Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Je pravda, že 3 ročné deti nemusia mať už sedačku?

4misa8
21. dec 2011

Dopočula som sa, že od 1.11.2011 nemusia mať 3 - ročné deti sedačku, že vraj im stačí len podsedák. Čo je na tom pravdy????

pleval
21. dec 2011

...keby to aj pravda bola,ja by som nadalej moje deti v autosedackach vozila.Mojej,vtedy 3 rocnej dcere,autosedacka pri autonehode zachranila zivot.

hoogy
21. dec 2011

hlavne by som neriskovala zdravie zivot svojho dietata len preto ze sa to uz nemusi. podsedak je nevhodne pre tak male dieta

cmulinko
21. dec 2011

ak by to aj bola pravda...co dufam,ze nie je,tak by som rada vedela,ktory idiot nieco taketo schvali...a o tych ostatnych,ktori sa tym budu riadit sa nejdem radsej ani vyjadrovat 🤐

dosa
21. dec 2011

skor by som ocakavala, ze sa podsedaky zrusia, akoby ich mali pouzivat trojrocne deti 😲

mia78
21. dec 2011

určite by som tiež neriskovala a sedačku nahala môj syn má 6rokov a bez sedačky ani nenastúpi do auta sám si ju pýta a bez pásu sa nepohneme ani na meter ...a určite má vädšie pohodlie ako v sedáku len 😉

traktor
21. dec 2011

..ak to nevedia iny / aj tvorcovia takehoto zakona/...my vieme , co je pre nase dieta najlepsie 😉 ..viac k tomu netreba dodavat..

yvetulka
21. dec 2011

pouzivanie podsedaku je podmienene vyskou a vahou dietata, pokial viem, sedacky byvaju do 25 kg, takze neverim, ze 3-rocne dieta ma viac. podla mna to len nejaka kacica bude

edithfa
21. dec 2011

@yvetulka tak co ja viem, sedacky su do 36, nie do 25 kilo a nic take ako pise @4misa8 sa v novele nespomina

bashka
21. dec 2011

čerstvé info od policajta- podsedák patrí do skupiny II. a III. Skupina II je od 15 do 22kg a skupina III je od 22 do 36kg. Takze takto. Bývalo to podľa veku, teraz je to podľa váhy. Podľa zákona teda stačí podsedák ak má dieťa viac ako 15kg

katy1979
21. dec 2011

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-ces...
no tu mas tie zmeny ktore platia od 1.11.2011 nic take som sa tam nedocitala. ale ak patri podsedak do II.kategorie tak od 15kg sa pouzit da

aj ked uprimne? nerozumiem tvojej otazke este by si sa aj tesila keby tak tomu bolo a hlavne preco podsedak? jedine preco by som to chapala je to ze mas viac deti a jednoducho tam autosedacku nezmestis. vtedy podsedak myslim pouzit mozes.
Ale ak je to len kvoli pohodlnosti rodica a setreni penazi tak je to tvoja vec ale nahlavu postavene.
ked sme tehotne trasieme sa pri kazdych testoch ci je drobec v poriadku. ked sa narodi chranime ho ako najviac vieme. ked mu niekto ublizi tak zurime a sme nahnevane: Tresknutie lopatkou dieta prezije tresknutie autom prezit nemusi. som mozno extremista ale pri vysokych rychlostiach v aute by som im aj najradsej prilbu dala a vycpala auto so vsetkych stran. Su to nase deti ktore nadovsetko milujeme tak preco im vedome ublizovat ci skor nemysiet na mozne dosledky.
ale kazdy nech si robi tak ako chce. co sledujem na cestach tak viac ako polovica deti jazdi nepriputana

ajca123
21. dec 2011

Sorry ale rozdiel mezi autosedackou a podsedakom pre tak male dieta :( je rozdiel a aj zalezi kolko dieta vazi.
My mame autosedacku a to ma nas syn 6rokov,a le my mame taku isofixovu sedacku a da sa s toho aj spravit podsedak isofix 🙂

luciferkax
21. dec 2011

Podsedák bol aj pred tým od 15 kg (aspon na našom som tak čítala, že je vhodný pre deti OD TROCH ROKOV NAD 15 kg), ked sme šli na krátke trate, alebo napr. sme šli do mesta busom a spať autom, tak sme vopchali podsedák do tašky 🙂 a viezli na nom aj trojročného syna... častejšie však používame autosedačku, náš totižto rád spí v aute a tam sa aj vyspí 🙂 Ja na podsedáku nevidím nič strašné, ako tu všetky píšete, prednedávnom neboli autosedačky povinné a ani sa obvykle nepoužívali 🙂 🙂

