Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nikam
7. okt 2011

@nanika Nuz asi hned po tom, ako maleho prestaneme vozit k nasim vo vajicku. Cize rozhodne skor ako v roku a pol. Preco odporucas az tuto hranicu?
@berenika39 To s nastupovanim je super, ale teda u nas este casu dost...

berenika39
7. okt 2011

@nikam určitě až tak pro dvouleté, nebo dobře rostlé rok a půl🙂. ta sedačka je dost vysoká, není polohovací, je úplně kolmo, prostě jako by dítě sedělo na velkém sedadle...i je široká, tak aby se tam batole nesesouvalo. petr je malý, a v těch dvou a půl mu byla i dost velká. bezpečná sedačka je, když obepíná dítě, ne když v ní vlaje🙂. jediná možnost, jak to uvidíš, je, že zajedete někam, kde je mají v kamenném obchodě, vezmeš dítě, sedačku dáš do správného auta a do sedačky dítě. jinak se vhodná sedačka (jak vzhledem k autu, tak dítěti) podle mě koupit nedá.

nanika
8. okt 2011

@nikam Presne toto som myslela, co ti napisala berenika. Ta sedacka dobre chrani len vacsie deti. Ja verim tomu, ze ked budete u rodicov, ze by to bolo sikovnejsie tam mat druhu sedacku, ale ak takto rozmyslas, kup si normalnu domov a zatial ju presuvaj k vasim, ked bude dieta vacsie, tak tam kup kludne aj tuto.

nikam
8. okt 2011

@berenika39 @nanika Dakujem Vam, dievcata, za rady.

peha81
8. okt 2011

ahojte kocky,,potrebujem aj ja radu a nestiham to tu vsetko precitat....chcem kupit autosedacku 9-36kg,maly bude mat rok,,,pozeram aj testy autosedaciek ale na tento rok ich je tam len 4 a z toho 1 je ohodnotena na 5,,,chcela by som len okolo plus minus 100e,,necestujeme vela, dlhsie trasy tak 2-3x do roka,,len teraz dennodenne vozim maleho k opatrovatelke a ja do roboty, ale to je len dakych 10km,,,napriek tomu chcem bezpecnu autosedacku,,len nechcem investovat cez 200e (tie vítazi testov 😅 ) viete mi nieco poradit,,,ono neznamena ze tie 100e sedacky su nebezpecne, len neboli testované, nie,,,ved sa testuje len nejakých 20-25sedaciek,či sa mýlim 😖 😖 😖 dakujem 😉

werry
8. okt 2011

Ahoj holky, potřebovala bych také poradit - dcerce bude v prosinci rok a chceme jí koupit větší autosedačku, zatím máme vajíčko do 10 kg, tak nám určitě ještě chvíli i příští rok vydrží, moc necestujeme, takže bych chtěla 9-36 kg - vybrala sem tuto http://autosedacky-prikryl.cz/_c79_l3_p183350_/... nevím co u sedačky sledovat, na co se zaměřit, tuhle značku si všichni chválí, je to dobrý výběr??? děkuji za všechny rady a tipy...

nanika
9. okt 2011

@werry vybrala si dobre, je to vyborna kvalita, dobre testy, pratelny potah, lahke upinanie, len si ju vyskusaj v aute, neviem ake mate auto, ale napriklad u skody byva u niektorych aut problem s pasom.

nanika
9. okt 2011

@peha81 9-36 je do cca 12 rokov dietata, pripadne do 36 kg, pripadne do 150 cm, podla toho, co nastane skor. Setrenie pri tomto type nie je na mieste. Netestovana sedacka znamena, ze nema na crachtestoch vychytane muchy, co v reale moze znamenat uvolnenie sedacky pri havarke, alebo vytrhnutie vlastnych pasoch sedacky a dieta v celnom skle. Ja by som ti radila Evovu, link hodila werry prispevok pod tebou. Hladaj nejake zlavy, akcie, dovoz z CR ci z PL a verim, ze ju kupis do 180 Eur. V reale ti ta sedacka vydrzi celu dobu, co tvoje dieta bude v sedacke jazdit. Lacnota z hypermarketu ti zarucene tolko nevydrzi, a v konecnom dosledku aj tak budes casom nutena kupovat dalsiu sedacku. Ale je to na tebe.

