Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
11. feb 2011

@brisilda Ja som povodne chcela pre maleho Evolvu britax-romer vymenit o take dva roky za kid, ale ked som ich videla na zivo, ze velkostny rozdiel je minimalny, tak ju nechavam a u Emy este uvidim, kedy vyrastie z firstclasplus.

tonko_babymarket
11. feb 2011

@brisilda
bežne sa stretávam s názorom, že veď od troch rokov stačí podsedák....
...nuž na to, aby človek nedostal pokutu stačí, ale dieťa v tomto prípade nie je chránené zboku, čiže ani hlavička,
pri hmotnosti 15 kg, keď je väčinou dieťa pripútané v aute "autopásom" je výborné mať nielen v aute isofix, ale aj autosedačku na isofixové upnutie, autosedačka je pevne fixnutá o konštrukciu auta, dieťaťu vytvárate maximálne pohodlie a v prípade jazdy do zákruty sa s celou sedačkou nenakláňa (je to viditeľné hlavne pri väčších deťoch - 8 a viac rokov) a taktiež ak v sedačke nesedí dieťa a nie je pripútaná pásom, tak autosedačka "lieta" vzadu po sedadlách

brisilda
11. feb 2011

@tonko_babymarket moje slova ,maly mal doteraz stale velku sedacku no asi rok jazdi v podsedaku a nejako sa mi to nepacilo 😒 teraz ideme kupit romerku no sedacka s isofixom je dost draha takze dalsich 80 € navyse nemame musime sa uskromnit len s Romerkou bez isofixu 😔 😉 ale ved aj ta je dost bezpecna a isto bezpecnejsia ako tie lacne a v obchode vela krat predrazenych sedackach 😒 pri ktorych clovek nevie ako sa zachovaju v pripade nehody 😔
Mali sme raz autosedacku ZOTTY podsedak sa dal oddelit a stale ked sa mi maly nahol dopredu tak aj ta vrchna opierka sla s nim 😠 pri nehode si neviem predstavit ake by to malo nasledky 😖

tonko_babymarket
11. feb 2011

@brisilda
ten cenový rozdiel nie je až taký, ak porovnáš Romer KID - KID PLUS - KIDFIX, tak medzi jednotlivými modelmi je rozdiel cca 20-30 Eur, ale súhlasím s tebou, že lepšie kvalitná bez isofixu...
Všeobecne platí, že isofix kvalitnej autosedačke pridá na bezpečnosti a nekvalitnej nepomôže.

viridisa
11. feb 2011

@mimirisi Ahoj, precitala som si Tvoj prispevok, lebo tiez som teraz riesila sedacku. Mala som vedla seba polezene Priori, Romer a Trimax (predtym sme mali ultimax a bola som velmi spokojna), ale ten trimax bol najprisernejsi. Velmi labilna sedacka, nema dostatocnu bocnu ochranu....atd. Ved ked ma Tvoj chlapcek, myslim si, ze ho uz mozes daj aj do sedacky od 15 - 36 kategorie. ALe radsej sa o tom porad, lebo ja si to len myslim :o)). A v tej kategorii ma najlespie testy concord transformer a aj na pohlad je uzasny, ale MC Rodi.
:o).

viridisa
11. feb 2011

@brisilda chcela som teda napisat, ze ked uz ma 14,5 kg ...:o))). Len to mi z vety nejak vypadlo...rychlejsie rozmyslam jak pisem :o)))

mimirisi
11. feb 2011

@viridisa ahoj, mas pravdu, cim dalej tym viac som z tych mojich dvoch za vyber evolvy 🙂 , nakolko sa mi na tom Trimaxe nepaci, ze ked dieta z tej sedacky do vysky vyrastie, vraj ju uz mozes pouzivat len ako podsedak, cize sa odmontuje ta zadna cast - a to som niekde tu vo fore citala, ze podsedaky uz do buducnosti vobec nebudu ako autosedacky vobec akceptovatelne... alebo potom na nu vyrobca odporuca dokupit zvlast tu chrbtovu opierku, ktora sa dokupuje zvlast, co mi pripada dost chore, dat dalsich 100e len za opierku, to radsej zainvestujem do poriadnej sedacky teraz a nebudem dalej sledovat co, kde a ako mam dalej doplnat... takisto mi tam chyba ta hlavova opierka... A ten Transformer sa aj mne velmi paci, ale my este urcite zostaneme pri tej 9-36kg, maly je velmi zivy, on este potrebuje to 5-bod. zapinanie, si neviem predstavit, ze by bol len tak upnuty bezp. pasom... min. taky rok to este urcite vyuzijeme... takze u mna je zatial vitaz evolva 🙂

