Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

kimy
11. jún 2010

Adélko díky 🙂. Dívala jsem se teď na net po té Key 1 od Chicca a našla jsem, že měli nějak problémy s crash testama. Tak mě to docela překvapilo, my totiž máme vajíčko od Chicca a jsme s ním maximálně spokojení. 😉 A právě jsem uvažovala, co koupit dalšího.Tak teď nevím. Ty o tom něco víš?

kackaj
11. jún 2010

@musko díky, v babystaru mají evolvu, v nák.zóně je chicco, tam mají kinga a ost. romerky, ale cybex a kiddy myslím ani v jednom právě, ale přemýšlím ještě o tom kingovi...uvidíme. Každopádně díky🙂

musko
11. jún 2010

@kimy - som písala o stránku dopredu - začali vyrábat viac a lacnejšie - dodávajú do retazcov hyper a super - tak šli dole s kvalitou. Aj kde si dáš vedla seba trebárs chicco key a vedla Romer alebo niečo iné - tak ked ju omakáš - do chicca asi nepojdeš - rozdiel v pevnosti aj polstrovaní je značný

nanika
11. jún 2010

Tie sedacky v lete, je tam predsalen rozdiel. Ak je sedacka v casti podsedaka dostatocne siroka a skor placata, dieta moze mat v lete rozhodene nozicky a spoti si sice chrbatik, ale zvysok je velmi dobre odvetravany. Naproti tomu, ak je tvar v casti podsedaka taky do U, ako hrantik, dieta je nutene mat nozicky spolu a tam je vacsie riziko potenia. Letne potahy samozrejme byvaju, pripadne na nete niektore babenky take potahy aj siju... Ale rovnako dobre posluzi aj prevesena plienocka...

bajciatko
11. jún 2010

Baby mi ideme k moru ked bude mat Danielka 11 mesiacov, zatial sme vo vajicku, aj ked je tam riadne napratana, no hlavicku ma este dost daleko od konca vajicka, tak zatial pohoda, no neviem si predstavit ist s nou v tom vajicku taku dlhu cestu, my ideme na 20 min autom a ked ju odtial vyberame, tak ju mozeme zmykat.... Neviem, no sedacka mi pride pohodlnejsia asi, neviem, nemam skusenosti. Teraz ma Danielka 8 mesiacov a 8050 gramov, no hadam v tom 11tom mesiaci uz bude sedacka vyhovujuca..... ????

nanika
11. jún 2010

bajciatko, ano, este kg a pridany cas, v lete to bude uplne v poriadku, mozete ist bez problemov do 9-18kg 🙂

bajciatko
11. jún 2010

@nanika nanika, ale ja by som chcela 9-36 cybex 🙂... aj to bude v poriadku? 😒

tonko_babymarket
11. jún 2010

@bajciatko

Do autosedačiek i kočíkov sa dajú zakúpiť vložky http://www.britax-roemer.de/news-keep-cool-cover , ktoré pomôžu vyriešiť tvoj problém.

Skôr by som odporučil autosedačku 9-18 kg, tie sa väčšinou dajú lepšie vypolohovať a na dlhšie cesty sú pohodlnejšie 😉

xkacatkox
11. jún 2010

holčinky, doporučily by jste Maxi cosi tobi???

nanika
12. jún 2010

bajciatko, ta cybexka, ak si dobre pamatam, je sklopna do 9-18, ale urcite menej ako samostatny stupen. Odporucam napochodovat do obchodu a porovnat si stupen sklopenia oproti samostatnemu 9-18, ak bude minimalny, tak by som tu cybexku kludne brala...

musko
12. jún 2010

baj - ako píše nanika - cybex pallas sa do 18 kg používa s podstavcom na ktorom sa polohuje

nanika
12. jún 2010

xkacatkox, mala by to byt alternativa ku romer king, co sa testov tyka...

bajciatko
12. jún 2010

Len ja ju nemam moznost nikde vidiet, u nas v BB a ZV ju nemaju :(, rada by som si to porovnala, no nemama sancu ☹

kackaj
12. jún 2010

@bajciatko a není možnost si sedačku objednat a kdyby nevyhovovala, tak vrátit? Určitě to tak v obchodních podmínkách někde musí být, že nevyhovující zboží se dá do 14 dní vrátit, ne? Já taky chci vidět cybex naživo, ale nevím kam na ni přesně ještě🙂

kackaj
12. jún 2010

@tonko_babymarket dají se tyto vložky do sedaček koupit i někde u nás? Pod jakým názvem případně? Díky🙂