tonko_babymarket
9. okt 2011

@peha81
@nanika
Nanika má pravdu, Britax Evolva neplusková je cca 175, plusková verzia vychádza o kúsok viac, je to investícia, ktorá sa oplatí.
@werry
výber je určite výborný

martinab122
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peha81
9. okt 2011

@nanika
@tonko_babymarket dakujem za nazory,,,,sme sa rozhodli ze chceme urcite testovanu sedacku,,,,este by ma zaujimal vas nazor na kupenie sedacky z nejakeho bazara,,proste testovanu drahu kvalitnu sedacku z pod ruky 😖 😅 😕
@martinab122 presne aj nad tým uvazujem ze ci ist do 36kg alebo do 18kg,,tie 18 sa mi zdaju take terez viac vyhovujuce,,,maly ma cca 11kg,,,tak dufam zeby mu ta 18 vydrzala aspon do 3rokov 😅 ,,,,idem kuk aj tu www-cku 🙂

tonko_babymarket
9. okt 2011

@peha81
ak z druhej ruky, tak len od overeného zdroja, pri kategórii 9-36 by som šiel určite do novej

peha81
9. okt 2011

@tonko_babymarket rozmyslame nad maxi cosi do 18kg

tonko_babymarket
9. okt 2011

@peha81
kvalita Britax-Romer = kvalita Maxi Cosi .... jedno alebo druhé patrí k špičke v bezpečnosti a pohodlí

peha81
9. okt 2011

@tonko_babymarket dakujem,,dufam ze najdem nejaku taku aj zachovalu z pod ruky,,,,a tvoj nazor na http://www.kociky.sk/autosedacky-detske-bratisl... asi nic moc na kvalitu ze 😒 asi obetujem radsej nové a nekvalitne za pouzite a kvalitne,,,,najradsej by som bola sedacke do 25kg,,ale v tejto vahovej kategorii asi nic kvalitne nenajdem,,,alebo vies o niecom? 😕

tonko_babymarket
9. okt 2011

@peha81
ja by som šiel do 9-36, tak ako ti radila nanika 😉

werry
9. okt 2011

@nanika děkuji, máme peugeota combi a pás je dost dlouhý, s tou škodou je to fakt, má ji bratr a když jedem s ním, tak je to teda problém, než to přetáhnem. tak je asi rozhodnuto, ještě na ní koukneme v obchodě 🙂

nanika
9. okt 2011

@werry ja mam tiez peugeot combi a bez problemov 🙂 Ak velmi necestujete a zo zaciatku nepodnikate dlhe trasy, tak ta sedacka je fajn. Si uzrozumena s tym, ze ma len jemny naklon a nie je sklopna ako 9-18, ano? A ditko uz riadne sedi, pripadne bude sediet, ked uz budete menit sedacku 🙂 Pozri mi do albumu, mam tam syna v 16 mesiacoch v Evolve 🙂

Jasne, ze je lepsie ist v ramci postupnosti z vajca do 9-18 a potom do 15-36, ale ak je rodina, co nema auto, alebo sa jazdi s dietatom sporadicky, Evolva je istotne vyborna alternativa 🙂 Ale samozrejme dlhsie trasy nad rok a pol.

nanika
9. okt 2011

@peha81 mala som pocit, ze ti ide o obmedzene financie. Ak je to tak, tak urcite nakoniec lepsie vyjde kupit novu Evolvu, ako z druhej ruky 9-18 a nasledne 15-36. Ak naozaj necestujes na dlhe trate a najblizsia bude, ked bude mat dieta okolo roka a pol, velmi kvalitne a pohodlne sa ti vyspi aj v tej 9-36.

