Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

dosa
18. máj 2009

ona ta sedacka nema vyslovene polohu na lezanie, len taku na "oddych". je to len par stupnovy sklon, ale mala sa vyspi, pretoze su tam tie bocne opierky okolo hlavy, takze ked aj zaspi v sede, tak jej nelieta hlava. len to polohovanie do oddychovej polohy nie je take, ze by si to zvladla za jazdy, ak ides sama autom. kedze mam sedacku uplne napevno v pase, musim zastavit auto, povolit pas, nastavit polohu a upevnit pas do tej cervenej poistky. nuz - nie je to ako na tych sedackach 0-18 😉

nanika
18. máj 2009

zoeno.1, ja by som s takym malym dietatkom nesla este do 9-36, alebo, ked uz, najdi si uzavretejsiu sedacku, nie ako je Evolva, ktoru sme tu rozoberali. Lebo maly ma 14 kg a rozvaluje sa v nej teda riadne, ale dietatko, ktore ledva sedi, to by som do nej asi nedala. Nepoznam sedacku, ktora by sa dala sklapat na lezato, aj romera king, ktoreho sme mali doteraz sa dalo sklopit len o jednu polohu a to bol len taky zosikmeny sed, ale zasa zalezi od sedacky, ak ma zmensovaci vankusik pri hlavicke, alebo je zvlastne sedacky polstrovana, babu je jedno, v com sa vezie, aj si tam v pohode schrupne a my sme ani ten vankusik nemali... Ak nemas moznost si vybrat v obchode, popis po nete, lebo ak ma autosedacka napisane, ze ma dajme tomu 5 poloh, to neznamena, ze bude na tej najlezatejsej babo lezat, moze to skakat po 1 cm a nakoniec zistis, ze je to ako u tej 2 polohovej. Lovu zdar 😀

zoeno.1
18. máj 2009

nanika,ved ja ani nechcem sedacku 9-36 😉 s tymi polohami dik za radu,viem,ze asi taku sedacku co sa da dat uplne do lahu nenajdem,ale chcem proste taku,aby malej bolo v nej pohodlne taku dlhu cestu.aj to mas pravdu,ze nemam moznost ist do obchodu vyskusat,tak kukam po nete,
...nasla som aj za celkom dobru cenu Romer king TS plus......co je to "TS"? 😅 😕 a este som sa chcela spytat na material.....Highline (syntet.matros)...aky je? nepoti sa tam mimi? som citala,ze su odoln.proti opotrbebovaniu,je to pravda?

pepies
18. máj 2009

ahojte,
tak som nakoniec objednala autosedacku Romer King z druhej ruky, vyzera super, po 1 dietati, tak hadam budeme spokojni ...... teda dufam !!!! 🙂

nanika
18. máj 2009

Zoeno, tuto mame presne my, mali sme ju z druhej ruky, na jednom miestecku je trosku predrata, skor, akoby niekto zavadil, trosicku vybledla, ale je ako nova! Maly mi v nej v pohode spal, ta jedna poloha staci, vlastne len kvoli tomu, aby mu nepadala hlavicka 🙂

jovan
19. máj 2009

presla som takmer celu diskusiu a nenasla som odpoved, mam vyhliadnute 3 autosedacky a neviem sa rozhodnut, privitala by som akekolvek postrehy preco tuto ano preco nie: Chicco key 1, Romer King plus, a recaro 9-36, vdaka za kazdu radu

ijo
19. máj 2009

Kup Storchenmuehle Starlight 9-36, je skvělá a bezpečná

zoeno.1
20. máj 2009

tak hlasim aj ja,ze sme kupili Romer Kinng Ts plus cez ebay,tak uz iba idem cakat kedy pride 😀......dik za rady kocky 😵

nanika
20. máj 2009

Jovan, napis detajnejsie, co od nej pozadujes, plus, vek, vaha dietatka, poradime 🙂 Ak hladas pohodlie a bezpecnost, ja mam skusenost s kingom, je to hlboka, prestorna sedacka, ja nemam pluskovy, ale vypada dobre. Okrem toho romer ma kvalitne autosedacky s velmi dobrymi vysledkami testov. Recaro mava testy tiez na rovnakej urovni, ale skusenost nemam. Do chicca by som nesla, neviem, pripada mi menej bezpecne, ale to je asi len moj pocit. Ak sa potrebujes nieco na kinga spytat, kludne 🙂

jovan
20. máj 2009

Dakujem za rady, dnes som kupila Chicco, mala som moznost vyskusatvaute, tak somhned vedela,ze beriem a nevymyslam, urcitenie je naj supre, ale bezpecna urcite je, vlozka okolo hlavicky je super, pevne drzi v aute pritom sa vcelku lahko pripevnuje a poloha na spanok je myslim tak akurat a vlastne este je aj priestranna, ale zaroven tam maly nie je strateny, proste myslim,ze nam sadla, dakujem aj tak za rady

lotos
8. jún 2009

Ahojte.chcela by som sa opytat aky je rozdiel medzi autosedackou romer king a romer lord.lebo mne pripadaju rovnake.mam vyhliadnutu tuto znacku,ale neviem sa rozhodnut ktoru z tychto dvoch.Dakujem

dosa
8. jún 2009

romer king ma hlavovu opierku a k nej "pripevnene" pasy, takze ked nastavis opierku hlavy, automaticky sa nastavuju aj pasy. na romer lord to tak nefunguje, nie je tam opierka hlavy a pasy treba prevliekat cez otvory, ked dieta povyrastie. ja by som si vybrala asi king.

