Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

jamaat
14. feb 2010

V pondelok sa chystám po obchodoch pokukať, čo majú a ako vyzerá. Kočík aj vajco Cam je práveže väčšie oproti ostatným, tak som zvedavá na túto. Ak ju ovšem budú mať. Tá troška na priplatenie je dosť, najmä keď, ako som čítala od vás, vydrží tak do roka a pol, dajme tomu do dvoch, keďže Emka nie je veľká. No uvidím, zatiaľ sa zmestíme do vajca, robím si len prieskum. Pozerala som aj jazdené Romerky a je ich dosť v ponuke. A zdá sa, že autosedačky idú dole s cenami, tak isto ako kočíky. Každopádne chcem vydržať čo najdlhšie s vajíčkom, aby som ju mohla mať na prednom sedadle, lebo Emka keď spustí vresky, tak to stojí za to.

jamaat
14. feb 2010

Autom veľa nechodíme, len po meste. Keď bude väčšia, tak nejaké víkendové výlety, ale žiadne jazdenie cez celú republiku. V lete by som chcela ísť do Chorvátska. Evolva sa mi páči, ale to by jej na leto ešte nebolo. Inak to polohovanie Cam Travel Evolution a Evolvy je porovnateľné?

nanika
14. feb 2010

Presne tu som chcela a odradili ma. Pozor, je mensia, takze sa rozobera po case na podsedak, co nie je dvakrat dobre :(

jamaat, ja si myslim, ze mate este stale kopec casu na prechod do inej sedacky, tak skus najprv urobit zatah po obchodoch, porovnat si. To sklapanie u travelu neviem, evolva je sklopna len troska. Mne inak 50 eur nepripada ako velky rozdiel za testovanu sedacku... Da sa doviezt aj z ciech, alebo ponurat po nete, viem, ze v beznom obchode idu romerky priserne predrazene. A na prednom sedadle mozes vozit aj s inou sedackou ako vajcom, len ja by som odvahu uz nemala, predsa, vajco je zarovno s palubou a otocene chrbtom.

jamaat
14. feb 2010

No ja chcem tú 9-18kg, lebo potrebujem ešte polohovanie. Ceny som kukala na nete, aj v Čechách, ale už sa to neopláca až tak ako trebárs pred rokom a pol, keď som kočík kupovala. Určite môžem voziť autosedačku aj vpredu?? Do mesta by som sa odvážila. Na dlhšie cesty je to iné, ale vtedy by to ani tak nevadilo, lebo to zvykne spať.

nanika
14. feb 2010

Nariadenie vlády SR č. 554/2006 Z.z. o povinnom používaní bepečnostných pásov a detských zadržiavacích zariadení vo vozidlách určitých kategórií (161,9 kB)

http://www.minv.sk/?legislativa-1

podla vyhlasky mozes prepravovat dieta len v zadrznych zariadeniach, pricom skupinu 0-13 kg za podmienky vypnuteho airbagu, viac pisane vo vyhlaske nie je. Takze ak mas dieta v autosedacke, moze sediet na vsetkych sedadlach, opravte ma niekto, ak sa mylim. Mne sa nieco mari, ze deti by mali byt prepravovane v predu len po vycerpani ostatnych moznosti, ale nikde som to nenasla...

jamaat
14. feb 2010

No som z toho jeleň.

(2) Vo vozidlách kategórie M1 a N1, v ktorých sú umiestnené dve detské zadržiavacie zariadenia na zadných sedadlách a v ktorých nedostatok priestoru bráni umiestneniu tretieho detského zadržiavacieho zariadenia, možno dieťa vo veku tri a viac rokov a s telesnou výškou menšou ako 150 cm pripútať bezpečnostným pásom.
(3) Ak vozidlá kategórie M1 a N1 nie sú vybavené detským zadržiavacím zariadením alebo je týchto zariadení vo vozidle nedostatočný počet, možno dieťa vo veku tri a viac rokov pri preprave v obci pripútať na zadnom sedadle vozidla bezpečnostným pásom, ktorým je vozidlo vybavené.
(4) Preprava dieťaťa je zakázaná na predných sedadlách za podmienok ustanovených v odseku 2.

nanika
15. feb 2010

2. znamena, ze ak mas tri deti a jedno z nich ma aspon 3 roky, mozes ho priputat autopasmi, nie je nutny ani podsedak.