Ano, po dvoch rokoch sedacka naozaj je zrela do kontajneru, ak sa bavime o lacnej sedacke z hypermarketu. Stvrdnute pasy, vyprasively potah, videla som uz take a stacilo mi. Syn ma Evolvu Romer-Britax uz dva a pol roka, ta sedacka je ako nova, pratelny potah, z ktoreho zmizne zmrzlina, pot aj rozliata kola, staci oprat v pracke. Potah je stale krasny, nevysisovany od slnka, neposkodeny, iba s jemnymi zmolkami v sedacej casti. Ja by som nezovseobecnovala. Testovane sedacky od removovanych vyrobcov su nepovovnatelne bezpecnejsie a kvalitativne uplne inde, ako lacne sedacky z hypermarketu. Chapem, niekto na ne ma, niekto nie, ale ak si mam vybrat a kupit 9-18 a nasledne podsedak, aby som usetrila, obe lacne, kde hlavnu zlozku sedaciek tvori polystiren, tak to radsej kupim drahsiu 9-36, novu, bezpecnu a viem, ze cosi aj vydrzi. V globale to financne vyjde aj tak za jedno.

peha81
9. okt 2011

@nanika vies co asi mas aj pravdu,,musim to premysliet 😉 ale na druhej strane potom tu sedacku 9-18kg môze zdedit druhe dieta a tomuto uz zas kupim väčšiu 😅 tak či tak budeme potrebovat časom dve sedacky,,,,idem rozmýšlat 😅 😨 😕

nanika
10. okt 2011

@peha81 ano, len o dost viac minies, ak kupis teraz kvalitnu nielen jednu ale aj druhu 🙂

peti19
13. okt 2011

ahojte, nestiham citat celu diskusiu, mozete mi prosim poradit autosedacku pre syna? Maly ma 8 mesiacov a 9kg, z vajicka uz chudak vytrca 😒 Chceli by sme 9-36kg a polohovatelnu, a aby sa dala upevnit aj v protismere a kvalitnu, pratelny potah...

nanika
13. okt 2011

@peti19 peti, zlav z poziadaviek, taka nie je 🙂 Ak 9-36 tak ju nesklopis, len mierny zaklon, o vozeni v protismere mozes snivat 🙂 Ak chces do protismeru, su bud 0-18, alebo 9-18, tie su samozrejme sklopne, kvalitne a s pratelnymi potahmi. Kolko sa maly vozi, ake vzdialenosti, ako casto?

peti19
13. okt 2011

@nanika som velmi narocna? 😝 Maly sa vozi par krat do tyzdna kratke trasy, dlhsie trasy 3-4x do roka, este poriadne nesedi a vacsinou v aute po chvili zaspi...

nanika
13. okt 2011

@peti19 do kedy chces vozit v protismere? Ak chces menit sedacku uz teraz, jedine tak 0-18. Do 9-18 ist nemozete, kedze samostatne nesedi. V 0-18 sa da sediet v protismere do 10-13 kg, zalezi na sedacke, ale su aj take 9-18 co mozes vozit v protismere do tych 18 kg, samozrejme to uz su sedacky troska viac narocne na priestor 🙂

peti19
13. okt 2011

@nanika neviem do kedy sa odporúča voziť v protismere, niekde som čítala, že do1 roka by sa malo, ale či je to tak, to neviem, priestorovo náročné mi nevadí, máme väčšie auto

nanika
13. okt 2011

@peti19 ano, pamatas si dobre, malo by to byt do roka, minimalne, optimalne do styroch. Takze zalezi na tebe.
Tu mas zaujimavy link na 0-18 do 18kg na protismer
http://www.autosedacky-besafe.cz/izicombi2.php

dalej je skvela 0-18 Akta Graco duologic - je vacsia, takze ak planujes to vozenie naozaj dlhsie, radim ti tuto, ale neviem, kde ju zozenies...

ak staci vozenie do roka a cosi, http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed...

peti19
13. okt 2011

@nanika ďakujem, preštudujem 🙂

nanika
13. okt 2011

@peti19 tu mas testy, aby si sa nahodou nenudila, tym padom tam mas viac moznosti, aj ked nie kazdy druh sa tu predava 🙂
http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-18/ocena/m...

peti19
13. okt 2011

@nanika ďakujem, idem teda zabiť nudu 😀