Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

veruska84
14. jún 2010

Ahojky, taky začínám právě řešit dilema ohledně autosedačky, malá má 9 měsíců a 10 kilo, hlavička ve vajíčku tak tak nepřesahuje, byla jsem doteď rozhodnutá, že koupím použitou Maxi Cosi Priori nebo Romerku (obě do 18 kilo) a pak už novou od těch 15 kilo, ale tak přemýšlím, že když je malá takový cvalík, že budu možná tu další řešit už třeba za rok a něco, což mi přijdou vyhozené peníze, ale chtěla jsem, aby šla hlavně sedačka polohovat do lehu a taky cenově rozumná, tak můžete mi nějakou poradit? Pořád teda ještě nejsem rozhodnutá jestli do 18 nebo 36 kilo, vím, že se to tu už psalo mockrát, ale potřebovala bych poradit nějakou za rozumnou cenu (tak kolem 3 tisíc). Díky předem moc!

veruska84
14. jún 2010

Tak ještě jsem našla STARLIGHT SP, co vy na to?

kackaj
14. jún 2010

@maly_prcek už mám pallase objednaného, tak až vyzkoušíme, tak ti pisnu, ju? 😉 Ale byla jsem dnes vyzkoušet v Brně a mě se teda zdál parádní. Pásy nám na něj stačí, malý se strašně smál za tím pultíkem a pořád po něm bouchal, takže nějaká první nechuť se u něj neprojevila a ani tam nebyl tak moc utopený, jak jsem si myslela že bude. Jinak jak je obava z té délky pásů...psala jsem mail na jednu prodejnu a odepsali mi, že se u nich pallas prodává hodně a do většiny aut že sedí, jen prý spíš nejde do starších typů z např. roku 1995 apod. Takže novější auta třeba od 2005 by už měly být v pohodě, ale to je jen to, co psali, samozřejmě to nemusí platit stoprocentně🙂

maly_prcek
14. jún 2010

@kackaj : Kači a kde ste byli zkoušet? Jsme taky z Brna... 😉 Pás dyštak nějak vymyslíme, sedajda se nám právě taky líbí... Tak pak písni, u nás stejně na ni přijde řada až tak v půlce prázdnin nejdřív... To jsem ráda, že ju máš taky favorizovanou, někdo známý 😀

11adelka
14. jún 2010

@miruska15 Ahoj, jestli chceš kvalitní sedačku a hodně jezdíte tak nekupuj 9-36kg. Nejsou moc kvalitní 😒 Vím, že se o nich píše, že rostou s dětima, ale je to na úkor kvality. Je lepší koupit sedačky tak jak jdou po sobě.

daducha
14. jún 2010

ahojte,

tak ja som velmi chcela malemu kupit kiddy, alebo cybex.V ke maju iba kiddy,tak sme to skusili a mali ste vidiet ten cirkus 😀 ,maly zacal vrestat ako pavian, iba som ten pultik na neho polozila.Tak nam neostalo nic ine, iba kupit Evolvu.inak ked som ich videla obe nazivo, tak som tou kiddy bola trosku sklamana,na nete vyzera ovela mohutnejsie a tak nejako lepsie ako nazivo... V kazdom pripade som rada, ze som ju kiddy,nekupila bez vyskusania, uz by sme ju aj posielali spät ... ☹

strasska
14. jún 2010

@daducha presne rovnaka skusenost, takze evolva by uz mala byt na ceste k nam 😉

kackaj
14. jún 2010

Já si zas říkám, že když je malý ještě malý a bude to pro něj poprvé, co se bude vozit čelem dopředu, tak že už jen z toho bude nadšený a pultík ze začátku zkousne a pak už si na něj zvykne, protože nebude vědět, že mohl jezdit i bez něj a bude klid. Prostě...co koupíme, v tom se bude jezdit a basta fidli...je to pro jeho dobro, ne pro moje😀

kimy
15. jún 2010

@miruska15
Přesně jak ti psala Adélka, je lepší nejdříve koupit autosedačku 9-18kg a pak pokračovat 15-25kg a následně až 22-36kg. Ty autosedačky jsou rozdělený do skupin 1-3 a říká se, že čím větší rozpětí kg, tím jsou míň bezpečný. Možná tak na nějaký příležitostný vození to není špatný, ale osobně bych nešla do takovýho váhovýho rozpětí.

