Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
28. jan 2010

My sme v evolve od 16 mesiacov a ok, v 19 mesiacoch sme v nej absolvovali cestu cez cele slovensko, pohodicka, maly ako zabka rozcapene nozicky, vylozene na sedadielku len v bodynku, fakt super. Toto si ja u toho recara dvakrat neviem predstavit. Ale zasa na druhej strane je to protipol evolvy, kto tu na fore kupoval sedacku a nekupil evolvu, kupil recaro, alebo to iste len sa to inak volalo, stm, zeby?

dora01
28. jan 2010

mne sa stm a recaro nejak strasne na seba podobaju, neviem ci su to nejake odnoze toho isteho vyrobcu alebo co to je zac????

dora01
28. jan 2010

preco si to u toho recara nevies predstavit?

nanika
28. jan 2010

lenze to polohovanie je problem u vsetkych 9-36... ze je slabe, ale zasa v tom veku uz staci. Vies co, ja som sa toho bala tiez, ale nakoniec to nevadi, my sa stale vozime v tom zaklone, nie je to obmedzujuce a ked cakame na semafore a maly zalomi, uz netreba nic robit. Ked bude starsi, nechame to trocha rovno, ale zasa len na kratku dobu, lebo nad 120 cm sa smie vozit v nej dieta len v zaklone, mysliim v evolve.

Odporucam si pozriet tie dve sedacky spolu, uvidis, nebe a dudy a myslim, ze tu zmensovaciu vlozku uz vy ani nebudete potrebovat, co ma recaro. Mne sa ho snazili jemne nanutit v jednom obchode, ale maly v nej krical, akoby ho z koze drali a bol tam ako hurka...

nanika
28. jan 2010

JJ, to je to iste...

Vies co, napis, ako si dopadla potom v tom obchode, som zvedava, co si budes o tom recare mysliet ty 🙂

http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

vsimni si inak tvarovany podsedak, toto som myslela...

dora01
28. jan 2010

nannika, dakujem, mas super postrehy asi pojdeme kuknut do race do toho brendonu, je nam to blizsie a kukam, ze tam maju aj evolvu aj to recaro 🙂

s tym vrestanim pri skusani to bude u nas asi tak, ze bude vrestat v oboch alebo ho tam ani neposadime, stacilo mi teraz ked sme zhanali novy golfak to bol v tych kocaroch asi sekundu a vresk na cely obchod, ale nakoniec sme vybrali aj bez skusania a kocar sa mu paci 😀 😀 😀 takze na vresk v autosedacke sa nebudem spoliehat 😀

nanika
28. jan 2010

No, evolvu som na zivo videla az ked mi prisla domov, takze to bol z mojej strany risk. Ale maly mi do nej sadol a nechcel ist von looooooooooooool

Tak zajtra dobre pochodte, mozno najdes aj nejaku inu, co si ani necakala 🙂

mychaella
28. jan 2010

nanika ty mas evolvu 9 az 18?
a da sa v tychto 9 az 18tkach vozit dieta aj v protismere? vraj je to tak najbezpecnejsie

nanika
29. jan 2010

evolva je sklbenim 9-18 a 15-36, takze na zaciatku pouzivas jej vlastne pasy a zahlavny vankus sa da vysuvat iba v ramci nejakeho intervalu, porovnala by som to presne na ten stupen ako je king, aj co do dlzky pasov, aj asi na maximalnu vysku. Po demontazi vlastnych pasov, oni sa tak schovaju v chrbtovej casti, uz sa evolva pouziva ako 15-36 s pasmi auta. Neda sa pouzit na vozenie dietata v protismere. To podla mna umoznuju len sedacky, toho stupna max 0-18, mozno aj par 9-18, ale mali by byt konstrukcne na to stavana a vyhradne to u nich aj uvedene, do akej vahy to sedacka podporuje.

