Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

ferinka
5. nov 2009

Holky tak který ten Romer mi nejvíc doporučíte?? Máťa je větší teď v 7m a 3 týdnech máme cca 9 kg tak ať aspoň ten rok vydrží 😀

nanika
6. nov 2009

Olise69, napis rocnik auta, skusim pozriet, ci je evolva odporucana aj do golfu. Inak je to obrovsky rozdiel medzi oboma sedackami, co do tvaru, polstrovania, priestrannosti a pohodlia. Naozaj odporucam navstevu predajne, ak ju potrebujes pre utlunke dietko, asi by som brala STM, lebo je uzsia a v aute zaberie menej miesta. Ak chces riadnu sedacku, nebicko pre zadocek, nech sa tam dietko nehnahna a ma pohodlie (to najme v lete, v sirsej sedacke sa tak nepoti, lebo si moze rozcapit nozicky a ma kadial cirkulovat vzduch), radsej Evolvu. Cenovo su myslim rovnako.

nanika
6. nov 2009

Shaula, nie som, hes 😀 Ale zacalo ma to dost zaujimat, co sa tyka sedaciek a rozsirujem si obzory.

nanika
6. nov 2009

Ferinka, ak cakas, ze vydrzi aspon rok, potrebujes sedacku, co do priestoru a sklapania, isla by som do Romer King, ak mozes troska priplatit rozhodne King plus. Je to 9-18 kg a dieta v nej moze byt do dosiahnutia ocami hornej hrany autosedacky. Vahovo je tvoje dieta za hranicou 9 kg, vaha sa berie ako v obleceni, takze ratam, ze v zime je aj tazsie, takze splna predpoklad pre Kinga. Aj ked vekovo by mal byt Matej este vo vajci, kvoli tazsej hlavicke pri havarii hrozi zlomenie vazov. Ale kedze kazda sedacka, aj co su 0-18 kg po presiahnuti vahy 9 kg musi byt uz otocena v smere jazdy (co sa teda tyka v cr a sr predavanych autosedaciek). Takze si nevyberies. Ak zacala malemu vytrcat hlavicka, urcite ten presun do vacsej odporucam, maleho treba vozit co v najsklopenejsej polohe, co najblizsie k dobe dosiahnutia 1 roka.

maja5
6. nov 2009

ahojte chcela by som poradiť vybrali sme si že predsa len kúpime sedačku 9-36 sle nevieme akú značku máme kúpiť máme vybraté CYBEX PALLAS, BRITAX EVOLA 123, HTS BESAFE mohli by ste mi poradiť s ktorou máte aké skúsenosti veľmi pekne dakujem. 😉

ferinka
6. nov 2009

nanika:jo jo vím,chceme jí kupovat na ježíška,musí ve vejci vydržet 😉 ,hlavička je ok,tam je ještě místa,ale mohy už nevíme jak skládat 😀

musko
6. nov 2009

maja, prečítaj si diskusiu pár stránok nazad, myslím, že jednoznačne zatiaľ vedie Britax Evolva Plus

nanika
6. nov 2009

Ferinka, ide o to, ze nohy narovnas zlomene, vazy tazko, preto ta rada 🙂

lucrezia
6. nov 2009

ahojte a čo hovoríte na túto: Britax Römer Duo Plus ?

nanika
6. nov 2009

Lucrezia, je to isofix, v testoch vysla dobre, odporucam, ale co do porovnania v ramci romera ak porovnavam s king ma mensi pocet polohovania, bude tam nejaky iny system upnutia do auta, nie ten jednoduchy u kinga, mensia vanicka a vlastne aj ked je to akoze plus, to nieznamena, ze je to ako king plus, cize lepsia verzia... Je to vlastne najslabsia verzia co do nadstandardu v ramci troch ponukanych sedaciek romer s isofix.

lucrezia
6. nov 2009

ono by to malo byt, ak som to správne pochopila aj na upnutie s pásmi aj s isofixom, teda možno si vybrať, ako to pripútam, alebo nie?

nanika
6. nov 2009

Použití s ISOFIX (seznam typů), s ISOFIX a horním uchycovačem TopTether nebo 3bodovým pásem, to je original z Romera 🙂

z359
6. nov 2009

nanika, v tom testu je 5 nejlepší? Asi jo, že? Podle toho, co už jsem o autosedačkách pochytila 😉

z359
6. nov 2009

v těch testech od naniky je dobře hodnocená Nania Newline, našla jsem jen nania newline SP http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=23699386&tab=1

