Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

mentolka28
17. jan 2010

nanika, tu je ta maxi-cosi
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=168...
zatial som len tak zbezne pozerala ale myslim ze dobra cena. len nema opierku hlavy ako pozeram 😖
a nejaka je strasne tazka 😨 akoze je mi to jedno, to len som si teraz vsimla.

lucrezia
17. jan 2010

nanika a čo hovoríš na tuto???
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=168...
mne sa vidí celkom fajn a na to, že má isofix aj super cena 🙂

alebo ešte
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=168...
aj tam je cena super 🙂

nanika
18. jan 2010

Jvo, vajco, kinga az ked dosiahne tych 9 kg v obleceni. Ak presahuje okraj vajicka hlavickou, tak sa neda svietit, musis ju dat do toho kinga, nevyhupes s tym.

nanika
18. jan 2010

Mentolka, mozno kecam, ale za tu cenu sa da u vas v CR zohnat aj king plus, presne kvoli tej hlavovej opierke, aj stupni bezpecnosti, myslim, ze ta cena medzi tymito dvoma sedackymi nie je velmi rozdielna. No teraz kukam, ze si z KE, skus hodit linky potom konkretne, odkial by si brala...

nanika
18. jan 2010

Lucrezia, ta druha mi pripada mala, trebalo by kuknut osobne. Prva vypada super, nie je to presne ten nazov z testovania, ale podla mna ho menili pri novom rocniku, ma velmi dobre hodnotenie, ale tak isto nemam predstavu, ako vypada nazivo, ale rozhodne vypada vacsia ako ta druha.

lucrezia
18. jan 2010

nanika, dakujem, ty naša internetová on-line poradňa 😀

klementina
18. jan 2010

ahojte, asi sa budem opakovat, ale z poslednych stran co som si precitala som to nepochopila. chcem kupit sedacku od 9/18 kg bud romer alebo britax /tak ktora je lepsia a oplati sa ju ist kupit do ciech? chceli by sme ist do brna, je tam nejaka dobra predajna, kde sa to cenovo oploti slovensku oplati? dakujem vam velmi pekne.

nanika
19. jan 2010

Klementina, ta spominana britax Evolva je 9-36, ale v tejto kategorii sa sedacky nepolohuju, alebo len minimalne, takze pre bezne pouzivanie plus dovolenky by som povedala az od 1,5 roka. Ak hladas normalnu sedacku, ktora je velmi sklopna, tak rozhodne 9-18 a do tejto kategorie spada King, da sa pouzivat hned po vyrasteni z vajicka. Ja som v cechach brala moju Evolvu, ale je to uz rok dozadu, myslim, ze este stale sa tam tie sedacky oplatia.

ceska stranka romeru je www.roemer.cz

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/king-plus

toto je ten king plus, oproti zakladnemu kingovi ma vankusik za hlavickou a nejake to vylepsenie, cena nebyva velmi navysena oproti kingovi.

Klementinka ak chces viac info, treba napisat, co konkretne hladas, ake mas poziadavky na sedacku, ake je tvoje dieta, ci vzrastovo skor mensie, ci vacsie, ci mnoho cestujete a tak. Kludne napis 🙂

mentolka28
19. jan 2010

nanika,
hladam co najlepsiu cenu na slovenskych strankach ale nic moc. vsade okolo tych 190€. na ceskych su ceny lepsie (4400KC) ale tak zaplatim postovne, za prevod... a vyjde to narovnako.
ale ved este mam cas, tak snad nieco najdem za co najlepsiu cenu. 🙂

nanika
19. jan 2010

Mentolka, mne sa zda, ze na fore neviem ktorom baby pisali aj o nakupe sedaciek z polska...

neurologia
19. jan 2010

mentolka a na ebay si skusala pozriet...v ponuke byvaju aj nove za fajn ceny....

kristiesk
19. jan 2010

ahojte maminky... nemáte náhodou niektorá skúsenosti so sedačkou Ferrari? ...

