Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

ladybugie
19. okt 2010

@nanika díky za reakci, těch sedaček je tolik, že vybrat tu správnou je velmi těžké 🙂

ladybugie
19. okt 2010

@ygreen já s malou bojuji s v případě obyčejných pásů ve vajíčku. Nedokážu si představit, že bych před ní měla zapasovat i pultík. Nicméně to chci vyzkoušet na živo v obchodě. Nechám rozhodnutí na Anetě 🙂

ygreen
19. okt 2010

@ladybugie osobně si myslím, že dát dítě za pultík je mnohem snazší než zapásat do pásů - dítě posadíš do sedačky, dáš mu na nohy pultík a pak pultíkem protáhneš pás, toť vše. A musím ti říct, že Tobiáš v prodejně taky nechtěl sedět v pultíku a bučel jak malej, ale hned při první jízdě si pultík zamiloval.

ygreen
19. okt 2010

@hannah23 uspěly, ale jen pultíkové Cybex a Kiddy pokud dobře vím 😉

ladybugie
19. okt 2010

@ygreen a je to bezpečné? poutat sedačku do auta oběma pásy na jednom místě ( pod pultíkem)?

ygreen
19. okt 2010

@ladybugie jasně že jo, do 18 kil dítěte je to nejbezpečnější. Pro krční páteř je náraz méně namáhavý. Na www.kiddy.cz nebo de s emůžeš podívat na video, kde je simulován náraz. Ale chce to aby dítě už dobře sedělo a drželo hlavu. Holčičku máš ještě malou, tak bych zvolila spíš Kiddy infinity, nebo tak ta je menší, vypolstrovanější a je od 9-18kg. Ale pokud máte v autě dlouhé pásy, které by obejmuly cybex pallas s pultíkem i polohovací základnou, tak to taky stojí za vyzkoušení, pallas jde hezky polohovat.

A pokud máš holčičku menší, a chceš zapínání na normální pásy, tak Romer king. Každopádně v testech je velkej rozdíl mezi značkami zejména co se týče isofixu, pokud ho máte, tak se také vybírá snáze, tam je to o bezpečnosti zase o něčem jiném;o)

melkina
20. okt 2010

Ahojte, neviete mi poradiť autosedačku pre mojho synčeka? Problém je v tom, že mal len teraz 4 mesiace a má už vyše 10kg. No a vajičko nam je pomaličky ale iste malé. Ked ho do neho davam v kombineze, je tam uplne natlaceny a jeduje sa už. Len predsa ako 4 mesačný nema take držanie hlavičky a dlžku tela ako tato jeho vaha predpoklada..... 😒

pia22
21. okt 2010

@melkina my sme pred 2 mes. zacali pouzivat autosedacku zn. Optima a myslim, ze by bola vhodna aj pre vas😉 Je vhodna od narodenia, da sa krasne a jednoducho polohovat az do lahu ako vajicko, ma mäkky potah, ale nie siroky, takze maly v nej nie je napresovany, nepoti sa v nej a nie je ani draha. Sme spokojni a to sme skusali desiatky autosed. a presli vsetky detske obchody v okoli.

nanika
21. okt 2010

@melkina treba ist do stupna 0+ and 1, na priklad uvediem http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/first-c...
do nejakej nekvalitnej sedacky by som sa nepustala, vajicka byvaju bezpecne aj neznackove, ale vacsie uz byvaju neznackove dost klumprty, treba si na to dat pozor. Tuto, co som uviedla vyuzijete mozno aj do 3 rokov, spociatku sa vozi v protismere, do tych 13 kg a potom uz v smere jazdy. Kedze mate taky nizky vek a taku vahu, tam to na ine riesenie, ako nieco taketo nevidim. Drzim palceky 🙂

meiby
24. okt 2010

ahojte, my mame romer king a je super, dokonca aj potah som uz 2x prala a super. Maly ma 22 mesiacov a 13kg. Lenze hladam teraz autosedacku do manzelovho auta, najlepsie by bola taka ista ako mame, ale cenovo musim hladat lacnejsiu. Po tom co som si tu precitala som vylucila kategoriu 9-36kg, lebo nad tym sme najprv uvazovali. No a potom som nasla tuto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9534159&tab=0
je to Caretero kategoria 9-25kg, len by som ju rada vyskusala, ale nenasla som ziadnu predajnu, kde by ju mali. Cenovo je super, kedze nechcem kupovat opotrebovanu, ale novu kvoli zivotnosti. Nepoznate niektora tuto znacku?

klara.t
26. okt 2010

na jíné diskuzi jsem našla nové info ke kolekci Romer king plus 2011:

Nové informace ohledně kol. 2011 – u Kingu plus se změní hlavová opěrka- bude prostronější, nový držák zámku pásů držící ve vzpřímené poloze. Doporučená MOC v potahu trend 2011 stanovena na 5569,–

to je docela fajn s tou opěrkou. Ta dost lidem vadila a proto šli raději do MC Tobi. Tak jsem na to zvědavá. JEn ta cena je o něco vyšší...