Je to ona? Ta cena je super, jestli je to ona, jinou jsem na netu téhle značky nenašla

z359
6. nov 2009

A dost mě mrzí, že jsem nikde nenašla jak dopadla v testu ta Carrera Zopa, ta je taky moc hezká

shaula
6. nov 2009

Nanika, můžeš prosím ještě zkušeným okem porovnat King TS Plus a King Plus co se týká tvaru? Mně se zdá (pokud se nepletu) King Plus více tvarovaný okolo nožiček a hlavně hlavy (jako že má hlubší ty boční chrániče - nevím jak to líp napsat 😅 ), ale nevím, jak moc je to důležité - asi to bude trošku bezpečnější, ale zase dítě nevidí ven, ne? 😕 Fakt pořád nevím, jak se rozhodnout, mrzí mě, že v testech nebyly vůbec testovány např. Zopa Carrera, Pikolo nebo Caretero (tam se mi líbí Ibiza a Diablo) - tedy aspoň v testech, které jsem viděla ☹

musko
7. nov 2009

shaula, sú to dosť neznáme značky - asi ani nemajú peniaze na to, aby si ich deali otestovať...... My sme mali King Plus a bola teda super :o)

nanika
7. nov 2009

shaula, oni su porovnatelne, toto je to porovnanie z predchadzajucej strany co som skopirovala: King plus NEW - navíc oproti King TS plus - zvětšený prostor pro dítě o 15% a integrovaná opěrka hlavy. To new znamena mladsiu autosedacku, lebo ten termin TS sa pouzival mozno rok, dva do zadu... To co sa ti zda je len opticky klam a kedze tie sedacky nikde nie su pomerane a kedze su rozne roky, nikde ich nenajdes nafotene vedla seba. Momentalne sa pouziva terminologia len KING a KING plus, u 09, neviem, co prinesie buduci rok. Ked si ju porovnas s novym kingom, tam je ta hlbka jasne vidiet, pri plusku zavadza ten vankusik.

To sa prave pokusam zistit, ako je to s testovanim. Zatial som zistila len to, ze sa vzdy testuju len novinky. A nedaju sa porovnavat vysledky testovania z X roku s tymi uplne novymi, pretoze boli nejake zmeny v testovani. Ale najdem to.

shauli, ono, ber to este z tejto strany, ak kupis dobru autosedacku, ja neviem strelim reccaro, romer atd, ktore su uz aj v povedomi ludi drzane ako kvalita a bezpecnost, ta autosedacka nestraca tolko na cene, ako ked kupis zopu, ktoru predas neskor len za zlomok ceny. Pretoze stale je lepsie kupit jazdenu autosedacku z dobreho zdroja, o ktorom vies, ze nie je havarovana, ako nacpat dieta do zopy...

musko
7. nov 2009

no, v tomto s nani úplný súhlas - my sme toho Kinga predali fakt veľmi slušne - ale je pravda, že bol používaný krátko, nebúraný a faktř opečovávaný 🙂

olise69
7. nov 2009

nanika- typ auta- VW golf IV, trojdverový, rok výroby 1998
Ak môžeš, pozri mi na tie autosedačky, prosím

nanika
7. nov 2009

Olise, teraz neviem, ktore si chcela pozriet, pozrela som king, moze byt, pri evolve nie. Ale nepoznam to auto, tu sa nevybera podla poctu dveri, len podla znacky, typu a roku vyroby, comu verim, lebo king narvali aj susedia do trojdverovej alfy romea.

shaula
7. nov 2009

Nanika - dají se ještě u Kinga porovnat, v čem je rozdíl u verzí potahů? Koukala jsem na ty stránky Römeru, cojsi tady dávala, ale nevyčetla jsem to tam - akorát jsem vykoukala z obrázů, že Highline je asi takový ten semiš. Ale rozdíl mezi Classicline a Trendline mi z těch obrázků nějak nevyplývá... Moc díky!