daducha
12. jún 2010

ahojte,
potrebovala by som poradit.Maly ma 17 mes a 10,5 kg.Momentalne pouziva sedacku 9-18 ale je po starsom synovi, chceme mu kupit novu a neveim sa rozhodnut ci romerku 9-18 alebo Evolvu 9-36.Ide o to, ze ked nam ju dnes porovnali v max.pozicii co sa do vysky tyka, tak ani zdaleka sa to neda tak vytiahnut ako sedacku 15-36.Neda sa ani tak polohovat ako 9-18.Tak teraz neviem,ci risknut, kupit 9-18 a po starsom zdedi Maxi cosi rodi xr a starsi uz pôjde na podsedak, teraz ma 4,5 roka a 113 cm,alebo kupit rovno Evolvu.Vôbec netusim ako rychlo porastu,nerada by som kupila 9-18 na rok ,starsi by zatial z tej svojej nevyrastol a tak ci tak by som musela kupit dalsiu 15-36.Dokedy sa odporuca mat dieta v sedacke? Naozaj az do tych 36 kg?
Dakujem za Vase nazory

hojda
12. jún 2010

@kackaj tento potah jsem viděla u výrobce dita tábor, ale jen do vajíčka. měli jsme ho taky. Já jsem velký fanda outlastu🙂 máme zavinovačku, polštářek, potah do vajíčka...

hojda
12. jún 2010

Nebo to taky řešíme termoprádlem - body nebo tričko na další cesty

nanika
13. jún 2010

Daducha, v tom veku a vahe by som rozhodne brala evolvu. Evolva sa s vnutornymi pasmi da vytiahnut max asi ako king, ked sa demontuju, narastie este o hodny kus. Tym padom zostane starsiemu jeho sedacka. Podsedak by som neriesila vobec, dieta ti nechrani ani nepridrzi pasy... Co sa polohovania tyka, vo veku 17 mesiacov uz deti nevyzaduju taky sklon, staci to, co ma evolva, dieta mi tam spavalo asi vo vasom veku ako dudok.

kackaj
13. jún 2010

@hojda díky za tip, už jsem na to mrkla a vypadá to fakt super...škoda, že ten potah není i na větší sedajdu, ale zas jsem si říkala, že do té větší by šla dát podložka, která je i do kočárku. Taky tam mají outlastová trička, tak by se taky jedno dvě mohly šiknout. A prosím tě, když je z outlastu přikrývka, polštář do postýlky, plní to tu funkci i když se to povleče neoutlastovým povlečením?

bajciatko
13. jún 2010

@kackaj no urcite sa to da, len musim niekoho najst kto to takto robi.... mi to pride komplikovane, ale zase na druhej strane lepsie takto ako zo zufalstva kupit nieco ine... velmi velmi tuzim po cybexke az mam z toho strach, lebo ked nieco velmi chcem, tak nie vzdy je to potom vyhovujuce.... no uvidime, idem kuknut nejake web shopy kde maju v podmienkach, ze sa da vratit 🙂, akurat stratime na postovnom 2x ak by sme ju vracali :(

kackaj
13. jún 2010

@bajciatko no, to je mi jasný, že poštovné by bylo ve ztrátě, ale musíš pevně věřit tomu, že to bude o.k.:-) Já bych taky asi nejvíc chtěla cybexku a kdyby nevyhovovala, tak asi evolvu, kiddy asi až úplně na konec. Teď mám akorát dilema ohledně těch veder, jestli za tím pultíkem není potící zóna, když by malej byl na něm už třeba nalepenej. Nevím prostě, jestli to nepřestat řešit a vzít evolvu rovnou....ach jooo, to jsou problémy🙂 No a nebo ještě jedna varianta...9-18????😀 a to by byl zase výběr nanovo, kterou z nich vybrat🙂

bajciatko
13. jún 2010

ja som sa po evolve este ani nepozerala, ona je 9-36?
mna praveze zaujal velmi ten pultik, no mozno to nie je az take dobre riesenie ked je velmi teplo, ale mame klimu v aute, tak to by hadam vyriesilo problem s teplom... tak ci tak ju musime pustit, aj ked ja po nej zvycajne hned ochoriem na dutiny, ale len ked na mna fuka 🙂.... zatial som nespozorovala, ze by Danielke vadila klima, ale je pravda, ze zatial je vo vajicku a tam sedi chrbtom... no ja neviem..... idem kuknut tu Evolvu 🙂
9-18???? sa obavam, ze po roku by som zase len riesila problem, ze aku kupit, urcite by mi z nej rychlo vyrastla a Danielka ma rada pohodlie, vajicko je tesne, sedacku by som chcela trosku pohodlnejsiu a hlavne Bezpecnu 😵

bajciatko
13. jún 2010

aha, takze som kukla Evolvu... len mi nie je jasne ci sa da polohovat a aj za jazdy alebo len pred nou ?