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/first-c...

toto je jedina, co viem o romerke, ale je podstatne inak stavana, ako king a aj mensia... Pre deti, ktore rastu pomalicky to nie je zle, ale co do testovania, nemam info, ako dopadla...

mychaella
29. jan 2010

takze ty si spokojna s 9-36tkou, spravne som pochopila? lebo mne sa tiez celkom pacila ked som tam maleho polozila.
kamoska si teraz objednala kiddy tu s tym pultikom, vraj je to bezpecne, no mne to pride celkom nepohodlne, take stiesnene.

hej videla som aj tu ale to je ako to vajko a potom sedacka

nanika
30. jan 2010

ano, mam tu Evolvu, ale neviem, ako je to, ked je pri malom dietatku, lebo my sme ju mali az ako 16 mesacny a neviem konkretne, ako v nej dieta lezi. Je to len moj osobny nazor, ze si myslim, ze ano, moze v nej byt uz dieta od tych 9 kg a ked stabilne a pevne sedi, ale... stale je tam to ale, ze dieta ma byt co najdlhsie vozene v protismere, ak to do toho jedneho roka nie je mozne, aspon ho vozit v tak zosikmenej sedacke, aby to vajce co najviac pripominala, ked uz nie je v protismere. Takze v pripade havarie si nemyslim, ze by Evolva bola pre take dieta extra bezpecna.

Osobne, som s nou spokojna, ale dala by som do nej dieta najskor v tom 9-10 mesiaci, skor nie.

ktulik24
30. jan 2010

ahojte,potrebujem poradiť, dcérka má sedem mesiacov, je ešte vo vajci-jane rebel, a má ešte trochu miesto, v pohode myslím...ale na jar, to bude mať cca desať mesiacov, nás čaká cesta doslova na druhú stranu slovenska 😒 myslím, že by bolo fajn kúpiť jej v tom čase už novú sedačku, nec má väčšie pohodlie.mám už v sedačkáchslušný chaos 😖 dcéra je drobná, ani si nemyslím, že porastie nejako rýchlo, má cca 6,5 kg a 65 cm, takže neviem, či v 10 mesiacoch bude dosť veľká do tej 9-18 kategórie.
môžte mi poradiť...akú sedačku, môžte aj konkrétne, príp. hodiť link 😉 cenovo do cca 200 eur.
dakujem 🙂

musko
30. jan 2010

kat, vajíčko je najbezpečnejšie - čiže, čím dlhšie v ňom vydrží, tým lepšie.... Ak by si silou mocou chcela dobrú kvalitnú a bezpečnú autosedačku, tak jednoznačne Romer king plus 😉

mychaella
30. jan 2010

ved prave ze maly ma pol roka z vajka mu uz trcia nohy a davame ho tam len v trickach alebo nanajvys v mikinke pretoze mu to je tak akurat, sice uz v pohode sedi ale ja by som ho radsej vozila v protismere, predsa len je este malicky na to aby cestoval v sedacke a sedel v pravom uhle. mozno porozmyslam aj nad tou romerkou 0-18tkou

ktulik24
toto je kategoria 0-18 skus pozriet mozno take nieco bude akurat pre nu a potom aj na dlhsie

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/first-c...

marta.k
31. jan 2010

ahojte,ja som nakoniec predsa len vybrala evolvu. dalsi bod pre evolvu bol ten,ze maly sa zacal strasne zlostit, ze nevidi dopredu a dokazal jacat celu cestu a vytacat si hlavu 😠 za par dni cestujeme,tak to poriesim tak ze pre istotu povezieme i vajicko,keby nahodou boli problemy so spanim 😀

pre naniku - diky za tvoje postrehy,dost mi to pomohlo 😉

adam07
31. jan 2010

nanika, musko a co si myslite o tejto autosedacke? resp. videl ju uz niekto? http://babymarket.sk/index.php?page=product&cat...

ferinka
1. feb 2010

Holky ještě bych potřebovala poradit,koupili jsme Romera King plus,ale sem tam mě vozí taťka,třeba na plavčo nebo jen k dr. a potřebovala bych něco "obyčejnějšího" jen sem tam na tuhle jízdu ať sedajdy nepřendaváme,chceme rovnou tu 9-36 (25) kg,protože je to fakt jen na vyjímečné ježdění,doporučíte mi něco levnějšího,ale bezpečného???

mychaella
1. feb 2010

marti potom napis ako dopadla cesta a co drobec ako sa v nej citil...ja tiez totizto tuho rozmyslam nad tou evolvou 😉

strasska
1. feb 2010

Ahoj, my by sme chceli kupit Evolvu, a neporadlili by ste mi ohladom potahov. Su aj tam nejake rozdiely ako pri ostatnych Romerkach. Trochu brusim po nete a nachadzam priepastne cenove rozdiely, tak poradte, co je dobra cena? Dik.

