Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

rainee
1. jún 2010

musko diky.
ninny jasne lenze nase babo bude moct byt vo vajci tipujem este tak mozno 2 mes, potom zacne pretrcat hlavou a vahovo sa tiez pomaly nezmestime. 😝

ninny
1. jún 2010

@rainee, tak potom maš na výber z veľmi kvalitných sedačiek od 9-18kg alebo sedačka kiddy či cybex od 9-36kg, pozri crash testy. Ale ak je to možné a malému nebude pretrčať hlavička, tak je najlepšie aby bol vo vajíčku čo najdlhšie.

musko
1. jún 2010

rainee - tak to budeš riešit, ked začne precinievat hlavou, teraz je fakt skoro.

miruska15
1. jún 2010

Ahojte prosim Vas vedeli by ste mi poradit aku si mam kupit autosedačku 9-36kg.Ale ja chcem taku aby sa dala cela zapnut pasom a aj deco aby malo svoje pasy.Bola som v obchode a tam mi nukali kadejake ale na tych sedačkach po čase ked deco vyrastie tak pasy sa odmontoju a zapaše sa iba pasom s auta a to ja nechcem. Ak by ste vedeli o nejakej prosim napište mi zn. Dakujem

musko
1. jún 2010

miruska - všetky vačšie autosedačky - cca od 15 - 36 kg ( od asi 3-4 rokov) sú len na trojbodový pás auta. Aj tie, ktoré majú vlastný 5 bod. pása ( nap. Britax Evolva) sa potom už pásy demontujú a dieta sa páše len pásom od auta.

tinnka9
1. jún 2010

Ahojte, prosím, potrebujem poradiť. Začíname uvažovať nad kúpou novej autosedačky, malý vyrastá z vajíčka - v 7,5mes. mal 11kg a je aj dosť vysoký. Ešte pár týždňov vo vajíčku snáď vydrží, ale každopádne keď budeme kupovať novú, chceme kat. 9-36kg. Zatiaľ sú naši favoriti Cybex Pallas a Britax Evolva 1-2-3. Len sa neviem rozhodnúť medzi nimi 🙂 . Nevýhodou Cybex-u je, že tu na SK takmer nie je (tuším len v BA), takže so skúšaním je problém. Poradíte, ktorá je lepšia? Inak, malý už sám sedí bez problémov, a autosedačku využívame na kratšie trate - cca do 40minút cesty (lekár, nákupy, atď.).

adrianal
1. jún 2010

Ahoj, ja mám autosedačku recaro 9-36 kg a sme s nou velmi spokojná. 😀

musko
1. jún 2010

@tinnka - ak chodíte len na krátke cesty tak v pohode Evolvu, ak by ste chodili dlhšie, príp. dovolenka daleko, tak Cybex, ale tam potom pozor na dlžku pásov - ni každé auto má dostatočne dlhé

tinnka9
1. jún 2010

@musko, vdaka za radu. tento rok dovolenka asi nebude, ked tak, len tu niekde. A myslis, ze napr. buduci rok ak by sme chceli ist niekde dalej, Evolva by stacila? Ci Cybex je vo vseobecnosti lepsia na dlhsie cesty bez ohladu na vek?

musko
1. jún 2010

@tinnka - Evolva sa len mirene polohuje, ale o rok by to malo byt v pohode.

stanica
1. jún 2010

Mame Kiddy Comfort pro, velmi sme spokojni, dcere uz z vajicka trcali nozicky a bola v nom velmi nespokojna. V tejto sedacke sa citi velmi dobre, vyborne sa polohuje, hlavicka sa jej takmer vobec nehybe ked spinka. Vyhodou je aj, ze nie je mohutna a nezabera v aute velky priestor ako niektore ine sedacky, velmi rychlo ju do nej zapnem, kedze sa zapina pultikom, na ktorom je navyse gumicka na upevnenie hraciek, takze sa cestou vyhra. A navyse sa rozsiruje a zvysuje, kedze je na 9 - 36 kg.

