Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

kristiluky
20. jan 2011

@nanika kludne si ulav,ja som sa tiež do nikoho nenavážala len som vyjadrila svoj názor, ale myslím že ani napr. chicco nevyrába len autosedačky ale celkovo detský sortiment podobne ako napr.caretero...ako hovorím ja som si po dost dlhých rozhovoroch urobila takýto zaver ...ale nikomu ho samozrejme nenútim, ja si napr. neviem predstavit dat dieta do sedačky s pultíkom, jednoducho by som tam svoje dieta nestrčila, niekomu to zas príde ohromne bezpečné/ teda pri havárii asi aj je ale ja by som z toho mala zlý pocit/, ono je to asi aj trochu o inštikte rodičov...a rozhodne netvrdím že by mal pritomto na detoch človek šetrit ale niekto proste na sedačku za 200 eur nemá a tvrdit niekomu že lacná sedačka je určite nič moc, to je potom nebezpečne hlavne kvoli psychike toho človeka za volantom ak bude rozmýšlat či je dieta v bezpečí
a áno tejto témy sa moc nezúčastnujem, ja som sa popýtala ked som sama zhánala sedačku, vybrala som si a som spokojná, teraz sa venujem skor iným témam ktoré sú pre mna aktuálne
tak dúfam že som tu nikoho neurazila..adios

mimamer
20. jan 2011

@kristiluky Nad tym, ci je dieta v bezpeci a ci je v poriadku rozmyslam neustale... to dobri rodicia robia... suhlasim s Tvojou poslednou vypovedou... ADIOS! ... tiez bez urazky...

nanika
20. jan 2011

Veru, chicco nevyraba len sedacky, preto v poslednom case dopada ako dopada, ono stlacili cenu na ukor kvality a znacka sa pomaly meni na supermarketovu, skoda toho :(

martina05
29. jan 2011

@cicimon ahoj už ste kúpili sedačku?? My máme rovnaký problém...7,6kg a z vajíčka nám trčia nohy.... Akú ste si vybrali?, Ja uvažujem nad Maxi Cosi Tobi ale tá je až od 9 kg....

brusnica1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cicimon
29. jan 2011

@martina05 zatial sme nekupili... ma stale 6,5kg... zvazovali sme britax evolva 123 plus .. no ale neviem kedy to bude..

katarina.banska
31. jan 2011

predavam autosedacku chicco 0-18 kg, mesiac pouzivana, nova. Este v zaruke. Presne tato :
http://www.bambini.sk/sk/store/product/2956/40/...
prosim, neviete o niekom, kto by mal zaujem? dakujem
my sme s nou boli velmi spokojni, no dostali sme inu do daru. takze posuvame.
dakujem

viridisa
1. feb 2011

@nanika Ahoj nanika, vidim podla diskusie, ze sa vyznas v tych autosedackach, tak by som Ta chcela poprosit, co by si mi vedela poradit...mame momentalne concord ultimax, ale chcela by som este na taky rok a pol (dcerka bude mat v marci 2 roky) vyskusat inu. Rozmyslam nad mc tobi a priori. Tobi mi pride trochu mala...
Budem vdacna za odpoved! Dakujem velmi pekne. :o)

nanika
4. feb 2011

@viridisa Oni su porovnatelne tie sedacky, na to ti neviem dat odpoved, len skocit do obchodu a tie dve tri, co nad nimi rozmyslat vidiet nazivo. Niekedy sa rozhodnes len na zaklade nejakeho detailu, mozno tvarovania zahlavnika, alebo pripinania do auta, to je jedna kategoria od jedneho vyrobcu, tam toho vela nevymyslis 🙂 Ja viem, ze chces iba skocit o pol stupna vyssie, ale ja by som uz nesla do 0-18 pre 2 rocnu babiku, tam uz to sklapanie ani nema nejake opodstatnenie, 9-36g by mohla byt lepsia, hlavne pohodlnejsia. Neuvazovala si tymto smerom? Lebo zasa velky rozdiel medzi 0-18 a 9-18 zasa nie je :( A prepac, ze sa ozyvam az teraz, tento tyzden som akosi myslienkami mimo :(

