Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

veronika81
11. jan 2010

Ahoj nanika (prípadne Shaula) 😉 alebo niekto, kto mi bude vedieť poradiť..
Dnes nám prišiel King, jooj krásna sedačka je to, vyzerá super, síce ťažká 😀 až takú váhu som nečakala, ale dobre. Len mi nedá jedna vec, vlastne aj dve. Objednávali sme ju odtiaľto http://www.matko.sk/baby-shop/autosedacka-romer...
Rok 2010, aspoň to tam píšu. Nanika ty si mi vysvetľovala pár strán dozadu ten rozdiel medzi 09 a 10, hlavne tá kontrola upínania click and safe, dala si mi aj link, kde to vidno na obrázku (dala si mi túto ukážku http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/evolva-... ), lenže ja tam žiadny taký štítok "click and safe" nevidím 😠 😠 V návode síce píšu, že keď zapnem pásy, tak mám ťahať za ten koniec až kým nebudem počuť zreteľné kliknutie. S malým som to ešte neskúšala (je u našich akurát), ale ťahala som to iba tak naprázdno, pásy už boli napnuté a žiadne kliknutie nebolo 😠 Začínam už byť rozčúlená, že nás oklamali.. Tá naša sedačka vyzerá presne ako na tom obrázku z matko.sk, čo som dala link.

A ďalšia vec.. nie je niekde na obrázku sedačka v takom preklopenom stave? Skúšala som to preklápať, ale ja mám pocit, ako keby tam bola iba jedna poloha, ďalej mi to už proste nejde a medzi tou umelou hmotou vzadu a sedačkou je asi tak 7-8 cm (dole) a nejaký obrovský rozdiel v tom nevidím oproti pôvodnému stavu. Mala som pocit, že tieto sedačky sa dajú dať takmer do ľahu, nie? Alebo to len robím nejak zle? 😕

Asi toto nemá hlavu ani pätu 😅 ale dúfam mi rozumiete.. fakt som už mierne vytočená, len tam nechcem písať ani volať, kým si to neoverím. Lebo pripúšťam, že sa možno mýlim 😎

nanika
11. jan 2010

Veronika, pri kingovi to moze byt znacene inde, ale pluskova to musi byt, ak je tam ten vankusik za hlavou. Tahala si to pod uhlom, akym pisu v navode? Lebo ak to tahas do hora, tak to neklika, aspon mne, malo by to byt pod urcitym uhlom. Jedna poloha to urcite nie je, musis ist pomalicky, to su male stupienky, len si uvedom, ze lezato to urcite nebude a sedacka sa ti zosikmi este o sedadlo auta, tak ak to skusas mimo auta, je to nieco ine... skusim najst sklopeny obrazok.

veronika81
11. jan 2010

Ďakujem 🙂
Už som pozerala podrobne tie polohy zospodu, tak sú tam 4 zárezy, takže 4 polohy to má. No dobre 😀 uvidíme v aute, dnes po tme to tam už nebudeme montovať.

A idem ešte hľadať to označenie kontroly upínania.

veronika81
11. jan 2010

nanika netráp sa s tým obrázkom, tie polohy budú určite v poriadku. Mne sa to takým laickým okom nezdalo, asi som čakala niečo iné.. Neviem prečo sme v obchode nevyskúšali aj to sklápanie, nebola by som teraz prekvapená.

