Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

somsa
12. jún 2013

@dana3262 ja skusam zistit ci je lepsi Opal alebo MiloFix..oba su od 0 do 18kg ale Opal ma 5 poloh..da sa dat skoro ako keby do lahu ale zase MiloFix je s IsoFixom ale ma iba dve polohy..neviem co je lepsie..ale vajicko sa mi zda neprakticke ked ho aj tak nebudem z auta vôbec vyberat

salome_82
12. jún 2013

My plánujeme kúpiť autosedačku Kiddy GuardianFIX PRO 2, ide o váhovú kategóriu 9-36. Kupovať autosedačku 9-18 a potom 15-36 mi príde nepraktické.

manka
21. jún 2013

@pipet ahoj. mas este tu sedacku eclipse?

mirokinder
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romankova
20. júl 2013

Babule... prosim o radu... co hovorite na tuto autosedacku? Bola by pre rocne+ dieta dobra???

romankova
20. júl 2013

http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
 Babule... prosim o radu... co hovorite na tuto autosedacku? Bola by pre rocne+ dieta dobra???

dendy1
20. júl 2013

@romankova hej môže byť.

dendy1
20. júl 2013

K téme: 9-18 či 9-36? 9-36 -rozdiel je 27kg! Tak ako by som nekúpila a neobula dieťaťu topánky o 2 číslav väčšie, nekúpila by som ani väčšiu sedačku. Tie výplne a vložky sú len pomoc aby v prípade potreby dieťa v sedačke až tak nelietalo. Bezpečnejšie je mu v primeranej veľkosti sedačky.

dosa
21. júl 2013

@dendy1 sedačku by som s topánkami neporovnávala... aj detské kolieskové korčule je väčšinou dostať s posuvnou topánkou na viac veľkostí... každej veľkosti sa prispôsobia, tak ako aj sedačka má posuvnú napríklad výšku operadla... používame sedačku storchenmuhle 9-36 a napríklad opierku hlavy a pliec má oveľa lepšiu ako poniektoré 9-18...

dendy1
21. júl 2013

@dosa ja Ti rozumiem čo myslíš, ale veľké množstvo sedačiek možno prispôsobiť len tou výškou a to je pre tie menšie deti málo. V bedrovej časti je neraz príliš veľa miesta, telíčko by tam pri náraze nebolo dosť pevne posadené. Ale hlavne je to podľa mňa o tom, že ak mám v tomto smere na výber, beriem to, čo je presnejšie "šité" na mieru môjho dieťaťa. To je len môj názor. Jasné, že radšej kvalitnú do 36, ako haraburdu do 18. No a 100% základ je dobre pripútať sedačku a potom do nej aj dostatočne pevne aj dieťa. Tam sa robí najviac chýb. ale to je už iná téma 🙂

bambinitrnava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana231
24. feb 2014

Ahojte. Chcem sa spytat, ci mi vie niekto poradit. Kupili sme autosedacku cybex pallas od 9 do 36 kg. Maly ma 8 a pol mesiaca, okolo 70 cm a 8,5kg. Posadila som ho tam, ale este je do nej maly na vysku. Odkedy ste vy dali deti do tejto autosedacky? Teda kolko mali asi cm? Dakujem 🙂

brumka
24. feb 2014

@zuzana231 prva dcerka mi sedela v romerke 9-18kg od 9mesiacov mala asi 75cm a 9kg cca, (uz mi sedela, plazila a chodila popri nabytku) druha si este pocka dlhsie.

prasiatko30
24. feb 2014

@zuzana231 do sedacky od 9-36kg som davala starsiu ked mala 4roky a mladsiu nakratsie cesty uz asi od minuleho roku to mala 3r a na dlhe trate a teda mimo mesta este stale sedi v 9-18kg tie sedacky do 36kg pre deti pod tie 3r nie su podla mojho nazoru

zuzana231
24. feb 2014

@brumka
@prasiatko30
Vdaka za odpovede. Myslim, ze maly musi hlavne trosku podrast potom by to malo byt ok, tak ako pisu v navode. Zatial mame vajicko co je do 13kg takze este par mesiacv vydrzime.

mirokinder
6. mar 2014

@tini

https://www.modrykonik.sk/shops/seller/mirokind...

Skúste pozrieť odkaz.

Autosedačky máme v predajni v Bratislave www.babyland.sk

Odpovedať na otázku v krátkosti sa nedá. Všetko má svoje výhody a nevýhody. Záleží od Vašich kritérií a samozrejme - peňaženky.

