Kedy vajíčko vymeniť za autosedačku pre väčšie deti?

pipo1777
15. mar 2007

ahoj baby chcem sa spýtať kedy ste vymenili vajíčko za klasickú autosedačku?a vie v takej bábo spinkať myslím tým keď sa dlhšie cestuje?aké máte skúsenosti.

mimakro
15. mar 2007

Ondrejko mal 10 mesiacov,keď sme menili autosedačku. Z vajíčka mu už trčali nohy. Mal autosedačku s vlastnými pásmi značky Chicco a tá sa dala polohovať aj do polosedu aj do sedu. V takej aj počas cesty spinkal. Nemali sme s tým problém. On bol na autisedačky zvyknutý, lebo sme ich používali od jeho narodenia.

jeane1
15. mar 2007

ja som menila vajíčko za sedačku ked mala Peťka 8 mesiacov a aj teraz je trojpolohová takže sa dá v nej pekne si pospinkať,zatiaľ sa je v nej páči 🙂

newyorkgirl
15. mar 2007

jeane a to je aky typ a znacka?

jeane1
15. mar 2007

renolux od 9-18 kg

nelinka
15. mar 2007

ahoj,
ja mam pomaly 7 mesačnu dcerku a uz teraz jej chcem vymenit autosedacku pretoze jej je uz mala-trcia jej nozicky a aj sa v nej tlaci a tom ma len 7950g...... a mala by byt do tych 13kg

zhanam nejaku ale sa nevim rozhodnut...mate nejaky tip?

janula203
15. mar 2007

my sme kupili s isofixom,su drahsie, ale nedame dopustit, sedacka je pevne pripevnena, lepsie ako pasom...tiez ma tri polohy, a janka v nej v pohodke zahaja, aj ked ju nedame do lezatejsej polohy...myslim, ze ked je dietatko uunavene, zaspi v akejkolvek polohe.....

kitka123
15. mar 2007

Ahojte, my jsme menili taky nejak mezi 7 - 8 mesicem, mame znacku Romer. Tehdy jsem to hodne studovala a tato znacka splnuje vsechny ty bezpecnostni normy, da se polohovat, jsme s ni spokojeni

zuz11
23. apr 2008

zuzana1981 • 1d • Dnes o 08:51
Rada by som vas poprosila o vase skusenosti .... dakujem.

nevesta • 1d • Dnes o 08:52
Odkedy samo sedi...

biba12 • 1d • Dnes o 08:59
Malemu je uz vajicko male, vazi 9 kil, ale nezmesti sa tam plieckami/ a ze do 13kg/ . Kupili sme Recaro young sport, je ozaj vyborna. Maly ma 7 mesiacov.

smisela • 1d • Dnes o 09:01
My sme doteraz používali vajíčko a to sa dalo pripútať len v protismere jazdy a teraz sme kúpili od 9 kg,a tá sa pripútava v smere jazdy,takže závisí od typu autosedačky 🙂
My sme ju priputávali v protismere jazdy do 10 mesiacov,potom už sa nezmestila do vajíčka,ale najdôležitejšia je bezpečnosť 😉

wienika • 1d • Dnes o 10:53
ja som pocula, ze do takeho roku urcite, lebo este dietatko nema take silne krcne stavce, v pripade nehody by mu to mohlo poskodit chrbticu. ale ako pisu baby, zavisi podla sedacky. moja dcera ma 8 mesiacov, je stale vo vajicku a tym, ze je malicka na svoj vek, tak do roku ju tak tam urcite necham. riesenie-kupila som si take speci zrkadlo, aby som ju videla. ale uz sa tesim, ked bude otocena normalne.

lusil2005 • 1d • Dnes o 11:00
to zrkadlo je super, ale ja som malu tiez musela dat do 9-18 sedacky ked mala 9 mesiacov lebo chudatko, kolienka mala uz skrcene pod bradou pomaly ked sedela proti smeru jazdy...

pietra • 1d • Dnes o 11:11
odbornici tvrdia, ze az do dvoch rokov by malo byt dieta v protismere, lebo staci aj prudsie zabrzdenie a krcna chrbtica dietata to nemusi zvladnut. Ale takuto autosedacku skratka nedostanes. Takze vacsina deti uz okolo 9 mesiaca sedi v smere jazdy

silvia123
23. apr 2008

Chcem sa spýtať keď šoférujem či môžem mať dieťa vo vajíčku na prednom sedadle, samozrejme v protismere jazdy. Pripadá mi nelogické ho mať vzadu, pretože ked náhodou zaplače, zvrieskne, alebo čokoľvek by som sa automaticky otočila a mohlo by sa skôr niečo zlé stať ako keď ho mám na očiach v predu. Nevidela som tu nič napísané o tomto, tak sa pýtam. Niekto mi aj hovoril, že ho môžem mať v predu, ale radšej sa ešte spýtam

ivet100
23. apr 2008

ahoj silvia,dieta vo vajicku na prednom sedadle mozes mat, tiez v protismere jazdy, ale podla zakona by nemala byt autosedacka na prednom sedadle vtedy, ked je v predu aerbag, to by mohlo pritlacit dieta, ale bezne viem, ze takmer kazda mamina, ked je sama v aute, tak ma dieta vedla seba.

