Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
7. júl 2010

@dan1ela tak to sa divim, lebo toto su velmi rozsirene sedacky...

dan1ela
7. júl 2010

@nanika ved aj mne je to cudne, ze ich nikde nemaju. vsade, kde som sa pytala mi ju sice vedia objednat, ale ja chcem vidiet nazivo a odskusat. najradsej by som kupila toho kinga, ale nas drobec je dost velky na svoj vek a neviem ci by nam tato sedacka nebola tesna, hlavne okolo hlavicky..

nanika
7. júl 2010

@dan1ela , kolko ma maly vek, vyska vaha? Vyzliekate v zime do sedacky?

musko
7. júl 2010

@nanika - Ty žiješ? Ako sa máte?
Na SK je to v menších mestách fakt tak, že to objednajú. ale na predajni nemajú - len lacnejšie, lebo im v tom vraj stoja peniaze - predávajú sa asi menej..... Ale dani - ano v SNV nie je žiadny obchod? A V MAX-e v PP?

dan1ela
7. júl 2010

@musko presne tak. na predajni maju len lacnejsie sedacky. no a ten obchod na konci namestia, neviem o nom. v maxe nie je urcite nic a SNV vobec nepoznam.. ☹

dan1ela
7. júl 2010

@nanika maly ma teraz 10 mesiacov, 11 kil a asi 78 cm. v zime sme ho vyzliekali do vajicka, tak aj teraz asi budeme. zatial sme vyskusali len maxi cosi tobi a kiddy infinity. kiddy ma dost sklamala, malemu vobec nesadla a ani mne sa na prvy pohlad nepacila. tobi bola celkom fajn, ale este by som ju chcela porovnat s kingom a evolvou..

chichaa
8. júl 2010

Dievčatá ahojte... potrebujem poradiť. Chcem kúpiť novú autosedačku, lebo naše vajíčko bola veľmi rýchla a nepremyslená kúpa a som nespokojná. Malá má 8 a pol mes, ale je total drobec, má 7kg a možno 69cm, akože vajíčko jej je ešte dobré, ale mne sa v ňom nepáči. Chcela by som kúpiť sedačku 0-18kg, nakoľko mám pocit, že tá od 9kg by jej bola ešte dlho veľká. Mám vyhliadnutý Britax First Class. Čo vy na to?? Nechcem to zase uponáhlať, lebo jednak je to dosť peňazí a druhak tú sedačku bude používať dlho, tak nech je dobrá.
Díky za rady, vidím, že ste tu skúsené a zbehnuté v tejto téme 🙂

musko
8. júl 2010

@chicha - dobrá volba - jedna z najlepších v kategorii. 🙂

chichaa
8. júl 2010

@musko vďaka... 😉 no som si tu už niečo prečítla, tak som múdrejšia 😉 myslíš, že je aj dobrá voľba 0-18kg??

nanika
8. júl 2010

@chichaa tu mam vyhliadnutu aj ja, uz len presvedcit manzela. Susedia nam chceli silou mocou vratit naseho kinga, ale kedze je to uz asi 7 rocna sedacka a po troch detoch, nechcem ju ani nahodou. Potom som myslela, ze pojdeme az do Evolvy, ibaze toto nase ditko je taky drobacik, ze pri nej by sa sedacka do 18 kg kludne uzivila, tak sa snad zadari 🙂 Nie je sice testovana, alebo je tusim otestovana dost davno, ale je skvela a od renomovanej firmy, ja mam v romera doveru...

nanika
8. júl 2010

@chichaa jo a este som zabudla, ze pri vasom veku by to mohla byt velmi dobra volba 🙂 Najme preto, ze je otocna.

nanika
8. júl 2010

@dan1ela Je taky dobre stavany, pevny, ze? Ak budete chodievat na dlhsie trate a dovolenky, isla by som do kinga. Ak kratke trate po meste a kde tu na vylety, pripadne dovolenka daleka tak o dva roky, isla by som do Evolva. Ak budes maleho v zime vyzliekat, do tych troch rokov by sa do nej mohol zmestit, do toho kinga myslim.

