Kto platí pokutu, ak dieťa nesedí v autosedačke?

najjulinka
7. nov 2008

Tak práve na Markíze hovorili, že ak dieťa nie je pripútané v sedačke, tak platí pokutu rodič? Je to skutočne takto v zákone... ??? 😨 Nezdá sa mi to.

roasha
7. nov 2008

najjulinka,teraz som zaskocena...a kto to ma zaplatit? 😅

dadka212
7. nov 2008

Ja som tiež nad tým rozmýšlala ako to hovorili, či ozaj rodič alebo vodič 😕 lebo ešte hovorili, ak vraj nie je niekto pripútaný tak platí pokutu ten kto nie je nie vodič...

najjulinka
autor
7. nov 2008

No sory, ale ak niekto dá postrážiť dieťa babke či susede či komukolvek, a pojdu na výlet a či nedopatrením alebo akokolvek nebude dieťa v autosedačke pripútané, tak sa budem diviť, ked mi príde domov pokuta...
No a je to potom fajn návod ako niekoho zrujnovať 😝
Napr. ja sa starám o 2 deti z domova... Tak možem to mať v paži... Pokuty budú chodiť matke do osady 😀 😀 😀
Fakt hovadina....

adulik23
7. nov 2008

keby som dala dieta babke, alebo susede, tak by predsa vedela, ze dieta musi byt v sedacke. a fakt si neviem predstavit, ze dam strazit dieta niekomu, kto by mal zaujem ruinovat ma.

najjulinka
autor
7. nov 2008

ja nie, že ťa bude ruinovať... ale proste bez tvojho pričinenia sa niečo podarí a ty dostaneš pokutu.. .fakt haluz...
Napr.. ja som išla s kamoškou ajej synom v aute... Mala sedačku naklikávaciu na bázu... a nejak sme sa zakecali pri aute a vten den bázu nemala,lebo mala iné auto a nedopatrením nepriputala vajíčko pásom k sedadlu... Nespravila to naschval. .ano bola rodič.. ale takisto mohla omylom nepriputať synovca či neterku... nie naschvál....
S tým zrujnovaním som to myslela ako srandu ... 😀

adulik23
7. nov 2008

od nerodica by sa to asi nedalo vymahat. 😒
ale aspon vies, ze teba sa pokuty netykaju. 😉

najjulinka
autor
7. nov 2008

No neviem či by som sa obhájila... Podla mna na Markíze kecli blbosť... Preto sa tu pýtam.
Predtým sa vravelo, že vodič platí za nepriputane deti pokutu... Tak by ma zaujimalo ako to je naozaj.
Syroty v pohode sa dajú voziť bez autosedačiek a hotovo... 😀 😀 😀 Nikto nič nikomu nemože...

mirica
10. nov 2008

no mne sa to tiež nejako moc nezdá.....ak teda nepripútam dieťa do sedačky , stačí mi povedať , že to dieťa len strážim, patrí susedom , a im príde pokuta????

roasha
10. nov 2008

no tak to by som chcela vidiet.... 😅 😀
pokial mam pri sebe "nejake dieta"/ci uz susedove/,tak zan preberam zodpovednost. 😉 ...vy nie? 😒

mirica
10. nov 2008

roasha- ja to tak beriem tiež.....pár krát som brala aj synovych spolužiakov - museli sa pripútať , aj keď sedeli v zadu a majú 15 rokov....povedala som im , že nejaký cestný pirát do mňa nabúra , a ako ja poviem ich rodičom , že kvôli tomu , že nemali pás prišli o dieťa.....za osoby ktoré veziem , zodpovedám ja
pár krát sa mi stalo , že som zabudla zažnúť svetlá ...ale skontrolovať syna , či je pripútaný --to nikdy 😀

jasumat
28. nov 2008

Ja si tiež myslím, že sa osoby v aute je zodpovedný vodič- teda hlavne za deti apokutu by mal platiť on. Ke´d mi deti vezie niekto iný- vždy mu prízvukujem: Do sedačky a pripútať. Ale naši sú už vycvičení🙂

maca793
28. nov 2008

len tan, kto je za dieťa zodpovedný len rodič, starý rodič, kamarát ak ho vezie sám a bez sedačky....

expertka8
29. nov 2008

...baby.."zaxovajte paniku".. 😅

...kliiiiidek......

