Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

petaska
28. nov 2007

Taky jsme se rozmýšleli, jaká bude ta nej a nakonec jsme vybrali Multimax. Je pro děti od 9 do 36 kg, dá se i mírně naklopit, takže malej tam zatím nesedí narovno, ale trochu pololeží 😉 Jsme s ní fakt spokojení, dá se roztáhnout jak na výšku, tak do šířky a i pro starší děti tam zůstanou bočnice 😉

kattom
1. dec 2007

ahojte, ake mate skusenosti s autosedackou Cam Travel Evolution alebo niektorou z autosedaciek od babypointu - pre deti od 9 do 36 kg? ktora je lepsia?

kupovali ste niekto autosedacku aj cez internet? (robila som si prieskum a niekde sa cena lisi az o tisic korun, co je dost rozdiel podla mna)nie je lepsie vyskusat ju v obchode?

musko
2. dec 2007

Ahoj!
My sme kupovali cez net - na www.detskyraj.cz a bola som spokojná.

petaska
2. dec 2007

My taky kupovali přes net-www.autosedacky-web.cz a vše bylo ok-hlavně cena-o 1200 méně než co jsme viděli v krámě. Záruka na dva roky, jak má být, v pondělí jsme objednali, v úterý byla sedačka doma, prostě pohoda 😉
Ale než jsme jí objednali, byli jsme se podívat v obchodě, jaké jsou možnosti, jak která vypadá v reálu a tak... Ale cena na netu zvítězila 😀

tini
autor
8. dec 2007

Ja som sa nakoniec rozhodla pre Roemer Duo plus (9-18 kg) s isofixom 😉 Alex ma dnes 9 mes, 10.1 kg a 72 cm, zatial sa zmesti do vajicka, ale len v lahsej bundicke, v zimnej kombineze ani nahodou, nastastie u nas mame v priemere 15 st.
Niekto ste tu pisali o fr. Bebe confort, no, ja zijem vo Fr., ale ked vidim, ako to tu vsetko chodi, nekupila by som nic francuzske 😖 V samotnom obchode nam fr. predavacka odporucala Roemer alebo Maxi cosi, urcite jej neslo o to, ze predat, lebo najvymakanejsia Bebe confort bola snad najdrahsia z celej ponuky.

androna
9. dec 2007

tak my sme sa po dlhom rozhodovani rozhodli pre romer 9-18kg.a kattom ja si autosedacku vyskusam v obchode a potom objednam na internete.rozdiel je niekedy i 2000Kc.
mame tuto
http://www.babyportal.cz/autosedacka-romer-king...

tintin
10. jan 2008

ahojte, nemate nahodou niekto skusenosti s autosedackou Kiddy Infinity Pro? ma dobre vysledky testov a nie je ani taka draha v porovnani s ostatnymi. len v SR neviem kde sa da kupit, na webe som nasla iba ceske stranky.

emjee
14. jan 2008

patusik • 1d • Včera o 18:30
Prosím vás, aký je rozdiel medzi autosedačkami 0-18 kg a 9-18 kg? Mam syna, ktory ma 9 kg a este sam nesedí, ale vo vajicku je uz napuceny 😀 , tak neviem, kt."vahovu kategoriu" mam zvolit....

junovka • 2d • Včera o 18:58
odporucam ti 9-18kg, nakolko, ked ti este nesedi, tak predpokladam, ze sedacaka sa da naklonit dozadu, aby netlacilo na chrbticu.I tak kazdu chvilu ti zacne sediet 😉

patusik • 1d • Včera o 19:19
A sedacky od 9-36 to je aka blbost.....vsak ako moze byt dobra sedacka 9 kilovemu babetku, ked tam vojde aj 36 kilove......No ja mam v tom nenormalny chaos. Zachvilu nas to caka a ja neviem, aku mam kupit.....Vsak podla mna aj 0-18 je dobra, a ked bude mat 18 kg, tak mu staci podsedak, nie? Ake mate vy sedacky? Nechcem potom kupovat a par rokov zas....az podsedak....Mne sa paci nova Neonato Monza.Je vhodna?

junovka • 2d • Včera o 20:11
My mame od 9-18kg.Pri Timke sme ju uzivali asi tak do 4 rokoch cca.Potom sme kupili uz podsedak, a terz tuto sedacku od 9 -18kg ma Nelka.