bajciatko
1. jún 2010

@stanica A ako vnimas to, ze Kiddy sa neda polohovat pocas cesty? Neprekaza to?

nanika
2. jún 2010

Tinnka9, ja este doplnim, obe sedacky su vynikajuce, cybex lepsie dopadla v testoch, ale tie sedacky su take rozdielne, ze sa nedaju porovnavat... Myslim to v dobrom, akoze rozdielne alternativy sedacky, nie ako jedna je horia ako ta druha loooool Bud to risknes a kupis cybex bez skusania, alebo skusis evolvu a ked sa bude dietatu lubit, vezmes tu, s tym ti tazko niekto poradi.

Ja ti mozem poradit v comkolvek, co sa evolvy tyka, mam ju a som velmi spokojna, ani pre druhe dieta do druhej sedacky nepojdem, kupim dalsiu... Ja s tym pultikom nie som velka kamaratka, beriem, ze je to ok, v ramci bezpecnosti, mne sa to ale nepaci a synovi tiez nie, preto vyhrala evolva

stanica
2. jún 2010

@bajciatko ak si sikovna, da sa polohovat aj pocas cesty 🙂

tinnka9
2. jún 2010

Dakujem, @nanika . Som vdacna za kazdy nazor. Asi pojdeme do tej Evolvy, minimalne ju tu mam kde vyskusat. Pri Cybex sa bojim trosku tiez toho pultika a tiez ci nahodou nebudu nase pasy v aute kratke 😉 . A zohnat Cybex tu na SK je viac-menej nemozne. A kupovat macku vo vreci pri autosedacke, zas tolko penazi nazvys nemam. Ked mas Evolvu, mohla by si mi, prosim, nejako zhrnut plusy a minusy? 🙂

nanika
2. jún 2010

Tinnka9- plusy: je velmi priestorna, vhodna pre deti normaneho az vasieho vzrastu, ma dve polohy, ta odpocinkova sice nie je velka, ale ked sa k tomu prirata aj sklon sedadla, staci to, dieta ti tam bude spat ako v oleji. Je velmi pohodlna, pekne posltrovana, kvalitne vypracovana, potah mozes kludne oprat v pracke a odstredit pri nizkych otackach, vyperies z neho vsetko od zmrzliny az po cokoladu. Podla vzoru romera ma polstrovane pasy v ramenach, pokial dieta sedi bez bundy, tak s pasmi zapnes minimalne este 100cm dieta (Oli ma 99cm a 16 kg) a pohodicka, skoro do tych troch rokoch to bude uplne ok. V testoch nie je sice hodnotena na uplne hornych poziciach vo svojej kategorii, ale kedze je to sklbena viac stupnova sedacka, tam samozrejme nebyvaju take dobre hodnotenia ako u samostatnych stupnov. Dalsou vyhodou je podla mna aj cena, za 200 eur kupis sedacku, ktora sice nebude do 12 rokov, ak mas vacsie dieta, ale rozhodne ju povozite dlhe roky. Nasa je po roku uzivania stale ako nova. Este by som mohla napisat ako klad rozsirovanie pri pluskovej verzii do sirky, ale je asi 2cm z kazdej strany, tak to nie je az taky strasny rozdiel a lahsie zvliekanie potahu bez demontaze pasu, co je sice pekne, ale zvlieka sa dobre aj nepluskova verzia. Kontrola upinania, pri spravnom utiahnuti pasov pocut klik, aj bez toho sa da zit 🙂 A plusom je aj to, ze je velmi oblubena a aj dostupna...

Negativa - polohovanie vyhradne pred jazdou - my jazdime stale sklopeni a nic nemusime polohovat, ked chce si maly schrupne a je to. Kratke vnutorne pasy v zimnom obdobi - tak to sa da riesit len posadzanim dietata bez zimnej bundy, to je problem kazdej sedacky, podla mna aj pultikovej v zime. Ak si zaspinite pasy, u pluska nejdu demontovat, neviem ako je to u normalnej verzie. A negativum bude aj vaha a rozmer sedacky, co je vsak bezne pri kazdej lepsej sedacke, rozmer je samozrejme pochopitelny, kedze je 9-36kg.