viridisa
4. feb 2011

@nanika Nevadi :o). Aj tak dakujem za odpoved :o). Problem je, ze tie 9-36 vyrabaju nejake divne znacky...nepoznam to a ani neviem najst testy. Rozmyslala som aj nad casual play 9-25 ale tiez nikde neviem najst testy...:o(((. Pre mna je to velmi dolezite, lebo casto chodime autom, denne na kratsie vzdialenosti a 2-3 x mesacne na dlhe. Rozmyslala som, ze jej zoberiem priori este na ten rok a pol a potom rodi...alebo concord transformer. Tie s tym pultikom su sice fajn, ale na to by som moju Eli nenahovorila ani za svet :o))))))).
Dakujem Ti aj Vam ostatnym, ak by ste mali nejaky napad. Pekny den!! :o)

nanika
4. feb 2011

@viridisa Evolvu od romera-britax si videla? Mam ju, je ok 🙂 Nevhodna pre uplne male deti, ale od roka a pol genialna 🙂

viridisa
4. feb 2011

@nanika Nie! Idem kuknut! Dakujem pekne! :o))))

believe2
4. feb 2011

ahojte, pridam svoje skusenosti so skusanim autosedaciek. je to moj nazor, niekto iny moze mat iny.
my sme este vo vajicku a tak sa obzeram po nejakom novom kuse riadila som sa testami. rozhodla som sa pre 9-18kg, nechcem preskakovat kategorie a boli 3 adepti - MC tobi, romer king plus a kiddy.
kiddy - vylucila som ju, pretoze polohovat sa da iba pred jazdou a zdalo sa mi to obtiazne
tobi a romer su porovnatelne, ale tobi sa mi zdala obrovska, takze vysledok je jasny - romer 🙂

nanika
5. feb 2011

@believe2 len pozor, treba rok 2011, tie predtym nemali velmi dobry vankusik zahlavny 🙂

believe2
5. feb 2011

@nanika ano, to som zabudla podotknut 🙂

storm07
7. feb 2011

@martina05 to že miminku trčí nohy nevadí, hlavně nesmí přerůst hlavička

storm07
7. feb 2011

@believe2 ahoj my máme Romer - nejdříve safe plus a teď King plus a zatím spokojenost (nemáme v autě isofix)

zuzana124
7. feb 2011

ahojte, ja som mala vyhliadnuté 3 autosedačky MC Tobi, kiddy a rommer king plus (starsiu verziu nie 2011 keďže sme kupovali v lete 2010). V obchode sme najprv každú vyskúšali tak že sme dcérku do každej posadili a malá si vlastne vybrala, keďže v kiddy a rommerke sa nej nepacilo (zakaždým keď sme ju do nich posadili tak plakala) a akonáhle sme ju dali do MC Tobi tak sa ukludnila a bolo vidieť že sa jej tam páči. Potom sme ju ešte vyskúšali v aute keďže na jej upnutie sú potrebné dlhšie pásy a bolo rozhodnuté. Nakoniec sme kúpili MC Tobi a sme s ňou maximálne spokojný, dokonca sme s dcérkou prešli 800 km bez nejakých problémov. Keď nám zaspala pekne som jej počas jazdy jednoducho sklopila sedačku a pospala aj 2 hodinky. Vrelo odporúčam ale ako som pozerala Rommerku 2011 tak medzi MC Tobi nevidím skoro žiaden rozdiel, ak sa neviete rozhodnúť odporúčam ísť do obchodu a vyskúšať aj s bábom. Toľko moje skúsenosti, snáď som niekomu pomohla. 🙂 🙂 🙂
Isofix v aute nemáme tak o autosedačkách s izofixom sme ani neuvažovali.

