Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

inusik298
13. apr 2010

Ahoj Musko, čítam že už máte kiddy doma, takže sa páči? chcem s opýtať, keďže sa upína len klasickými pásmi, nie je pri tejto sedačke kiddy riziko, že keď prudko zabrzdíš tak sa sedačka pohne dopredu? manžel vraví že pás sa zasekne tým pádom by to nemalo byť riziko ... ale predsa sa opýtam, keďže ju máte, tak či ste netestovali 🙂 ďakujem

inusik298
13. apr 2010

Musko ešte som zabudla napísať, môj výber sa zúžil na Romer King plus, kiddy comfort pro alebo cybex .... uvidime čo sa bude pačiť dcere, na kiddy sa mi veľmi páči a pozdava pultík, zas zname ma odhovaraju že uchytenie pasmy v autosedačke je istejšie ako pultík, aky je tvoj názor prosím? ďakujem 😉

musko
13. apr 2010

inusik - v teste práve ten pult vychádza lepšie, lebo sa menej zataží krčná chrbtica u dietata - plynulejší pohyb, v testoch vyšla tá komfort v danej skupine najlepšie. Ale závisí od dietata - niektorým ten pult vadí. Náš Mareček bol nadšený. Ale v aute sme ešte netestovali - ešte vydržíme tak 2 mes vo vajíčku :o)

inusik298
13. apr 2010

ďakujem, určite pôjdeme poskúšať aj aj a rozhodne už reakcia Vanesky 😉 ešte raz ďakujem a prajem Marečkovi príjemné vozenie v autosedačke - aj keď až o 2mesiačiky 🙂

desszi
14. apr 2010

ahojte dievcence, takisto uvazujeme o kupe novej autosedacky 9-18kg - po patrani sa rozhodujem medzi maxi cosi priori xp a izi kid x3 (tam ma chytilo hlavne moznost pouzivania v protismere jazdy, bezpecnostne testy som nato nevidela, ale model x1 mal dobre vysledky).
Mate niektora skusenosti, nazor?
Ktore autosedacky sa este daju instalovat v protismere v tejto hmotnostnej kategorii?

musko
14. apr 2010

dess - ešte je myslím STM ( Recaro)

desszi
14. apr 2010

musko dakujem, pozriem to

jabaka
14. apr 2010

ahojte, chcem sa spytat, ci vam nieco hovori autosedacka Graco NAutilus 9-36. Dnes sme ju skusali, je v celku pohodlna, a vyzera ze bude rast s dietatom. akurat neviem aka je z hladiska bezpecnosti, ci bola testovana a tak. dakujem

musko
16. apr 2010

jabaka, ahoj!
na takúto ste ešte malí - do roka by som určite dieta do nej neposadila - až po roku.....
čo sa týka testov bezpečnosti - neviem - nenašla som
ale rozkladá sa na samostatný podsedák a tak konštrukcia asi nebude úplne pevná, navyše, podsedáky sa majú časom rušit....
Na Tvojom mieste by som volila ten predstupen - 9-18 a potom 15 - 36

jabaka
16. apr 2010

Ahoj Musko, dakujem za odpoved. O tom podsedaku som uz potom citala aj ja, tak sme od nej upustili. Aj ked co sa velkosti tyka, podla mna nam sedela. Lebo nas maly ma sice len 8 mesiacov ale za to 11 kg, takze niektore co sme skusali mu boli dost tesne. A co povies na Britax Evolva, ale tiez tiez v tej kategorii od 9-36kg. Pri nasej tendencii priberat, sa mi zda zbytocne investovat do sedacky 9-18🙂)

musko
16. apr 2010

jabaka - Britax Evolva - super volba - ale Vy nie ste do nej vekovo vhodní - tak preto. Inak ano.

ludkai
16. apr 2010

ahojte
má niekto skúsenosti s detskými sedačkami cybex pallas, alebo Recaro Young Sport Topline , alebo cybex solution x-fix. totiž možno by stačila cybex solution x-fix, ale ešte by som chcela mať pre drobca aj vnútorné pásy, ktoré má recaro, no zase cybex pallas má ten pultík. neviem či by stačilo drobca (3,5, 16kg) pripútať len tým klasickým pásom pri cybex solution x-fix, zdá sa mi, že je to ešte bezpečnejšie pre také dieťa byť pripútané ešte vnútornými pásmi. Vyskúšať to nemôžeme, keďže v blízkosti nie sú predajne, ktoré majú dané sedačky v ponuke.

musko
16. apr 2010

ludka - má 3,5 roka? Tak to už by som šla radšej bud do tej cybex pallas, alebo Kiíddy comfort pro - tá má tiež ten pultík, ale je do 36 kg. V testoch vychádza dobre. Alebo Britax Evolva.