nanika
15. jún 2010

Kimy, ale treba brat aj aspekt ceny... Ja si nemozem dovolit kupit testovane vajicko, za tym 1,2,3 stupen, to je paradna polozka a ak mam deti viac a nemozem ich akurat v tom momente, ked potrebujem vymenit sedacku posunut do dalsieho stupna, je to financne neunosne. Na druhej strane to riesit netestovanymi krapmi tiez nie je vyhra. Preto mame aj evolvu, je to kvalita za dobru cenu a kedze isiel do nej Oli asi 16-17 mesacny, nemam pocit, zeby sme nieco zanedbali, cenu sme prezili a dodnes nelutujem, uvazujem, ak Ema vydrzi dostatocne dlho vo vajicku, ze pojdeme zasa do dalsej evolvy. Takze kolko ludi, tolko chuti...

bajciatko
15. jún 2010

My mame predplateny dtest, tak som zvedava, ze ake sedacky tam budu testovat, uz sa tesim 🙂
A ja si tiez neviem predstavit, ze by som kupovala po vajicku este dalsie tri sedacky podla veku, ved by nas to zruinovalo, som rada za moznost 9-36 a este k tomu v testoch vychadzaju super, tak neviem ci sa treba obavat, je tam polohovanie a je tam bezpecnost....
Ako pise @kackaj, toto musi vybrat rodic, dietatko si uz len musi zvyknut 🙂 a kazdy rodic chce to najlepsie pre svoje babo....

kackaj
15. jún 2010

@bajciatko já taky jaksi ztrácím obavy z toho váhového rozpětí, když vidím, že ta sedačka dopadla dobře v testech a i z mého vlastního pohledu se mi zdá prostě bezpečná a nevím momentálně, čeho bychom se s ní měli obávat...no doufám ale stejně, že se v ní bude malý jen vozit, bude se mu pohodlně sedět a spinkat a že nebudeme muset nikdy ozkoušet na vlastní kůži, zda opravdu bezpečná je a zda v ní náš prcek přežije autonehodu bez následků...ťuk ťuk ťuk 😅

bajciatko
15. jún 2010

@kackaj veru tuk tuk tuk, teda klop klop klop 😉
A uz si ju nasla niekde kde ju maju? Ake mate auto? ja sa obavam akurat toho, ze tie pasy to neobidu, to je jedine co ma trosku znepokojuje 😒

kackaj
15. jún 2010

@bajciatko ano, v Brně už jsem našla, vyzkoušela a objednala🙂 Máme opel meriva a pásy to v pohodě obejmou a ještě zbyde kousek na posouvání pultíku. Už se těším až přijde. Potom když tak ještě poreferuju, případně můžu změřit pásy, jak dlouhé je máme🙂 A ty do toho teda jdeš nebo nejdeš? Možná bych to riskla s tím, že to můžeš do 14dní vrátit, ale asi nevrátíš 😉

bajciatko
16. jún 2010

@kackaj kackaj, ak by si mi mohla zmerat pasy, tak to by si mi pomohla asi najviac 🙂, to je zatial jedine co ma odradza od kupy... a ked ti pride, tak potom daj nejake foto aj s malym pasazierikom 🙂 na palube 😵

kackaj
16. jún 2010

@bajciatko jasan🙂 foto bude časem, nemají naši barvu, tak sedajda přijde až někdy příští týden. Momentálně tu prší, ale máme dnes výjezd, tak si sebou sbalím metr a pásy zkusím poměřit🙂 To bude akce🙂

bajciatko
16. jún 2010

@kackaj 🙂 no to teda bude, ale co by nezvladla sikovna mamina a aku farbu ste si vybrali?