S pozdravom, Michal

xlucia
30. máj 2014

@zsuzsuka ahoj. citam ze mate eclipse. tiez nad nou uvazujem pre dceru. ako ste spokojni? celkovo aj s upinanim pasu a pod. diky

xlucia
30. máj 2014

@nanika ahoj. uvazujem nad romer eclipse. nemas na nu nejake testy, referencie...

nanika
4. jún 2014

@xlucia osobne by som radsej isla do kinga, lepsie drzi hlavu, toto by mala byt skor taka lacnejsia verzia, zatial som testy na nu nevidela... neviem posudit, nevidela som ju.

katusa218
27. jún 2014

Ahojte, my rozmýšľame o kúpe autosedačky Nautilus 9-36kg. Máte niektorá s ňou skúsenosť?

mima1423
1. júl 2014

Ahoj Katusa 218, my mame autosedacku Nautilus a nemam k nej ziadne vyhrady. Sme s nou spokojni. Rastie s nasim malym a aj materialovo je kvalitna. Mozem len odporucit.

katusa218
2. júl 2014

Som rada, že si sa ozvala. Ako čistíš poťah a do koľko polôh je možné nastaviť opierku hlavy? Neviem kedy sa mi podarí ju vidieť naživo, tak ak by si mi mohla na toto odpovedať. Ďakujem 🙂

mima1423
3. júl 2014

Opierku hlavy nastavis do 4 poloh. Pouzivame ju od 1 roka. Vtedy sme vyuzivali aj nastavenie sklonu opierky chrbatika, malý je v sedacke spokojny. Potah periem v pracke 🙂

edita111
11. júl 2014

Ahojte maminy, ja viem poradiť autosedačku od 9-36 kg, ktorá je využiteľná do 12 rokov dieťatka. Mám skúsenosti s autosedačkou Lorelli Maranello Plus Vilote, kupovanú pre 4 ročné dievčatko zo stránky: http://www.biboc.eu/produkty/233/lorelli-marane...
Je veľmi pekná, spĺňa požiadavky a je to kvalitný materiál.. 😉

jarkamartin
9. aug 2014

ja by som tiež potrebovala poradiť...
Malá bude mať v septembri 2 roky, máme Britax first class, ale mám pocit, že ešte 2cm a hlavičku bude mať zarovno vrchu sedačky- treba novú. Má takmer 15kg a neviem sa rozhodnúť, akú kategóriu sedačky kúpiť, či ísť od 9-36kg, zdá sa mi to veľké rozpätie a neverím toľko bezpečnosti, ale zas na sedačku 15-36kg má málo rokov... a najlepšie ešte aj troška polohovateľnú, nakoľko mi hneď spí 🙂 babo raď 🙂 Ďakujeeem

mima1423
10. sep 2014

Ja som za 9-36kg. Osobne mám Graco Nautilus tejto kategórie a výška sa dá nastaviť. Som s ňou spokojná. Ak sa ti to nezdá zájdi do predajne a vyskúšaj malú posadiť, uvidíš v ktorej sa jej bude lepšie sedieť.

martina0101
18. feb 2015

my máme autosedačku od 9-36 pre dieta 10kg a sme spokojný http://www.superprodukt.sk/AUTO-SEDACKY-PRE-DET...

aqua11
10. mar 2015

@olimon
Ahoj, aj ked uz stary prispevok ale este asi budes vediet odpovedat. Takze ste mali autosedacku milofix? Velmi sa mi paci. Boli ste spokojni co sa tyka pohodlia dietatka? Mne sa paci prave kvoli tomu, ze sa da dietatko nosit do 15 mes v protismere, co je udajne najbezpecnejsiaa varianta. Ale! Chcu sa deti vobec nosit v protismere? Nevadi im to? A co ich dlhe nozky vo vyssom veku (od roka). Nemoze im vadit, ze si ich nevedia vystriet?
Co sa tyka samotnej velkosti sedacky, je asi taka ista ako ostatne maxi cosi: tobi, pearl...
Dakujem

olimon
10. mar 2015

@aqua11 Ahoj, mali sme sedačku britax first class, to je kategoria 0-18, a myslím, že do 13kg sa dávala do protismeru, potom od 13kg vyššie v smere jazdy. Kupovala som ju ešte pre dcéru, lebo ona rýchlo vyrástla s vajíčka, ale bola krátko v protismere, pretože s ňou bol vo všeobecnosti problém niekde cestovať v sedačke alebo v kočíku 🙂 ale to je od povahy dieťaťa... Syn vydržal vo vajíčku do roka, a potom už bol v smere jazdy...
Táto britax first class je menšia v porovnaní s napr. romer king (tu mám teraz pre syna), váhovo sú to rovnaké kategórie do 18kg. Ohľadom milofix nemám osobnú skúsenosť.

bubulatko
10. mar 2015

My mame sedacku od 9-36kg kiddy a sme spokojny nemenila by som ju.dakujem.