Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

dosa
12. apr 2009

denisa - my mame ten isofix uplne iny ? ? ? 😒 za kazdym zadnym sedadlom len jeden uchyt - ako sa tam ta sedacka uchyti to vobec netusim??? ti korejcania maju zrejme ine sedacky 😉 pre starsiu dceru mame sedacku od 9-36 kg, som s nou velmi spokojna a pre babo mam romerku baby safe, ale aj tak ju budem nosit na prednom sedadle, takze isofix mi je zbytocny... a potom kupime zase tu istu co ma starsia - aby im nebolo luto 🙂

annika
12. apr 2009

Ďakujem babenky , už viem, že Isofix v mojom aute nie je... 😒 Takže ideme hľadať ďalej medzi autosedačkami 9-36 kg, ktoré by boli také lepšie.... Trošku som sklamaná, lebo... No nevadí. Ešte mi poradte prosííímmm, že tie sedačky, ktoré nemajú päťbodové pásy, tak ako ich treba pripútať k tomu autu????

annika
12. apr 2009

Neviete prečo je tá sedačka taká oblúbená?????
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
Nikde som nečítala, že by boli mamičky nadšené tak veeelmi, len v tomto inzeráte...

dosa
12. apr 2009

anika, sedacky bez pasov su az pre deti nad 15 kg (alebo 18? - neviem presne - mohla by som pozriet v aute) a pouzivaju sa tak, ze sa pas vedie cez dieta, ktore v nej uz sedi. ide vlastne o to, ze dieta je priputane pasom, ale tym ze sedi v sedacke, tak ho neskrti okolo krku a je chranene aj zboku... dufam, ze som to zrozumitelne napisala. ak mas zaujem o sedacku 9 - 36 kg tak tam by este mali byt aj vlastne pasy a ked uz bude dieta starsie, daju sa demontovat. a ja by som urcite hladala taku sedacku, co ma vysuvnu opierku hlavy (chrani pri naraze zboku a super vec ked mala spi) a aspon jednu oddychovu polohu. prajem stastnu ruku pri vybere 😉

annika
13. apr 2009

Ďakujem Dosa, vlemi si mi pomohla!!! My máme teraz 13 kíl, takže neviem, ktoré by som mala kúpiť???? Tearz máme tú do 18 kíl, a furt sa malý vrtá v nej a aj tie pásy už vie dať dole, čo má okolo ramien, normálne vyzuje ich, takže asi tie od 15 kíl by boli lepšie už , nie?

dosa
13. apr 2009

noooo, to uz ked mate 15 kilo, uz sa asi neoplati kupovat sedacku od 9-36, ale ked budes vyberat medzi 15-36 tak tam uz vlastne pasy nie su... ale tvoj maly ma rok a pol a to sa mi zda este skoro aby bol bez pasov - no neviem, toto neviem posudit. my sme kupili sedanu od 9 do 36 a mala do nej isla hned z vajicka. teraz ma onedlho tri roky, 15 kilo, ale stale ju este pasem do tych pasov co su na sedacke... nejak sa ich neviem vzdat 😉

ja som sa nikoho nepytala na nazory, lebo kazdemu vyhovuje nieco ine a keby som sa mala drzat na to, tak nekupim asi ziadnu. zobrala som malu do obchodu so sedackami - bolo ich tam viac, vselijake znacky a skusali sme - ako sa jej v tom sedi, ci sa da polohovat, ci jej nelieta hlava a pod. nakoniec nam ta co sme kupili sadla ako "zadok na serbel" a nemozem na nu povedat kriveho slova...

a nedavas pasy moc navolno? ked sa z nich "vyzuje"? nemaju byt ani moc napevno, ale medzi telom a pasom by mala byt vola asi jeden az dva prsty...

annika
13. apr 2009

Včera som ich natiahla trošku ale aj tak sa hrá s tým až dovtedy, kým sa neuvolní. Výmyselník malý. Aj ty máš doma krásavicu Hanku!!! Pekná princeznička malinká!
Asi to bude aj u nás, pôjdeme do obchodu a hotovo. Treba to fakt vyskúšať, tak ako kočík. Máš pravdu.

nanika
14. apr 2009

Anika, nas ma 14 kg a 15 mesiacov a na zimu sa uz do naseho romera nevtrepeme aj s bundou, takze potom napis, ktoru ste zohnali vy, lebo mne sa nezda pre take male dieta, ktore nevie, ze ma sediet v aute na zadku a nevyvliekat sa z pasov by bol vhodny uz len pas z auta?! Nam to tiez takto nukali v obchode, ked sme kupovali cosi ine a len som kukala, ako mozu predat taku autosedacku pre take male dieta, ktore este nema dost rozumu na to, aby nelietalo po aute, ked nie je priputane...