Nic ma ine nenapada 🙂

tinnka9
2. jún 2010

@nanika - dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂 . Uz aby sme ju kupili, lebo mam pocit, ze mi z tych sedaciek uz zacina sibat 😒

bajciatko
2. jún 2010

mna dost prekvapilo v ADAC teste ked testovali Cybex, ze v niektorych autach nedrzi dobre na sedadle, to mam ako chapat? 😨

nanika
2. jún 2010

bajciatko, to je podla sklonu a tvarovaniu sedadla, preto je dobre kazdu sedacku najprv otestovat v aute, lebo ak nedrzi pevne, znizuje to bezpecnost sedacky. Tyka sa to sedaciek bez isofixu...

bajciatko
2. jún 2010

Ja som z toho na prasky, vo Zvolene tu sedacku musia objednat, no ona ked nam ju objedna, tak si mysli, ze si ju aj hned kupime, ja to chcem len vyskusat, ja netusim ci Danielka v tom bude chciet byt alebo ci nam to pasne do auta...
ja sa fakt nastvem, sadneme do auta a pojdeme do Blavy (Danielku asi aj porazi z takej cesty)

musko
2. jún 2010

baj, ale ja som Ti to vyššiew písala - že tam majú len katal´´og......

daducha
3. jún 2010

ahojte,
chcem sa oyptat ci niekto neviete aky je rozdiel medzi kiddy comfort pro a guardian,teda okrem ceny. Guardian dopadla v testoch najlepsie, tak sme predbezne rozhodnuti pre nu.
Dakujem

nanika
3. jún 2010

http://www.kiddy.de/kindersitze.html

tam su obe, vyzeraju identicky, len troska iny tvar a guardian ma nejaku inovaciu schock absorber, je to nejaka suciastka absorbujuca sily posobiace na autopas...

rainee
3. jún 2010

dievcata teda s tych co spominate sa mi najviac paci britax evolva. montuje sa len v smere jazdy a da sa sklopit do lahu? dik za info.

nanika
3. jún 2010

rainee, len v smere jazdy, sklopna len pred jazdou a polohovanie je dost male, zalezi este, ake mate sedadla. O nejakom lahu sa hovorit u ziadnej sedacky v tejto kategorii uz neda.

bajciatko
3. jún 2010

@musko vidis, ja som to nejako v tej radosti, ze to vobec niekde nieco take maju aj pozabudla, ze len kataloooog 😠
tak a som zase tam kde som bola, moznost vyskusania nulovaaaa ☹

strasska
3. jún 2010

@nanika pekne zhrnute, dakujem aj ja. My uz sme definitvne rozhodli, ze ano...nakoniec ju berieme z www.krtecek.com, aj s dovoznym tam vyjde super cena.

millada
3. jún 2010

ahojte, chcem nasu malu vozit vo vajičku čo najdlhšie, ale ona je dost dlhá a mam pocit, ze o chvilu ju prerastie hlavičkou. Riesim to, čo @rainee 😕 Aku vybrat po vajičku? Lepšie 9-36 kg, aby to uz bolo na dlhší čas? Neviem na ako dlho je sedačka do 18 kg. A hlavne mame ford fiesta, takze tie s pultikom su asi neobopnu pasmi 😒

tinnka9
3. jún 2010

@strasska, si ma predbehla 🙂 . Aj my si asi odtial objedname. Mozem sa spytat, aku farbu ste si vybrali?

nanika
3. jún 2010

Milladka, ak ti prerasta dost daleko do jedneho roka, tak rozhodne treba riesit 9-18kg, 9-36 nie su dostatocne pre deti do 1 roka bezpecne. Ak vsak cestujete sporadicky, tak sa da aj ta 9-36.