Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
27. feb 2012

@myounghee ona uzka je :( Som ale rada, ze si prehodnotila kvalitu sedacky. Ta STM nie je zla, ale mne pride uzka, najma, ak si pomyslis, ze ti tam bude neskor sediet skolacka, ja by som skor vzala sedacku, ktora nema podsedak hrantikoveho tvaru, ale je v tej casti skoro plocha, aby malo dieta vacsie pohodlie. Ono to ocenis aj v lete. Ale ved pokukaj, som si ista, ze najdes nieco normalne. Ak mi pozries do albumu, uvidis tam sediet mojho syna v Evolve, pre inspiraciu 🙂

martuska75
27. feb 2012

@nanika zdravím nanika, už som tu dlhšie nebola tak som si až teraz narýchlo pozrela tie debaty o značke Nania/osann - ak sa môžem pridať tak som si ju pozrela na Dteste a musím povedať že z 10 ich testovaných sedačiek vyšla len 1 dobre (vajíčko) ostatné pre väčšie deti 6 uspokojivo, 2 dostatočne a 1 nedostatočne. Oproti tomu Romerky (Romer/britax - testovaných druhov 24 sedačiek) vyšli 4 uspokojivo a ostatné všetky dobre + 2 dokonca veľmi dobre. Podotýkam že komplet zo všetkých testovaných značiek a druhov sedačiek len 3 kusy vyšli veľmi dobre a z toho 2 boli Romer/britax!!!!
Inak ďakujem ti za cenné rady som naozaj spokojná čo som pre baby s tvojou pomocou vybrala a na tomto fore vidno aké poradenstvo človek dostane v slovenských obchodoch - teda česť svetlým výnimkám.

nanika
27. feb 2012

@martuska75 na teba som akurat vcera myslela 🙂 Jasne, ze romer je romer, ale uz to tu nemienim rozpitvavat, som rada, ze to tu konecne prehrmelo a pohli sme sa dalej 🙂 Pozdravujem deticky a nech sa im aj nadalej dobre vozi, teraz ma vdaka tebe zahrialo pri srdiecku. Pekny den 🙂

myounghee
27. feb 2012

@nanika dakujem za odpoved... 😕 no malicky bol pekne velky na 16mes 😉 😵 . Pozerala som aj Britax romer Evolva 123. Len mi ho manzel zamietol, no nakoniec sme sa zhodli na STM. Ale cenovo su rovnake, mozno maly rozdiel tam je, ale nie velky. Prave kvoli sirsej sedacej casti sa mi viac pozdavala Evolva. No pojdeme do BA , nech si malicka sadne aj do jednej aj do druhej a podla toho sa rozhodneme... Mam tusenie, ze Evolva vyhra 😀 😀 a to presne kvoli sirke
😵 😵 dakujem ti krasne este raz... potom podam info, ktoru sme jej kupili 😉

tilly
27. feb 2012

ja odporucam STM, mam odskusane aj romerky aj maxi cosi... a stm 9-36 kg je paradna, ona vyzera uzka, ale nie je a je pohodlna a to pipanie, ked sa dietatko vypne je super... ja som vymenila romerku za stm a som spokojna... mam odskusanych viac sedaciek a teraz mam 5 sedaciek, ale najradsej mam sedacky recaro/stm...
ale je to moj pocit a moj nazor uzivatela, romerkou nikdy nic nepokazis 😉 😀 len ked king je taky maly... 😖

nanika
27. feb 2012

@tilly ja ked som tam mojho maleho-velkeho posadila, tak vela miesta uz okolo tych noh a zadku nemal. Ale ani nepipam, STM su dobre sedacky 🙂

nanika
27. feb 2012

@myounghee hlavne su tu sedacku, co vyberiete odskusaj v aute, aby ti v nom aj sedela a dociahli pasy dospelacke 🙂

tilly
27. feb 2012

@nanika jasne, treba si ju v yskusat, posadit tam drobatko a skusit si ju aj v aute... ja som vytahovala ten zmensovaci vankusik az teraz v piatok zo sedacky, teraz ma na ritku kopec miesta a aj v bunde ma dost miesta okolo ramien, ma 12,5 kila a 95 cm