annika
14. apr 2009

Presne o tom hovorím aj ja Nanika. Darmo ja hovorím malému, že nech sedí v klude, keď on je taký zajačik....

dosa
14. apr 2009

dakujem annika za hanku 😉 nastastie uz nie je taka nezbednica, co sa tyka cestovania v aute, niekdedy jej stacila nejaka hracka do ruky, alebo knizka - ked som ju vozila vo vajicku vedla seba. ked sme presedlali do velkej sedacky a bola sama vzadu tiez som si s nou uzila zo zaciatku kopec nervov, lebo vacsinou cestujeme same. ale uz je "velka" tak uz vie, ze ked bude vymyslat, nikam nepojdeme, lebo mama odparkuje a pojde pesi 🙂 ale poznam take deti ako aj tvoj, aj kamoska ma takeho huncuta, ledva ho upne do pasov a maly uz je z nich vonku 😉 no co s nimi? len byt trpezlivi, vysvetlovat, ze aj maminka musi mat pas, ze nam policajti zoberu auto a ze pojdeme peskom a budu nas boliet nozicky 😀 a casom si snad zvyknu. drzim palec 😉

annika
14. apr 2009

Nanika, dnes som bola u nás v Maxe v obchode s autosedačkami a ten pán, asi majiteľ bol fakt milý a mohli sme si vyskúšať asi 5 autosedačiek. No a nakoniec vyhral tento :
http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...
Lenže to nemali ešte v obchode, lebo je to nejaký nový produkt, budú to mať až budúci týždeň. Mne sa páčia tie chicco sedačky, aj teraz to máme do tých 18 kíl, sú pohodlné a dosť široké. 😀 😀 😀

nanika
14. apr 2009

Annika, pozeram, naozaj vypada byt dost priestranna, ja som chcela cam tusim travel evolucion a pan v obchode povedal, ze v nej bude maly narvaty a pritom aj ta je tusim do 36kg, tak som bola zmatena. Nas sa zatial z pasov nevyvlieka, kde tu sa mu ruka podari, ale zatial na ten patent neprisiel, aj mne sa niekedy zle s tym zamkom manipuluje... skusim ju najst, kde by sa dala najst nazivo a pozriet ju, ja poprosim v jednom obchodiku, co sme tam brali uz 2x kocik, postielku a tak, su mili, ci by mi ju nedokazali zohnat a lacnejsie, uvidim, este si necham priestor cez leto, premyslim si... ale dakujem, poznacim si, je to dobra alternativa, len nekupim nic, co neodskusam, lebo na obrazku vypada ta autosedacka vzdy inak, ako na zivo a este inak, ked do nej krpca posadim. Annika, prosim ta, ked ju budete mat, nehodis foto? Aby som vedela, ked v nej sedi zive decko, ako vypada. Diky.

mukky
14. apr 2009

Ahojte,tak vdaka tejto teme som konecne kupila autosedacku,inac som nemala ani potuchy aku,a pravdu povediac som si myslela ze vsetky asi splnaju normu a kriteria 😒 😖 ,boli sme dnes v Madarsku a kupili sme Maxi Cosi Priori,maly ju aj skusal v predajni a aj ju pokrstil,ovrackal ju 😀 😀 😀 ,tak sme ju museli zobrat 😀 ,ale uz sme ju aj tak mali vybranu 😉 a urcite sa v nej citil dobre,celu cestu domov v nej prespal az kym sme nezastavili pred branou 🙂 dakujem Vam za rady 🙂

dosa
15. apr 2009

annika - dobre si vybrala - ja osobne uprednostnujem tie opierky hlavy a tym padom netreba ani zlozito prekladat pasy - posunu sa spolu s opierkou a ako je aj vidiet z obrazku - krasne rastie s dietatom. prajem vela stastnych kilometrov 😉

annika
15. apr 2009

JAsné, že ti odfotím, aj s malý ako tam sedí! To nie je problém u mňa.
Díky dosa, už aj ja som zvedavá....... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Hlavne na poťah a na šírku sedačky.