dominica • 1d • Včera o 21:42
ahoj patusik, ja rozmýšľam v tomto trošku ináč 😀 , ale každý má iný názor, že? Takže radiť ti nebudem, len ti poviem svoje 😉
Ja uvažujem po vajíčku nad autosedačkou 9-36 kg, nakoľko pozerám na peniaze, síce, je asi pravda, že dieťaťu neskôr stačí asi podsedák, ale my sme sa s mužom dohodli a rozhodli takto 😀
My uvažujeme nad Babypoint Comet, Zooty Geminy, alebo Zooty Techno, ale asi to vyhrá Zooty Geminy. Je cenovo dostupná, skôr lacnejšia, má vložku pre menšie dieťa, neskôr sa dá vložka vybrať a zmestí sa tam už vačšie, to 36 kilové 😀 a nakoniec zostane aj podsedák. A preto ju chcem, lebo podľa mňa je to 36 kg dieťa v autosedačke oveľa bezpečnejšie ako len na podsedáku, ale povedala som, toto je len môj názor 😉 .

vanila
15. jan 2008

my sme kupovali od 9-18 kg preto lebo su polohovatelne a my dost cestujeme na dlhsie dialky a nam to vyhovuje lebo ho tam naklonim a može spat

danae
18. jan 2008

My máme Maxi Cosi Tobi a znovu bych ji nekupovala. Hned z počátku jsme s ní měli problém, že byla vadná přezka a ty pásy v sedačce se pořád uvolňovaly. Tak jsme sedačku reklamovali a v tom servisu nám řekli, že je sedačka v pořádku. To jsem fakt padala, tak jsem jim udělala hysterickou scénu, že pokud to neopraví, tak jsme vyhodili peníze a musíme koupit jinou sedačku, protože tahle nefunguje... 😅 a oni tu přezku vyměnili, i když do vyjádření k reklamaci napsali, jak to dělají jen a pouze na moji žádost, že k výměně nebyl důvod a jak to dělají na vlastní náklady...no vopruz! Nicméně od té doby sedačka funguje, takže s tou starou něco být muselo. Tak tohle je první důvod, proč bych už do Maxi Cosi nešla - sice v tom servisu byli milí a v podstatě ochotní, ale celkově bych to stejně hodnotila jako blbej servis, když sedačku opraví až po tom, když je někdo neústupný a navíc asi vůbec nerozpoznali závadu! Vždycky máte riziko, že se sedačkou něco bude a budete potřebovat servis.

Druhým důvodem je, že je sedačka poměrně uživatelsky náročná. To nám řekl i jeden pán v tom servisu a mně se to později fakt potvrdilo.

Jinak je to sedačka pohodlná. Líbí se mi, jak jde polohovat, a dcera v ní v pohodě spí. Bezpečnostně by také měla být v pořádku, vyhrála i nějaké testy. Stejně bych ji znovu po zkušenostech nekupovala. Když bych pořizovala sedačku znovu, šla bych asi do nějaký Roemer, což je obdoba americký Britax, který platí za velmi dobré sedačky.

navi
18. jan 2008

Ahoj, tak my sice nemáme ještě batole, ale velikostně už ano 😀 Lukášek má 9,34kg a 74cm 😅 No a samozdřejmě už potřebujeme věstší autosedačku, tak třeba poradíte.

kupinka ten test jsem si taky našla, ale připadne mi že u té sedačky co máš by mohlo být v létě pod tím pultíkem dost horko, nedá se z něj něco odejmout? Jinak se mi líbí a i to, že vyšla nej 😉

jinak máte někdo zkušenosti s touhle sedačkou http://obchod.vlacek.cz/Autosedacka-AUTOPLAY-BE... je 9-25 a při velikosti našeho "drobka" by možná byla aktuální.

