Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
20. dec 2009

ak budem mat cas, mozem ti ju ponurat na nete, zatial by som povedala tak, ze tieto 0-25 a aj 9-25 su dost nestastne sedacky mavaju vzdy horsie testy ako 9-18 a 9-36 a podla toho, co som videla tu cenu, sa mi tak zda, ze skor sa ta snazia dotlacit do niecoho drahsieho :( Ale ako hovorim, test bude urcite horsi ako tie dve spominane predtym a rozmerovo by som ti odporucila radsej si v obchode na zivo porovnat vsetky tri, lebo tak si myslim, ze rozmerovo mozu byt vsetky tri identicke. Druha vec je, ze ak by ta tlacili do tejto triedy, ze vramci ekonomiky usetris, lebo bude na dlhsie, moze sa stat ze po takom roku, dvoch, aj tak nebudes potrebovat sklapanie, dieta sa ti nezmesti s nohami a budes riesit dalsiu sedacku, pricom podsedak este nebude vhodny...

nanika
22. dec 2009

Tilly, neviem, co stoji normalne, ale ta cena mi pripada primerane vysledkom testu. Bezpecnost ma 3, teda o stupen horsia od Kinga a vadi mi, ze nema za hlavickou ten vankusik, ktory niektore sedacky maju...b

tilly
22. dec 2009

a na kinga cena 151 Eur?

neurologia
22. dec 2009

Ahojte baby...

uz som raz pisala ze uvazujeme o autosedacke 9-36 kg...vo vybere bolo recaro alebo storchenmuhle starlight sp.... a teraz sa mi pozdva este aj evolva britax....fakt neviem ktora by bola lepsia....

ta evolva sa neda dat do lahu ze?je to velke minus?

nanika
22. dec 2009

Tilly, ta cena na kinga je dobra, je to pluskova verzia?

Neurologia, mame ju tu viacere, do lahu nedas ziadnu z 9-36, bud nie su tieto sedacky polohovatelne vobec, alebo maju dve polohy, taky zosikmeny lah. Dost zalezi od tvaru sedadla.

Ak sa da, skoc do predajne, na pohlad su to uplne ine sedacky a rozhodni sa na mieste. Evolva ma tu vyhodu, ze je priestrannejsia, co sa hodi hlavne v zimnom obdobi, ked je dieta naobliekane a aj v lete, ked sa chudato tak nepoti. Myslim, ze je pohodlnejsia aj co sa futrovania tyka. To polohovanie je identicke myslim u vsetkych troch. V evolve mi spi Oli ako dudok, nepada mu hlava a ta oddychova poloha mu uplne staci. Ta ploska, co ma pod zadockom je taka prima, ze si v lete na nej rozhodi nozicky a vylozi si ich na nu, no totalne leharo 🙂

A este raz sa vratim do tej polohy, ak sa sedacka vyuziva u velmi malych deti sporadicky a na kratke trate, je to ok, ale pri castom cestovani a na dlhe trate by som ju volila az od toho roka a pol najskor, dovtedy skor 9-18 ktora ma teda tych poloh viac a hlavne o dost sikmejsich...

neurologia
22. dec 2009

este sa chcem spytat...co je to ta plus verzia...ja som to porovnavala a nejaky rozdiel nenasla....

nanika
23. dec 2009

lahsie snimanie potahu, bez demontaze pasov, kontrola utiahnutia pasov patbodovych, dve polohy sedacky do sirky, inak su identicke. V BA v Raci momentalne otvorili obrovsky detsky obchod a rozdiel v tych dvoch verziach bol okolo 10 Eur, tak si myslim, ze pluskova je rozhodne lepsia 🙂

luci81
23. dec 2009

nanika-moc děkuji,nějak jsme úplně nepochopila to poslední souvětí,co jsi mi psala 😉 My nejezíme moc často a na dlouhé vzdálenosti,tak bych nechtěla moc drahou sedačku,ale na druhou stranu nechci ani nějakou netestovanou za pár stovek.Myslela jsem tu MC Priori XP,ta je myslím cenově dobrá,našla jsem na netu i do 4tis Kč.V obchodě jsem ji ,,naživo,, nikde nesehnala,viděla jsem jen MC Tobi a MC Priori sps.No myslela jsem,.že se mi tu ozve někdo,kdo v ní vozí větší dítko,já to nemám na kom vyzkoušet ☹

adam07
23. dec 2009

luci81, ja vozim starsieho v MC Priori XP a podla mna je super, je super polohovatelna, dobre z nej vidi, pasy nie su kratke, aj ked nie je nejaky obor-ma 13kg a 90 cm, jedina malicka chybicka, ked ho davam do auta, tym , ze je tam ta pritlacna lista a je vyssia musim davat pozor na hlavu, lebo uz parkrat sme ju obuchali 😉

shaula
23. dec 2009

Maxi Cosi Priori jsem taky zvažovala, ale zavrhla jsem ji po osobním okoukání v obchodě - připadala mi tvrdá, jakoby málo polstrovaná v sedací části.

siuzi
26. dec 2009

ahojte,ja mám tiež maxi cosi priori,podľa mňa je super,ale ako písala adam81,je dosť vysoká,tak pozor na hlavičku.inak,čo do pohodlia,oproti niektorým autosedačkám,čo majú kamarátky,je táto super pohodlná a dobre polohovateľná

lucrezia
30. dec 2009

prosím vas, nemáte niekto skúsenosti so sedačkou BeSafe Izicombi 77?
podla všetkeho v nej može byť dieťa v protismere jazdy až do tých 4 rokov ( 18 kg). no mne sa to zdá byť super.
http://www.hanashop.sk/obchod/vypredaj1/auto-se...