atreides
8. jún 2009

máme romer king plus a je to jak píše dosa, brala bych tuhle, skrz to nastavování pásů 😉

minda
9. jún 2009

Mám v plánu koupit Storchenmühle Starlight SP. Kdo ji máte, jak vám vyhovuje polohování ? Je dostatečné ?

dosa
9. jún 2009

minda my ju mame - kuken hned prvy prispevok na tejto strane 😉

minda
9. jún 2009

Dosa, díky. Patrik ještě v autě hodně usíná a někdy mu chudákovi i ve vajíčku přepadne hlava dopředu. To polohování je trošku nešikovné, asi je nejlepší rovnou jezdit s polohou odpočinkovou a později autosedačku zvednout na sezení.
Dosa, jsi s ní spokojená nebo bys po zkušenosti vybrala jinou ?

dosa
9. jún 2009

minda - tiez sme ju kupovali ked mala hanka okolo roka, to polohovanie nie je nic moc, ako hovoris, ale vyspat sa v nej vyspi, kedze ma hlavu skoro na pevno a ked zaspi, nepada jej do strany, tak ju potom neboli krk. ja som so sedackou spokojna - ja mam radsej take uzavretejsie typy sedaciek a tato je, aj okolo tela, aj okolo hlavy. hanka ma teraz tri roky a este stale ma pod zadkom tu zmensovaciu podlozku, takze tesna sa mi sedacka nezda. a uz teraz som rozhodnuta, ze ju kupime aj druhemu dietatu.

par razy sa mi stalo, ze mala zaspala v sedacej polohe a potom som musela najst miesto na zastavenie a pracne ju vypolohovat, ale potom ma to prestalo bavit a nechavam ju stale v tej odpocinkovej polohe... 😉

miah
10. jún 2009

ahojte, nemate niekto skusenosti s autosedackou Maxi Cosi Tobi? Dakujeeem 😉

denisocka
10. jún 2009

baby,poradte,surne a rýchlo hladam nejaku lacnejšiu 9 - 36kg sedačku,aby sedela do VW golf,nemam možnost isť oskušať ---- baby radte !!! zooty,či 4baby? alebo akuuuuuuu

mkr
10. jún 2009

ahoj, nemáte zkušenosti s chicco neptun 9-36 kg ?

denisocka
10. jún 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2656624 a čo toto, može byť pre maleho,ma 18m?

mkr
10. jún 2009

denisocka u mě je třeba prioritou, aby se dala trochu polohovat

dosa
11. jún 2009

denisocka - sedacka skupiny I (do 18 kg) ma mat vlastne 5 bodove pasy - a na tom tvojom linku ich nikde nevidim, tak neviem ci je to dobra volba. moja dcera ma tri roky a stale nema 18 kg. a pri takom malom dietatku by som este zvazila to polohovanie. dala som si autosedacky zoradit podla najnizsej ceny, ale z tych lacnejsich by som si veru asi nevybrala - bud nemaju pasy, alebo polohovanie - skus est najs par € - http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=847471

denisocka
11. jún 2009

4baby voyager sa da polohovat,len tie farby a cena je do 2tis

dosa
11. jún 2009

a nebojis sa to kupit bez oskusania? nemate v okoli ziadny obchod? mozno by si tam objavila aj ine a videla by si, ako sa v nich sedi... a z druhej ruky nechces kupit? nepozerala si? ak sa ti pozdava ta 4baby, tak ju zober - kaslat na farbu, ved nejdes s nou na vystavu 😉

denisocka
11. jún 2009

mne sa ta euro baby pači,len tam je nejaka rok staršia norma

dosa
11. jún 2009

cit: "Tieto normy boli zavedené kvôli lacným čínskym výrobkom, kedy fabrika nechala otestovať jednu sedačku a potom vyrábala tisíce a tisíce výrobkv bez kontroly. Preto norma stanovuje, že za kazdých 5000 vyprodukovaných výrobkov sa musí jeden otestovať podľa R 44/03. Jediný rozdiel medzi normami R 44/03 a R 44/04 je v tom, že pri norme R 44/04 sa niekoľkonásobne testujú všetky autosedačky"