3. ak ides autom len v obci, ak nemas autosedacku, mozes viezt dieta s autopasmi auta, ak ma aspon 3 roky

4. ak nemas autosedacku, decko ti vpredu nema co hladat, takze ak by si mala tri deti, alebo styri, nemozes priputat to jedno vpredu len na autopasy

jamaat
15. feb 2010

Najskôr som to aj ja takto pochopila. Ale potom som sa zamyslela nad týmto - Ak vozidlá kategórie M1 a N1 nie sú vybavené detským zadržiavacím zariadením alebo je týchto zariadení vo vozidle nedostatočný počet... Veď ty si povinná mať tú autosedačku, takže tomuto nem rozumiem.

kessiee
15. feb 2010

ahojte, baby mozno sa teraz hlupo spytam, ale babo mozem mat vpredu aj v sedacke od 0-18 kg (teda nie len vo vajicku), samozrejme v protismere jazdy a pri vypnutom airbagu? tuto sedacku mame len kratko, je od zaciatku upevnena v protismere jazdy na zadnom sedadle, ale je to strasne neprakticke ked idem s malym sama na dlhsiu cestu... mozem si ho dat teda aj dopredu?

nanika
15. feb 2010

Mozes, neviem preco by si nemohla. Ale... zalezi aj na tom, ako ti tam sadne, je to predsa len iny typ, aby tam nemala volu.

jamaat, asi nie si povinna v obci...

musko
15. feb 2010

nani aj v obci

nanika
15. feb 2010

v tom je nejaka habadura 😖

jamaat
15. feb 2010

To teda je. 🙂

nanika
15. feb 2010

nevadi, zistime, muz sa mi vrati v piatok zo sluzobky, skonzultujeme 😉

musko
15. feb 2010

baby - v ČR určite musí byť dieťa v autosedačke aj na minimálne vzdialenosti - čiže aj v obci....

nanika
16. feb 2010

Musko, ja som napriklad o tom vozeni tretieho dietata len s pasom ani nevedela, pre mna je samozrejmost posadit dieta do autosedacky a kedze mame jedneho pubertaka a dvaja budu v autosedackach, ja som to nemusela riesit. Ja len neviem, kde som nabrala, ze dopredu mozes posadit dieta az po vycerpani ostatnych moznosti, ked to vo vyhlaske nie je. Mozno to bolo len niekde pisane ako forma odporucania... Ale ta vyhlaska je teda napisa na figu.

musko
16. feb 2010

To máš pravdu - v predu v smere jazdy by malo byť dieťa v sedačke len pri vyčerpaní možností na zadných sedadlách :o) To bolo v nejakej vyhláške...
A aj s tými pásmi je to pravda - ale tam je to nejako obmedzené - resp. by malo mať dieťa určitú výšku - inak pri prudkom nýraze urobí ten pás viac škody ako užitku....

malka
17. feb 2010

ahojte 😉 ,
chcem sa spytat, chceme kupit pre syna autosedacku recaro young sport topline, pozerala som kolekciu 2009 a 2010 no nevidim v nich ziaden rozdiel, iba ak v cene, ze tohtorocna kolekcia je o nieco drahsia, tak moja otazka znie, ci len ja zle vidim, alebo predsa su v kolekcii 2010 nejake vylepsenia na tejto autosedacke? dik vopred za odpoved 🙂

nanika
17. feb 2010

Malka, nie, rozdiel tam nie je. Pozerala som na ich stranke katalog a ten je spolocny pre rok 09-10 a tam ziaden rozdiel pisany nebol.

mentolka28
17. feb 2010

ahojte,
tak uz mame doma romer king plus, je fakt pekna , teda okrem ineho. 🙂
len asi budeme musiet pockat kym nebude maly sam sediet, lebo chuda, nejak divne sa tvaril ked sme ho tam dali.

malka
17. feb 2010

nanika, dik za odpoved,
mam este jednu otazku, pozerala som aj na autosedacku babypoint zenith music (9kg-25kg), co si o nej myslis?
som normalne z toho zufala, tych autosedaciek je na trhu neskutocne mnozstvo, uz neviem ktora by bola ta najlepsia, najbezpecnejsia 😒
a neviem ci vyberat kategoriu 9-36kg alebo 9-25kg.