lucia20
21. dec 2011

podla vahy niektore deti mozu, ale urcite by som nevolila podsedak, pretoze absolutne neochrania deti pred bocnymi narazmi, keby zaspali, tak budu prevesene cez pas a atd. no ja mam 6 rocne dieta a podsedak nema. ma normalne sedacku a je prepasana pasom, ale ma chranenu hlavicku proti bocnemu narazu a ked zaspi, tak je to fajn. urcite by som neriskovala lacnejsiu a spratnejsiu variantu. za zivot dietata nic nestoji. a vety typu, ze pred rokmi sedacky neboli u mna neobstoja. ved kolko debilov jazdi po cestach. zabit ta moze aj na chodniku, tak preco riskovat v aute? a pred 20 rokmi nejazdili 130km/h cez mesto, lebo by sa auto rozsypalo, takze tento argument u mna isto neobstoji.

adri2211
21. dec 2011

@katy1979 a kebyze len nepriputane, ja co dakedy vidim tak by som tie matky prefackala. idu si v aute cela rodinka a maminka si sedi na prednom sedadle v dietatom v naruci,alebo este lepsie to dieta tam stoji a kuka sa von 😠 😠 😠 no ani si nechcem predstavit co by sa mohlo stat kebyze len to auto nahle zabrzdi 😠 dovtedy dokedy sa mi mala zmesti do autosedacky,aj v tej autosedacke sediet bude !!

nelicefo
21. dec 2011

Pre mňa by bolo aj je rozhodujúce život dieťa pri nehode (nedajbože)

zuzana581
21. dec 2011

☹ no to zas bude detí bez autosedačiek, katastrofa... Moja dcéra má 7 a pol roka a dodnes má autosedačku, ktorá má aj bočnice, chrbát a opierku hlavy. Neviem si predstaviť, že môj skoro trojročný syn bude sedieť iba na podsedáku. Už len keby som brala do úvahy to pohodlie, tak je to pre mňa neprijatelné. Zaspí a padá na všetky strany. Pripútaný je tým nepohodlným pásom (také malé dieťa má mať podla mňa 5bodové zapínanie), pod krkom, ktorý ide na nervy aj mne samej a nie ešte malému dieťaťu. No o bezpečnosti nejdem vôbec ani písať, lebo to je jasné každému...

vivusika
21. dec 2011

ja by som trojročné dieťa v žiadnom prípade na podsedák v aute neposadila 😒 dcéra má 8.5 roka a ešte donedávna sedela v autosedačke - len už jej je primalá /váži 35kg a meria 136cm/ 😉 takže ona podsedák a malý trojročný samozrejme autosedačku 🙂

slavuska30
21. dec 2011

..ja by som sedačku nemenila za podsedák, poučila som na dcére.sedela na podsedáku, normálne pripnutá pásom ako má byť..vychádzali sme z podzemnej garáže z OC a ten, čo bol pred nami v kopci miesto dopredu cúvol s nohou na plyne rovno na nás..nasledoval náraz a normálne aj s podsedákom sa riadne vysunula zo sedadla a buchla sa do predného sedadla, bolel ju trochu chrbát, ešte že sa nič vážne nestalo ale bol to šok aj pre ňu aj pre nás...mne tie podsedáky nepridú až také bezpečné..

evickapooh
21. dec 2011

autosedacky nie su podla veku ale podla vahy dietata,ale mozu byt orientacne aj podla veku ,podsedaky su od 15-36kg ale 3 rocne dieta by som dala este do autosedacky 0-18 respektive 9-18....alebo 9-25 ,ci 9-36...ale podsedak rozhodne nie'

margot
21. dec 2011

Podsedáky sa už budú rušiť, to som sa tuto dočítala v nejakom fóre,neviem,či je to pravda..malý používa podsedák iba v našej dedine, ináč poriadnu sedačku,akurát vyberáme nejakú od 15-36kg,lebo tá do 18kg mu už je len tak-tak...ináč podsedák vôbec nie je bezpečný podľa mňa,dieťa nechráni pred bočným nárazom,ani pred nárazom hlavičky...neviem,na čo to aj vymysleli 😖

alias313
21. dec 2011

preboha môj malý ma teraz 15 kg, este nema tri roky a uprimne neviem si predstavit, ze by sme cestovali s podsedakom!!!!!!To uz akeho s prepacenim debila moze toto napadnut...my teraz pouzivame sedacku 9-18 a potom prejdeme na vacsiu, ale rozhodne nie podsedak. Vsak deti v tomto veku su stale take male, ze podsedak ich v pripade havarie nemoze nijako, ale fakt nijako ochranit!Ale toto predsa rozumny clovek chape a neriskuje zdravie dietata...