kupinka
18. jan 2008

navi-ta vypadá taky dobře....
já jsem ráda že tam ten pultík je-je to vlastně proto,kdyby byl nedejbože náraz,tak ta kinetická energie se rozloží do něj,což je lepší než klasické pásy a vlastně se celý nakloní dopředu,ne jenom prudký pohyb hlavy...tak jsem uvažovala a tak mi to i potom potvrdili...
Máš fakt drobka,Kuba má tuhle váhu teď 😅

rabiva
20. jan 2008

my mame Britax Evolva 9-36kg, vsetko super, pohodlna... ale tie pasy 😒 teraz ked je zima, dcera ma na sebe viac vrstiev, svetrik, bundu oteplovaky, horko tazko ju vieme zapnut... nema este ani 3r a 13,5kg, tak nechceme tie prve pasy davat prec no a viac sa uz povolit nedaju... ledva cakam kym bude jar 🙄

danae
22. jan 2008

Rabivo, do autosedačky by děťátko nemělo mít více než dvě vrstvy, aby se ty pásy mohly pevně utáhnout, takže to v zimě bohužel znamená neustálé svlékání a oblekání 😅

Jinak Britax jsou fakt asi nejlepší. Z nich jsem slyšela dobré věci o Britax Marathon a Roundabout. Pokud budeme kupovat ještě jednu sedačku, pořídím jednu z těhle dvou.

danca81
24. jan 2008

Ahojky holky a co říkáte na tyto sedačky? Máte s nimi nějakou zkušenost nebo info o nich?
http://mimi-vyskov.com/3088-storchenmuhle-starl...
http://mimi-vyskov.com/3120-storchenmuhle-starl...
děkuji

katka432
26. jan 2008

my sme kupili recaro od 9 do 36 a je super 😉

danca81
30. jan 2008

Maminky, tak nikdo nic? Nikdo nemá zkušenost se značkou Storchenmüle? (viz jak jak jsem uvedla výše). Nám tuto značku doporučovali již ve dvou prodejnách.

androna
4. feb 2008

danco ta sedacka je uplne totozna so znackou recaro 9-36kg,iba ma horsi potah.preto cenovy rozdiel.zvazovali sme ju v kategorii je vyborna ale v roznych crash testoch je iba velmi priemerna.proste sa nedoporucuje pouzivat jednu sedacku na tak dlhe obdobie.ale zalezi velmi na tom jak casto a jak dlho auto jazdite.ak iba prilezitostne tak by som do nej sla.my sme po dlhom rozhodovani a niekolkonasobnom vyskusani sli do 9-18kg roemer a nelutujem.v tej storchenmuhle ta mu bola velmi volna a bol do nej i napriek tej vlozke este malicky.a to mame cvalicka.my vsak cestujeme denne a tiez velke trasy na slovensko a tak.

lusil2005
15. feb 2008

ahojte
kocky ma niekto tuto sedacku? ak ano, ako ste s nou spokojni?
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

baby tu uz pisali vyssie ze ju maju ale bolo to dost davno a nenapisali co a ako ^^
diiiiik 😎

ada78
15. feb 2008

lusil, ak ju chces, tak v kike maju teraz akciu a stoji 5500.

zuzume
15. feb 2008

ahojte my mame babypoint 9-25 kg a sme s nou spokojny objednala som ju na mimibazare 🙂

lusil2005
15. feb 2008

ada to fakt??? 😲
no dnes ju utekam kupit 😀 dakujem

lusil2005
15. feb 2008

inac - neviete niekto aky je rozdiel u tychto roemer medzi classicline a trendline sedackami?

certica
15. feb 2008

caf lusil 😀 . rozdiel je myslim v potahu-latke. inac my mame tiez roemer-ky, dve dokonca, ale uz tie vacsie do 36kg a urcite spravis dobre. my sme pri vybere pozerali hlavne na bezpecnost a tato znacka vysla v crash testoch ako najlepsia.

tini
autor
15. feb 2008

Ja si myslim, ze rozdiel je v potahu, je to iny typ latky. Nasa je tusim trendline, taku mali v obchode na sklade, a tu classicline som nemala ani moznost vyskusat na dotyk, no pride mi to uz trosku chore 😉 ci ten potah viac alebo menej prepusta pot a ci udrzi teplo

lusil2005
15. feb 2008

caaaaf certi! ahaa 😕 no som zvedava ktoru budu mat v tej kike. diiik za info 😉

tini
autor
15. feb 2008

certica, tesne si ma predbehla 😉
Dievcata, pocujte, ta babypoint 9-25 kg... mam ju kupit pre rodicov do ich auta, ked priletim k nim s malym obcas? Asi sa mi neoplati kupit 9-18, ked ju vlastne malo vyuzijeme, nechodim domov bohuzial tak casto 😢 9-36 mi uz pride trosku velke rozpatie kvoli bezpecnosti