nanika
17. feb 2010

Malka, to ti neporadi nikto, rozhodnutie je na tebe. Vo vseobecnosti sa kupuje 9-36 ak chces kvalitnejsiu, ale rozpocet nepusti na kazdy stupen kupit zvlast, pripadne mas babo, ktore rychlo rastie a kupit medzistupen na necely rok je fakt neekonomicke. 9-25 je troska divna kombinacia. Nevychadza v testoch velmi dobre a ta by mala byt skor pre mensie deticky, lebo do tych 25 kg teda urcite nie je, sklapanie u starsich deti nevyuzijes, ale zasa tie prve roky to nemusi byt zla vec.

tu sedacku ti pozriem asi zajtra, nefunguje mi stranka testov :(

nanika
17. feb 2010

Malka, najprv si sem hodila jednu z drahsich, teraz uplny opak, ja neviem, co konkretne po tej autosedacke chces, lebo toto je strielanie do prazdna. Tato nie je testovana, nevyzera dva krat pohodlne, o kvalite pomlcim, ale zasa, ak peniazky nepustia, zalezi skor od veci, ktore na tej sedacke nevidis, ci bude ok. Ako sa upina do auta, ci ma po pripnuti v aute volu, ci je pohodlna, ako sa sklapa, ci sa da polohovat za jazdy, kolko, ako sedia pasy, ci su polstrovane, nerezu, ci je sedacka pevna, alebo mas pocit, ze sa kazdu chvilku rozpadne. Tak isto aky je potah, ci je to umelina, alebo prijemna latka na omak, ci sa da zvliekat a prat. Nikto ti o tychto netestovanych sedackach nenapise, lebo nikto si za triko neda, ak sa nieco stane, nie je sa o co opriet.

Este raz pisem rozhodnutie je na tebe. V prvom rade si treba s muzom stanovit limit, ktory ste ochotni za sedacku dat, od toho sa odpichnes. Ci teda zvysia peniaze na testovanu, alebo netestovanu sedacku a potom uz hladat len v ramci kategorie.

kejtykejla
17. feb 2010

Ahoj, můžu se zeptat na názor na autosedačku CASUALPLAY BEAT S 9-25kg? Dneska jsem ji viděla v obchodě a líbilo se mi u ní polohování. Příjde mi, že Ella v ní byla víc doležata než u ostatních autosedaček. V Maxi Cosi Tobi mi pololeh přišel opravdu malý. Děkuji všem za odpověď.

malka
17. feb 2010

nanika, pytala som sa na tu babypoint preto, lebo nie stale nizsia cena robi vyrobok nekvalitny a zase naopak este vysoka cena vyrobku ti nezaruci kvalitny produkt.
ja si myslim, ze ked ma autosedacka certifikat tak musela byt testovana, ci nie?
mozes mi prosim ta hodit tu stranku kde su testovane autosedacky? ak to samozrejme nie je tajomstvo.
dik.

nanika
18. feb 2010

Alebo, toto su sice poliaci, ale je to stranka specialne sa venujuca problematike autosedaciek, takze su tam vsetky tu robene testy

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:15-36/ocena/...

Kazda sedacka moze byt testovana, ale testovana vyrobcom. Ale vacsinou sa to vyrobcovi neoplati otestovat na spolahlivych testoch ako je adac, to sa stava u vyrobcoch, ktory sa nevenuju len vyrobe sedaciek, ale aj celemu sortimentu pre deti a zisk si nazenu inde ako preukazanim, ze ich sedacka je spolahliva. No a kazda sedacka musi splnat normu, to su vsak vsetobecne podmienky, ktore musi sedacka splnat a vobec nic nehovori o tom, ci je kvalitna a bezpecna. Tu normu splnili aj sedacky, ktore sa pri testovani doslova rozpadli, pripadne sa zistilo, ze su pre dieta nebezpecne, lebo nejaka cast z nich dietatu ublizila...

monkap
18. feb 2010

ktora sedacka sa vam zda lepsia?
maxi cosi rodi xr http://www.predeti.sk/index.php?c=detail&id=1629
concord lift evo pt http://www.predeti.sk/index.php?c=detail&id=5223

monkap
18. feb 2010

alebo romer kid plus?

musko
18. feb 2010

1.Romer
2.Maxi cosi
3. Concord