Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
30. dec 2011

@mirkawaw este ma napadlo, ono sa vacsinou meni sedacka pri 9-18 nie pre vahu, ale preto, ze napriklad king ma zahlavnu opierku, ktora sa da zdvihnut do nejakej vysky, lenze tato opierka je zaroven nad plecami dietata, takze pokial uz nebude miesto na cca 2 prsty medzi ramienkom dietata a opierkou hlavy, aj ked dieta nedosiahlo vahu, ani ocami hranu sedacky, mozes menit.

nanika
30. dec 2011

Chcela by som uviezt na spravnu mieru aj poznamku, ze sedacky su na pouzitie do tych cca 4-6 rokov. Zalezi na tom, ci niekto tu sedacku z auta vybera, alebo nie, ci auto parkuje v garazi, alebo cely rok vonku. V pripade vystavovania sedacky extremnym mrazom a extremne vysokym teplotam, jasne, ze sedacka nemusi vydrzat ani tri roky. V pripade, ze sa o nu clovek dobre stara a verim, ze take extremne teploty u nas nie su 🙄 , sedacka je pouzitelna aj tych sedem rokov. Zasa zalezi na kvalite vyhotovenia, lebo kupit lacnotu z hypermarketu, to sa clovek vystavuje riziku, ze ta sedacka pri zlom zaobchadzani nevydrzi ani rok a aj tak vyzera zubozene, cest vynimkam 😅

mirkawaw
30. dec 2011

@nanika presne tak, nasi ju budu vozit 6km po rovnej ceste do prvej dediny, na dlhe trasy bude chodit s nami v kingovi 😎
inak kde sa daju objednat tie nahradne potahy alebo nanika tvoj original potah takto pekne vydrzal aj tolko prani? ale asi by som mala riesit tie nahradne potahy plus ten frote potah na leto, ci? 😒

nanika
30. dec 2011

@mirkawaw ak ti mala vydrzi v kingovi do dva a pol roka a viac, isla by som do kid. Ak menej, tak do evolvy, rozmerovo su cca identicke, potahovo a polstrovanim tiez. Otazne je ale, ci mate isofix, kedze kidfix je bezpecnejsi ako evolva. Ale ked sa ti ma mala este v relativne nizkom veku podvliekat pod dospelacke pasy v kid, tak tu uz radsej tu evolvu, kde nejaky cas este vyuzijete vlastne pasy sedacky. Ale ako pises, casu mas este na to dost 🙂

nanika
30. dec 2011

@mirkawaw nahradne potahy by sa mali dat kupit, ja som nepocitovala ale takuto potrebu 🙂 Na evolve mame stale povodny potah, v letnych mesiacoch, ked mi v nej sedel este maly ako rok a pol rocny, som cez potah prehadzovala plienku, stacila. Veru, nepamatam si, kolkokrat sa potah pral, mam svetly zahlavny vankusik a tusim cast spodneho potahu, inak je cokoladovo hnedy. Vyprata zmrzlina, pot, cokolada, malinovky, proste vsetko bez problemov. Len si treba dat pozor a velmi slabo odstredovat, alebo neodstredovat vobec. U druhej sedacky sa mi pri prvom prani oddelila ta vrchna vrstva od futra, mozno moja chyba, ako pisem, odstredovanie som neodhadla, asi. Pri kontaktovani romera v CR mi bol zaslany novy potah, samozrejme zdarma a bleskovo 🙂 Inak, frote potahy siju aj baby na MMB, co som si vsimla, inak byvaju vo vacsich detskych obchodoch, ak nie, tak treba kontaktovat http://www.britax-roemer.cz/zakaznicky-servis/z...

mirkawaw
1. jan 2012

fu, tak manzel prisiel od kamosa, ze ten kupil malemu hned 9-25kg, a vraj dobre urobil, lebo maly ma 2 roky a 16kg, takze do tej nasej by uz nevosiel...ma to byt nejaky casualplay s isofixom, asi beatfix a vraj sice mala zle vysledky v testoch, pouzite materialy a podob. ale vraj sa mu zda lepsia, ako ta nasa, lebo je cela vystuzena kovom a nie plastova...vraj nemci proklamuju len tie svoje sedacky a talianske je vraj vzdy vsetko zle...no tito chlapi, to je hroza 😠

mirkawaw
1. jan 2012

@nanika vdaka za uzitocne rady ohladom prania a tiez link na potahy...nasim uz je evolva na ceste, nevedia sa dockat, aby v nej mohli zobrat malu 😉

nessi01
2. jan 2012

@mirkawaw no to je horsie, ked nie je kde okuknut 😒 Nam dnes dorazila Romer King Plus - Nick a max spokojnost, fakt sa mi paci ten material, sice umely ale nie neprijemny a vankusik je bavlneny, farba perfektna, mozem len odporucat 🙂

mirkawaw
3. jan 2012

@nessi01 tak nech sa vam v nej dobre vezie, aj ja som uz s maxom a s materialom spokojna, aspon sa bude dobre udrziavat, lebo bavlna nie je nic moc, vidim to na veciach pre malu, par prani aj v handwash a z opaku a aj tak zmolky... 😖

simisi
5. jan 2012

ak by mal niekto zaujem,mam v ponuke Romer king plus 9-18kg 😉

mirkawaw
10. jan 2012

@nanika tak som kontaktovala ten zakaznicky servis cez ten link, co si nam dala ohladom nahradneho potahu na romer king plus a baby podrzte sa 😠 ...odpovefala mi jedna mila pani, ze ho maju a ze mam kontaktovat svojho predajcu, ze oni mu ho poslu...tak som kontaktovala svojho predajcu, ze co som vybavila 😎 a preposlala mu aj jej mail a dostala som odpoved, ze ten potah stoji 78 eur!!! 😲 ups, ked cela sedacka stala 180 eur a len ten potah stoji skoro polovicu z celej sedacky, tak fajn... 😅 no asi ho budem v lete zakryvat frote uterakom a prat v mydlovej vode zasadne v rukach, aby vydrzal co najdlhsie a to odporucam aj vam 😀
ale ak poznate nejaku lacnejsiu alternativu, tak sem s nou...no gratis sa dnes uz zial nenosi 😢

ivett
11. jan 2012

@mirkawaw a co nějakou podložku si nechat třeba ušít?

nanika
11. jan 2012

@mirkawaw http://www.kociky-babymania.sk/romer-letny-pota...
asi ste si nerozumeli 🙂 Viem, ze na mmb baby take potahy sili, treba hladat cez google, mozno najdes, z mmb to uz zmizlo. Tych 78 eur by som ratala s originalnym potahom k sedacke, nie letnym...

nanika
11. jan 2012

Inak, osobne si myslim, ze ak ma niekto doma kvalitnu frote plachtu na postel, ktoru ozelie, alebo kupi za dobru cenu, zbucha taky potah za jeden vecer, ak sa s tym troska pohra, kedze je to elasticka latka, staci demontovat hlavny potah, podla neho vystrihnut potah, do obvodu zaposit gumu a nezabudnut na vyrezy na pasy, plus na suchy zips v oblasti chrbta, aby sa tie pasy mali aj ako vsunut do potahu bez demontaze. Mozno to nebude vypadat ako z obchodu, ale naklady na usitie budu do 10 eur aj s kupou novej plachty, ak samozrejme nezozeniete original latku v metrazi.

mirkawaw
11. jan 2012

@nanika to je v poho, skusili sme, ze co ked a zaujimala nas aj ich cena, ked sme ich nasli v katalogu ako doplnky ☹ ...letne potahy nas teraz netrapia, tie stoja u nasho predajcu do 30 eur, len my sme chceli do zasoby aj original nahradne potahy felix pre kinga a aj pre britax pre nasich, predsa len, ked kupili sedacku 9-36kg, tak ten potah tolko urcite nevydrzi, no ta cena nas odradila...ale zase beriem to ako info aj pre ostatne babenky v tomto fore, ktore budu nahodou zvazovat kupu nahradnych potahov 😉

@ivett pravdaze, teraz uz dame usit, len sme si mysleli, ze hadam original bude lacnejsi 😀

no, pripadam si s tymi nahradnymi potahmi ako s naplnou do tlaciarne, aj ta stoji pomaly tolko ako nova tlaciaren... 😝

nanika
12. jan 2012

@mirkawaw ten potah ti pri beznom pouzivani vydrzi kludne 5 rokov, ja mam skusenost s kingom, tam bol sice highline, na jednom operadle asi uslo ocko a bolo to tam troska akoby vykusnute pol cm, ale ak si odmyslim vysisovanie od slnka, ten potah bol uplne v poriadku, tuto sedacku sme mali asi ako 3 rocnu z druhej ruky, maly ju pouzival menej ako dva roky. Trendline zatial na oboch sedackach frci bez poskodeni a straty farby, ako som uz spominala, jemne zmolky na podsedaku.

Ja by som te nahradny potah riesila, az to bude aktualne 🙂

mirkawaw
14. jan 2012

@nanika ved ano, len ja som rada, ked mam veci do zasoby, aby som potom nemusela riesit, ale teraz budeme cakat, az kym to bude aktualne 😎 vdaka za odpovede 😉

olimon
16. jan 2012

Ahojte, rada by som zistila ako to riesite v zimnom obdobi s autosedackou... Nechavate ju v aute pokial chodievate takmer každý deň s autom a dieťaťom alebo autosedacku vyberate von z autá ?
Nemáme garáž, takze autosedacka je studena a už len pre dospelého je nepríjemne sadnúť si na studene sedadlo v aute, a čo ten malicky cloviecik?? Ja ju vyberam keď má do rana mrznut, v lete a na jeseň som ju tam nechavala. Ako to riesite? Uvitam akýkoľvek postreh, nápad...
Mám britax first class, maximálna spokojnosť. Na dlhé cesty sedí mala v protismere, a keď ideme len do mesta nejakých 6km tak sedí v smere aby som na ňu aj videla, a hlavne ona na mna 🙂

ivett
16. jan 2012

já ji nevytahuju, mám ji tam nastálo a nikdy jsem nad tím tak nepřemýšlela, mě ta látka nepřijde tak studená jak třeba kožené sedadlo v autě, hlavně děti jsou většinou víc oblečené než dospělí a v autě mám zatopeno raz dva, takže za mě nevytahovat...

helulela
17. jan 2012

Ahoj holky, vybíráme autosedačku v kategorii 9-36 kg.
Horký favorit je Britax Evolva 123. Máme Romer King Plus 9-18 kg, se kterou jsme velmi spokojení, a Britax jsem pochopila, že je v podstatě stejná značka. Chtěla bych se vás zeptat na pár věcí, jesti někdo víte. Jednotlivé "Line" se liší jen typem potahu? Poutá se jen pásy? Jak jste s ní spokojené?
Pak mě ještě zajímá Kiddy Guardian Pro. Jak se děti tváří na ten pultík? Dá se používat případně bez něj už v nižší váhové kategorii?
Díky moc za odpovědi 🙂

helulela
17. jan 2012

Ještě trochu upravím svůj předchozí příspěvek, protože na většinu svých otázek už jsem našla odpověď.
Váhám mezi Evolvou a "pultíkovými" sedačkami (Kiddy, Cybex) - u nás to bude tak, že starší syn se z Romer King přestěhuje do nové rostoucí sedačky a mladší po něm zdědí Romer. Myslíte, že by mu nevadil ten pultík, když ho u předchozí sedačky neměl? Já z toho mám troch strach, proto bych spíš radši Evolvu. Co vy na to?

obchodiknet
17. jan 2012

Milé mamičky,
zo skúseností vlastných a tiež našich obchodných,
by som určite odporúčala určite vybrať autosedačku nižšej kategórie (t.j. 0-18 kg, 9-18 kg prípadne 9-25 kg), ktoré sú plne polohovateľné a teda maximálne pohodlné pre menšie dieťatko (ktoré ešte často potrebuje spať).

Autosedačky v kategórii 9-36 kg, ktoré sú síce u nás na SK dosť obľúbené, sú často len kompromisným riešením - pokiaľ dieťatko vyrástlo z vajíčka a rodiča už nechcú veľa investovať, kúpia autosedačku 9-36 kg - a hoci sú typy, ktoré majú aj polohovací mechanizmus a viac úrovní sklonu,
pokiaľ dáte malé dieťatko (napr. 9 mesačné, ale často aj ročné...) do tejto autosedačky, tak mu bude garantovane padať hlavička (ak zaspí).

Môžete si prípadne pozrieť fotografie našej dcérky v rôznych typoch autosedačiek, prípadne fotky z našej súťaže (nájdete na FB)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.26635...

obchodiknet
17. jan 2012

Ešte k tzv. "pultíkovým" autosedačkám typu Kiddy či Cybex...

budem rada, ak by ste napísali mamičky, ako ich hodnotíte, pretože naše skúsenosti (a našich známych) s týmito autosedačkami (teraz sa nebavíme samozrejme o crashtestoch či bezpečnosti pochopiteľne), sú také,
že mnohým detičkám ten pultík prekáža (hlavne ak je dieťatko "objemnejšie")
po druhé - zistite si pred kúpou, či pásy Vášho auta nebudú pre montáž tejto autosedačky prikrátke (riešili sme viac takýchto prípadov a na nete je aj reportáž o tom, že istý výrobca toto dokonca neuznal ako reklamáciu)
- čo sa týka POLOHOVANIA - keď dieťatko zaspí - je potrebné to často nastaviť ešte pred cestou, resp. musíte auto zastaviť a tak nastaviť polohovací mechanizmus vzadu, čo je dosť nepraktické, keď dieťatko zaspí, resp. ak ste vy jediný šofér a dieťa zaspí počas jazdy...

maryem
17. jan 2012

@helulela, mame evolvu 123, mozem teda pisat len o nej. Mame bez isofix, pasy su aj vnutorne 5-bodove. Ked dieta vyrastie, mozu sa vybrat a da sa zapasat len pasom auta. Zatial sme spokojni, dobre drzi hlavicka, ked dieta zaspi, kedze tie bocnice su dost blizko pri sebe. Vyska opierky je nastavitelna. Zboku ma este vysuvacie drzadlo na flasu. Pultik neporadim, nemame ani na jednej, pravdupovediac ma taka verzia ani nikdy nenapadla..

helulela
18. jan 2012

@maryem díky moc za odpověď. Z toho pultíku mám strach, proto bych radši koupila Evolvu, pokud mi tu na ni někdo nenapíše něco zásadně špatného. Někde jsem četla, že je hodně otevřená, tak jsem ráda, že píšeš, že dobře drží hlavičku.

maryem
18. jan 2012

@helulela, neni zac. Prave kvoli tej opierke som ju vybrala, to mi zas poradila moja znama a som rada, ze sme skusili aj evolvu. Mame totiz aj Coneco-9-25kg, tiez podla mna dobra kvalita za tu cenu.. Len na Coneco boli tie bocnice sirsie, preto som chcela zmenu, cestujeme dost na dlhsie vzdialenosti.

nanika
23. jan 2012

@helulela nemaj boja, na vas vek je Evolva uz dobra sedacka. Pultikovu sedacku do tej odporucenej doby cca 15-18 kg a ja si tak myslim, do troch rokov veku by som v ziadnom pripade bez pultika nepouzila, je to nahrada za vnutorne pasy a take male dieta nemozes dat do 15 kg na dospelacky pas. Potom nerozumiem, preco pultikovu, ked nechces pultik 🙂

Opravujem info o demontacii pasov, sice to tak byva v popise k sedackam, ale demontuje sa len ten zamok a pasy sa ukryvaju v chrbtovej casti do gumiek potahu. Ale pouzivat Evolvu pri dvoch detoch, pricom jedno potrebuje tie pasy a druhe nie, to by bolo o zivot 🙂

U Evolvy moze dietatku hlavicka padat, zalezi len na dietati, je to vec zvyku. Nas Oliver mal napriklad obdobie, ze sa nechcel s hlavou v spanku opierat do zadu a nacapil si bradu o hrud. Teraz si praveze hlavicku normalne prituli k operadlu, ja na Evolvu nedam dopustit.

nanika
23. jan 2012

@obchodiknet to polohovanie pred jazdou nevidim nejako cierne 🙂 Nie je to zasadny problem, ktory by ma odradil od kupy nejakej konkretnej sedacky. Inak este jeden problem tebou nespomenuty je u pultikovych sedaciek, baculatejsie deti si pod pultik nenatrepu pohodlne nozicky, ten priestor je uzsky. A nikto ma nepresvedci, ze v tej sedacke nie je teplejsie, ako v pasovej. Taktiez nepoznam vela ludi, ktori by pri presune s detmi vyhrievali auto a vyzliekali bundy na kratke trasy, co v zime moze byt pri tychto sedackach problem, lebo je to dalsi objem - zimne veci poza pultik :( Ale nikdy som nepovedala, ze su kiddy, ci cybex zle autosedacky, len pre moje deti sa nehodia, esteze je taky vyber 🙂

nanika
23. jan 2012

@obchodiknet zaujimal by ma este tvoj nazor, kedze vidis vsetko akosi len cierno a bielo, aku sedacku by si ponukla pre babo, ktore vzrastovo vyrastlo z 9-18, ale vahovo nemoze ist do 15-36. Myslim, ze nas bolo a je takych viac a preto sa netreba pozerat na Evolvu cez prsty 🙂 Samozrejme suhlasim s tebou, ze 9 kg - alebo skor dieta pred rokom veku, by som do nej neposadila.