Je toto vajíčko Maxi Cosi dobré?

3. máj 2021

Ahojte. Mám odložené toto vajíčko z druhej ruky,aj s isofixom. Chcela som vediet ci je dosť dobré a bezpečné a ci si ho môžem zaobstarať. Ci sú nejaké nedostatky.
Ďakujem

romanko999
3. máj 2021

nám sa páčilo, jedina nevýhoda bola že bolo trochu tazsie ale zas sa mi páčila ta platena strieska a ze bolo priestrane aj ked sme tam dali deku 🙂 ale nemali sme isofix tak neviem hodnotit ten system.

autor
3. máj 2021

@romanko999 bábätku v ňom nelietala hlavička? Do akého veku ste ju využili?

bebekeksy
3. máj 2021

My ho mame po dcerke a teraz bude aj pre druhe. Doporucujem. Praveze nie je tazke oproti inym kvalitnejsim znackam. Ked sme skusali od cybex tak bolo neporovnatelte lahsie. Dcerka uzsia a vyssia a v pohode by v nom fingovala este po 11 mesiaci ale ona uz chcela videt…
Jazdili sme dlhe trasy 350 a 500 km. Pri kupe z druhej ruky skontrolovat aby neboli poskodene polystyreny

autor
3. máj 2021

@bebekeksy ako si tam môžem pozrieť tie polystyrény? Pôjdeme ho zobrať osobne tak by som si to pozrela, hneď vyskúšame aj do auta. Nelietala jej tam hlavička? Neviem ci ten isofix využijem potom aj na niečo iné, či len na toto vajíčko a citala som ze by malo ísť pomocou adaptéru aj na nejaké konštrukcie kočíkov. Neviete z ktorého roku je asi toto vajíčko? Lebo neviem sa rozhodnúť pre vajíčko čítam o cybex, maxi cosi a klippan. Ale myslím ze vždy lepšie ako z trojkombinácie.

bebekeksy
3. máj 2021

Potah sa da dat cely dole a oprat 🙂, my sme kupovali na jar 2017. Hlavicka jej klesla na bok ked zaspala ale pocas jazdy ked bola hore tak nie, ona bola od narodenia pevna. S isofixom pomoct neviem, nemali sme ho a dokupovat nebudeme. Pozrite si rozne testy a uvidite. Urcite nie vajicko z 3 kombinacie… cybex boli o dost uzsie ked sme my vyberali, sesternica ho mala a v 5 mesiacoch kupovali druhe vajicko, lebo ich malej bolo uzke 🙁

bebekeksy
3. máj 2021

A mame adaptery na kocik, ale vyuzivali sme malicko

evaachesa
3. máj 2021

Ahoj, len si zisti ako je staré..tieto majú tuším životnosť len 6 rokov..po tejto dobe už sa nemajú používať. Je to napísané na štítku oranžovom väčšinou, rovnako aj základňa má životnosť a tiež tam bude taký štítok.

autor
3. máj 2021

@evaachesa ma 5 rokov

evaachesa
3. máj 2021

Tak ak ho budete používať len ten rok tak v pohode..tiež sme tak mali a zároveň aj tá základňa pol rok na to bola po dobe použiteľnosti. Inak vieš si to aj overiť, nech ti pošlú foto tej oranžovej nálepky. Tu máš info, jedná sa o ten zakrúžkovaný údaj.
https://www.bebeconfort.com/c/international/car...

jolana2804
3. máj 2021

5 let starý vajíčko už bych nekupovala

autor
3. máj 2021

@evaachesa
@jolana2804
Ďakujem za Váš čas a názor, budem hľadať radšej niečo iné, keby malo rok tak ho zoberiem ale 5 už je naozaj veľa. Aspoň viem načo sa ešte sústrediť. A čím ďalej tým viac začínam rozmýšľať nad novým vajíčkom.

jolana2804
3. máj 2021

Já koupila nový vajíčko za 3 tisíce a po roce a půl ho zase za 2tisíce prodala. Když koupíš kvalitní, tak se vždycky dobře prodá.

evaachesa
3. máj 2021

Tiež by som radšej poradila kúpiť nové, prípadne nie tak staré, no ja by som cudziemu človeku v tomto nedôverovala, lebo nikdy nevieš ako s tým vajíčkom zaobchádzali. My sme vajko dostali od rodiny, čiže to je o inom.

ajsha123
3. máj 2021

@evaachesa prosím Ta, kde je napísané, akú má životnosť? Ten zakruzkovany udaj je dátum vyroby. Podla toho neviem, ako dlho možno sedačku používať... Ďakujem.

evaachesa
3. máj 2021

@ajsha123 každá značka to môže mať inak. Nájdeš to v manuáli k sedačke. My sme mali Maxi Cosi Pebble zdedenú a keď som to vtedy hľadala, tak som sa dopátrala k 6 rokom...pri vajíčkach to zvykne byť 5-6, pri pokračovacej sedačke je to už aj 8-10 rokov. Záleží od konkrétnej sedačky.
Od dátumu výroby je to tých 6 rokov, neskôr už sa nemá používať. Ty máš akú sedačku?

ajsha123
3. máj 2021

@evaachesa my máme vajíčko Peg perego, ale musím to ist pozrieť... Je založene v skrini, ale bolo používané veľa... Možno je tiež po záruke... Co ma ani nenapadlo, ze je niekde písané

yanni
3. máj 2021

@ajsha123 To si musis zistit pri tom ktorom vyrobcovi. Maxi Cosi dava napr. 10 rokov alebo dve deti. Byva to aj v manualy. Manual najdes aj na internete.