zuzula20
15. apr 2009

Ahojte kocky,
tiez by som potrebovala poradit. Zatial sa vozime vo vajicku, ale chceme kupit autosedacku a teraz neviem aku ci tu od 0-18kg alebo od 9-18kg. A hlavne si neviem vybrat znacku, chcem nieco kvalitne, ale 9000sk sa mi zda uz trochu vela.
Skuste mi prosim poradit.
vdaka

sasiki
15. apr 2009

ahoj zuzula, my máme jednu 0-18kg (cam) a druhú 9-18kg (concord trimax) a tá 9-18 je priestrannejšia. Obe sú odporúčané pre deti do 4 rokov, u tej cam je to dobrá blbosť, lebo moja dcéra má 2 roky a je tak akurát. Aj mne sa zdá 9tis. moc, teda v prípade mojej finančnej situácie, ale napr. teraz majú v predajniach predeti concordy v dobrých akciách. Myslím, kolo 125eur.....

zuzula20
15. apr 2009

Vdaka sasiki,
skusim pokukat tie concordy.
Budem asi nakupovat cez net, tak uvidim.

sasiki
15. apr 2009

ja som ju kúpila cez net z Nemecka, vyšla aj s poštovným 114,- ale keby som vedela, že v predeti budú také zľavy. A ešte ak máš poukážky z DM babybonus, tam je zľava 10% pri nákupe v predeti nad 1500,-SK....ale neviem, či sa to vzťahuje na zľavnený tovar.......tak by ťa to vyšlo super.

mukky
15. apr 2009

Mna v Madarsku vysla na 3.9oo sk,no nemali akciu,ale aj tak sa oplatila..

annika
16. apr 2009

Nanika, dnes som bola v ďalších obchodoch, no a poviem ti, tá "obľúbená sedačka F 16" je taká tvrdáááá, že to je niečo hroznééé!!!
Potom som videla Zotty a Meggy 9-36 kg, tak tie sú o niečo mäkkšie, ale len o niečo....
No a 4BABY zas ten poťah...sa mi nepáči, tie som videla len z regálu.
A ten chicco Neptun ešte stále nemajú v obchode, dnes som volala, že budúci týžde§ až...

sasasx
16. apr 2009

ahojte
nemate niekto skusenosti s NEONATO - Easy Going FIX 9-18 kg, alebo aspon nejake recenzie a testy, nic sa mi zatial nepodarilo najst, tak by som potrebovala nejake rady.
diky.

annika
16. apr 2009

Sasax, myslíš túto? http://www.hrajko.sk/autosedacka-neonato-easy-g...
Dobre vyzerá, aj s isofixom je... neviem aké má testy, ale isofixy zvyknú mať dobré recenzie.

sasasx
16. apr 2009

annika ano presne tu, co si dala link... vidim, ze je to novinka 2009, tak preto este asi nebola zaradena do testov...ale rada by som vediet o nej nieco viac. sa mi celkom pozdava.

lucenek
17. apr 2009

jé ta růžová je krásná 😵 😵 😵 vypadá fakt dobře, uvidíme jak si povede v testech 😉

annika
25. apr 2009

Nanika, tak sme si kúpili nakoniec to chicco neptun v Maďarsku, vyšlo to na 36 800 Ft v Kike a sme spokojní fakt s ním, aj sme to aj vyskúšali, malý v ňom skoro zaspal , hoci sme šli len k rodičom cca. 20 km. Farbu má sivú s červeným, je pohodlná, mäkká, dosť široká a praktická:
http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...
keď budem mať čas, tak hodím fotku do albumu, ako vyzerá. pa&pa!

bika10
25. apr 2009

Ahojte,
nemáte niektorá autosedačku maxi-cosi tobi 9-18 kg? Ja som ju videla iba na nete a páči sa mi. V jednej debate som ale čítala, že dieťatko pásy tlačili do tváričky a že sú blízko pri sebe, tak dieťatku škrtili krk, preto ju nekúpili. Nemáte ju niekto odskúšanú?

michal_spuntik
25. apr 2009

Ahoj Bika10,

to je blbost, Tobi je velmi dobrá autosedačka - určitě jedna z nejlepších. Pokud malou škrtily pásy krk, tak jí to rodiče blbě nastavili. Nastavuje se totiž jencvýška hlavové opěrky a pásy se výškově posouvají zárověň s ní.
Pokud ji koupíš, budeš určitě spúokojená (a mezi kolekcemi 2008 a 2009 je rozdíl minimální, takže klidně můžeš koupit i minuloroční).

Měj se hezky!
Michal

denisab32
26. apr 2009

bika10

- tak tu len súhlasím s Michalom, to je dôkaz toho, že autosedačky treba obzerať v špecializovaných obchodoch, nielen na nete, ideálne dieťa do nej posadiť a taktiež odskúšať v aute, teda ak je to možné...
Osobne mám však radšej v tejto kategórii Romer KING plus...

lucenek
26. apr 2009

bika já mám tobinu a ic takového se neděje je fakt bytelná a super