lucrezia
30. dec 2009

ten link nejde otvoriť ☹ neviem prečo

shaula
30. dec 2009

Protože není jako odkaz zobrazený celý - stačí si celý řádek zkopírovat a vložit do adresy a funguje.

nanika
31. dec 2009

Lucrezia, je to super, ale tie info by som si este z tej stranky overila inde. Nie je testovana ADACom a OEAMTC, co ale neberiem nejako tragicky, lebo aj dajme tomu Romer netestuje kazdu jednu. Len su tam dobre rozdiely u tych testovanych, bud su hodnotene ako dobre, alebo nedostatocne. Rozhodne by som ju nekupovala na blind, bez otestovania v aute, tieto sedacky byvaju velmi narocne na priestor, kvoli tomu, aby si vacsie dieta v tom protismere malo kam dat nohy.

usounek25
2. jan 2010

ahoj, taky nás čeká pořízení větší sedačky pro prcka, jelikož z vajíčka už mu začíná vykukovat hlava a o nohách ani nemluvím, takže je to dost aktuální. Můžete mi prosím doporučitě sedačku 9-36 kg, bezpečnou a asi pro větší děti. Malej bude mít rok a má cca 10 kg a 80 cm. Cenová relace zhruba kolem 4000,- Kč. Když jsem se tak koukala na net, tak sedaček na výběr je strašně moc - mě se líbí Storchenmuhle Starlight SP anebo Britax Evolva. Jezdíme docela často, tak bych ráda aby měl prcek pohodlí a hlavně, aby byla bezpečná. Můžete mít dát nějaký tip či vlastní zkušenost, podle toho bych pak chtěla vybírat v obchodě. Děkuju moc

nanika
2. jan 2010

Usounek, vybrala si si presne dve protipolove sedacky. Obe su bezpecne, ale vo vseobecnosti si vyberaju ST pre utlejsie deticky, Evolva je co do priestoru a pohodlnosti tak trocha inde. Je super, ze uz vies, co presne chces, tak chod kludne do toho obchodu a pozri sa na obe na vlastne oci 🙂 K polohovaniu, obe maju len jemny zaklon, ST tusim len podla sedadla, Evolva ma taky preklapaci stupienok, ktorym ale tiez sedacku do lahu velmi nedas. Evolvu tu ma dost bab, vratane mna, este som na nu nepocula kriveho slova...

helenkaa
2. jan 2010

usounek, my máme britax evolva a jsme max. spokojeni. taky jsem měla favorita Storch. SP, ale v obchodě po vyzkoušení obou (posadila jsem tam malou) jsme se rozhodli pro evolvu-jak psala nanika, Evolva mi přijde prostornější a tím pádem pohodlnější pro dítko... 😉 toť můj názor

iinuska
3. jan 2010

ahojte, ja rozmyslam na Romer king plus. Aj Evolva je asi super, ale chcem hlavne polohovatelnu,lebo casto cestujeme
tak asi tuto http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

nanika
4. jan 2010

iinuska, nie je o com, je to super sedacka a v tychto farbach je jednoducho krasna 🙂 Pre tak male babo rozhodne king 🙂

dosa
4. jan 2010

k tej sedacke BeSafe Izicombi od lucrezie som nasla par clankov na zahranicnych strankach, je dost rozsirena hlavne v skandinavskych krajinach, kde sa bezne aj starsie deti vozia v protismere a su tam aj vysledky testov. ja by som do nej sla, uvidime ked maly podrastie

http://www.hts.no/en/news/view_news.php?id=165

lucrezia
4. jan 2010

dosa, diky za info 😉

zuzi118
4. jan 2010

lucrezia, ale na tej stranke pisu, ze je urcrena v smere jazdy. Na tom linku co poslala dosa, kde sa da dat a protismeru jazdy, tak tam vyzera ta autosedacka inak.

Tiez by som chcela v protismere jazdy, ale tusim na sme som citala, ze u nas sa zial take nepredavaju.

zuzi118
4. jan 2010

mate niekto Romer Safefix plus? Nevadi vam tam ta noha? http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

dosa
4. jan 2010

zuzi - asi preto je ina, ze na tom mojom odkaze je nacvaknuta na izofofixe a na tom od lucrezie nie 😉 inak su rovnake...

dosa
4. jan 2010

inak, neviem si dost dobre predstavit, ak by som ju priputala do auta bezpecnostnym pasom do protismeru, kam si da dieta nohy - kedze tam bude operadlo. v protismere je asi nutne ju pouzivat na isofixe, je tam odstup od sedacky...

zuzi, ja som na oboch odkazoch citala, ze je aj v protismere...

lucrezia
4. jan 2010

no, počakjte baby, tie autosedačky sú dve - s isofixom a bez isofixu.
akurat teraz som na jednej stránke čítala, že aj tá s isofixom sa inštaluje v protismere jazdy 😕 no, neviem si to predstaviť.

dosa
4. jan 2010

lucrezia, praveze ja si to neviem predstavit bez isofixu, lebo ked ju pripnes pasom, bude tesne pri operadle a starsie dieta uz si nema kam dat nohy. ked je v isofixe, tak je tam ta konstrukcia co drzi sedacku v urcitej vzdialenosti od sedadla, aby tam mohli ist nohy 😉

lucrezia
4. jan 2010

aj tak si to neviem predstaviť, lebo v protismere jazdy som ešte inú autosedačku ako vajíčko nevidela....
ale pojdem sa poopytovať do jednej predajne u nás, kde ju predávajú, snád ma školený personál uvedie do obrazu 😀