Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

sedlo2000
23. apr 2010

Ahoj ludia.
58 stran o sedackach? Au. Pocujte, potrebujem pre drobca autosedacku. Bezpecnost, dizajn, pohodlie, cena, a nech vydrzi dlho.
Co poviete na Nania Be Line SP Plus:
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2807...
DAKUJEM
Tato Miso

sedmolinka
23. apr 2010

musko,
ďakujem za tip, ale hľadám nejakú vo váhovej kat 9 -36 kg.

musko
23. apr 2010

sedmolinka - v tejto kat. sa ich s isofixom moc nerobí - to by som šla bud do Evolvy, alebo Kiddy comfort pro, príp. Cybex pallas. Našla som Babypoint, ale tá nie je testovaná. Kiddy je vo svojej kategorii najbezprčnejšie
http://www.autosedacky-kocarky.cz/store/goods_b...
Miso, tieo autosedačky - ja Ti neviem - máme doma niečo podobné v druhom aute a už nikdy viac. To budem radšej jednu kvalitnú a bezpečnú dávat z auta do auta.......

musko
23. apr 2010
ewwe
23. apr 2010

baby poradte a co znacky cam a neonato??? su dobre?

musko
23. apr 2010

ew, je to v podstate to isté, myslím, že je to jedna firma ) ako recaro a STM) Tá britax romer, čo som ti poslala link sa ti nepáči?

ewwe
23. apr 2010

musko, ano paci, ale u nas stoji okolo 200€ 😖

momin
23. apr 2010

Ahoj holky,my sme dnes koupili autosedacku "zopa" tak snad budeme spokojeni... je to 9-36kg...
Mate nekdo zkusenost?
http://avit.cz/detail/produkt/126

musko
24. apr 2010

ew - tak to by som na Tvojom mieste šla do toho Babypointu ( mala som ako záložnú variantu )

ewwe
24. apr 2010

musko a tie babypoint su ok?

musko
24. apr 2010

ew, dobre sa predávajú, reklamácie na ne nie sú, ale či sú testované - tažko povedat, lebo ADAC testy sú drahé.....
ew - a vo vajíčku už nevydržíte? Ak by ste vydržali do roka, tak by som to na Tvojom mieste vyriešila tou 9-36 - konkrétne bud to tou Evolvou, alebo Kiddy comfort( s pultíkom) - tam je síce investícia vyššia, ale dlhodobá........ Neviem, no - hovorím - u nás to bola záložná varianta, ale úprimne som rada, že máme tú Kiddy.....

katka1981
24. apr 2010

My mame Evolvu 123, mala ju ma sklopenu a je v nej skoro ako vo vajicku lebo kresla v aute mame take ako sedacku, cize pohodlnu a mala je skoro v pololahu, miluje v nej spinkat. Sme maximalne spokojni.

ewwe
24. apr 2010

musko no vydrzime este mozno mesiac? my mame primu od CP, ale uz nema kam dat nozky, ma ich pokrcene 😨

lyongirl
24. apr 2010

Ahojte, neviem, či mi poradíte, ale vyberáme sedačku pre menšieho drobca a chceme 9-36 kg a zvažujem tieto 3, len neviem, ktorá je lepšia, alebo tam je rozdiel už len v cene. Starší má Recaro Monza Seatfix 15-36kg

http://www.bambini.sk/sk/product/307/recaro-you...

http://www.bambini.sk/sk/product/308/recaro-you...

http://www.bambini.sk/sk/product/1929/kiddy-com...

http://www.bambini.sk/sk/product/2178/stm-start...

pralinkaaa
24. apr 2010

baby ked je vajíčko do 13kg - a trčia nožičky, to nevadí? Môže sa používať vajco naďalej? Počula som že áno...dokonca, že ľudia otočia vajíčko do smeru jazdy z tohto dôvodu.....
ja by som po vajíčku chcle prejsť na 9-36kg Evolvu tak by som v ňom chclea vydržať čo najviac...zatiaľ je malá štíhla, má skoro 6mes a 6,3kg

musko
25. apr 2010

ew aj pralinkaa -. nohy nevadia - hlava je doležitá - pokial Vám deti neprečnievajú hlavičkou, nechat vo vajíčku - aku tu už písala nani - zlomené nohy sa sparavi a- keby nedaj Bože k niečomu došlo, do smeru jazdy určite vajíčko neotáčat - je konštruované tak, aby sa mimi vozilo čo najbezpečnejšie - proti smeru - má tažkú hlavu - tá ba v prípade nárazu dostala v smere jazdy strašne zabrat.
Parlinkaa - vydržte aspon do 10 mese, ak nebude prečnievat hlava - aj dlhšie. Také malé dieta by som do Evolvy nestrkala.
lyon - u Vás si len vybrat - je to na Vás - všetky sú bezpečné a kvalitné - akurát by som vyskúšala Kiddy - či nebude vadit pultík a STM - sú skor pre drobnejšie deti

musko
25. apr 2010

ew - pre Vás by bola riešením tá STM-ka - cena by bola pod 200 Eur, sú to kvalitné a bezpečné sedačky - ale ešte by som počkala - aspon 3 mesoace - nech malá bezpečne sedí sama - oni idú sklopit len minimálne - tak neviem, ako by to znášala na dlhšie trasy.