Shaula, ty máš King 09 alebo 10? Ak máš 2010, kde máš ten "click and safe" štítok?

peroli
11. jan 2010

Veronika... jen takovej maličkej postřeh.. čím větší možnost náklonu (do lehu) tím menší bezpečnost.. 😉 aspoň tak mi to bylo včera vysvětleno, že například Romer nebo maxi cosi mají to polohování jen takový jakoby symbolický (ale zase dost na to aby prďolkovi nelítala hlavička sem tam) a tím pádem jsou i co se bezpečnosti týče a třídu vejš než ostatní 😉 a když k tomu přidáš ještě sklon co normálně sedačky v autě maj tak nakonec je to na to spinkaní tak akorát 😉 😵

shaula
11. jan 2010

Veronika - mám stejný problém, taky žádné klikání neslyším ani nevidím 😀 Mám 2010 a žádný štítek jsem nenašla ☹
Napolohovaného Kinga v krajních polohách mám ve fotogalerii, ale rozdíl opravdu není velký, rozhodně to není skoro do lehu - prý pak dělá velký rozdíl jen to, jaký sklon mají sedadla.

veronika81
11. jan 2010

shaula, ďakujem za ukážky 😉 presne tak vyzerá aj naša, nie je tam veľký rozdiel v tom sklopení. Uvidíme ešte zajtra v aute. Inak malého som tam dala, pripútala a nechcel mi tam byť ☹ ťahal sa von a zlostil. Vo vajíčku nikdy nebol problém. Dúfam v aute to bude ok.

Určite aj ten model 09 je bezpečný, mne by to v podstate bolo aj jedno..ide mi skôr o princíp, že keď ponúkajú 2010 a človek si 2010 objedná, zaplatí, tak ten model 2010 aj chcem mať doma!! Nenašla som tam žiadny štítok na to upínanie, ani žiadny rok výroby 😒

peroli, ano? Mne..podotýkam ako laikovi.. príde bezpečnejšie, keď je bábätko (myslím také menšie) čím viac zaklonené dozadu, aby nedajbože pri nejakom náraze nedošlo k vážnemu poškodeniu krčnej chrbtice.

nanika
12. jan 2010

Veronika, 09 a 10 su identicke, tam nebola ziadna zmena, click and safe je uz od roku 09

neurologia
12. jan 2010

ahojte baby,

su nejake znaky ktorymi viete na prvy pohlad (alebo aj druhy pohlad 😉 ) rozoznat ci sa jedna o britax evolva 123 plus alebo o britax evolvu 123...alebo su na vyzor rovnake?

veronika81
12. jan 2010

nanika..ja som to pochopila tak, že 2010 má tú kontrolu upínania. A veru, nalistovala som si teraz tých pár strán dozadu, kde si mi to vysvetľovala.. a píšeš tam, že plusková verzia to má mať.
Ach jo, zbytočne som sa tu rozčuľovala 😝 😀 tak už to neriešim.
Ďakujem aj tak 😉

Ale nič to nemení na skutočnosti, že ten click and safe štítok som tam aj tak nenašla 😅

peroli
12. jan 2010

veroniko, mě zase prodavačky říkali, že právě menší náklon je znak větší bezpečnosti... asi možná proto, že při, nedej bože, nějakým nárazu má tím pádem ten plast větší odolnost než když je to vysunutý moc dopředu... aspoň takhle to zase chápu já.. 😉

nanika
12. jan 2010

Neurologia, na prvy pohlad by tam malo byt vidno, ci je tam ten click and safe system, aj ked teraz som uz vdaka veronike na pochybach, ci to nahodou v tejto 10 verzii neurobili bez stitku. A taktiez je inak robeny ten potah, od chrbatika dietatka sa rozobera, su tam cvocky a na bokoch su take akoby velke skrutky do ruky, ktorymi sa rozsiruje, lebo pluskova verzia ma dve polohy, co sa sirky tyka. Ale ak by to bolo na fotke, fotene spredu, asi to nezistis...

mata1976
12. jan 2010

ahojte, baby nemate skusenosti s autosedackou Jane Racing Team ???

z359
12. jan 2010

nanika: dřív jsem tu už psala a vím, že ty máš Britax evolvu 123 plus. Chtěla bych je objednat a jsou opravdu dobré a pohodlné pro děti a jak funguje to rozšiřování sedačky? Nevadí to potom dětem při sezení? Nějak si to nedokážu představit

nanika
12. jan 2010

Z359, neviem, este som to neskusala, ale vyskusam a dam vediet, aka je v tej druhej polohe. To mas v tej konstrukcii na bokoch take sroby alebo zapadky, ktore sa naraz musia potiahnut a mala by sa zvacsit do sirky, ratam, ze asi par cm, velmi nie.. ono tam nema co vadit, lebo je to z vonkajsej strany.

