.

musko
29. apr 2010

fanta, radšej kup 1-2 kusky oblečenia z merinovlny s hodvábom a máš to 😉

sevzuz
29. apr 2010

babulky, prosim poradte mi chcem nejaku autosedacku k starym rodicom do auta, mam radsej kupit z druhej ruky alebo nieco taketo lacne mi splni tu istu sluzbu
https://www.modrykonik.sk/bazar/autosedacky/gts...

je to len na vyslovene prilezitostne cestovanie max jedna cesta 20km
dakujem za odpovede

sedmolinka
29. apr 2010

Čo poviete na túto?

Inglesina PRIME MIGLIA I-FIX 2010
Autosedačka s upevnením isofix. Je navrhnutá pre deti od 9 do 36 kg, čo je doposiaľ najväčší rozsah použitia s týmto spôsobom upínania. Sedačka je použiteľná vo väčšine áut predávaných na našom trhu (semiuniverzálny). Upevnenie isofix zvyšuje stabilitu a bezpečnosť sedačky. V prípade, že vozidlo nemá upevňovacie prvky isofix môže byť upevnená pásmi z auta. Homologizovaná podľa najnovšej európskej normy ECE 44/04

•Skupina 1/2/3: od 9 do 36 kg.
•Autosedačka najvyššej triedy TOP END.
•orientácia po smere jazdy.
•Homologizované podľa najnovšej normy ECE 44/04.
•5-bodové vnútorné pásy s centrálnym uťahovaním a povolovaním.
•8-polohové výškové nastavenie chrbta sedačky.
•horizontálne nastaviteľná opierka hlavy do 5 polôh.
•vertikálne nastaviteľná opierka hlavy do 4 polôh.
•Praktická kapsička na boku sedačky.
•Snímateľný a prací (30°C) poťah pre ľahké udržovanie čistoty.
VÝROBCE: INGLESINA
PŮVODNÍ CENA 249,00 EUR
SLEVA 13,00 EUR
NOVÁ CENA 236,00 EUR

musko
30. apr 2010

sdmolinka - ak si pozrieš vyššie - tak tam sa to rozoberalo.
sev- na krátke cesty k starkým - pozri na MMB - radšej kvalitnú, nebúranú z druhej ruky :o)

musko
30. apr 2010
ewwe
30. apr 2010

sedmolinka ja som nad tou migliou rozmyslala, ale zasa som sa vratila k evolve 🙂

sevzuz ja by som kupila radsej kvalitnejsiu z druhej ruky, z okolia, aby som vedela ci nieje burana, viez nahoda je blbec a mozte prejst 400 km bez nehody alebo 20 metrov a stane sa nestastie

sevzuz
30. apr 2010

musko a ewwe dakujem za odpoved, aj ja som tak rozmyslala, ze to bude lepsie, idem to pozriet, dakujem za radu,
pekny den 😉

lyongirl
30. apr 2010

aj ja by som radila radšej z druhej ruky kvalitnú, málo používanú, samozrejme nebúranú... 🙂

zabavka
30. apr 2010

baby poradte mi prosím, chcela by som nejakú sedačku pre dcérku. Teraz máme maxi cosi xp a už jej z nej trčí trochu hlavička a to máme len 20mes. ale za to 15kg a 92cm 😅 Sedačku s isofixom mať nemožme, nemáme na to auto, teda typ auta a len tie trojbodové pásy auta sa mi zdajú málo, ale je to asi len zvyk, však???Skoro som kúpila evolvu, ale ked som malú do nej posadila, moc sa jej tam nepáčilo. Tak rozmýšlam nad
http://www.maxi-cosi.com/ot-en/carseats/kid/rod...
http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...
ale rozmýšlala som aj nad
http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...
len tá mi príde dosť úzka 😒
Poradte prosíííííím

anesim
30. apr 2010

Zabavka, sedačky 15-36 sa všetky pútajú len pásom z auta. Ja som malej vybrala cybex solution X, tam sa posúva tá ochrana hlavy a ramien.
Ale tvoja malá sa mi zdá ešte vekovo malá na to, aby mohla byť pripútaná len pásom z auta, ale asi sa to ináč nebude dať. A teraz máte akú sedačku?
A ešte sú také, kt. majú pultík, ale tie neviem v kt. sú kategórii 🙂

musko
30. apr 2010

zabavka - z tých, čo si napísala - jednoznačne Recaro, ale zváž ešte Cybex pallas alebo Kiddy comfort pro.

zabavka
30. apr 2010

anesim, malú som posadila do tej concordky a pásy jej boli dobré, neišli jej okolo krku. Teraz máme MC XP

musko, ja tie s pultíkom nechcem a u nás som ich tuším ani nevidela, že by som ich aspon išla vyskúšať. Neviem si tam malú predstaviť zavretú... a čo je zle na tej maxi cosi, tá sa mi zdala dosť bezpečná, teraz aj koli tím vankúšikom, či...??? 😕

lyongirl
1. máj 2010

zabavka, my máme Kiddy, tiež som ju nechcela, že tam bude malý zavretý, ale nakoniec sme ju kúpili, pretože u nás hral rolu isofix a keďže som zistila, že tá sedačka, ktorú chcem ho nemá a samozrejme nemá ho ani Kiddy, tak už som sa rozhodla pre Kiddy, nakoľko manipulácia s ňou ma prehovorila 🙂 . Fakt rastie s dieťaťom a zavretý v nej malý vôbec nie je, má tam od pása hore viac voľnosti v pohybe ako starší, ktorý je pripútaný pásmi a nemôže sa pomaly ani pohnúť... Menší je hyperaktívny, ale pultík mu nevadí, dokonca, keď ho idem vyberať, tak si sám pultík tlačí preč a teší sa z toho, že sa vie "odopnúť"...

zabavka
1. máj 2010

ale pri tích sedačkách zase píšu, že od cca 15kg sa používa sedačka bez pultíka a podstavca 😒 a my už máme 15kg, tak len koli nejakých 3mesiacom, čo by sme ho pužívali, sa mi neoplatí kupovať len koli tomu. To už radešej kúpim cybex bez pultíka, či...???Ja naozaj neviem... Poradte, akú jej mám teda kúpiť?A mám jej už vlastne kupovať, ked z tejto jej trčí hlavička len nejaké 2cm?

fender
1. máj 2010

ahoj holky, přidávám čerstvou zkušenost. rozhodovala jsem se mezi römer king plus, römer duo plus, maxi cosi tobi a maxi cosi priori, nakonec mezi römer king plus a maxi cosi priori s tím, že jsem byla tak na 95% přesvědčená, že to bude king plus....
dneska jsme jeli do obchodu ty sedačky vyzkoušet a ještěže tak, totálně mi to nabouralo veškeré představy. obě dvě ty römerky byly pro malého naprosto nepohodlné. hlavová opěrka u king plus byla strašně úzká, teď to má tak akorát, za pár měsíců by tam byl jak v kleštích, u duo plus je ta opěrka zase strašně tenká a pohyblivá. maxi cosi byly obě lepší, ta priori se mi zdá dost otevřená, takže u nás asi vyhrává tobi. pohodlná, víc uzavřená než priori, i ta hlava dobře řešená.... takže tak.
na základě tohoto fakt všem doporučuju jít sedačku s dítětem vyzkoušet naživo.....