jesssie
23. apr 2008

Ahoj silvia123. Dieťa môžeš mať na prednom sedadle vedľa šoféra vo vajíčku vtedy ak sa dá zamknúť airbag, alebo ak tam ten airbag vôbec nie je. Ak sa airbag zamknúť nedá je to veľké riziko v prípade nárazu. Vtedy by som tam vajíčko určite nedala. Predávajú také zrkadielka ktoré sa dajú uchytiť tuším na to vajíčko, teraz som si fakt nie istá, a ty môžeš vidieť bábo vlastne v spätnom zrkadle. A my sme tiež staršiu dávali už od 9 mesiacov do väčšej autosedačky otočenej v smere jazdy. 😀

silvia123
23. apr 2008

No fajn aspoň už mám istotu, že ho tam môžem mať, lebo našim sa nezdalo, že mám malého vpredu, tak ma zneistili. Airbag nemám, tak v pohode. Diky za odpovede

majovka35
16. júl 2010

ahojte, vie mi niekto poradit, ako riesil problem, ked jeho 6 mesacne dieta malo 9kg a z vajicka uz vyrastol? Autosedacky 9-18 su odporucane len od 9-tich mesiacov, dovtedy urcite vo vajicku nevydrzime... dakujem za odpoved

dosa
16. júl 2010

@majovka35 - su aj autosedacky od 0 do 18 kg, upevnuju sa aj v protismere jazdy, co je idelne pre vas, nakolko babatko je este malicke...

patatina83
3. nov 2010

@majovka35 toto zaujimalo aj mna,,moj maly ma sice len 3 mesiace ale uz mam skoro 7 kg..takze po pol roka budeme mat urcite 8-9 a ja mam taku autosedacku,,ze ma len vytaca,,maly je v nej skrceny ,,chudacik,,vcera som ho tam mala ale som videla,,ze mu tam bolo zle,,taky utiahnuty,,vajicko sa mi totizto neda dat do inej polohy,,mam od cam a akoby tam sedel..rozmyslam kupit mu novu,,takz existuje aj ta o 0-18 🙂 super..ty uz si kupovala novu??

patatina83
3. nov 2010

baby inak ktore mate vajicko,,sa sa nedaju dat do inej polohy,nie su tam vase deticky,,akesi pokrcene??ho tam toho mojho nemozem vidiet,,bude to v tom ,ze mam asi zle vajicko...ale je od cam..ale strarsi model,,ktory sa neda dat do inej polohy,pri kupe som to nevedela. ☹

majovka35
3. nov 2010

@patatina83 Vajicko sa ani mne nedalo dat do inej polohy...teraz uz riesime iny problem, moj maly ako trojmesacny mal kg ako ten tvoj, teraz vsak este nema 6 mesiacov a ma 10,5kg ale co je najhorsie, ze uz ma 75cm a z vajicka mu trci hlavicka...

patatina83
3. nov 2010

@majovka35 ahoj a ako sa ti zdal vo vajicku,,mne tam pripada taky pokrceny,,neviem,ci to nie je aj tym,,ze je zima,,a je naobliekany,,tym padom je mu akoby male (uzke)no a s tou vyskou,,to bude podobne,,moj je tiez dlhy ma veci 74 a to ma len 3 mesiace..a ako to ides riesit,,kupis novu autosedacku alebo ako??ti vyrobcovia vobe nemyslia na to,,ze sa narodia aj vasie deticky alebo vyssie..

majovka35
4. nov 2010

@patatina83 ahoj, ale ano,je vo vajicku uplne skrceny chudacik, a urcite mu je tam neprijemne, hlavne teraz, ze je naobliekany. Ja som uz kupila novu sedacku Maxi-Cosi a uz len cakam aby ako-tak vedel sam sediet a supne ho tam... zatial sa snazim vyvarovat ciest autom, a ked aj nahodou ideme autom, tak len kratke vzdialenosti, prave kvoli sedacke... Plne ti davam za pravdu, ze na vacsie deticky vobec nemyslia. Ono sice existuju tie sedacky aj pre O-18, ale podla referencii nie su extra bezpecne - tuto variantu sme preto vynechali... ale ako citam, Tvoj bude este vacsi ako ten moj maly a to veru neviem ako by som riesila...asi naozaj tou sedackou 0-18. Jednu sme aj skusali - Concord, ale naozaj aj v nej bol maly taky natrieskany...