ewwe
25. apr 2010

musko velmi pekne dakujem za rady, som rozmyslala a asi dam na teba a tu evolvu, velmi sa mi paci tak asi prisporime 🙂

lyongirl
25. apr 2010

musko ďakujem, rozhodli sme sa nakoniec pre Recaro, pretože Kiddy je už cenovo vyššie a navyše ten pult nášmu hyperaktívnemu dieťaťu bude určite prekážať, jeduje sa na všetko a "zavrieť" ho tam bude ako za trest. No a keď už má starší Recaro, tak nech majú rovnaké. Ináč malý je drobec, má nejako cez 9kg, ale z vajca mu už trčia dosť nohy a jeduje sa, lebo nevidí na nás, na cestu, vidí len zadné okno a to ho nudí. Včera sme ho dali do sedačky staršieho, lebo toho sme nemali, iba cestou od našich k nám domov/cca 5 min./ a neskutočne sa tešil...

musko
25. apr 2010

lyon, to je fajn. Už je to velký chlapček, potrebuje vidiet na cestu - pestrejšia jazda - pohodlnejšia jazda. Nech dobre slúži :o)
Eww - tá Evolva je super volba:o)

desszi
25. apr 2010

My sme sa nakoniec rozhodli pre sedacku pouzitelnu do 4 rokov len v protismere - maxi cosi mobi - je to vahova kategoria 9-25 kg, dobre dopadla aj v testoch, aj ma lahku montaz do auta, a myslim ze aj celkom dobre vyzera. Asi ju az do vahy 25 kg nevyuzijeme, ale do tych styroch rokov by som chcela.
Musko inak este raz diky za typy na sedacky montovatelne v protismere.

ludkai
25. apr 2010

čaute

musko...už som si pozerala som aj tú evolvu, čo si mi odporúčila a celkom sa mi pozdáva... 😉 to má aj tie pásy, ktoré som chcela...
dakujem 🙂

musko
25. apr 2010

des, nemáš za čo - som rada, že ste vybrali k spokojnosti :o)
ludka - evolva je evolva ;o)

pralinkaaa
25. apr 2010

musko dakujem...necítala som si to tu celé od začiatku, aj ked niečo áno..a jasné, že teraz nie, to len do budúcnosti som myslela že by som chcela do Evolvy ísť...malá je vo vajci zatiaľ v pohode, iba sa mi zdá že nohy jej už trčia a má len 6mes, tak sa bojím ako tam do tých 13kg vydrží...hlava má ešte miesta. ona je síce štíhla ale dlhá..baba jedna 🙂 Len mi to príde že ešte by tam raz toľko mala vydržať - predpokladám že tak skoro nebude mať 13kg...- a neviem si predstaviť ako, kvôli tým nožičkám hlavne, a ešte je aj také užšie hore.. Máme vajco Recaro Young Profi plus.
nechceme kupovať potom dalsie 2 sedačky, preto by som volila 9-36 kg a Evolva vyzerá dobrá.

lyongirl
25. apr 2010

musko ty máš nejaký super prehľad v tých autosedačkách 😉
pozerám, že tu spomínate dosť Evolvu, tá je oproti Recaru aká? Dočítala som sa, že je akurát priestrannejšia, ale asi nemá isofix a ten MM chce, nedá sa polohovať za jazdy a čo ešte?...

musko
26. apr 2010

lyon - tá Evolva je priestrannejšia a pohodlnejšia, napolohovat musíš pred jazdou - ja tam taký akoby preklápací klin a isofix nemá..... Ale bezpečná je aj bez neho 😉
pralinkaa - ako som písala vyššie - nohy nevadia -. hlava je doležitá. Nesmie presahovat hormý okraj autosedačky viac ako 2 cm

lyongirl
26. apr 2010

ahojte, tak som vlastne zistila, že žiadna sedačka od 9-36kg nemá isofix, čo ma veľmi sklamalo a asi aj MM, no nevadí, nakoniec to vyhrala Kiddy...
V podstate sme chceli isofix kvôli tomu, aby sedačka nemusela byť upevnená pásmi a zakaždým, keď dieťa z nej vysadne upínať ju nanovo, ako to máme pri vajíčku

pralinkaaa
26. apr 2010

musko ešte otázočka k tomu vajíčku - to potom kam majú sa dať nôžky, keď trčia z vajíčka?
Lyongirl - a nie je tam taký systém že to môže byť zapásané natrvalo v aute? či fakt to treba stále prepásavať hore-dole? to by sklamalo aj mňa...ja som si neviem prečo myslela že 9-36kg sedačku sa dá nechať aj zapásanú..

musko
26. apr 2010

pralinkaa - nožičky sa opierajú o sedadlo - normálne prčnievajú ....
a ja myslím, že Evolva a STM(recaro) ostávajú pripásané, ale Kiddy ( Cybex pallas) majú systém pútania cez ten pultík pásom z auta, takže sa musia pásat vlastne zakaždým - ako ty, ked sadáš do auta.....