Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

bika10
26. apr 2009

Ďakujem Vám všetkým za odpovede, mne sa to tiež zdala byť blbosť 😕 ale radšej som sa opýtala. Naša staršia má maxi cosi rodi a tiež sme spokojní, vďaka 🙂

lucenek
26. apr 2009

bika na rodi se chystám po Tobince mámi vajco...tak to sjedem v jednpom designu 😀

bika10
26. apr 2009

lucenek,
my tiež chceme preto tobinku, že máme doma rodi, sme s ňou spokojní 😉 ... sú to kvalitné sedačky a budú k sebe pekne ladiť 🙂

elizabeth453
28. apr 2009

surne...
najbezpecnejsia a najpohodlnejsia autosedacka....
aspon jeden typ...diky

elizabeth453
28. apr 2009

od 9 do 36kg 😅

dosa
28. apr 2009

Römer Evolva 😉

elizabeth453
28. apr 2009

diky...aj ja som mala zalusk na nu 😉

dosa
28. apr 2009

sice my ju nemame, ale ked som kupovala vajicko romer baby safe pre babo, tak som ju tam videla. vyzera byt fajn pohodlna, ma tu hlavovu opierku na ktoru som ja zatazena a super chraniace bocnice. a tusim ma aj nejake polohovanie, ale neviem kolko to bude stupnov 🙂 - najlepsie je aj tak vyskusat aj s dietatom.

my mame Storchenmuhle Starlight, nieco na ten styl, ale nezistovala som ake ma testy. malej sadla ako uliata a sme s nou spokojni.

michal_spuntik
28. apr 2009

Romer Evolva je OK a také Recaro Young Sport a Storchenmuhle Starlight SP (to je také Recaro jen s jiným nápisem) 🙂
Michal

dosa
29. apr 2009

jeeeej, pozrela som si obrazky recaro a storchenmuhle a je to naozaj to iste 🙂

elizabeth453
29. apr 2009

dik...vcera sme uz objednali romer evolva...dufam, ze to bol dobry vyber... 😕

pepies
29. apr 2009

ahojte,
tiež vyberáme autosedačku od 9-18kg, neviete mi hodiť nejaké linky na netové obchody, kde sa dá kúpiť za dobrú cenu Romer King Plus?
dakujem. 🙂

lucenek
29. apr 2009
zuzin78
30. apr 2009

ahoj pepies
my sme romer king plus 2008 kupovali v Madarsku v Brendone 🙂
inac aj ja pochadzam z martina 🙂

pepies
30. apr 2009

diky za tipy..........

zuzin78 kde je ten Brendon? no do Madarska sa momentalne nechystame, skor do Polska .........
takze martincanka na juhu?

a Maxi Cosi ma niekto? skusala som si vygooglit nejake crash-testy na autosedacky a nic poriadne som nenasla ..... ☹

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5667782

zuzin78
30. apr 2009

ahoj
ten brendon je v madarsku v gyori
podla crash testov je maxi cosi na druhom mieste, na prvom mieste bol romer king plus. aspon tak to bolo v septembri 2008, ked sme my kupovali autosedacku

nanika
1. máj 2009

Ahojte, minuly tyzden som si objednala cez cesky e-shop Britax Evolva 123+, tak dam potom vediet, aka je. Aj ja som dlho hladala, pozerala a kedze mame vacsie babo, tak tato vyzera byt velmi robostna a pohodlna, tak sa na nu uz tesime. To polohovanie je iba jedno, doteraz mame Romera do 18 kg, hlava nam uz pomaly do polky vykukava a ta ma tak isto len jednu polohu a nie je to na zavadu 🙂 V obchode nam nukali aj ten Storchenmuhle Starlight SP, ale vyzera strasne uzko a nepohodlne, my radsej tu Evolvu 🙂

dosa
2. máj 2009

nanika - ta Storchenmuhle Starlight SP sa mozno len zda uzka, lebo je tam ta zmensovacia podlozka, ktora sa da pri starsich detoch dole... moja dcera ma tri roky a tu podlozku sme este dole nedali, sedi sa jej tam dobre, na bokoch stehien, pliec aj hlavy je to mäkucko vypolstrovane. a ked sme dali dole podlozku, zmestil sa tam aj moj desatrocny synovec 😉