patatina83
4. nov 2010

@majovka35 ahoj mohla by si mi poslat link na tu sedacku od maxi cosi,,kamoska ju mala tiez ale ona mala vajicko a nevedela si ju vynachvalit..aku si kupila ty??ja asi tiez uz kupim,,a vlastne my pojdeme na vacsiu cestu autom v januari a to viac nez 10 hodin,takze by som uz mala mat lepsiu to bude mat maly skoro 6 mesiacov..kolko ma tvoj chrobacik mesiacikov??

patatina83
4. nov 2010

teraz som si vsimla,,ze bude mat 6 mesiacov.no to ten moj este nebude veru mat ked pojdeme na cestu...neviem ako to budem riesit so sedackou,,vsak do vajicka sa uz duplom nezmesti.. ☹

majovka35
4. nov 2010

Hej, hej, moj uz teraz v nedelu bude mat 6 mesiacov, a ja som kupila Maxi Cosi Tobi - a posielali nam ju z UK, aj s postovnym ma vysla o 60€ lacnejsie, ako na slovensku. Predtym sme vsak boli tu v predajni a vyskusali , ci malemu bude pasovat... To same sme robili aj s tou od 0 do 18 kg, a v tej plakal, nejak sa mu tam zle sedelo... a ked som ho dala do inej, bol kludny, vratila do concordu, plakal....
Tu co si poslala link ja nepoznam, v kazdom pripade odporucam najst predajnu, kde ju maju a vyskusat drobca dat do nej, jemu musi byt najviac pohodlne... No keby som ja teraz isla s malym na dlhu cestu, veru tiez by som to riesila sedackou, v ktorej vie aj tzv. lezkat, ako vo vajicku, lebo to je dost aj pre dospeleho, nie to este pre take nase malinke zlaticka...

tonko_babymarket
5. nov 2010

Maminky,
skôr ako Vám dieťatko nebude mať dostatočne chrbticu vyvinutú - ideálne, keď sa samo v postieľke postaví nesmie byť v aute v smere jazdy !!, inak pri nehode alebo aj prudkom brzdení môže dôjsť k poškodeniu chrbtice a následne aj k usmrteniu ☹
Najideálnejšie je minimálne do roka voziť dieťa v protismere jazdy.

patatina83
12. nov 2010

@majovka35 ahoj som si nevsimla,,ze si pisala,,z akej stranky nakupujes ked si tak dobre kupila??no musim najst predajnu,kde maju tu sedacku a veru vyskusat..ahoj

majovka35
14. nov 2010

@patatina83 mne to kupila svagrina 🙂 oni tam ziju

norikk
30. jan 2011

ahojte, kedze nas drobec ma 8 a pol kila, uvazujeme o kupe novej autosedacky,lebo sa uz ziez velmi neevmesti do vajicka...ma 4 mesiace, myslite ze bude toto prenho vhodne,aj na dlhsie cesty? https://www.modrykonik.sk/bazar/autosedacky/yqt...

babulina
30. jan 2011

@norikk - a aku ma dlzku ked sa nezmesti do vajicka? uz presahuje hlavkou okraj? pokial ale mas pocit ze treba novu tak vo vasom veku urcite pripada do uvahy len kategoria 0-18kg

ivett1
31. jan 2011

@norikk ...my sme menili pri synčekovi vajíčko za autosedačku vo veku cca 5 mesiacov, ale kúpili sme už univerzálnu pre skupiny I a II, od 9-25 kg, s polohovaním, super vec, hlavne bol môj synček menší a ešte nevedel sám sedieť a pravdaže aj na dlhé cesty....len ešte sme tam mali donedávna aj podhlavník, ale už "trošku podrástol", tak mu prekážal a dali sme ho dolu... tá autosedačka, na ktorú si dala link sa mi zdá vhodná aj na dlhšie cesty, je polohovateľná, do hmotnosti 18 kg, takže nevidím dôvod, prečo by ste ju nemohli kúpiť... 😉

katarina.banska
14. feb 2011

rozhodujem sa medzi romer king plus 2011 alebo besafe comfort. poradte, ktoru? dakujem 🙂