katarina82
20. apr 2010

Ahoj holky,
mám dilema. Malá má skoro 2,5 roku, ale je prcek 87cm a 12kg, takže nevím, jestli kvůli té váze jít ještě do Evolvy, nebo už bych mohla koupit sedačku 15-36kg, libí se mi třeba Cybex Solution. Co myslíte?

nanika
20. apr 2010

Katarina, nesmie ist do 15-36, tieto sedacky su uz na autopasy a pre dieta do 15, niekde sa odporuca posadzat az od 18 kg, inak su pre dieta nebezpecne...

katarina82
20. apr 2010

nanika, aha, to jsem nevěděla, Děkuji, tak bude Evolva, no... Nebo nemáš nějaký jiný tip, v této cenové kategorii nebo i levnější, protože tuhle sedačku budu používat jen sem tam na nákup...

ewwe
20. apr 2010

ahoj baby, viete mi poradit nejaku dobru a bezpecnu Polohovatelnu autosedacku od 9 kil? tak v strednej cenovej hladineokolo 150€? ja uz mam v tom chaossssss

emanka
20. apr 2010

nanika, gratulujem k Emili 🙂 Prajem hlavne veľa zdravíčka a tebe veľa mliečka 🙂

musko
21. apr 2010

Nani!!!! Gratulujem!!!!! Budte zdraví a štastní - som si včera hovorila, že som Ta dlho nevidela, že už asi budete o jedného viac!!!! Super!
AD Katarina - Tak kup Cybex pallas - a máš to- alebo Kiddy comfort pro
ewwe - Inglessina Hugo, Babypoint.....

musko
21. apr 2010

ewwe - http://www.detskezbozi.com/inshop/autosedacky/9...
Tu je super pomer cena/kvalita/Bezpečnost

katarina82
21. apr 2010

musko, ten Cybex pallas je lepší než ta Elolva, kterou jsem vybrala?

musko
21. apr 2010

neviem - mne sa viac páčivten pultík. My máme teraz Kiddy infinity 9-18 a potom chcem íst do tej pallas - koli tomu polohovani záhlavnej opierky, tú nemá ani Romer 😉

katarina82
21. apr 2010

V pátek se na ně asi zajedeme někam podívat do obchodu a uvidíme 🙂

musko
21. apr 2010

Treba vyskúšat, ako bude malá reagovat na ten pultík. Nášmu Markovi sa ohromne páči :o)

medi
21. apr 2010

musko, mozes prosim zhrnut, preco ste sa rozhodli pre kiddy infinity pro? nestiham citat celu diskusiu.. tiez o tejto sedacke uvazujem, momentalne je moj favorit no.1 😀. zatial som nenarazila na nijake vyraznejsie minusy tejto sedacky, takze uvitam tvoj nazor.
nasa mala ma rok, desat kil a okolo 80cm. dakujem krasne!

ewwe
22. apr 2010

baby dik za rady, este stale som sa nerozhodla, hoci mam este cas, a co tie autosedacky Coneco? alebo neonato??

musko
22. apr 2010

medi - no , u staršieho sme mali Romerku - bola super, ale vydržala len 11 mesiacov, lebo nám Petrík rýchlo vyrástol a šiel do 15 - 36 na 3 bod. pás. Zdá sa mi trochu vačšia a na zátaž. testoch mi prišlo, že je fakt pri náraze menej zatažená krčná chrbtica - že ten pohyb je plynulejší. na Romerke je akurát lepšie vyriešené polohovanie, pultík Markovi nevadí a našla som super cenu - z druhej ruky na MMB - tak bolo rozhodnuté :o)

sedmolinka
22. apr 2010

prosím o radu,
neviem sa rozhodnúť, ktorú autosedačku mám kúpiť. Dôležitá je hlavne bezpečnosť dieťaťa, komfort a trochu aj dizajn autosedačky, a samozrejme cena max do 300 Eur, váhová kat 9 - 36 kg.
Rozmýšľam nad značkou Kiddy, ale tá je bez isofixu a s pultíkom, bojím sa, že ten pultík mu bude prekážať.
Podobne je na tom aj Cybex Pallas.
Recaro má isofix, ale že vraj skončila nie najlepšie v testoch.
Britax je tiež bez isofixu, ale vyzerá byť pohodlná a praktická.
Prosím poraďte mi nejakú kvalitnú autosedačku, najlepšie s kvalitným isofixom.

musko
23. apr 2010

sedmolinka - tak to jednoznačne Romer King - alebo iný Romer 9-18 kg. Tie sú aj isofixové. Ale sú spolahlivé aj bez isofixu - vid ADAC testy. Isofix Ti nezaručí nič - ak sedačka sama o sebe nie je nič moc - u kvalitných len skvalitní