iinuska
13. jan 2010

ahojte, tak vcera sme kooonecne kupili novu autosedacku, velmi sa vytesujem, nakoniec sme vybrali tuto http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

nanika
13. jan 2010

Iinuska, super, je perfektna a krasna 🙂

z359
13. jan 2010

nanika: A kdy myslíš, že se na to podíváš? Já jen, jestli by nebylo teda skoro lepší si objednat tu obyč bez rozšíření, že by se ušetřilo ☹

neurologia
13. jan 2010

z359 hmmm aj ja mam podobnu dilemu ako ty ze ktoru kupit...?

mkr
13. jan 2010

ahoj, na romer evolva 123 plus jsem koukala a nepřijde mi moc velká, my jsme teď koupili recaro young sport 9-36 kg a je úžasná, pěkně chrání dítě ze stran a to se mi líbí

neurologia
13. jan 2010

mkr aj nad tou som uvazovala alebo este storchenmuhle tarlight sp...tito 3 su moje favoritky a neviem sa rozhodnut sice mam este cas....ale volba tazka ved pre svoje dieta kazdy chce to naj no nie?

mkr
13. jan 2010

storchenmuhle je podle mě to samý, mám doma maxi cosi priori xp, je dobrá, ale tahle mi přijde líp chráněná ze stran, takže ji s manžou vyměním 🙂 už jsem na ni dlouho koukala a šli jsme do halfordsu a měli na ni akci za 4000 Kč a pak už to bylo jasný

nanika
14. jan 2010

Z. nechce sa mi tahat maleho do auta, ked nim nejdeme, byvam sama doma, takze ho nemam s kym nechat, ale zajtra idem nakupovat, tak to skusim, ok?

neurologia
14. jan 2010

mkr tak to ste fajnu cenu vymakli ja som doteraz najlacnejsiu nasla za 4480skk....a aky mas potah?taky ten jemne chlpaty(aspon na obrazku to tak vyzera alebo ten druhy taky hladky?

mkr
14. jan 2010

spíš ten chlupatý, ale když jsme koukali do katalogu, tak mají snad 3 druhy látek

neurologia
14. jan 2010

no presne maju viac druhov latok a chcem sa ta opytat ake to je na dotyk ten matros?je to prijemne a ked tam tvoja mala sedi a chce sa trochu pohniezdit tak sa na tej latke tak zachytava alebo je to uplne take hladucke ze to nezadrhava...chcela by som vediet ake to je ....

romulda
14. jan 2010

Čus Maminy! Mám dotázek - máte někdo tuhle autosedačku http://www.babylife.cz/autosedacky-chicco/chicc... ??? A jak jste s ní spokojený??? Nevím, jestli koupit tuhle, nebo Romer king plus. 😒

nanika
14. jan 2010

Romulda, nemam skusenost, ale co sa testov tyka, romerka je bezpecnejsia o stupen...

peroli
14. jan 2010

tak jsme dneska taky koupili Romer-a 😵 a před chvíli jsme (s křížkem po funuse 😅 😀 ) objevili jedno video který nás ještě utvrdilo jak dobře jsme vybrali... 😵
mrkněte, je to sice jen o Romer-ech ale je to hodně zajímavý:

https://www.youtube.com/watch?v=CWgnuTH6mqQ
ivika18
14. jan 2010

romulda, my máme přesně tu Chicco Key, co jsi dala odkaz a jsme maximálně spokojení. Romer nevím, dopadl tuším líp v testech, ale i cena je jinde, že. To Chicco mi přijde jako takový střed co do ceny i kvality.