Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
25. feb 2010

neviem, kuknem, ak maly zalomi, neda sa ho zbavit. Testovana tusim nie je a ta kategoria, no...

tie testy boli nejake divoke, velmi divne do nich vyberali konkretne sedacky a musim si to teda riadne precitat, co tam pre boha s nimi stvarali, ze renomovane sedacky dopadli takto? A to adac a spol mava jo tvrde testy...

adam07
25. feb 2010

musko, zaujimave 😉 , tak mi pojdeme asi predsa omrknut ten Cybex x-fix, aj tak po nom uz davnejsie poskulujem, sa mi paci aj dizajnovo a uvidime...

musko
26. feb 2010

nani, mňa hlavne sklamalo to Recaro. O Chiccu už ilúzie nemám dávno, ale to Recaro ma dostalo.....

bmmz
26. feb 2010

skoda ze netestovali romer king... ale z recara som pafff... este ze sme ju nekupili

kristinka.s
26. feb 2010

baby, a co poviete na sedacku Carrera? http://www.maderna.sk/autosedacky/autosedacky-o...

Mne sa celkom pozdava. Je to novinka, kombinacia sedaciek od "9-18" a "18-36" kg.

musko
26. feb 2010

bmmz - Romerky by som sa fakt nebála - tá stále vychádza na špici - na jeseň bola tuším testovaná ADAC - pár stránok dopredu tu nájdeš link.
kristi - tie carrery sa tu už riešili - nové, netestované - neviem - ja by som si ju nekúpila.

nanika
26. feb 2010

Uz sa robia nove testy, nahodim, ak sa bude dat, koncom maja by mali byt...

nanika
26. feb 2010

adac testy maju celny naraz identicky s tym testom a navyse testuju aj zasah z boku, ja by som ten link nebrala az tak vazne, neviem, preco mam ten pocit, ze tam nebolo nieco koser... Sedacka sa nema sancu len tak zlomit, tak nechapem, keby sa to stalo s jednou, nepoviem, ale pri viacerych mi to pri takychto renomovanych znaciek pride velmi pofiderne :(

musko
26. feb 2010

nani, ale im sa zlomila chicco - čo už dľa mňa nie je renomovaná značka na autosedačky ( ostatné neviem) a to recaro sa im ulomil mechanizmus na isofix ( možno mali "zlý kus" -ale ak bol normoš v predaji, mohol ho kúpiť ktokoľvek...)

jaandy
27. feb 2010

ahojte
dala som si poradit vasou diskusiou a vcera objednala evolvu a nestiham sa cudovat-dnes doobeda mi ju priniesol kurier 🙂 , takze veeelka spokojnost z obchodom enikibeniki 😉

sedacka vyzera fajn 😉 ale uz teda musim povytiahnut hlavovu opierku a to ma mala len 9,5kg a je z tych drobnejsich...dufala som ze nam posluzi dlho, teda aspon kym pojde do skoly 😀 , no uvidime...

qipik
27. feb 2010

ahoj,má někdo zkušenosti s touhle autoseačkou? koukala sem na d-test adopadla nejlíp a je hlavně do 36kg,což je uplmá paráda....na první pohled mi příjde že je bezpečna,před necelím rokem se nám stala autonehoda,naštěstí to odneslo jen auto,my byly v pořadku..ted pravě koukam po bezpečné ,opravdu BEZPEČNÉ autosedačce..... v dnešní době musí bejt člověk opatrnej co kupuje... ,http://www.maderna.sk/autosedacky/autosedacky-o...

nanika
27. feb 2010

Jaandy, neboj, ona povytiahnut pojde, co ti teraz s vnutornymi pasmi dovoli dat ako maximum, po ich demontazi este hodny kus pusti. A s vasou vahou si tie vnutorne pasy uzijete az az. Oli ma 16 kg a som si ista, ze na nich do jesene este budeme, zatial staci aj vyska hlavovej opierky.