nanika
4. máj 2009

Dosi, my sme v nej sedeli, ale ako pisem, my sme este stale v romeri a ten ma vsetky sedacky na jedno kopyto, su to take otvorenejsie tvary a prejst z romera na SP je dost silna kava... Ked som si v nej predstavila maleho v lete, ked cestujeme pol dna na vychod, tak by sa v nej ugriloval, nie, kazdemu vyhovuje cosi ine a preto je aj taky velky vyber, ze jo ;)

dosa
4. máj 2009

pravze synovec si pochvaloval, sedelo sa mu tam lepsie ako na podsedaku (on uz komplet sedacku nepotrebuje), pretoze sa zboku mohol opriet o tie bocnice, aj hlavu si mohol opriet a ked isli na dovolenku, tak sa mu tam lepsie driemalo ako keby mu mala hlava visiet... ale je jasne, ze kazdemu vyhovuje nieco ine, ja teda mam ovela radsej sedacky, co su kryte aj zboku, lebo narazit do mna mozu aj z vedlajsej cesty...

helenkaa
4. máj 2009

Naniko, my Britax Evolva 1-2-3 Ultra máme a jsme 100% spokojeni. Snad budete také. 😉

lucenek
5. máj 2009

pepis certifkované testy dělá adac zkus vygooglit

nanika
5. máj 2009

Helenkaa, to dufam, len keby uz prisla, ja som si v mojej naivite myslela, ze snad tento tyzden, tak sedim ako na ihlach 😉

pepies
6. máj 2009

este sa chcem spytat, ci mate niekto skusenost s autosedackou Maxi Cosi Priori XP.
viem, ze Maxi Cosi su bezpecne, ale su aj pohodlne?
poradte prosim ..... 😉

standu
6. máj 2009

ahoj pepies, my mame priorifix, v podstate to iste. isli sme do nej v januari, to mala este 9kg nemala (co nema ani teraz 😀 ) lebo do vajicka sa uz nezmestila. zatial sme s nou spokojni, mala tiez. vidi pekne von, so spanim v nej problem nema 😵
trochu mi vadi, ze sice ma uvedene 4pozicie, ale posuva sa to po centimetroch, takze max sklopena na odpocinkovu polohu je tak 140stupnov..myslela som, ze to pojde viac. ale vravim, dietatu to nevadi, kludne prespi dve hodky. trocha lutujem, ze som nevzala tu opierku hlavy, ale zasa neviem, ci by jej to nevadilo, tak jej podlozim poskladanu plienku, ked jej padne hlavka na bok. tomu sa vsak asi neda vyhnut v ziadnej autosedacke 😀
inak z jedneho eshopu sme ju kupovali, s dodavkou a s tringeltom pre kuriera ma vysla do 250e 😀 dopredavali minulorocnu kolekciu. ale aj tak sa oplati.

pepies
7. máj 2009

standu diky, ja som ich videla teraz na Enikibeniky za cca 180 EUR ........... viem, ze je to dobra znacka, pouzivame Maxi Cosi vajicko a sme max. spokojni ale predsa, taka autosedacka ma sluzit dlhsie, tak chcem vybrat bezpecnu a pohodlnu zaroven.......
trosku ma odradza to polohovanie........................ my ideme do Talianska o 2 mesiace, cesta trva okolo 8 hodin, takze budeme potrebovat fakt nieco pohodlne .................. A nas maly ma teraz cca 9kg ......

Ak by ste mali este niekto skusenosti s Maxi Cosi Priori XP, dajte vediet prosim............. Rozhodujem sa medzi nou a Romer King Plus ............... 😉 Poradte prosim, dakujem..... 😉

lucenek
7. máj 2009

pepi a tobinu nechceš? ta má tvar víc jako vajíčko....a podhlavníček

pepies
7. máj 2009

asi som trosku mimo, ale to je aka znacka? a konkretny typ?

standu
7. máj 2009

no ja tam priorifix vidim za 339€..........................
ja nemyslim, ze by mala priori XP ine polohovanie ako priorifix. a sedacka je jednoducho totozna, len XP nema isofix.
lucenek, k priori sa da hlavova opierka prikupit.

pepies
7. máj 2009

http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

Priori XP tam stoji 189,99 EUR.

Priorifix som nepozerala, pozerala som Maxi Cosi Priori XP ..............
Isofix nechceme .....