peroli
19. jan 2010

zkušenost nemám ale v testech myslím dopadla naprosto příšerně

neurologia
19. jan 2010

ani ja nemam ale tiez viem tak ze totalny prepadak to bol a raz som ju videla aj nazivo a ani nejak kvalitne nevyzera... 😅

nanika
19. jan 2010

JJ, aj ja som pocula, ale co konkretne s nou bolo, neviem. Len to bol super priklad toho, ako vedia byt znacky, ktore nemaju skusenosti, klumprty a este aj nebezpecne :(

nanika
19. jan 2010

bola to ferrari teko, prepadla ako nebezpecna v kolonke bezpecnosti, obsluha priemerna, pohodlie, cistenie dobre. Je to trieda 9-36. Takze zvysene nebezpecie pri naraze z predu, vysoke nebezpecie pri naraze z boku, velmi kriticky vedeny pas, je labilna po upnuti vo vozidle, pre vacsie deti sa nechava ako podsedak, co je hodnotene tiez negativne. Dalej tam ma problem pri spravnom upnuti dietata, zly vyhlad z vozidla, ale to ma viac sedaciek aj dobrych, kladom je dobre polstrovanie, ale potah sa dava tazko dole a pranie len v rukach, dobre vypracovanie. A ze je este lahucka, beru ako klad, co ja viem, vsetky kvalitne sedacky, dobre hodnotene za bezpecnost, su plus nejakych 7 kg, cize ziadna musia vaha...

romulda
19. jan 2010

Čauky Kočky. Taky jsem hodně četla o autosedačkách, taky právě vybíráme a vybíráme. Jukněte sem......http://news.auto.cz/bezpecnost/vysledky-testu-2... 😉

nanika
19. jan 2010

romulda, uz su nove testy, tieto su stare...

romulda
19. jan 2010

Aaach tááák. A já myslela, jak nám pomůžu 🙂 . No, snaha byla. 😅

nanika
19. jan 2010

Romulda, nic si z toho nerob 😀 A za chvilku budu aj tak uz zasa nove, mame tu novy rok 🙂

romulda
19. jan 2010

To je fakt, tak joooo. Díky, Nanika! 😉

kristiesk
19. jan 2010

ďakujem moooc, tak idem pozerať ďalej... chcela by som nejakú zaujímavejšiu, cena je jedno, ale všetky tie čo sú dobré, tak nič moc nevyzerajú 😒

peroli
19. jan 2010

a kterej typ hledáš? nevím jak moc jsi to tady pročítala ale asi nej výběr v kategorii 9-18 je romer (king plus) anebo maxi cosi (tobi).. 😉 myslím, že to ti tady potvrdí většina maminek... nejenom že v testech dopadaj nejlíp ale i osobní zkušenosti s nima bývaj nejlepší 😉

nanika
19. jan 2010

Nahodou, kristiesk, tie romerky su nahodou kazdy rok krajsie a krajsie 🙂

z359
19. jan 2010

musko: právě že na netu, po obdchodech nekoukám, tady je to levnější ☹

klementina
20. jan 2010

ahojte, nanika ja hladam sedacku polohovatelnu, mala bude mat o dva tyzdne rok a vazi asi tak devat kilo, cize priemerne dieta.cestujeme dost casto, na kratsie aj dlhsie vzdialenosti. vajicko mame romer, a sme spokojny, tak som rozmyslala nad tou romer king, ako aj pises. len pozeram to na nete, vsetci hovoria, ze v cechach su lacnejsie. mne to vychadza zatial rovnako, co som nasla na nete. bola by som rada, ak by ste mi poradili nejaku predajnu v brne alebo okoli, kde sa oplati ist??? ja by som totiz chcela tu sedacku aj vyskusat s malou, tak preto nechcem kupovat cez net. dakujem

klementina
20. jan 2010

a este pozeram, ze tych druhov romer king je hrozne vela? je medzi nimi nejaky rozdiel? ak kupim bez isofixu, treba tu sedacku zapinat aj bezpecnostnym pasom pri kazdom nalozeny? ci je tam ten bezpecnostny pas trvalo pod sedacou castou?

inka04
20. jan 2010

ahoj klementina, my mame romera king bez isofixu, je nastalo v aute, ak chces prekladat autosedacku z auta do auta jednoznacne isofix - je velmi tazka a kazde zapinanie chvilu trva... inak dobra cena je v peg-perego v auparku, perfektne ti to tam vysvetlia, ukazu, vyskusas... my sme kupili tam🙂

klementina
20. jan 2010

a za kolko inka ste kupili, ktory typ?

klementina
20. jan 2010

to ze nechcem kupovat cez net beriem spat. trochu som to pozerala doteraz, a myslite, ze ma vyznam dat o tisicku menej za romer king plus rok 2008 alebo si radcsej priplatit za model 2010? inak auto mame toyotu yaris, ak je to dolezite