Qipik, je to vyborna sedacka, dobre hodnotena, bezpecna. Ale malo kupovana kvoli tomu, ze nefunguje na vlastne pasy, ale ten pritlacaci val, co sa malokomu pozdava. Kazdopadne, jej kupou urcite nestrelis capa. Myslim, ze u vas v cr bude aj ta cena vyhodnejsia, len si ju chod pre istotu aj tak radsej predtym, ako kupis cez net obzriet do obchodu. Lebo bezpecna sedacka je vec jedna, ale pokial ti v nej bude kvoli tomu valu vyvadzat dieta ako cert, znizuje sa zasa bezpecnost v pohladu pozornosti vodica a vtedy stoji za zvazenie radsej o stupen menej bezpecna sedacka, ale pokoj v aute.

musko
27. feb 2010

quip, my ju budeme mať - ale tú menšiu 9-18 kg, tak potom poreferujem. Ale, čo som sa rozprávala s mamičkami, tak po vačšine spokojné - aj deti. Na pultíku sa možu hrať a pozerať knižky :o)

jana3
28. feb 2010

Ahojte, potrebovala by som poradit...
Mam skoro dvojrocnu dcerku, momentalne mame pre nu sedacku Renolux od 0 - 18 kg, ale cakame druhe babo, takze uvazujem o kupe vacsej sedacky.
Chcela by som kupit sedacku kategorie 9-25kg, pripadne 9-36kg,( mensia sa nam uz neoplati a do tej od 15 kg je este mala) s dobrymi crash testami, pohodlnu... co odporucite?
Celkom sa mi paci Romer evolva... Existuje v tejto kategorii aj sedacka s inym ako patbodovym bezpecnostnym pasom? Ten sa mi prilis neosvedcil, hlavne v zimnych mesiacoch...
Dakujem

musko
1. mar 2010

jana - v tejto kategorii ( 9-36) majú všetky 5 - bod. pás. pútanie pásmi od auta býva až v kat. 15 - 39 kg.

nanika
1. mar 2010

No, este je alternativa kiddy, musko, ale to by si vedela skor ty napisat, kedze ju kupujete, ale ono to s tym upinanim, aj ked nie su pasy, moze byt v zime na tesno aj tak, nevies?

musko
1. mar 2010

nani, ešte ju nemám doma, aktuálne dám vedieť.

musko
1. mar 2010

A ešte Cybex pallas

jana3
1. mar 2010

Ahojte, znova sa ozyvam... nasla som este naniu newline... nemate niektora s nou skusenost? Je omnoho lacnejsia ako Romer evolva, tak kde je zadrhel?

jana3
1. mar 2010

A este neviete mi poslat niekto link na crash testy sedaciek, teda jedna sa mi len o 9 - 36, pripadne 9 - 25. videla som
http://www.autosedacky.estranky.cz/stranka/cras...
ale tam takychto s dobrym vysledkom moc nie je:(
Dakujem

denisab32
2. mar 2010

...systém pultíka u kiddy používal v 70 rokoch min. storočia Romer, keďže sa im neosvedčil, prešli na pásy....v každom prípade, ak niekto zvažuje kúpu kiddy odporúčam určite vyskúšať 😉 , ja bohužiaľ poznám viac nespokojných ako spokojných s kiddy ☹

jana3
....nuž problém je v tom, že porovnávaš "felíciu s audi"...pri bezpečnosti zaváži kvalita prevedenia, pevnosť plastov, dostatočná bočná ochrana...nuž bohužiaľ aj tu platí kvalita stúpa s cenou...

musko
2. mar 2010

deniasa, asi máš pravdu, ale k tomu pristupujem tak, že proste nie je iná možnosť ( pásy) - máme pulták, tak bude seieť za pultíkom a cestovať..... Je veľa detí, čo nemajú radi pásy a nechcú byť v autosedačkách.....
Každopádne uvudíme - aktuálne dám vedieť.....
jana 3
tak ako píše denisa - porovnávš, čo sa poreovnať nedá - Romer má tradíciu a vychytané muchy rokmi výroby a prvých miest v crash testoch....

nanika
2. mar 2010

Jani, tuto

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36/ocena/m...

su to poliaci, ale je to aktualna stranka, doplnana priebezne a obsahuje vsetky velke testy...

no a ta sedacka, nikto do nej nevidi, nevie ti povedat, ci bude dobra, ci zla, jedine su smerodajne tie testy, ale aj tak ti nedaju zaruku, ako sa sedacka zachova v reale, takze tak isto moze byt dobra aj netestovana a sklamat sedacka na najvyssich prieckach.