enny3
13. jún 2010

@bajciatko Nevím jak na Slovensku,ale v Česku MUSÍ všechny eshopy vrátit peníze,když zboží pošleš do 14 dnů zpátky,je to takze zákona a řekla bych,že na Slovensku to bude stejné,zkusím to zjistit!!!!!! 😀 Taky se koukám po nové sedčce a taky mám pocit,že když koupím 9-18 kg,že to bude tak na rok a pak zase tohle od znova 😒

kackaj
13. jún 2010

@enny3 @bajciatko no právě, náš Ondra je taky docela velkej, tak to vidím přecejen na tu 9-36kg. Evolva se dá polohovat jen před jízdou, ale prý ta poloha stačí. Jediný cybex se myslím polohuje i během jízdy, ale jen do těch 18kg myslím, pak se ta základna demontuje a pak už se polohuje buď před jízdou nebo vůbec, to zas už nemám vykoumaný já🙂 Kiddy se taky myslím polohuje před jízdou,takže cybex je pro mě no. 1, ale uvidime no🙂 Super by bylo, kdyby sis cybexku objednala, líbila by se ti a dala jsi nám sem pak reference, jak moc jsi nebo nejsi spokojená🙂 Zatím jsem myslím, žádného uživatele cybex pallas zde nezaregistrovala...ale možná se pletu🙂

nanika
13. jún 2010

kackaj, niekto ju ma, treba pozriet do zadu, minimalne jedna baba a este je zvlast forum na cybex... Ja som cybex sedacky videla u nas v BA nazivo, ale akosi mi nic nepovedali... z tejto kategorie mi skor prisli sympatickejsie kiddy.

kackaj
13. jún 2010

@nanika díky za zkušenost🙂 Zkusím tu pohledat ještě tu diskuzi o cybexu. Teď jsem byla s malým ozkoušet evolvu a king plus. Tak king odpada, pac mi pripadne, že náš malý, pokud poroste tak zdatně jako doteď, tak z ní asi brzo vyroste, evolva mi přišla vyhovující, akorát ten cybex jsem tu prostě v Brně nikde pořád nenašla. Kiddy jsem viděla od 15kg a moc se mi nelíbí materiál, nicméně v naší váhové kategorii jsem ji taky nenašla. Tak ještě uvidíme, ale ráda bych už tento týden koupila, popř. objednala, tak budu muset zapojit všechny své smysly a doufám, že dobře vybereme. V testech letos ještě dopadla MC pearl 9-18kg....nemá někdo zkušenost jak dlouho vydrží? Zdá se vcelku prostorná... Ale stejně to vidím na cybex nebo evolvu,takže nevím, proč se vůbec snažím ještě po něčem pátrat😀

11adelka
13. jún 2010

@kimy Také jsem četla o nějakém problému s Key 1, ale to se týkalo té sedačky s isofixem. Trošku jsem se o to začala zajímat a tak jsem pátrala a dočetla jsem se, že né všechny testy jsou směrodatné. Dokonce jsem na jednom chatu vyčetla, že to platí konkurence, aby pošpinila výrobce. Ale to nevím, co je na tom pravdy. 😒 Také tady Musko píše, že chicco má sedačky key 1 v řetězcích, ale to asi není pravda. Protože chodím nakupovat do Tesca, atd.a nikde jsem je neviděla, tak nevím. 😖 Asi se budu opakovat, ale používám sedačku key 1 a jsem velice spokojená. 😀 Před koupí naší sedačky jsem jich teké spoustu viděla, ale nakonec jsem dala na svůj pocit s autosedačky a na rady mojich kamarádek, které již mají děti. 😀

kackaj
13. jún 2010

Ahoj🙂, ještě dotaz k cybex Pallas...nevíte, jestli jsou v autě Opel Meriva dostatečně dlouhé pásy na pallase?
Musko...ty máš kiddy, že? Jak jste spokojení s pultíkem? Nebyl žádný problém? Nechuť malého, teplo, pocení, nebo jiná negativa? Máš srovnání např. s evolvou? Když jsem se dívala na testy evolvy, zas tak výborně teda nedopadla, ty pultíkové sedačky jsou na tom o dost lépe a je pravda, že při autonehodě je pultík daleko lepší brzdič než pásy...