myounghee
27. feb 2012

@nanika este sa chcem spytat ci sa da Evolva 123plus polohovat?
@tilly ak sa ta smiem spytat a ktory chlapcek vnom sedi? 6rocny ci 2 rocny? dakujem

tilly
27. feb 2012

@myounghee ja som ju mala aj pre starsieho, ten sa v nej vozil este minuly rok, ked mal takmer 6 v lete... potom som ju prerobila pre mensieho... a teraz mam pre toho mensieho dve tieto stm sedacky.. mala som romer king (par stran dozadu som riesila, ze co s tym, lebo mu uz bola mala) a tiez som potom zvazovala evolvu a stm, nakoniec sme sa rozhodli pre stm, na evolve sa mi nezdali tie bocne ochrany az take ako na stm... moje deti si tam ukladaju na tie bocne ochrany hlavicku, ked spinkaju, robil to aj starsi aj teraz mladsi, tak sa tam potom dobre vyspia, ja sedacky nepolohujem... a strasne sa mi na stm paci to pipanie, ked sa vypnu pasy... moj maly vymysla a nikdy nevies, kedy sa ti dieta odopne a toto hned huci 😀

nanika
27. feb 2012

@myounghee aj STM aj Evolva maju cca rovnaky sklon. STM podla sedadla, Evolva ma od spodu klin, ktory sa preklapa...

myounghee
1. mar 2012

@nanika eset sa smiem nieco spytat? Chcela by som vediet ci je vazne Evolva 123 trocha vatsia ako Evolva 123 plus?
Vcera sme objednali Evolvu 123 plus farbu Felix. Len mi teraz pise predavajuce ze nepluskova je trocha vatsia.
Tak vaham ci tu pluskovu, alebo by uplne stacila aj nepluskova?

nanika
1. mar 2012

@myounghee len do sirky cca 2 cm, ale to sa strati, pri pluskovej je ta najvacsia vyhoda v jednoduchom zvliekani potahu bez demontaze pasov, u nepluskovej je to trocha horsie, ale da sa s tym zit. A plusko ma click and safe, cize pri spravnom dotiahnuti pasov pocujes kliknutie.

katarina6
6. mar 2012

Ahojte dievcata, tato tema ma 126 stran, a fakt nemam nejako prilis vela casu to vsetko citat od zaciatku..... Tak by som sa chcela spytat co hovorite na Cybex Pallas? viem ten pultik niektore deti nemaju radi, ale v testoch bezpecnosti ma velmi dobre umiestnenie.... ta Evolva 123 ako ju spominate v testoch velmi nefiguruje tak o nej velmi neviem ci je bezpecna.....
a este taka trochu prakticka otazka 9-18kg a potom 18-36kg to su ake vekove hranice deti? Lebo nechcela som kupit dve autosedacky, ze ved je to kopa penazi, ale prave rozmyslam, ze ak budeme mat 2. dieta a 2 rocny vek.rozdiel, tak zrejme aj tak budeme musiet neskor kupit druhu autosedacku pre 2.dieta.... takze by sme zrejme mali kupit len tu 9-18kg to je cca od 1-4r. dietata? a potom ked bude druhe babo tak starsiemu sa kupi vacsia autosedacka a to mensie potom postupne prejde do tej 9-18kg..... 😎 .....

tilly
7. mar 2012

@katarina6 ja by som pallasku brala, ale moj ten pultik nezniesol... treba skusit...

nanika
7. mar 2012

@katarina6 podme postupne. Cybex pallas je vyborna sedacka, ale ako si spravne skonstatovala, nie kazde dieta ho znesie. Evolva bola otestovana adacom, bola ohodnotena v tej svojej skupine myslim celkom dobre, ale dieta mladsie ako 1 rok, by som do nej neposadila.