Denisa, mam na to podobny nazor, ale z druhej strany, kazde dieta je ine, aj jeho rodicia, mame vlastne skusenosti a poziadavky k autosedackam aj inym veciam, ked chce niekto kiddy, alebo dajme tomu netestovanu sedacku, ci najdrahsiu sedacku na trhu, nech si ju ma, od toho tu mame forum, kazdy napise, preco asi ano, preco skor nie, ale to rozhodnutie aj tak spravi nakoniec ten, co ju bude kupovat a vozit si v nej dieta...

jana3
2. mar 2010

Ale ta nania praveze nema az take zle hodnotenie, nie je sice na prvom mieste, ale je aspon testovana a nedopadla uplne najhorsie...
Ak som to spravne pochopila z tej polskej stranky, tak prvy stlpcek udava celkove hodnotenie, druhy stlpcek je hodnotenie za bezpecnost... teda najlepsie je na tom Kiddy, potom nasleduje Britax, Recaro, Storchenmuhle a Nania ma oproti nim len nizsie hodnotenie za komfort a obsluhu...
Lenze predchadzajuce spominane su minimalne za 200Eur, ale Naniu som videla aj za 70Eur a to uz je rozdiel...

nanika
3. mar 2010

Jani, ta sedacka je uplne ok.

egyptanka
4. mar 2010

baby ja som rozhodnota kategoriu 9 az 18 lebo moja skoro 11 mesacna ma zatial len cca 8 kg (narodila sa drobucka), ale uvazujem o tycho ... Romer, Kiddy a Maxi Coxi Tobi ... ktoru by ste zvolili?

evina313
5. mar 2010

no ja neviem, aj ja uvazujem nad kupou autosedacky 9-36, ale tie ceny su priserne. Pozerala som napr. evolvu 123 a v UK vychadza ovela lacnejsie. ale zas to postovne... 😠 Pozerala som si aj tie testy, ale rozhodnut sa pre kvalitnu a cenovo dostupnu sedacku nie je lahke. Moj syn ma 21 mesiacov a 14 kg, je dost "bucko" tak potrebujem pozerat aj na to,aby v nej nebol natlaceny.Celkom sa mi paci ta Zoppa carrera, len neviem ci je kvalitna...uz som presedela nad netom niekolko vecerov a stale nie som schopna rozhodnut sa pre niektoru 😠

evina313
5. mar 2010

http://www.ebabo.sk/pages.php?pID=75&CDpath=2_1...

a nasla som tuto stranku, su tam nejake komentare aj na Naniu...

dai
5. mar 2010

ahojte,
ja mam evolvu a som s nou spokojna, je od 9 - 36 kg, velmi pekna, polohovatelna a bezpecna... nepamatam si kolko stala, moja mala je tiez lahucka, bude mat 3 roky ale ma len 13 kg ( zato je dlha, preto sme rychlo potrebovali normalnu autosedacku, vajicko nam bolo zachvilu male )
teraz muz kupil druhu autosedacku kedze sa budeme striedat v zanasani a vyzdvihovani dcery zo skolky - kupil tuto - http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s... niekde ju naseil zlacnenu na polovicnu sumu... pri mojej dcere to vidim tak ze ak nahodou od zajtra nezacne na ranajky , obed aj veceru papat hranolky a chlieb s mastou, tak jej vystaci tak do 6-tich rokov ( potom sa da ten vrch odpojit a zostane vlastne len podsedak s velkym pasom ...)

jarabica
5. mar 2010

nanika, ako by si v kategorii 15-36kg porovnala romer kid verzus STM ipai ? dakujem...