dadis
7. feb 2011

ja som sa rozhodovala medzi Maxi Cosi Tobi a Romer Kid, nakoniec sme kupili Cybex Solution X-fix...na radu predavaca, predtym som tu znacku nejaro neregistrovala...ma vyborne hodnotenie v testoch, je isofix...polohovanie...jedine co mi trosku vadi je material potahu...je taky umelinovy (ako asi vacsina), ale predavaju ju aj vo vyhotoveni s potahom "plus", ten je z materialu podobneho brusenej kozi..a je za super cenu...

viridisa
7. feb 2011

@nanika ...tak sme nakoniec isli do priori...ta evolva sa da len trolinku polohovat a aj to pred nainstalovanim. My chodime dlhe cesty relativne casto, takze ja musim mat to polohovanie. Praveze mne Tobi prisla mala...neviem ktor tu pisal, ze Tobi je obrovska. Ma ju kamoska, co ma 15 mes. dcerku a je to len tak tak....Priori je sirsia. Zrobili sme testovaciu jazdu a je super. Tak ze priori odporucam :o). Pekny den dievcata a prajem stastnu ruku pri vybere sedacky. :o)

katarina.banska
7. feb 2011

baby fakt neviete o niekom kto by chcel kupit autosedacku chicco, necele dva mesiace pouzivanu. v zaruke.
dakujem

dadis
8. feb 2011

aha, tak som mimo temu 😀 , ja som pisala o 15-36kg....9-18kg mame 2x MC Priori 😉

nanika
9. feb 2011

@dadis nevadi, inak, pri tej 15-36 uz clovek nema co pokazit, je to za jedno, len nie podsedak 🙂

mimirisi
9. feb 2011

@nanika... ahoj, chcela by som ta poprosit o radu, resp. nazor co sa vyberu sedacky tyka... neviem sa totiz rozhodnut, ci kupit sedacku 9-25kg, alebo ist rovno na 9-36kg... syn ma 2,5 roka, vazi 14,5kg... castejsie cestujeme len kratsie trasy, cca. 5-6x do roka dlhsie... no casto sa mi stava, ze maly v aute zaspi a to je prave ta dilema, preco ma laka ta kat. 9-25kg, kde sa da sedacka este polohovat... ale nie som ani proti 9-36kg, v tomto veku by asi bolo rozumnejsie uz vyberat z tychto... v aute nemame isofix, celkom sa mi pozdava aj ta Evolva, kt. si spominala, aj Concord Trimax sa mi vidi celkom dobra... nazivo ich nemam este omakane 🙂 tak asi najprv skocim do predajne a rozhodnem podla instinktu... len som chcela vediet tvoj nazor, ku kt. skupine by si sa skor priklonila... este by som ta poprosila o radu, ci su aj sedacky v skup. 9-36kg, kt. sa upinaju aj na isofix aj na pas a ake su to znacky... nie som v tom az tak zbehla, tak za kazde info dakujem...

nanika
9. feb 2011

@mimirisi ahoj, urcite su aj take sedacky, ale tato skupina je dost nestastna, sa odporuca kazdu skupinu riesit zvlast. Ja som len tak zbezne hladala, ale nenasla som taku. Pre tvoje dieta by som urcite odporucala 9-36 kg, kvoli vlastnym pasom, tie vyuzijete este asi rok. V tomto veku a vahe by som uz do 9-18, 9-25 uz nesla, su male, aj ked sklopne. Dieta vie v tomto veku uz velmi dobre drzat hlavicku, nepotrebuje uz sklapanie. Ja mam doma Evolvu, takze ja som jej nadseny propagator 🙂 Ono zalezi, aky sklon ti urobi sedacka aj od sedadla, na ktorom sedi. Ja viem, ze je malo sklopna, ale my sme v nej cestovali na vychod 500km uz v roku a pol a v pohodicke tam maly spal ako zabity. O pohodli oproti 9-18 je to obrovsky rozdiel.
9-36, no, na tuto kategoriu by som si dala pozor len pri veku do roka a pol, potom je to za jedno, len nech je otestovana, tam ine netreba. Ten trimax je podobny evolve, ok sedacka, ale predsalen sa mi zda v evolve lepsia ochrana hlavy 🙂 Len si ju pred kupou vyskusaj, aby si ju aj zapla do auta, niekedy byva v tejto kategorii problem :(
Vlastne co sa tyka testov tejto kategorie, su na vrchole pultikove sedacky kiddy a cybex, hned za nimi je Evolva, takze fajn, tu mas tie testy:
http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36/ocena/m...