nanika
7. nov 2009

Nasla som to doma, hned to napisem, len sa momentalne ocim na tie nove buducorocne potahy a ochkam

nanika
7. nov 2009

Classic line - umele vlakno - zmes, priedusne, prijemne na dotyk, lahka udrzba, klasicky nadcasovy vzor
Trend line - z 2-3 latok zo zmesovej tkaniny z umelych vlakien, pridusne, prijemne na dotyk, lahka udrzba, kombinovany v sulade s modnymi trendami, ciastocne pruhovane, strukturovane a leskle prevedenie zvysujuce vizualny dojem
High line - z 2-3 latok zo zmesovej tkaniny z umelych vlakien, ciastocne velurova latka, potah flausovo makky, dodatocne efektne olemovanie ako ozdobny prvok, priedusny, prijemny na dotyk, lahka udrzba, velmi vysoky vizualny dojem
bellybutton - vysoko modne potahy z dvoch druhov latky bavlna alebo syntetika

alias313
7. nov 2009

nanika kedze si tu taka velka odbornicka 😉 poradis mi prosim ta kde si zistim ci je recaro young sport vhodne aj do auta ww passat-alebo je univerzalna??ja si ju asi idem objednat z netu, len dufam, ze bude dobra a nebude uzska alebo nieco podobne. Ale nemam na vyber kedze u nas v bb sa k nej neviem dostat aby som ju videla aj "naživo"...vdaaakaaa

nanika
7. nov 2009

alias, Recaro to na stranke ako romer nema, ale videla som zabudovavanie do auta, normalne sa trojbodovy pas zaklikne pod latkou s chrbtom sedacky, je to velmi nenarocne na pasy, takze vhodna do kazdeho auta by som povedala, kde je trojbodovy pas.

http://www.biga.sk/dojcensky-tovar/autosedacky-...

ja som videla na zivo tu stm, co je tam ako prva, to je vlastne to iste a maly mi v nej nechcel byt, strasne rumazgal, aj mne pripadala dost uzka. ale niekto tu na fore ju bral, tusim Dosa a lubila sa, ja mam dost velkeho synceka, chcela som priestrannejsiu, pohodlnejsiu, rovnako bezpecnu a s lepsim vyhladom, takze som brala Evolvu. Inak je ok 🙂

shaula
7. nov 2009

Ještě mám jeden dotaz - co vlastně znamená, že sedačka splňuje normu ECE R 44/03 případně 04? Co se testuje, aby se zjistilo, jestli ji sedačka splňuje?

shaula
7. nov 2009

A ještě jednou - jsou někde k prohlédnutí katalogy Römeru z jednotlivých let? Našla jsem na netu několik dobrých cenových nabídek na Kinga (např. King TS Plus, potah dle obrázku snad Highline? za 3900 Kč a je to nové zboží, není to bazar), ale nevím, ze kterého je roku - zjistila jsem, že obchody ještě doprodávají kolekce i 2007. Nebo je to jedno a na roce vůbec nezáleží? 😕 Už jsem totiž skoro rozhodnutá pro King Plus a teď hledám nějakou dobrou cenu, ale právě nevím, jak se v tom vyznat - Nanika má pravdu, že teď už Römer rozlišuje jen King a King plus, ale právě že v obchodech jsou i ty starší modely, tak abych nekoupila něco blbě 😅

alias313
7. nov 2009

nanika a videla si aj kiddy comfort pro?je to velkostou rovnaka ako stm a teda aj recaro??

nanika
8. nov 2009

Shaula, nech ti rok ukazu v predajni, pripadne sa dotaz na internete. Tej sedacke nic nie je, lebo je skladovana. Ak uz kupujes sedacku starsiu cez bazar, tam by som si dala pozor, lebo ak sa nechava v aute, leto zima, znehodnocuje sa a ma zivotnost asi 3-4 roky. No a rozdiel bol vo velkosti tej vanicky, pripadne absencia toho vankusika, inak je kvalitativne porovnatelna a ak zalezi na cene, aby sa clovek rozhodol, ci kupi ja neviem novu Zopu, alebo 2 rocneho Romera, nie je o com 🙂

Ten prvy dotaz, najdem to a skopirujem presne, ale co si pamatam, to nie je norma o testovani, to je o nalezitostiach, ktore ma sedacka pre tu ktoru skupinu splnat, takze to nie je zaruka, ze sedacke je v poriadku, lebo tieto normy splnaju vsetky sedacky na trhu, inak by nesmeli byt predavane.