prasiatko30
22. dec 2011

aj keby zajtra vyhlasili ze pouzivanie autosedaciek trestane nebude moje deti v autosedacke bude - kto chce urobit mrzaka zo svojho dietata tak nech si robi ako chce ale v prvom rade je bezpecnost mojich deti,

li_la
22. dec 2011

Od 15kg? 😀 Tak to za chvíľu aj my budeme môcť používať podsedák! Možno ani rok a pol nebudeme mať... 😀 😀

sakura77
22. dec 2011

moj ma coskoro 5 ale podsedak by som len urcite nedala,co takto bocne zabrany hlavicky??? 😕 ale je to ozaj kazdeho vec,pre mna je bezpecnost dietat prvorada....

ivett1
22. dec 2011

ahoj...no, zmeny (a doplnenia) v zákone o cestnej premávke sa týkajú hlavne „vodičákov“, niečo chodcov, evidencií a pod. ...používanie autosedačiek upravuje iný zákon (platí stále ten istý, ako doteraz ...z roku 2006) a tu sa stále delia do 5. skupín z hľadiska hmotnosti dieťaťa a do 2 tried („autosedačky a podsedáky“) ...a inak, v zákone sa uvádza aj prípad, že ak auto nie je vybavené autosedačkou (a dokonca ani „podsedákom“), alebo ich nie je dosť, prípadne sa nezmestia vedľa seba, môže byť „dieťa vo veku tri a viac rokov a s telesnou výškou menšou ako 150 cm pri preprave v obci pripútané na zadných sedadlách vozidla bezpečnostným pásom, ktorým je vozidlo vybavené“...atď...zákon to umožňuje a neprikazuje, takže nechápem dobre, načo toľko rozhorčenia 😅 ...a okrem toho, je to "stará info" (zákon platí od roku 2006...)... 😉

nibiru
22. dec 2011

no mi budeme akurat riesit vätciu autosedacku nakolko co mame do 18kg malej coskoro bude presahovat hlava hoci ma len 13kg a 17mesiacou no uz nieje bezpečna novu sedacku budem mat od 9-36 nakolko tie maju svoje bezp.pasy nez 15-36 nemaju.ja podsedaky nemusim podla mna jedine v com ochrani dieta je to ze sa nezaskrti bezp.pasom inak nic ziadnaochrana proti bočnym narazom jednoznacne budem davat malu do autosedacky dokial to bude vah. kategoria sedačky dovolovat ak keby mla 8r. bez ohladu na to aka novela zakona vyjde.

cat
22. dec 2011

neviem,či je to pravda a je mi jedno, čo nejakí bezdetní idioti dajú do zákonov či vyhlášok,,moje deti / 6 a 3 rokov/ budú v sedačkách kým z nich doslova nevyrastú. Že kedysi sedačky neboli? Ha, ale to jazdili po cestách trabanty a žiguláky 😒 a nie arogantní pretekári na megarýchlych silných autách.

anesim
22. dec 2011

nibru, ale aj keď sedačky 15-36 majú svoje pásy , tak keď má dieťa nad 15 kg tak tie vnútorné pásy sa musia dať preč a dieťa je pripútané pásom z auta, preto je dobré mať sedačku 15-36 s izofixom ,aby bola sedačka pripútaná. Ináč je na sedačke len položená 🙂
Aj moja má 7,5 roka astále je v sedačke a šete nejaký čas určite bude 😉

stanislavao
22. dec 2011

teste sa, ze ecistuju bezpecne autosedacky, ktore v tomto uponahlanom svete, kde soferi jazdia ako blazni, ochrania vase deti od smrtelnych narazov. nic neochrani dieta lepsie, ako bezpecna autosedacka. nechapem, ze sa niekto tesi z toho, ze uz nebudu od isteho veku povinne. ved je to smutne a nie na tesenie.

akika722
22. dec 2011

moj starši bude mať 4r a ma klasicku autosedačku..do podsedaku by som ho veru nedala ani za nič 🤐 je do 36kg,on ma 15kg a bude v nej sedieť pokial mu bude dobra...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli