Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

slunicko27
3. máj 2008

ty hračky jsou sundavací v tom by nebyl problém, kdyby se mi rozpáraly jen ty hračky, ale mně se páře ten "igelitovej" potah navrchu. To mi přijde divný. Hm tak asi tu reklamaci zkusíme Díky za názor! 🙂

mirka755
3. máj 2008

My jsme kupovali před 2 měsíci autosedačku Gemini 9-36kg pro naší tehdy 10-ti měsíční dceru. Je perfektní, hodně polstrovaná. Jsme moc spokojeni, hlavně má i výškově nastavitelnou opěrku hlavy

lenkazdenek
3. máj 2008

holky co mylíte otéto? www-i-kram-cz-10-Autosedacky-Autosedacky-9-36-kg/154-http-www-i-kram-cz-154-Autosedacka-Ferrari-Teko-html-page-1.html?page=1

lenkazdenek
3. máj 2008

jej omlouvám se myslím tu ferrari s nastavitelnou opěrkou 😅

lucas
3. máj 2008

Ahojky, my máme romer king plus. Je to 9-18 kg. Je super. Je lepší kupovat sedačku 9-18 a pak 15-36 kg. Ta 9-18 je polohovatelná na spací polohu což je super, malá totiš vždycky v autě spí tak je to pro ni určitě pohodlnější než být úplně v sedě. Jinak se to doporučuje kupovat takhle dvě, než vše v jednom. Já jsem autosedačku vybírala asi měsíc než jsem dala dokupy jakou teda koupíme, hlavně jsem se koukala jaký má výsledky v bezpečnostních testech a Romer je asi nejlepší. Taky je dobré před nákupem do toho dítě vyskoušet jak mu sedí a pokud je to trochu možné vyzkoušet ji i do auta jak tam sedne.

nikuska22
5. máj 2008

lucas - a ktoru romer king plus, lebo ich je viac

lucas
7. máj 2008

My máme romer kikg plus 9-18 kg, pod tímhle označením je jedna, je jen výběr v barvách. Ale mrkněte na stránky http://email.seznam.cz/redir?hashId=211234666&t... a tam je to pěkně rozepsané a tam vám i poradí z výběrem aztosedačky.

famous
15. máj 2008

Taky právě řešíme,jakou autosedačku koupit.Máme velké požadavky:bezpečnost,variabilitu,polohovatelnost,ale taky cenu...Jezdíme celý rok víceméně po městě a plus mínus 15 km k příbuzným a jednou do roka k moři,právě proto chceme ,aby šla hodně polohovat na spaní.Objevily jsme na netu sedačku MULTIMAX a MEGAMAX,podle popisek je to jediná ve své kategorii,která jde polohovat na spaní a s přídavným klínem a rámem a s tím,že se dá upravovat velikost se podle popisů dá použít už od 0-36 kg.Moc nás zaujala.Slyšeli jste někdo na ní nějaké názory,nebo jí dokonce někdo máte??Jinak máme čtyřměsíčního chlapečka,ktrý má už 7,5 kg a ve vajíčku se mu evidentně nelíbí,nožičkami se opírá o sedadlo a nějak rychle nám z něj vyrůstá.
http://www.autosedacky-web.cz/produkt/megamax-p...
http://www.autosedacky-web.cz/produkt/megamax-p...
Předem moc děkujeme za vaše názory,víme,že to není drahé RECARO,ale proto ještě nemusí být špatná.A navíc jedna z věcí která nás zaujala je,že je z jednoho dílu...

frog
16. máj 2008

Famous,já jí viděla v obchodě,paní mi jí předvedla a já bych jí nebrala.Je hrozně velká,zabere moc místa,je těžká a polohování teda nic moc 😒 ..chce to fakt vidět na vlastní oči a hlavně to chce vyzkoušet v autě.Nejde koupit sedačku aniž by se vyzkoušela,sedadlo v autě je přeci jen trochu naklopené,tudíž to potom když se to napolohuje vypadá v autě uplně jinak..Taky jsem dloooouuuho vybírala,můj favorit byla STM,něco jako Recaro,jenm o malinko levnější,ale polohování u sedaček s velkým váhovým rozpětím není takové jako u 9-18.Já jsem nakonec vybrala tuto a dá se sehnat přes net i za velice příznivou cenu www.detske-autosedacky.eu/chicco-key-1

frog
16. máj 2008

nějak se to nechce zobrazit,prostě je to chicco key 1 xp a na www.detske-potreby.cz se dá sehnat i za 3300,což je paráda...