Ono to nie je celkom o vahe. 9-18 - teoria do 18 kg, do 4 rokov. Prax - Moze byt, ak je dieta mensie, to porovnanie sedi. Ak dieta neprerastie sedacku ocami, tak je to ok. Ale od tej vysky sa odpichuje aj taka vec, ze niektore sedacky maju zahlavny vankusik, ktory ide hore len do nejakej vysky a nan su naviazane pasy. Pod vankusikm by malo mat dieta miesto na dva prsty, ak nie je, je mu mala. Dalsia vec, dieta medzi 2-3 rokom sa natolko osamostatnuje, ze v sedacke, ktora je vyssie, cize aj 9-18 nebude chciet sediet, lebo sa do nej samostatne nevyskriabe.
9-36 - teoria - od 9 kg - 9 mesiacov az do 12 rokov, alebo 150 cm. Prax, samozrejme, ze vacsina deti tu sedacku prerastie v cca 10 rokoch.

Ak rozmyslas nad druhym dietatom, urcite 9-18 a ked ju bude potrebovat mensie, alebo ju toto dieta prerastie, tak kupis druhu, predpokladam, ze uz 15-36. Nesetri na nej, ta sedacka bude v aute cca 5 rokov, na tom sa neoplati setrit, nech ta sedacka aj pri druhom dietati vyzera k svetu a ma kvalitny plast, ktory vydrzi aj namahanie slnkom a mrazom pocas celej doby uzivania sedacky.

katarina6
7. mar 2012

@nanika no super... takze 9-18kg kupit a este mi porad aku? mas prehlad v tych crash testoch? lebo co som ja nasla tak v tejto kategorii v testoch 2011 je naj tato:
http://www.autosvet.sk/products/besafe-izi-comf...

akurat teda zatial tu taku nikto nespomina co som zistovala aj od druhych... hovoria len o Maxi Cosi a Romeri a tie v testoch vobec niesu pri tejto vahe.....

nibiru
7. mar 2012

@katarina6 no ja mam maxi cosi tobi 9-18kg mala ma 14kg-19m. este ma miesto na 2stupienky - najviššie ako sa da ta opierka hlavy dat takze sa obavam že mi sa nedostane ani do predpokladaneho veku 3,5r. ratam že uz na zimu buducu jar jej bude mala.no hlavne že sa da polohovat a je pohodlna.ale tiez budeme chciet druhe tak tato ostane druhemu drobcovi a malej kupime vätčiu mali sme aj 9-36 kedze nemala ani minimalne polohovanie nevyhovovala nam.

katarina6
8. mar 2012

@nibiru no a co vravis na tie testy? vobec tam maxi cosi nefiguruje..... takze ako je na tom s bezpecnostou?

diid
8. mar 2012

takuto sedacku a podobne ako predavaju v Europe v usa vobec nepovolia. http://www.autosvet.sk/products/bebe-confort-ax... koli pasom. Vsetky sedacky musia mat 5 bodove pasy, teda 2 nahor, 2 do stran a jeden zo spodu kde sa to zapina. Tato ma len 3. na pasoch hore je este plasticka pracka ktora sa povytiahne pod krk, dieta pri naraze nama sancu sa naklonit vopred alebo vypadnut naraz rovnomerne rozlozi po tele
napr. Britax predava taketo http://www.toysrus.com/product/index.jsp?produc...

nanika
8. mar 2012

@katarina6 kedy hodlas malu presunut do novej sedacky? Vasa terajsia vaha a vyska? Mas isofix v aute? Aky mas financny strop?

tu mas link na testovanie viacerych spolocnosti v jednom, prepinas sa podla kg...
http://fotelik.info/pl/testy/

nibiru
8. mar 2012

@katarina6 http://auto.rodinka.sk/autosedacky/testy-autose... mam starsi model a tiez som mala finačny strop.

katarina6
8. mar 2012

@nanika mala ma teraz 6mes., ma cc 9kg, vyska 68cm, mam isofix v aute, zatial je vo vajicku, pise sa na nom ze je do 10kg, resp. dokym hlavicka nepresahuje autosedacku... zatial sa tam zmesti, mame Maxi Cosi Mico s isofixom. pomaly pozerame dalsiu autosedacku, lebo rastie rychlo, a tych 10kg bude mat zrejme za mesiac, dva....no ked este nebude hlavickou pretrcat vajicko tak ju tam necham..... Takze netusim kedy to bude......
Financny strop zatial nemame, v tomto pripade mi ide o najvacsiu bezpecnost dietata, tak ked budeme musiet za to vela zaplatit, tak budeme musiet, prip. si pozriem v bazari za menej.... ale preferujem kupit novu.....