brisilda
11. feb 2011

takze romerka je uz v aute no ale ....................chrbtova opierka sa hybe 😕 kolko krat sa maly nahne dopredu alebo nabok chrbtova opierka ide mierne s nim 😒 😠 napriek tomu ze je priputany spravne

mslaukova
15. feb 2011

Ahojte, riesim problem s autosedackou, ktora bude najlepsia. Mam 3 roc.syna s vahou 15,5 kg a neviem sa rozhodnut ci kupit 9-36 alebo 15-36 a hlavne aku znacku. Doteraz mame sedacku 9-18 Maxi Cosi, ale chcem kupit novu do druheho auta. Prosim vas o radu z vasich vlasnych skusenosti. Dakujem 🙂

nanika
15. feb 2011

@mslaukova kedze ste len teraz vysli z 9-18 kg, ja by som dala kludne 9-36, tie pasy si, vzhladom na utlejsie dieta mozno este rok uzijete. Cenovo to byva dost podobne a ked som naposledy premyslala, ze dam coskoro maleho do 15-36, tak som po porovnani - mame Evolvu - s kid romerom zostala v soku, ze oni su velkostne rovnake, takze nic nekupujem a uz pekne jazdime s Evolvou na dospelacke pasy. Vahovo a vekovo je tvoj syn uz zrely aj na 15-36 kg, ale si tak myslim, ze do 4 rokov je to este fajn, tie vlastne pasy autosedacky. (Na mna nepozeraj, my mame sice tiez 3 roky, ale skoro 18 kg 🙂

nanika
15. feb 2011

@brisilda ja by som v tom videla asi viacero dovodov. Po prve, moze to byt sklonom sedadla, ak je take tvarovane, pohodickove, jednoducho tam ta sedacka dobre nesadne. Druhy dovod mozu byt kludne pasy, maju prilisnu volu, cize ked sa dieta hybe, v pohode hybe aj s pasom a taha za sebou sedacku. A myslim si tak, ze cim je dieta tazsie, ta sedacka moze skor lietat. Ako pisal hore tonko, pokial nemas sedacku nacvaknutu na isofix, vzdy bude mat volu, mensiu, ci vacsiu. Skus sa poradit v obchode, odkial si ju brala a odskusat nejaky iny typ. Viac poradit neviem, mne po utiahnuti pasom je dieta riadne utiahnute, ale zasa sa mi nepredklana, je oprete.

brisilda
15. feb 2011

@nanika podla mna ani isofix by nepomohol lebo chrbtova cast by mierne dopredu isla a chrbat sedacky je zarovno so sedackou s auta tam problem nieje ale tak u nas je problem ten ze starsi syn chce vidiet na cestu a sedacka do stredu sa dat nemoze nakolko na druhej strane mam sedacku pre mladsieho syna 😠 TAKZE NAM NEOSTAVALO NIC INE IBA SA s tym zmierit 😀 zaklad ze je ta sedacka bezpecna a dufam ze jej bezpecnost nikdy nebudeme musiet otestovat

mslaukova
15. feb 2011

@nanika Ahoj, dakujem za odpoved. Tiez som rozmyslala nad Britax Evolva 123 plus, ste snou spokojna? Alebo nad Romer Kid, ktoru by ste mi odporucili. Monika

nanika
16. feb 2011

@mslaukova kid brala teraz @brisilda , je od 15-36kg
Ja som s nou spokojna, ale treba ju oskusat vo vlastnom aute, lebo uz som tu na fore zazila, ze sa nedala dopnut do auta. Je velmi komfortna, priestranna, ten plusovy potah sa da pekne zvliect, ja som z neho uz oprala zmrzlinu, cokoladu, spotene flaky, uplne bez problemov v pracke na tricine a za par hodin na balkone bol suchy. Ale toto by malo platit aj o kid. Pasy sa centralne nastavuju v chrbtovej casti a ma dve polohy, ja som to sklapanie neriesila, my vlastne jazdime stale sklopeny a od 120 cm je to odporucane vyrobcom. Ked ti dieta uz viac narastie, lebo tie vlastne pasy drzia zahlavnu opierku len do nejakej standardnej urovne, potom sa demontuju pasy, ukryju v sedacke a uz idete na pasy auta, vtedy sa automaticky uvolni zahlavna opierka a da sa vysuvat uz viac do hora. Poviem ti tak, ze keby nam uz ta zahlavna opierka nevadila a narvat tam maleho v bunde na vlastne pasy bolo dost nekomfortne, tak by som na nich urcite maleho udrzala dalsi rok. Ale aj na tie dospelacke pasy sa mi to teraz paci. Ked sa pekne maly pripne, ten pas na nom sedi ako zadok na serbli. To vedenie pasu maju rovnake kid aj Evolva.