famous
16. máj 2008

Frog,děkuji za názor.Ještě bych se chtěl zeptat,jestli se dá opravdu napolohovat i na spaní,jak píší a jakým způsobem,když říkáte,že polohování je nic moc.Jinak to,že je velká a těžká a zabere dost místa by nám ani tak nevadilo,auto máme velké (Toyota Avensis kombi),jednou ji tam připevníme a už tam zůstane,nemusíme ji vyndávat,takže tohle roli nehraje.V jakém obchodu jste ji viděla?My jsme z Hradce Králové a tady jseme ji zatím nikde neobjevili.Chtěli bychom sedačku používat už teď,ale malému jsou teprve č měsíce,ale je velký má 7,5 kg a vajíčko nám nevyhovuje,ještě uvažujeme o Chicco Zenith.

frog
17. máj 2008

Jeee Hradec,od tamtud jsem před rokem a pul musela odejít ☹ ...V HK nevím kde jí sehnat,ale když zajdete do Johna Nella,tak vám tam určo poradí..ta chicco zenith vypadá dobře,zkušenost nemám,ale vypadá že má dobré boční chrániče..,ale fakt to chce jít do obchodu.Vyberte si pár tipů a zajděte do J.N...a ve finese jste byla??

frog
17. máj 2008

Ještě k té megamax,nevím jak ta 0-36,ale ta 9-36 nejde moc polohovat do lehu,je to spíš takový podtrhnuty sed.Ale přijdou mi obě stejné,tak nevím.Zkuste napsat do té diskuze na těch stránkách které jste tady napsala,oni vám k tomu něco řeknou..a nebo napište na www.autosedacky.estranky.cz a tam vám poradí určo,je to specializ. prodejna sedaček.

frog
17. máj 2008

jo a ještě je tady k tomu diskuze na koníkoi Autosedačky MULTIMAX, MEGAMAX - zkušenosti, názory

emjee
19. máj 2008

kendra • 1d • Včera o 20:43
Ahojte,chcela by som sa spytat,ake znacky autosedaciek 9-36 mate a ktore sa odporucaju ako najlepsie.Viem,tema autosedacky tu je,ale je straaasne rozsiahla a skor riesi otazku,kedy aku autosedacku.Ak mozte,tak napiste,ci splnaju aj normu ECE R44/04 alebo ECE R44/03.Vdaka vsetkym.

frog
19. máj 2008

Ahojky..nemám sice ani jednu,ale myslím že po tom pátrání při hledání te nej autosedčky se v tom už trochu vyznám 😉 a v této kat. je nej Storchenmuhle a Recaro.Měla jsem jí v autě..normu splnuje.Dále jsem zkoušela star max,ale tu bych nedoporučovala,je příliš lehká a složená ze dvou dílů,což není dobré a pak je ještě multi a mega max,nejsou špatné,ale mě se nelíbily vzhledově...nej budou ty první dvě..

zuz11
19. máj 2008

judit7 • 1d • Dnes o 20:13
Ahojte, kedze maly uz coskoro vyrastie vajicko, potrebujeme kupit autosedacku. Uvazujeme kupit od 9-36kg, zda sa nam to vyhodne kupovat jednu namiesto troch. Mate s tym nejake skusenosti? Alebo je lepsie kupovat zvlast I, II a III?

miriamkac • 3d • Dnes o 20:21
takato nejaka tema tu je, mozno ti ju zamknu......
a ja ti radim, zober maleho do obchodu a vyskusaj to s nim....posad ho do roznych druhov a uvidis. 😝 ....nasa mala si takto vybrala uz druhu....

katia7 • 1d, snž • Dnes o 20:58
kuk sem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... inak my mame recaro 9-36 a som spokojna maly sa v nej v pohode aj vyspi ked cestujeme dlho k babicke 😉

michaelak. • 1d • Dnes o 20:59
Judit:aj pre nas to bola velka otazka ci od 9-36kg alebo od 9-25kg.U nas vyhralo to,ze vlani u nas bol na prazdninach krstny syn a jemu sme kupili podsedak.Takze nas teraz v obchode presvedcila predavacka,ze ked uz mame ten podsedak tak nam staci ta od 9-25kg.A aj cenovo to vyslo lacnejsie.Takze ja ti radim tu od 9-25 a potom uz len kupite podsedak. 😉

bambulka026 • 1d • Dnes o 21:29
Aj my sme malemu kupili tu od 9-25kg a potom kupime podsedak.
Cenovo to pre nas vyhodnejsie sice nie je, no tato sa mi zdala bezpecnejsia, viac je v nejj chraneny i zboku.