mimirisi
9. feb 2011

@nanika... dakujem ti velmi pekne, ja sa v podstate tiez priklanam viac k skupine 9-36, len som sa este chcela pre istotu poradit 🙂 pojdem teda obe omrknut, aj mne sa na evolve paci ta ochrana hlavy, pri concorde trimax sa myslim ta opierka dokupuje zvlast k sedacke, ale nevidela som nikde ako vlastne vyzera... vsade su obrazky len samotnej sedacky. My mame teraz sedacku skup. 9-18kg, i ked maly este tolko nevazi, ked ma oblecenu bundicku, je v nej uz dost nacpaty a takisto uz hore pri hlavicke ma volnost ltt 🙂 On je taky maly dlhan, ale pri tom je chuducky, tak dufam ze v tej vacsej sedacke nebude moc lietat... pri evolve sa mi tiez paci, ze sa da prisposobit ako do dlzky, tak aj do sirky. Pojdem teda pozriet do toho Brendonu ako si pisala a omrknem. Kazdopadne dakujem za pomoc 🙂

nanika
10. feb 2011

@mimirisi Pozor, to co pises je plus verzia, rozpinava do sirky a lahke zvliekanie potahu, byva trosku drahsia, ja mam tuto verziu. To rozpinanie je dost o nicom, mozno celkovo 2 cm, ale to vyvliekanie pasu bez demontaze pasov ocenis 🙂 A oprate a vyfukane na slniecku to mas za par hodin, co ked sa dieta v lete poti je uplne genialne.

brisilda
10. feb 2011

kocky ahojte my sme pri ml. synovi uprednostnili autosedacku bebeconfort najskor to bolo vajicko neskor ta ista znacka ale len do 18 kg / ma polohovanie do pololahu a da sa aj sirkovo nastavovat co je v zime obrovska vyhoda / a teraz ideme kupovat starsiemu nejaku poriadnu .Rozmyslame nad romer kid cena v obchode a na nete je ta ista 😀 len nikde neviem najst najnovsie testovanie autosedaciuek ☹ rada by som vedela ktora sedacka zvíťazila v crash tes. a na akom mieste je romerka 😉 prosim ak viete hodte link 🙂
Inak ja som sa az dnes dozvedela , ze poniektore autosedacky nepresli crash testom 😕 to ako mozu potom nieco take predavat??? zila som v tom, ze kazda autosedacka je otestovana a nie len ze splna normu 😔

nanika
11. feb 2011

@brisilda ano, netestuje sa, len musi splnat normu. A testuju sa vzdy len nove, alebo vynovene autosedacky.
Tu je link:
http://fotelik.info/pl/testy/grupa:15-36/ocena/...

v tejto kategorii uz nie je co pokazit, hlavne, nech to nie je podsedak a nech je plastova, nie z polystirenu. Potom uz rozhoduje len cena - ta sa odraza na kvalite a pohodli 🙂 Ten kid sa mi pozdava, su aj vacsie autosedacky, neraz neviem, kto vyraba transformer, ale to je dobra otestovana sedacka, len mi pride obrovska, fakt sa do zadu nezmestia traja ludia a my sme piati, tak by som do nej kvoli tomu nesla :( Treba zvazit aj toto, ked budes v obchode.

brisilda
11. feb 2011

@nanika dik idem pozriet link 😉 maly mal teraz podsedak no kedze casto cestujeme a mala som moznost vidiet co to spravi s dietatom pri 50 km rychlosti tak som sa rozhodla pre kvalitnu a bezpecnu autosedacku 😉 on je uz sicce velky ma skoro 8 r. ale tak isto ju vyuzijeme nadlho 😀 Romerka robi sedacky do vysky 150 cm 😉 potom uz sedacku nebude potrebovat