Ja neviem, skus popozerat na zivo v obchode. Mozno zbadas nejaku uplne inu sedacku, ktora ti cvrnkne do nosa 🙂 S tymi dvoma sedackami, co si spomenula - ak ste utlejsi, alebo si zvliekate zimne oblecenie pred cestou, tak min. rok dokazete chodit na vlastnych pasoch pri 9-36 kg a to sa podla mna oplati, cena je ale o nieco vyssia a po demontazi vlastnych pasov ziskas to iste, ako je kid. Druha vec je, ze pokial mas v aute isofix, pri kid je aj verzia s nim, u Evolvy nie.

mslaukova
16. feb 2011

@nanika Ahoj, dik za rady, asi sa cez vikend mrknem do obchodov a uvidim. Potom ti dam vediem ako so pochodila.

mimirisi
4. mar 2011

@strasska
@tinnka9 ahojte, precitala som si vase prispevky zopar mesiacov dozadu... tiez zvazujem kupu sedacky Britax Evolva 123, pozrela som si cesku stranku internetoveho obchodu www.krtecek.com - naozaj maju super ceny, aj s postovnym to vyjde o cca. 50eur lacnejsie ako tu v obchode. Chcem sa Vas spytat ako ste boli spokojne celkovo s objednavanim cez tuto stranku, aka bola finalna cena s prepocitanim na eur a takisto ako to je potom so zarukou... Dakujem vopred za kazdu odpoved 🙂

tonko_babymarket
4. mar 2011

@mimirisi
...počítal som to podľa aktuálneho kurzu nbs a rozdiel mi vyšiel pod 10 Eur, v ČR je na autosedačky nižšia dph...záruku by ti mali poskytnúť aj tam minimálne 24 mesiacov, len preprava bude asi na tvoje náklady...väčšina predajcov na Slovensku ponúka počas doby reklamácie autosedačku na zapožičanie, tak neviem, či je to výhodnejšie....
A prečo si vybrala kategóriu 9-36? ...vekovo sa blížite k 15-36, nebude to pre teba lepšie?
Určite nekupuj len podľa obrázka a odporúčaní, zbeni do obchodu aj s malým a vyskúšaj, možno tebe bude vyhovovať iná...

miavin
4. mar 2011

ahojte,
baby - neviete mi poradiť - rozmýšľame nad kúpou autosedačky guardian pro 9-36 - máte ju niekto??????????

kejtty
4. mar 2011

@mimirisi my sme si tiez objednavali tu Evolvu 123 plus z tejto stranky Krtecek.com, dosla v poriadku az domov. Platili sme na dobierku kurierovi, ktory mal vypočitanu cenu na eura podla aktualneho kurzu. Ale predtym ti poslu mailom fakturu, kde je uvedena cena aj v eurach, kolko budes platit kurierovi 🙂 Zaruka je normalka 2 roky ako vsade.

mimirisi
4. mar 2011

@tonko_babymarket ahoj 🙂 na zaklade obrazka a bez odskusania by som sa urcite neodvazila kupit, mam ju uz davno celu odhora az dole obkukanu a takisto aj odskusanu, ako s malym, tak aj upevnenie v aute, precitanych mam neskutocne mnozstvo for a stranok, takze pre tuto sedacku som 100% rozhodnuta 🙂 teraz v podstate hladam uz len priaznivu cenu 🙂 pre kategoriu 9-36 som rozhodnuta z dovodu, ze moj maly by sice vekovo uz zodpovedal kategorii 15-36, no je to velmi zive dieta, to priputanie len bezpecnostnymi pasmi v aute si este celkom neviem predstavit, budem mat vacsiu istotu ked este taky rok bude priputany aj pasmi v autosedacke... nic tym predsa nepokazim... neviem sice akym kurzom si pocital, kedze ti rozdiel medzi cenami vysiel pod 10eur, kazdy ked si pozrie ich stranku, si to lahko spocita, hovorim teraz o minulorocnom modeli, doprava je do SR jednotna 200Kc, a na eur prepocitavaju aktualnym kurzom ceskej CSOB, takze rozdiel vyjde urcite o par desiatok eur menej ako u nas... tak preto som zvolila tento sposob...

