Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

lienka3105
30. jún 2011

@habrkat ahoj,pozerám,že si plánovala kupiť autosedačku Caretero Diablo XL.Ja ju teraz plánujem kupiť pre môjho syna ,lebo je priestranná a hoci je do 36 kg tak je polohovateľná.Ako si s ňou spokojná,prosím ťa o nejaké referencie.ďakujem

lienka3105
30. jún 2011

@jajka82 Ahoj,čítam si referencie mamičiek na autosedačky a pozerám,že ste sa chystala kuúiť Caretero Diablo Xl o ktorej ŕozmýšľam momentálne aj ja.Kupili ste ju nakoniec,aako ste spokojná?ďakujem,Lenka

nanika
1. júl 2011

@ameanda hlavne dobre kup a nech mate len dobre km bez nehody. Som rada, ze som pomohla, aj bez cokiny 🙂

kvetinqa
1. júl 2011

@nanika ahoj, chcem len, ze sme britax kupili a sme VELMI spokojni!! takze este raz vdaka

nanika
1. júl 2011

@kvetinqa Som rada, ze to dobre dopadlo, drzte sa a prajem len to naj. 😀

danabel
10. júl 2011

Ahojte, neviem nikde nájsť nejaké odporúčania, skúsenosti s Maxi Cosi Priori SPS. Budem vďačná za akékoľvek názory a postrehy.

nanika
10. júl 2011

@danabel Taky dobry priemer 🙂 tobi je hodnotena lepsie, co sa tyka bezpecnosti.

danabel
10. júl 2011

@nanika a ZOOTY 0-18kg alebo Chicco Eletta 2011alebo Espiro Optima . Nejako si s tým výberom neviem rady a hlavne nemám toľko času to všetko čítať. Nie je možné kúpiť dobrú sedačku do nejakých 130-140 Euro? Chcela by som najlepšie 9 -18kg, ale mohla by byť aj 0 - 18kg. Malá má cca 75cm a 10 kg a z vajíčka jej už trčí hlava. Máme bebeconfort a má byť do 13kg, ale to si neviem predstaviť. Zdá sa mi, že sa jej tam už ani nesedí pohodlne.

nanika
10. júl 2011

@danabel Podla toho, co si predstavujes pod pojmom dobra sedacka. Co od nej cakas, ak bezpecnost, tie pod 200 Eur idu naozaj zriedkakedy, este tak minulorocne modely, alebo nejake akcie a vypredaje. Bud si kupis testovanu a ta stoji co stoji, alebo lacnejsiu, ale tam mas riziko, ze nevies, ako sa sedacka zachova v pripade havarie a zivot dietata sa neda vyvazit ziadnymi peniazmi sveta :( Tieto lacne sedacky maju nekvalitne vyhotovenie, lacny material, nie su take komfortne a ani lahke na upinanie a udrzbu. Tie testovane su z pravidla tahsie, kvalitnejsie, lahsie sa upinaju, su komfortnejsie, pratelne potahy, masivnejsie pasy upinacie, stabilnejsie a hutnejsie, maju svoju vahu a tak lepsie chrania a lepsie sedia vo vozidle. Ak planujes dalsie dietatko, nie je o com.

Co sa tyka tvojej otazky, aku kategoriu. Ak presahuje hlavicka dietatka sedacku co len o jeden cm, dieta v nej uz nesmies vozit. Z hladiska veku by som radsej sla do 0-18, kedze mozes este par mesiacov, kym budete mat 13 kg vozit v protismere. Neskor otocit. Podla vahy by uz mohla ist do tej 9-18. Ale, je to na tvojom zvazeni a usudku. Ak dieta stabilne a samostatne sedi, mala by byt dostatocne vyvinuta chrbtica na 9-18. Ale podla spravnosti je najvhodnejsie vozit deti do 4 rokov v protismere. Takze zalezi na tebe. Pripajam link na testovane 9-18, da sa to prepnut aj na inu kategoriu.