musko
8. júl 2010

@chichaa - nanika má pravdu - je to super sedačka a otočná 😉

chichaa
8. júl 2010

Dievčatá ďakujem za utvrdenie...pôjdem ju objednať! Dám potom referencie!!! Pá 😎

csikike
10. júl 2010

baby, ja som total sklamana z evolvy 123 plus, hlavne to pasanie, teraz dost casto vyberame sedacku a kym to potom poriadne zapasem... teda v porovnani s maxi cosi sps (tu podedila dcera) ☹

nanika
11. júl 2010

@csikike nebud sklamana, nemas byt preco, oni maju vsetky tie sedacky 9-18 ine upinanie ako tie 9-36. My sme mali kinga a tam sa pas len zapol a zaklapla sa sedacka. Ale tie vyssie stupne uz nemaju tu polohovaciu sucast, preto sa musia upinat uplne inak... Chce to len cvik.

silvuskaa
11. júl 2010

ahojte, potrebujem poradit...Davidko bude mat 10mesiacov a ma necelych 9kg. Rozmyslam nad Zopou Carrera....paci sa mi dizajnovo aj ze sa da polohovat, ale hlavne ci je bezpecna????

musko
12. júl 2010

@silvuskaa - o Zope sa písalo na predošlých stranách - nie je moc bezpečná, osobne by som ju nekúpila.

ivkaa1
13. júl 2010

ahojte máte niekto skúsenosti so sedačkou Graco Junior, Aerologic X Comfort alebo Logico LX Comfort?

lubomira364
13. júl 2010

ahojte, ja takúto kategóriu nevyužívam, lebo malá je ešte malinká, ale moja sestra má Trimax Concord a je s ňou veľmi spokojná. Je od 8 mesiacov, má inovovaný dizajn, bezpečnostne vypracovanú konštrukciu a iné výhody. pozrite si ju na internetovej stránke www.predeti.sk

maska1
13. júl 2010

ahojte, chcem sa vám pochváliť, že od včera sme sa stali aj my majiteľom autosedačky cybex pallas, ešte sme ju síce nevyskúšali v aute, ale len tak na sucho a malý bol z nej hotový, fotky nič moc kvalita, fotené z mobilu 😉

kackaj
13. júl 2010

@maska1 ahoj, tak gratuluju🙂 Je super, že? Taky ji máme a jsem moooc spokojená a i klidná, mám fakt pocit, že je tam malý stopro v bezpečí🙂

maska1
13. júl 2010

@kackaj ďakujem 😉 uvidím teraz v sobotu ideme na týždeň na chatu, ako sa malý bude v nej cítiť počas jazdy, ale ako ho poznám, tak buď zaspinká, alebo bude celou cestou híkať od radosti 😀 potom určite napíšem dojmy 😵

maska1
13. júl 2010

@kackaj chcela som sa ťa ešte opýtať, v návode píšu, že ležiacu polohu dáš, len keď je dieťa pripútané v autosedačke v aute, to potiahnem k sebe tú páčku pod sedákom vpredu? ak som správne pochopila? 😒

kackaj
13. júl 2010

@maska1 ano, tak by to mělo fungovat, když jsem to chtěla dát do pololehu bez malýho, tak mi to nechtělo cvaknout a zafixovat v té poloze, takže asi opravdu se musí za provozu zmáčknout ta páčka a potáhnout. Ale od té doby ji už v té poloze máme pořád a zatím ji tak necháme, malej je ještě fakt malej, takže je to pro něj dobrá poloha (mimochodem podle fotek bych řekla, že máte nejmíň o 3 měsíce staršího prcka a ono je to naopak???🙂 To je fakt obr🙂). Ondra tam usne během pěti minut vždycky a spal tam už i 3h cesty, což ještě nikdy nedal ani ve vajíčku🙂 Jsme fakt spokojení všichni🙂

maska1
13. júl 2010

tak som zvedavá v sobotu, keď vyrazíme, či tam zaspí 😉 podám potom info 😎
no to máš pravdu, Kubko je naozaj dosť veľký na svoj vek, som zvedavá dokedy bude takto rýchlo rásť a na koľkých cm sa zastaví 😀 😀
to som rada, že ste spokojní, dúfam, že sa pridáme k vám 😉

bajciatko
13. júl 2010

@maska1 maska, fakt krasne fotky... uz som sama velmi nedockava 🙂 a peknu farbu ste vybrali

csikike
13. júl 2010

ejha, ta sedacka vyzera super, ale nie je v tomto pocku este teplejsie pod tym pultikom? mozno blba otazka 😅

musko
14. júl 2010

csikke - je tam miesta dost :o)

janka5861
14. júl 2010

Ahojte , nemate nahodou niektora mamina autosedacku autosedačka Concord TRANSFORMER XT s isofixom ? Ak ano aka je ? dakujem moc