Kedy ste vymenili vajíčko za autosedačku?

henka123123
25. jún 2018

Kedy ste vymenili vajicko za autosedacku..a aku?? Maly ma pol roka.poradte

kvetinkaseveru
25. jún 2018

Pokial je tam spokojny, tak nechat ho vo vajci co najdlhsie. Je to pre neho najbezpecnejsie vozenie. Cize to podla jeho spravania uvidis a nesmie mu hlava trcat cez horny okraj. Skus pogooglit, viacere clanky popisuju, co si vsimat, ze uz treba vymenit.

macka7382
25. jún 2018

Pokiaľ dieťa nevie ešte same sedieť malo by zostať vo vajicku. Na autosedacku je skoro.

brema3114
25. jún 2018

@macka7382 suhlas ...aj nam tak radili v obchode

macka7382
25. jún 2018

Vajíčko je určite najbezpečnejšie, a hlavne to, že babo sedi v protismere jazdy.

miadi
26. jún 2018

Uz sa nepamatam presne ale 6m je lepsie mat vo vajku aj jednoduchšie aj v tom zaspala Lebo to ma spravny sklon hlavy do zadu v auto sedacke sa jej nedalo a ked aj par x tak jej hlava padala dopredu ..zaleži od velkosti vajička a dietata okolo roku sme ju dali do sedacky Lebo uz bola vo vajci nervozna potom bola rada ze moze pozerat Von oknom. Evenflo a Britax mame su dost masivne široke ale tak hlavne je bezpečie

babi81
26. jún 2018

@henka123123 my sme od narodenia mali cybex sirona s novonarodeneckou vlozkou,teraz ma 2a stale sa vozi v protismere

rhonda27
26. jún 2018

Na vajíčku je to napísané. Je tam informácia do akej váhy alebo výšky.
Vajíčko je síce bezpečnejsie ako sedačka, ale len keď sa používa tak ako je na nej napísané.
Ak máš napr. 9 kg limit a dáš tam ťažšie dieťa, tak v prípade ťažkej havárie nemusí správne zafungovat. A to isté aj s výškou, určite dietatu nesmie pretŕčať hlava, bo si ju môže obuchat s vážnymi trvalými následkami.

jatva
26. jún 2018

Synator ma 13m a stale vo vajici. Este v nom par mesiacov pobudne 🙂

karajazviny
26. jún 2018

My sme 7-8 menili bo malý bol strašne zvedavý a nervozny z toho, že nič nevidí...kúpili sme polohovaciu, takže bol v takom istom sklone ako vo vajíčku akurát, že vyššie a otočený dopredu...od vtedy nechce z auta vystúpiť 😊

yanni
26. jún 2018

Nasa najmladsia bola do 14. resp. 17. mesiacov. Ale mali sme jedno z najväcsich vajec. Ak sa do vajicka zmesti po vsetkych strankach, cize vahovo, vyskovo a aj na sirku mu je dobre, nechaj ho v nom tak dlho ako to bud mozne. Potom vymen za reboarder. Su rozne bud do 18 alebo dokonca do 25 kg. Treba ale vyskusat ako bude v reboarderi sediet. Nie kazda sedacka pasuje ku kazdemu dietatu a kazdemu autu. V protismere sa odporuca do minimalne 4 rokov. nasa copana bude mat o 3 tyzdne 3 roky, ma 13 -14 kg a 96-97 cm a stale sedi v protismere a este dlhooooo bude. Je to najbezpecnejsie vozenie.

hettinka
26. jún 2018

@henka123123 v 9 mes za sedačku 0-18 kg v smere jazdy