v tej polskej tabulke .... takze ked chcem aby mi to usporiadalo autosedacky podla bezpecnosti od najbezpecnejsej, tak kliknem na bezp. a potom dole na kat. 9-18kg ked idem, tak vsetky co su ohodnotene bodom 4 /5 tam nema ziadna/, tak to znamena vsetky tie su bezpecne? takze potom si mozem pozriet ktore maju dobre body aj v komforte, prip. aky je rok vyroby? ten rok to je rok vyroby autosedacky? takze z r.2011 su tam len dve? Hmm..... no zaujimave.... ale na to sa zrejme spoliehat neda lebo napr. firma Romer moze danu funkciu na autosedacke vymysliet v r. 2008 a na tuto istu funkciu pride firma BeSafe az roku 2011 a aj ked to bude novy model, bude mat rovnake funkcie ako Romer 2008 😀 ..... Takze to clovek fakt nevie..... zrejme si budem vyberat podla mena, vela mamiciek ospevuje Romer.... takze asi sa aj my nan dame....... uvidime....
Kazdopadne, velmi dakujem za tento polsky link, o tom som nevedela... a to testovali Poliaci? ci to je len preklad nejakeho nemeckeho testovania?

katarina6
8. mar 2012

@nibiru tamten link som uz pozerala.... 🙂, dakujem.... pomohol mi. akurat tam nefiguruje Romer co tu vsetci ospevuju tak som to velmi nechapala....

nanika
9. mar 2012

@katarina6 k tabulke. Ak testuje adac, testuje raz za rok a vzdy len novinky z minuleho roka, pripadne inovaciu. Takze ak bola raz sedacka testovana v 2007, tak uz ju viac testovat nebudu. Ten rok tam spomenuty, je rok testovania. Staci, ked si kliknes len svoju kategoriu a nasledne vidis zoradenie podla bezpecnosti aj bez dalsieho volenia. Samozrejme, je to europske testovanie a nie vsetky sedacky v tabulke aj kupis na SR.
To je len polska stranka, netestuju poliaci, len si davaju tu namahu a vsetky testy, na ktore natrafia doplnaju do tej tabulky, takze nemusis pozerat vsetky testy na inych strankach podla rokov a tak. Su sikovni 🙂

Ak mas vajce do 10 kg, to znamena, ze do tejto vahy vyrobca deklaruje, ze sedacka unesie v pripade narazu 10 kg oblecene dieta aj s topankami. Ak by si cakala v tvojom pripade, kedy ti dieta prerastie hlavou okraj sedacky, tak sa moze stat, ze hmotnostny limit presiahnete a uz nie je sedacka bezpecna.

Pokial naozaj hrozi vymena sedacky v takomto skorom veku, to sa uz radsej nepytam, ci dieta stabilne a samostatne sedi, nehladaj teda 9-18, ale kategoriu 0-18. Lebo tie od 9 kg su orientovane do smeru jazdy a to pre take male dieta este nie je bezpecne. Len si daj pozor, aby si nasla sedacku, ktora sa moze pouzivat do protismeru do 13 kg, nie menej. Ked ti uz bude mala sediet riadne sama, mozes sedacku otocit do smeru jazdy a dalej sa v nej vozit do 18 kg.

tilly
9. mar 2012

@diid tu pracku hore mozes kupit zvlast, videla som to tusim aj na mmb, je to dobra vec... len nechapem, ze americania, co si tak strasne potrpia na bezpecnost nedbaju na bocne ochrany... suseda si doniesla sedacku z USA a ta nema skoro ziadne...

diid
9. mar 2012

@tilly ano da sa kupit http://www.toysrus.com/product/index.jsp?produc...

neviem aku si doniesla, starsie 5+r. moc este nemali teraz ano,
http://www.toysrus.com/family/index.jsp?categor...

tilly
9. mar 2012

@diid teraz v lete to bolo, tuto znacku, len trosku ina je tusim ta sedacka http://www.toysrus.com/product/index.jsp?produc...