frog
20. máj 2008

Ahojky,tak jsem se před pár dny dozvěděla o dětském obchodě,že s těma podsedákama to bude ňáky nahnutý,páč nejsou zrovna bezpečný a chtěj aby všechny děti seděli v autosedačce dokud nebudou mít správné míry..prý se nějaké dítko na podsedáku zranilo,když se mu pás při nárazu sklouzl a zařízll do krku...tak nevím,ale nikde jinde jsem o tom neslyšela.Paní mi dokonce šla ukázat papír kterej jim o tom přišel,ale nakonec měla další zákazníky tak k tomu nedošlo..

froschka
22. máj 2008

ahojte prosim vas mate niekto skusenosti s autosedackami Safety Osnann? su dost lacne a presli testom nejakej normy.co vy na to?

tu je link

http://cgi.ebay.de/Autokindersitz-Kindersitz-Sa...

frog
22. máj 2008

Ahojky...neznám tuhle sedačku,ale koukala jsem na hodnoceni testů sedaček a safety tam nikde nebyla,takže nevím...

froschka
22. máj 2008

frog a viesmi dat nejaky link na hodnotenie sedaciek?

geegee
25. máj 2008

tak ja napisem co sme nakoniec kupili 🙂
Vyhrala sedacka Britax Evolva Ultra 123, teda 9-39 kg. Nasla som aj inu, jedinu taku ako som chcela, 15-36kg s vlastnymi pasmi, ale ta stala 17 000 😀
Uz je v aute a som s nou spokojna - je makka, pohodlna, vyzera byt pevna, lahko sa ovlada nastavenie pasov, nie je polohovatelna - teda akoze je, ale v zmysle, ze sa da dat do auta tak, aby bola rovno, alebo naklonena trosku. No a spokojna som aj s cenou, kupila som ju s farbou z minulorocnej kolekcie, tak som usetrila nieco cez 1 000 🙂 Vysla nas 4 900.

kacenka83
25. máj 2008

mate niekto skusenost s autosedackou Babypoint Zenith 9-25? uvazujem nad jej kupou...

sue
26. máj 2008

Kacenka, videla som ju osobne a vyzerá dosť labilne 😖

frog
26. máj 2008

Má ji moje kamarádka a je spokojená,ale mě přijde fakt dost tvrdá,jen plast potaženej semišem

kacenka83
26. máj 2008

tak si nemyslime tu istu, lebo ta co mam ja vyhliadnuta nevyzera labilne a je makkucka a pride mi kvalitna...
toto je ona: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=598879

frog
26. máj 2008

Jj to je ona...mě přišla tvrdá,ale spousta lidí jí má,takže asi špatná nebude 😉 ..já totiž hodně nakukovala lidem do aut,když jsem ještě vybírala sedačku,teďka co už jí mám doma nevypadám jako zvědavá baba 😀

andys26
9. júl 2008

Ahojky, potřebovala bych poradit. Malý bude mít co nevidět 9 kílo a měří kolem 78 cm, zatím jezdíme ve vajíčku ale hlavičku má zároveň s okrajem a ty pásy nemá nad ramínkama, ale vedou mu trochu pod. Ještě teda musím podotknout že bude mít 7 měsíců a sám nesedí. Vím, že ve vajíčku je nejbezpečnější jezdit co nejdéle, ale mě to nedá a hledám sedačku novou. Zatím mám vybranou Romerku king plus pořád ale nevím jestli už ji mám koupit a malého posadit do ní, nebo ješte chvilku počkat a nechat ho ve vajíčku. Nechci mu škodit kvůli zádíčkům, ale zároveň chci aby byl v sedačce bezpečně, tak co myslíte? 😒

frog
9. júl 2008

Ahojky..jsem ta 😉 k trochu zběhlá jak jsem psala už víše a tahle sedačka je nejlepší co se bezpečnosti týče.Znám maminku co v ní malou vozí od 8 měs.Touhle volbou určitě nic nezkazíš.Ale pokud je ještě hlavička schovaná,tak bych ve vajíčku ještě chvili vydržela,ale pokud máš pocit,že ho ty pásy už moc nejistí,když vedou pod ramínky,tak klidně běž do té větší.