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18/ocena/m...

ironka
15. júl 2011

Ahojte kočky. Prosím radu: máme niečo cez 10 mesiacov, niečo cez 9 kg. Potrebujeme autosedačku, nemáme auto, ale 2 krát do týždňa autom niekde jazdíme. Takže niečo čo sa ľahko prehadzuje. Chcem kvalitku, ale niečo jednoduchšie na upevnenie. Pokukávam po Maxi Cosi Prori SPS - táto jednoduchšia na naše jazdenie by hádam stačila. Len malý rád všade drieme. Máme golfáč Quinny zapp extra - tam tá druhá poloha- to je ono, čo nám vyhovuje. Ako je to s polohovaním u Maxi Cosi Prori SPS? - je to dostatočné na spinkanie? Alebo mi ešte doporučíte niečo iné??? No a akú hmotnostnú kategóriu? - rozmýšľam nad 9- 18 kg.

weri1
15. júl 2011

@ironka máme romer king plus 9-18 kg připoutání na pásy a je sedačka je za chvilku připoutaná.

weri1
15. júl 2011

@ironka určitě 9-18 kg, má taky polohování

nanika
16. júl 2011

@ironka http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18/ocena/m...

pozri si tabulku, za rovnaku cenu su aj od tejto konkretnej znacky bezpecnejsie sedacky. Inak ta tebou spominana je taky dobry priemer. Spominany king som mala, naozaj sa dobre upinal do auta, odklopila sa sedacia cast, sedacky sa prepasala akoby sa putal dospely, zacvakla naspat, hotovo. Polohy su u 9-18 u kazdej lepsej sedacky rovnake.

Nepises, ci sedite a sedite naozaj samostatne a stabilne, potom ano, 9-18. Inak 0-18

ironka
16. júl 2011

@nanika no sedíme, a sedačka Maxi Cosi Priori SPS? Tá je aká?

ironka
16. júl 2011

@weri1 idem kuknúť čo to za autosedačku. dík.

seminkads
16. júl 2011

@danabel ahoj,citam tu ze sa rozhodujete medzie niekolkymi sedackamiuz ste sa rozhodli?,my uvazujeme nad Chicco Eletta.

kittyaoliver
16. júl 2011

Ahojte, mi máme Chicco Key 2-3 a je super. Dá sa polohovať, rastie s dieťaťom aj do výšky aj do šírky. Nevieme si ju vynachváliť 🙂 Predtým sme mali Caretero Ibiza, a tú by som teda nikomu neodporučila. Mali sme v červenej farbe, po roku vyzerá, akoby mala 100 rokov - slnko úplne vytiahlo farbu 😠 Sedačka je vraj do 25 kg. Moj syn má 15 kg, a už sa v nej necítil dobre.

danabel
16. júl 2011

@seminkads ahoj, no už je rozhodnuté...dedíme po sestriných deťoch Maxi cosi priori - nejaký čas s ňou vydržíme a potom kúpime do 36kg...aj tak jazdíme väčšinou po meste, nechodíme zatiaľ na dlhé trasy a dovolenka nám tento rok nehrozí...

seminkads
16. júl 2011

@danabel no my bohuzial nemame po kom dedit,teraz mame vajko do 10kg a potom sme dostali novu k narodeniu,ale az od 18-36,takze daco medzitym musime kupit,aj tak vdaka

danabel
16. júl 2011

@seminkads to my máme šťastie, že segra má chlapčeka a dvojičky párik, takže z každého niečo 🙂 a podedili sme toho kopu, okrem kočíka skoro všetko, ale zase ja, keď som bola slobodná, tak som zase ja sestriným deťom stále kupovala veci, tak mi to teraz tak trošku aj vracia...inak aj my máme vajko do 13kg a Lesi má 10kg a už jej hlavička je tak veeľmi napresno, niekedy sa mi zdá, že už presahuje 😒, tak neviem ako to robia...13-kilová sa tak určite nevojde 🙄...tak nie je zač, veľmi som nepomohla..prajem všetko dobré maličkej 🙂

seminkads
16. júl 2011

@danabel dakujem,natalka este nema ani pol roka a uz jej je tesne,a to nevravim ze ma uz 8kil,a nemoze sa tam vrtiet,je nervla a strasne sa v nom poti

ironka
16. júl 2011

@danabel ahoj, píšeš, že dedíš maxi cosi prori? XP či SPS? Už ju máte? Lebo by som rada o nej podebatila.