marta.k
2. feb 2010

mychaella urcite dam vediet,sama som zvedava ako to mlady zvladne,ale "citim v kostiach" ze to bude pohoda 😀

marta.k
2. feb 2010

strasska - poradila by ti urcite nanika ked sa tu este objavi,alebo jej napis IP. ma prehlad v romerkach. ja som si nakoniec objednala kolekciu 2010, felix. a ci budem spokojna netusim, vyberala som podla toho ako sa mi pacil motiv,ale vsetko je pratelne,u kazdej pisu,ze je material vzdusny,prijemny na dotyk a bla bla bla, tak by nemal byt problem. aspon dufam 😅 a cena 4350kc i s dopravou. predajca ma na strankach ze je to s 30% zlavou. ci je to dobra cena ani sama neviem. prislo mi ze za novu kolekciu je to OK. za tie iste ceny som videla dopredaje starych kolekcii. zatial ju teda este nemam,ale najneskor do piatku by mala byt doma.

ferinka
2. feb 2010

Holky fakt nikdo neporadí???

nanika
2. feb 2010

Prepacte baby, mala som comp na preinstalacii, vsetky linky v cudu, ale vsetko lepsie ako vista.

Strasska, Evolva ma potahy len jeden druh, trend line, sedem farieb. Bezna priemerna cena po obchodoch v SR je 200 Eur. Rozdiel pri evolve je len evolva a evolva plus.

Ferinka, to ti nikto neporadi, co tak romera z druhej ruky? Inak je to vlastne jedno, len by som pozriela, ci ma ta sedacka aspon nejaku odpocinkovu polohu, nie len podla sklonu sedadla, dalej aby sa nerozmontovavala na podsedak, ci sa lahko upina do auta, ci v tom aute po upnuti nepochoduje, ci je pohodlna a da sa prat potah. Viac ma momentalne nenapada.

nanika
2. feb 2010

adam, kuknem ti ju, ale momentalne nie som schopna nicoho, musim si ist porobit zanedbane veci, len co som na nu kukla, no za tu cenu by som povedala ze nic moc, ale musim to pozriet lepsie...

musko
3. feb 2010

adam, ja si myslím v podstate čo nani - drahá a na pohľad nič moc, neviem, či bola testovaná, ale ya tiepeniaze bz som šla radšej do evolvy.....

neurologia
3. feb 2010

adam za tie peniazky mozes mat novu evolvu alebo kinga...a to je urcite kvalita 😉

zuzula25
3. feb 2010

ahojte.
urcite ste to uz rozoberali a vopred sa ospravedlnujem,ale prosim o radu:aky je rozdiel v evolve a evolve plus???strasne moc vam dakujem 😵

nanika
3. feb 2010

Zuzula, rozdiely su minimalne, aj cenove. Takze plus ma navyse lahsie zviekanie potahu, mala som kinga, kde to nebolo a dalo sa aj tak, rozsirovanie do boku, minimalne, kontrola upnutia click and safe, tusim vsetko...

zuzula25
3. feb 2010

dakujem moc 😉

nanika
3. feb 2010

Adam, tak som sa na to kukla, testovanu ju nevidim, na pohlad mi velmi pohodlna nepripada, podla popisu som si nevsimla, ani ze by mala nejaku odpocinkovu polohu. Ako klad hodnotim isofix, ale to nie je zaruka, ze sedacka je kvalitna a bezpecna. Potah pratelny na 30 stupnov, nepisu, ci v rukach, ci v pracke. Suma sumarum, myslim, ze sa da vymaknut aj akcia so sedackami s isofixom, ktore su testovane a so zarukou, ze ten isofix tam nie je len na ozdobu. Este som zabudla, ako bezpecna by nebola velmi dobre hodnotena, rozobera sa na podsedak, takze pre vacsie deti tam odpada dolezita bocna ochrana. Keby som ju niekde zbadala v obchode, tak si poviem, ze nejaka kvazi znacka sa chce presadit cez isofixi, aby mali vacsi okruh zakaznikov, aj napriek nepripravenosti...