No ale třeba zde ta cena tak vysoká není http://www.babymania.cz/romer-king-plus-billy

Uvidím, kde jí budu moct vyzkoušet, ale vypadá dost dobře.

brisilda
27. okt 2010

kocky ktora mate auzosedacku bebeconfort 9-18 kg konkretne tuto? hodte info ako ste s nou spokojne a kde ste kupovali doplnky 😉 dik

kejtty
27. okt 2010

Tak som uz rozhodnutá na 100% - kupime sedacku KIDDY comfort PRO. Kto ju máte? Mozte mi prosim napisat do IP ako ste s nou spokojne a kolko vas stala ta vasa? A odkial ste ju kupili? 😎 dakujeeem.

kejtty
27. okt 2010

pre zaujimavost...

kejtty
27. okt 2010

kto chce, nech si to skopiruje do pc, tam to bude lepsie vidiet... a mozte si tu tabulku aj priblizit...

tonko_babymarket
28. okt 2010

@kejtty
chýbajú ti tu mnohé kvalitné značky, sú pozrieť nemecký ADAC, napr. Romer

Pred kúpou zbehni do obchodu a vyskúšaj posadiť dieťa i autosedačku do auta....nie každému vyhovuje....

kejtty
28. okt 2010

@tonko_babymarket Ja som tu tabulku len okopirovala z jednej web stranky, nie zostavovala... :D a samozrejme ze najprv si pojdeme vyskusat autosedacky do obchodu, bez toho by som sa neodvazila kupit "macku vo vreci". Je mozne ze nam nebude pasovat do auta, nakoniec kupime uplne inu :D ale zatial ma presvedcila na videu Kiddy...

tonko_babymarket
28. okt 2010

Skôr by som sa obával, že ju neodignoruje Lukáško....sú deti, ktorým pultík neprekáža, ale sú aj také, čo im vadí....

zucana
28. okt 2010

pridam sa k sedacke s pultikom nasej sa velmi ale velmi paci a som aj spokojna s velkostou a manipulaciou a lahkym ovladanim.... 😵

musko
30. okt 2010

@brisilda - my máme BeBeComfort 0-18 a manipulácia super. Som spokojná. Upevnenie pomerne jednoduché, malý je tam spokojný.
Máme aj Kiddy 9-18, ale v nej je Marek ešte stratený - je drobček - má len 81 cm a 9,5 kg

brisilda
30. okt 2010

@musko dik za odpoved ja mam vajicko bebeconfort 0-13 kg a je uzasna nedam nanu dopustit takze aj teraz sme sa rozhodovali medzi maxi cosi ,romer a bebeconfot no a vytaz bol jasny 😀

zucana
30. okt 2010

Bebecomfort a maxicosi je ta Ista znacka

zuzuxx
4. nov 2010

ahojte, mate niekto Britax Evolva? Ako ste spokojne?

kvetinka7
5. nov 2010

@ygreen

my mame 9,5mes.a jdeme taky do 9-36kg, ted mame 11kg..5tisKc na rok dat nemuzeme..
zvazujeme kterou,
Kiddy nam nevyhovuje vubec, je na nas moc uzka,
Cybex vypadal pohodlnya kvalitni,ale s pultikem mel maly rucicky hrozne vysoko, po pul hodine jizdy by je mel chudak odkrveny a vubec se v nem nemohl hybat..
da se v ni jezdit i bez pultiku?[kdyz si odmyslim ztratu bezpecnosti zepredu]
Libila se nam i Inglesina miglia.. nekdo tu psal,ze je malo polstrovana, to se mi vubec nezdalo, naopak, polohovani jsem nezkousela, pani v obchode chvalila..
babo rad.. 😒
poradi mi tu nekdo? 🙂

@hannah23 podle dtestu sedacky 9-36kg uspely, jen musi byt "site" na miru, nesmi v ni dite klimbat,byt mu velka

hannah23
7. nov 2010

tak máme nakonec vybranou tuto sedačku
http://www.baby-car.cz/cz-detail-254625-autosed...

lodgermaniacka
8. nov 2010

čaute maminy, uvažujem nad kupou autosedačky od 9-18kg, chcem ale s isofixom-kedže ho mam v aute, a rozhodujem sa medzi dvomi značkami bud Romer, alebo MC, poradite mi ktora je podla vas lepšia, alebo či z týchto dvoch niektoru mate a ako ste spokojne? Dakujem 🙂

tehula
8. nov 2010

@lodgermaniacka, my mame Roemerku s isofixom a velka spokojnost.

lodgermaniacka
8. nov 2010

@tehula diky 😉 nemala som ešte autosedačku s isofixom, tak sa chcem spytať, či ti tam drží uplne napevno, lebo ked pripasaš len pasmy tak sa zvykne hybať ked s nou pomykaš, teda aspon vajíčko MC ktore teraz mam

tehula
8. nov 2010

@lodgermaniacka, drzi napevno. Moj mm to hned isiel testovat, myksloval s tym ako drevorubac 😀 Je to ozaj super vec, len nakliknes a drzi pevne s celou konstrukciou auta
Ked budem vacsi potrebovat, zas len s isofixom kupim. A ano, vajicko aj nam sa kyvalo.....nebola som z toho uplne nadsena

romik123
8. nov 2010

Ahoj hledám sedačku pro holku má 3roky a 8m. 19 kg a 105 cm dost sedaček jsem zkoušela , ale ani jedna mi neseděla buď úzké nebo krátká zádová opěrky že měla ramena moc nahoře teď je v sedačce Babypoint zenith,ale už je úzká přes ramena a na zimu ji tam nedostanu s bundou ☹ je ňáka sedačka kterou byste poradily??Já našla tuto http://www.bambino.cz/autosedacky9-36kg/naniabe... má s ní někdo zkušenost líbí se mi ty rozměry , ale ?? Diky