danabel
16. júl 2011

@ironka ahoj, no tak to ti neviem povedať, lebo to už nie je najnovší typ, keďže je už po sestriných deťoch (asi po malej), ale to XP- to určite nie je, skôr mi typovo pripomína SPS. Je celá čierna, nie je vôbec vyšedivená, čo sa čudujem, takže musí by ten materiál kvalitný. Po bokoch vnútri je akoby zamatová látka. Dá sa normálne polohovať, takže ja už to nejdem nejako strašne riešiť, keď až toľko nejazdíme. Inak nad tou SPS som aj ja rozmýšľala, zdala sa mi ok.

ironka
16. júl 2011

@nanika nanika ako to tu tak čítam, tak si fakt expert na autosedačky, takže pani múdra teraz buď a prosím ťa poraď mi lebo ja som už z toho pako čo kúpiť.
Malý bude mať 11 mesiacov má medzi 9-10 kg. Nemám auto - budeme jazdiť cca 2 krát týždenne v cudzom - plávanie, lekár,... bla. Potrebujem teda niečo čo sa ľahko prehadzuje, bezpečné - kvalitka musí byť, tak do 200 euri a polohovateľné - syn je rád vykvasený. Máme golfáč Quinny zapp extra a tam sú 3 polohy, dvojka mu stačí na spánok, trojka je tam úplný ľah. Malý Adriánko vie samostatne sedieť. Vajce už nemáme vrátila som požičané. Do budúcna kúpim vajce maxi cosi, alebo cybex aby pasovalo na Quinny. No ale nám treba teraz kategóriu 9-18 kg a to sa nedá už nakliknúť na quinny. Takže tentokrát nemusíme voliť tieto značky.
No pokukávam po Maxi Cosi Prori SPS - je najjednoduchšia v svojej kategórii, netreba nám žiadne lišty tam, ked nemám auto. Mám možnost ju kúpiť za 135 euri - 9,2 kg.
Čo povieš na Romer Eclipse???? - 162 euri - 7,3 kg.
Romer King Plus - 220 euri, zdá sa mi hrozne ťažká - 10 kg.
Tak prosím poraď.
Alebo kúpiť niečo čo pasuje na quinny je od narodenia a do 18 kg? Len tam asi novorodenec nie je moc pohodlne. To potom radšej kúpim normálne vajce do 13 kg.
Čakám na rady, si zlatá 🙂))))))))

ironka
16. júl 2011

@danabel moja a napíš mi potom či je tá poloha na spanie dostatočná. Lebo SPS má 4 polohy, XP 5 polôh, tak či to stačí tie 4 polohy. A ešte otázka: nie je to moc ťažká autosedačka? Je to v pohodke? Myslím, že v popisoch ju dávajú ako 9,2 kg.

jajkaz
16. júl 2011

Jen náhodou jsem zahlídla toto téma a poslední příspěvky ... holky, prosím vás, jaký je rozdíl mezi XP a SPS? Díky.

ironka
16. júl 2011

@jajkaz XP má o jednu polohu viac a lištu na upevnenie navyše. Inak nič iné.

suzieqiu
16. júl 2011

@danabel maxi cosi priori - od 9 do 18kg. cena na svk od 140eur. v rakusku od 100eur,ked je akcia,neakciova cena 120eur. mame ju a sme spokojny.

ironka
16. júl 2011

@nanika no a čo ešte povieš na tú Besafe Izi Comfort x3 - to si poslala tiež v tabuľke v testoch, vyšla dobre, dá sa kukala som na nete ísť pod 200 euri.

ironka
16. júl 2011

@suzieqiu to myslíš vážne že v Rakúsku idú takto ceny? Aj iné autosedačky sa tam dajú lepšie kúpiť? Sú tam na to špeci obchody? vieš nejaký poradiť?