Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
29. sep 2009

Myisiska, ja som videla zaznam z testovania ADAC a bol to des a hroza, co som nikdy ani len netusila, ze sa vajicko dokaze rozletiet na vsetky strany a vyflusnut dieta, alebo sa tie pre vacsie deti rozlomia ci tak zdeformuju, ze pas dieta uskrti, bolo mi na zvracanie. Tu nejde o znacku, ja tiez nemam peniaze na rozhadzovanie, je to kazdeho vec, ale ja radsej investujem o par tisiciek viac a viem, ze som urobila, co bolo v mojich silach. Ak by som mala kupovat sedacku do auta neviem starym rodicom, ze v nej bude sediet len cez prazdniny, kupila by som kludne tuto. Tak isto, ak by sme my auto nemali a par krat do roka by nas niekto niekde viezol, tiez si ju viem predstavit.

ferinka
29. sep 2009

holky nemáte někdo předplacený Test? tam BRITAX ROMER EVOLVA 123 PLUS dělali,ale já se tam nedostanu ☹

musko
29. sep 2009

feri, ani ja nie, ale ona vyšla medzi najbezpečnejšími a tá kiddy life ho vyhrala v r. 2008 - som Ti to písala do IP.

ferinka
29. sep 2009

jo já nevěděla právě jestli i tahle 9-36,protože Máťa je velikej a ta do 18 kg by byla hned malá 😅

ferinka
29. sep 2009

Jinak ta kiddy life je taky moc hezká a vypad bezpečně,ale zatím pořád nějak u mě vede ta Romer evolta do 36kg 😉

mkr
29. sep 2009

doma máme maxi cosi priori xp 9-18 a je supr, teď budem kupovat 9-36 beline pro manžela jen na nákup, pro rodiče recaro, britax evolve se mi zdá malá a je málo chráněná ze stran

oli.k
29. sep 2009

Maminky, nemáte některé zkušenosti s touto autosedačkou?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26265955&tab=5
je to Coneco Zenith Music

papuellka
30. sep 2009

Taky řešíme výběr autosedačky, rozmýšlela jsem jen o dvou značkách Römerkou a Recaro, poté, co jsem viděla naživo vede jednoznačně Recaro, jdeme rovnou do 36 kg...

pinco
1. okt 2009

tak my mame Romer King plus 9-18 kg, sice kratko, ale zatial som spokojna. Malej sa v nej paci, lebo vo vajci nic nevidela 😀 Snad nebudem nikdy skusat jej bezpecnost 😅

tonica
1. okt 2009

Ahoj. Uvitam jakekoli informace o autosedacce Concord Trimax 9-36kg. Jake s ni mate zkusenosti nebo kdo o ni cokoli vite. Dekuji.

marselitta
8. okt 2009

Ahojte, rozmýšľam nad autosedačkou Maxi Cosi Tobi. Viete poradiť, ak máte niektorá osobné skúsenosti? Bola by som veľmi vďačná.

musko
9. okt 2009

mars - Maxi-Cosi Tobi a Romer tradične vyhrávajú testy bezpečnosti ADAC, známa mala a boli spokojní....

marselitta
9. okt 2009

Musko ďakujem pekne, ja som len na nejakej českej stránke našla, ako si mamičky písali, že nikdy viac, že je strašne úzka a že aj tie pásy sú o ničom, že ich má dieťa strašne pri tváričke. Tak som chcela poradiť od tých, čo ju majú, ako im vyhovuje. Ďakujem

marcelkad
9. okt 2009

podle různých zdrojů nedoporučuji kupovat autosedačky s tak vysokých váhovým rozptylem (9-36kg) - lepší je to rozdělit, i když je to dražší. Přece jenom ani ne roční dítě s 9 kg má trocu jiné nároky na sezení a držení hlavičky než 30kg dítě (to mají děti v kolika letech - v 6 nebo i déle?) My koupili Romer king plus 9-18 a maxi spokojenost.

nanika
10. okt 2009

Marcelkad, ale ked sa ti narodi 4 kg macik, ktory ti v tomto stupni 9-18 (co ma byt akoze do 4 rokov ha ha ha) vydrzi ledva rok a nechodis s tou autosedackou na dlhe trate, 9-36 je v pohode. ale samozrejme, ako ktora...

musko
10. okt 2009

no práve, nám vydržala Romer king plus presne 11 mesiacov a museli sme ísť do ďalšej.... Spokojní sme boli, to áno, ale myslím, že pri rastovom tempe našich detí mi tá Romer Britax 123 plus( 9- 36) bude pri druhom synovi najlepšia

marionn
10. okt 2009

pripájam sa k Tonice: máte niekto skúsenosti s autosedačkou Concord Trimax? Vďaka 🙂

marionn
10. okt 2009

ahoj musko: nevieš náhodou, aká je dĺžka opierky chrbátika od sedáka?
Tiež sa mi veľmi páči, no neviem sa rozhodnúť. Náš drobec má 16 mes. (okolo 81 cm).
Koľko cm mal váš, ked ste ju museli vymeniť. 🙂
Ďakujem 😉

musko
11. okt 2009

marionn, akú má dĺžku chrbátik neviem, ale Petrík mal 2roky, keď sme ju menili - cca 90 cm. O Trimaxe neviem, ale Romer Britax mi príde lepšie polstrovaná a pohodlnejšie, a na www.slune-cz.cz je za 4470 KČ

marionn
11. okt 2009

ďakujem 😉 a ako sa dá polohovať? Má viac polôh? alebo len klasicky 1? 😕

musko
12. okt 2009

M8 aj odpočinkovú polohu - mrkni na ajuty cz

kristina11
12. okt 2009

Ahoj mile maminky, mam v ponuke dva druhy autosedaciek, ak chcete mrknite do albumu, popripade vam poslem info cez IP. Pekny den. 🙂

moniska24
12. okt 2009

Ahojky
nemáte některá zkušenosti s touto autosedačkou,líbí se mi že se dá polohovat ,malýmu vždycky vysí hlava když usne http://www.aukro.cz/item774350932_akce_autoseda...

Díky

sasiki
12. okt 2009

my máme concord trimax a sme spokojní. Vozí sa v nej naša 2,5ročná dcérka a ešte jej sedačka bude dlho dobrá.

alias313
12. okt 2009

ahojte my tiez planujeme niekedy v zime kupovat autosedacku, rozhodli sme sa pre tu 9-36kg, len sa nevieme rozhodnut ktoru... nemate niektora skusenost s chicco neptune?zda sa mi celkom dobra.

tonica
12. okt 2009

Sasi - prosim a je ten tvuj trimax 9-18 nebo 9-36? Nekde me zmatlo, ze trmax 9-36 je porad jen 9-18 a pak lze vyuzit jako podsedak. Diky moc.

alias313
12. okt 2009

tonica ja som tiez objavila len od 9-18kg a potom jedna bola od 9-36, ale tam bolo napisane ze sa operadlo od 4 rokov odmontuva-aspon tak som to pochopila.

musko
12. okt 2009

alias, Chicco nevychádza dobe v crash testoch ☹ . Ja by som ju nebrala.....

beadz
12. okt 2009

dobry vecer kocky. chystame sa kupit autosedacku romer king trendline 9-18 kg. nemate nahodou niektora ? aky je material ? nepoti sa v nom babo ?
dakujem za pripomienky

musko
12. okt 2009

bea - my sme mali - spokojnosť bola naprostá,ako som už viackrát písala, len nám z nej rýchlo vyrástol:o). Ale inak výborná voľba.