mimirisi
4. mar 2011

@kejtty dakujem... prave teraz som to opisala vo vyssie uvedenom prispevku 🙂 uz mam viacero kladnych odpovedi od mamiciek, ktore odtial objednavali, cize mam aspon istotu, ze uz to je overeny obchodik 🙂

kejtty
4. mar 2011

@mimirisi 😀 ja som tiez spokojna s touto autosedackou, dokonca som ju predtym ani nevidela nazivo, ani sme ju neskusali s malym, ani v aute, ale aj tak som ju kupila, na zaklade dobrych hodnoteni tu na MK... ale vyplatilo sa, malemu autosedacka sadla, prespi v nej aj 100km trasu, akurat v aute (fabii) sme museli vymenit autopas za dlhsi, lebo by sme ju nezapli ked bola v pololahu 🙂

strasska
4. mar 2011

@mimirisi ahoj, s dorucenim sme boli spokojni a aj cena bola presne taka aku uviedli v predchadzajucej mailovej korespondencii a s autosedackou sme tiez velmi spokojni. takze ja vrelo odporucam 😉

tonko_babymarket
5. mar 2011

@mimirisi
- na Slovensku vychádza minuloročný model cca 150 Eur a tohtoročný okolo 180 Eur, aby sme hovorili konkrétne...
- ešte k tej vekovej kategórii...
...predpokladám, že teraz máš nejakú sedačku...o 1/2 roka sa už do 5-bodových bezpečnostných pásov nemusí vojsť, závisí od veľkosti dieťaťa, ja osobne by som počkal a ak máš v aute isofix, išiel by som do kategórie 15-36 s isofixom...

nanika
5. mar 2011

@tonko_babymarket jasne, ze dieta tam uz buducu zimu za predpokladu zimnej bundy nevlezie, ale u takych loptosov je aj pol roka k dobru s detskymi pasmi fajn 🙂 Ale je pravda aj v tom, ze podla toho ake je dieta vzrastovo. Oli by myslim este jednu zimu na tych pasoch vydrzal, ale kedze nevyzliekame v zime bundu, uz mi prislo lepsie ich odopnut. Ale sme extrem, 105 cm skoro 18 kg v 3 rokoch. Zato Emi nema ani 7,5 kg a vyse 10 mesiacov, tiez som uvazovala, ze Evolvu jej a Olimu dokupim kid, ale kedze su velkostne rovnake tie sedacky, aj kid, aj evolva, tak zrejme uz Olimu zostane, co ma a Ema po first class plusku pojde urcite do dalsej Evolvy, nie na 15-36 🙂

Tie ceny su v nejakych kamennych predajniach? Lebo skusmo som kukla po nete a taku cenu, ako ty pises som nenasla 🙂

nanika
5. mar 2011

@kejtty kolko stoji cca taka vymena pasu? Nepotrebujem, len by ma zaujimalo, diky 🙂

kejtty
5. mar 2011

Manzel si ho menil sam, kupili sme z vrakoviska pouzity za 5 ečka...

mimirisi
5. mar 2011

@tonko_babymarket hmmm... tak ako pise nanika, aj mna by zaujimalo v ktorych predajniach sa minulorocne modely predavaju za 150eur - urcite by som ju v tomto pripade kupila radsej tu 🙂 co sa tyka tej kategorie, urcite som viac za 9-36, ved ta sedacka je predsa stavana aj pre starsie deti kedze je do 36 kíl, nie? a navyse je pohodlnna, priestranna, a paci sa mi aj tvarovanie sedacej casti, kde moze aj starsie dieta pohodlne sediet, kedze nie je nejako ohraniceny ten podsedak ako pri niektorych sedackach, malemu sa v nej velmi pacilo 🙂 a v aute nemame isofix, takze ja mozem uvazovat len o sedacke, ktora sa upina na bezpecnostny pas

nanika
5. mar 2011

@mimirisi kolko ti teraz meria a vazi maly? 🙂

tonko_babymarket
5. mar 2011

@mimirisi
- v tých cenách je u nás a v apríli sa pripravuje mesiac bezpečnosti, tak myslím, že niečo nové urobia v akcii, určite to bude podporené aj nejakou reklamou tu na modrom koníku
- tak pokiaľ je to tak, že v aute nemáš isofix, tak je to jedno, ale už sa to tu spomenulo niekoľko strán dozadu, že pri väčších deťoch s väčšou hmotnosťou je výrazný rozdiel v autosedačke s isofixom a bez isofixu
@nanika
- to je pravda, ale išlo tu o to, že určite momentálne už nejakú autosedačku majú (Riško má 2 roky a 7mesiacov) a či nie je lepšie počkať a ísť do kategórie 15-36 kg s isofixom...