kimy
16. jún 2010

@nanika
Jasně, já jsem jen psala, jak jdou ty sedačky po sobně v kg. A že je lepší kupovat prostě po těch skupinách, ve kterých ty autosedačky jsou zařazený. Ale je jasný, že jde i o cenu, to samozřejmě...Člověk holt musí najít to, co mu v daný situaci vyhovuje 🙂

kackaj
16. jún 2010

@bajciatko taaakže...akce úspěšně provedena, naše pásy měří od jednoho konce k druhému cca 260 - 265 - 270cm, se mi to kroutilo a utíkalo🙂 Samozřejmě nějaký cm spolkne vzdálenost od zadního uchycení, je to až někde v kufru, takže pokud má někdo pásy uchycené blíž, tak asi může mít i o nějaký cenťák kratší. A barvičku jsem si zamilovala tu světlounce modrou a tu asi teď nemají na skladě, tak si na ni počkáme🙂

bajciatko
16. jún 2010

@kackaj kackaj dakujem, si velmi zlatunka, ze si mi to odmerala, ja tym poverim manzela, nech sa zajtra s pasmi popasuje on 🙂 a uvidime, ale verim, tomu, ze to obide, ze budu dost dlhe... mame combi, tak snad, nie je to male auto by mohli byt dostacujuce. Este raz vdaka 🙂 a ta farba naozaj krasna, my mame dievcatko, tak by sa mi pacila aj ta fialkava, ale planujeme dalsie babo a ak by to bol chlapec, tak neviem ci by mu bola taka farba vhodna, tak uvidime aku farbu zvolime 🙂, mozno neutral sedu 😉

daducha
16. jún 2010

ahoj,

tak nam dnes dorazila Evolva plus vo farbe Nicolas a je uzasna.Maly sa v nej uvelebil a evidentne sa mu paci .Zajtra ju testujeme na ceste do Tatier, tak dufam, ze bude spokojnost na obidvoch stranach 😉

kackaj
16. jún 2010

@daducha paráda, tak pak nám tu pisni dojmy🙂 Hlavně malý asi bude nadšený...už se těším, až posadíme toho našeho do nové sedačky. Ale nejvíc ti závidím ty TATRY...už bych taky vyjela na hory. Ale za 14dní jedem aspoň na Malou Fatru, tak aspoň něco🙂

kackaj
16. jún 2010

@bajciatko taky plánujeme druhé mimi, ale vidím to tak, že kluk má klučičí barvu a kdyby se nám narodila holčička, tak té pořídíme zas třeba holčičí barvičku...však ta sedačka je do 36kg, tak to jen tak rychle z ní nevyroste. I když jsem si vlastně říkala, že podle toho jak se budou věci vyvíjet, bychom možná koupili prvorozenému cybex solution a pallase nechali prckovi...však uvidíme🙂 Ale na prodejně jsem zkoušela tu šedou a popravdě...ladila nám do auta víc než ta modrá, ale zas nechci takové smutné barvy, ať se malý taky vytěší z modroučké barvičky, ne? 😀 Jestli mu to teda není úplně jedno.... 😀

vvvecna
17. jún 2010

ahojky mám dotaz jak se polohuje autosedačka recaro?uvažuji o ní

nanika
17. jún 2010

vvvecna

http://www.recaro.com/index.php?id=6021&region=...

napriklad toto, ale nenapisala si ktore recaro... ak sa v tom nevysomaris, napis presne typ a skusim hodit link konkretne.

kobolova
17. jún 2010

Baby, nevsimli ste si nahodou v niektorej predajni v BA, ci NT kraji, ci niekde nemaju Kiddy Energy pro? Par, co poznam, som uz obvolala, ale bez uspechu... Chceme ju vyskusat a nie a nie ju zohnat ☹ ...

nanika
17. jún 2010

kobolova volala si do brandona?

vvvecna
17. jún 2010

@nanika je to je přesně ono mnoc děkuju

skybaby
17. jún 2010

baby ahojte mate niekto skusenosti s recaro sedackami 9-18kg? rozhodujem sa medzi recarom a romerom

bajciatko
18. jún 2010

@kackaj kackaj, asi pruserm mm meral vcera pasy a maju 147 cm, tak teraz neviem ci tu sedacku s pultikom obidu :(