Je lepšie kúpiť pre novorodenca autosedačku do 13kg alebo originál lehátko?

zlatucka
25. mar 2008

Čo je lepšie?kúpiť autosedačku do 13kg a používať ju aj ako lehatko ktoré by sme používali kazdy deň alebo kúpiť originál lehátko?

nevesta
25. mar 2008

Ja mam obe, lehatko sa da dat aj do lahu aj do polosedu... V autosedacke mi prisla prilis ohnuta...

luculka
25. mar 2008

lehatko je urcite lepsie,,,my sme ho najprv nemali ale potom sme kupili,,,,v autosedacke bola ako malinkata moc skrutena,,,a su aj lehátka s výstuzou pre novorodencov,,,,je super 😉

tinusi
25. mar 2008

Nie je vhodne pouzivat autosedacku ako lehatko. Je vyuzitelna len na prevoz deti. Vraj ked je v nej dieta dlho, moze mat problemy s chrbticou...

mimakro
25. mar 2008

My sme mali iba autosedačku, ale ako lehátko sme ju nepoužívali. Lehátko sme nemali a ani nám nechýbalo. Deti ležali v postieľke, alebo v ohrádke. Okolo 5 mesiaca sa Hanka už pretáčala a Ondrík ako 5 mesačný sám sedel.

eva4444
25. mar 2008

my mame autosedacku ktora sa da dat do polohy vodorovne.. ale pouzivame ju len na prevoz, pripadne kym petrik nesedel na krmenie 😉

cicushka
25. mar 2008

ja som nechcela lehatko, ze nepotrebujem. ale potom som dostala na vinacoe lehato aj s pultikom na papanie. a je to super vec..m.ala v tom pozera telku, hra sa a teraz vyuzivam aj na krmenie, cize nepotrejem kupovat stolicku na krmenie...my mame lehate primi sogni.

anamor
25. mar 2008

autosedacka nema plnit v domacnosti ucel lehatka, je to vraj pre novorodenca nebezpecne, ak by bol v autosedacke stale, nielen kvoli chrbtici,ale vraj aj kvoli dychaniu, je to prilis schulena poloha. Ja lehatko zatial nemam, ale velmi by som chcela a dufam, ze mat budem 😉

pezincanka
25. mar 2008

Pripajam sa k nazoru, ze autosedacku nepouzivat namiesto lehatka, najma nie u novorodenca. Radsej investovat aj do lehatka.

julia225
25. mar 2008

my sme lehatko nemali, nam tam a ani v autosedacke mala nechcela byt a v autosedacke pokial bola malicka hrozne grckala, lebo sa vzdy naklanala dopredu a krcila si brusko...

marcelka11
25. mar 2008

Mame autosedacku aj lehatko a mala nechce byt ani v jednom ani v druhom. V poslednych dnoch ked jej davam jest je to horor. Zacneme v lehatku, po minute sa zacne "vypinat", dam ju na kolena - vydrzi dalsiu minutu, tak skusim autosedacku - to je + 1 minuta, no a opat lehatko. Ked sme dostali lehatko, velmi som sa potesila, ma peknu hraciu hrazdicku, vibruje, tak som si myslela, ze sa mala pekne zahra aj napap, ale nekonalo sa. Od zaciatku mrncala, natahovala sa, na chvilocku ju ukludni vibracia, ale to ju necham len chvilku - pripada mi to divne.

abetka
26. mar 2008

my mame aj aj a aj tak davam maleho najcastejsie do ohradky ale lehatko som mala koli refluxu

lula5
26. mar 2008

Tak ja tvrdim, ze vynalezca lehatka mi zachranil zivot. mala v nom pobyvala od narodenia, aj v perinke - v tej najrovnejsej polohe. nikdy sme ju nenosili na rukach (nosili, ale z lasky, nie preto ze si to vyzadovala nekludnym spravanim), po veceroch nam v lehatku zaspavala (ked bola mini a nezaspavala v postielke ako je tomu od druheho mesiaca), dodnes v nom absolvuje svoj prvy doobedny spanok a ked chcem v klude pozerat TV dam ju donho, chrbtom k TV, vidi mna, ma hracky a je v nom spokojna. je polohovatelne, ale tam sme sa este nedostali...

biba12
26. mar 2008

My mame len autosedacku, ale nepouzivali sme ju ako lehatko. Bud bol/je/ na posteli,alebo na zemi / mam tam paplonik/, alebo v ohradke, pod hrazdickou. Pripadali mi to vyhodene peniazky. Teraz to vidim trosku inak.

dididi30
26. mar 2008

veru to lehatko a autosedacka su super, mozes si babo dat kde potrebujes a je prichytene, tie ohradky a postele su onicom, to sa len bojis ,ze sa im daco stane a aj ak tam nevidrzia ked ta nevidia

zucha
26. mar 2008

jednoznacne kupit aj lehatko. Ak bude tvoje dieta take, ako moje, ze v autosedacne nechce byt, tak ti nic ine ani neostane. Ja si lehatko neviem vynachvalit. Da sa lepsie polohovat, ako autosedacka a ak ti dieta v nom zaspi, aspon bude vo vodorovnejsej polohe, ako v autosedacke

ena
26. mar 2008

my mame aj aj, autosedacku na cestovanie, lehatko na doma...lehatko je fajn, ked chcete neico robit, babo si prenesiete kam potrebujete 🙂