...a pozorne citajte 😉

...vyjadrenie Andrey Polačikovej, hovorkyne Prezídia policajného zboru v Bratislave....

„V prípade, ak vodič vezie dieťa, a to nie je pripútané v autosedačke, dopúšťa sa priestupku, za ktorý je možné uložiť blokovú pokutu do výšky 2.000 korún.“

😉

jankamamka
9. dec 2008

teda ja cumim,to je co za trapna otazka?Vsak to aj idiot musi vediet ,ze pokutu plati vodic,vsak on je zodpovedny za bezpecnost osob v aute'

3558
9. dec 2008

odpoved na otazku temy:
.........................to je uplne jedno, pretoze ked sa nieco nedajboh stane, doplatia na to rodicia stratou dietata. vysrat sa na 2000 sk, ked stratite dieta.............................nie?

titkovamiriam
10. dec 2008

preboha a ktory hazarder neda dieta do autosedacky!!!! 😲

viktoria19835
21. dec 2008

Ahojky, mam malu otazku: Ked idem z nemocnice po porode s ditatom domou ,potrebujem mat v aute autosedacku ,alebo staci prenosna taska? dakujem za odpoved

expertka8
21. dec 2008

....mala by byt autosedacka 😉

dupinka
21. dec 2008

vodic zodpoveda za to, ze su clenovia posadky auta riadne priputani, tzn. ze aj dieta v autosedacke. Podla novely zakona o premavke na pozemnych komunikaciach musi byt dieta mladsie ako 12 rokov a vo vyske mensej ako 150 cm v autosedacke. Potom, samozrejme, priputane, ak je auto vybavene bezpecnostnym pasom.
Preto uz pri odchode z porodnice by malo byt babatko v autosedacke - vajicko.

bodka13
22. dec 2008

nie je to nahodou tak,že dospelé osoby v aute su zodpovedné same za seba=pokutu si platí každí sam a nie vodič a za dieťa platí vodič...aspoň tak som to pochopila a MM mi to potvrdil

zuz11
22. dec 2008

akoze Vy mate fakt problem 🤐 🤐 🤐 je jedno kto plati pokutu ale ak by moje dieta niekto nepriputal do autosedacky tak to by bolo prvy a posledny krat v jeho zivote je jedno kto plati policajtom 🤐
nejde o to kto plati a aku pokutu ale o bezpecnost dietata 🤐 🤐 🤐 takze riesit kto plati za koho pokutu sa mi zda dost divne 🤐 🤐 🤐

dupinka
22. dec 2008

bodka - hm, tak to ste potom asi nesedeli v autoskole... Ale nebrat to osobne, prosim!!

Ale v podstate je to jedno: ak sa nieco stane, zivot babatku alebo tomu dospelemu to uz nevrati.... Preto neriesme, kto zodpoveda za nepriputanie sa, ale dbajme na to, aby sme boli vsetci v aute priputani. Aj v predu, aj vzadu a hlavne nasi drobci. Aj keby mali rumazgat celu cestu - ide predsa o ich bezpecnost a stastie celej rodiny.

babulka
22. dec 2008

Dupinka, pravne aj logicky ma bodka13 pravdu 😉 Od urciteho veku je kazdy clovek zodpovedny sam za seba a nie za druhych, ktori su rovnako pravne sposobili. Takze bodka13 v autoskole pocuvala dobre 😅

bodka13
22. dec 2008

hádať sa nebudem,ale aj nedávno bolo v telke že výhovorka :vodič ma neupozornil aby som sa pripútal neobstojí a dospelák si to zacvaká
-schvaľovali nový zákon/svietenie,zimné pneu,prilby na bicykel,..../
-vodičák mám od r.1994 a MM asi tak isto a vtedy platilo že pokutu platil vodič a nie nepripútaný

Dupi,neboj s drobcom si užiješ 😀 ,keď bude väčší dávaj pozor-tí naši sa vedeli odopnúť už keď mali asi 1,5r a zrazu len spätnom vidíme že si tam poskakujú 😉

redandyellow
22. dec 2008

zodpovednost prebera za vsetky osoby v aute vodic!

ale jednu otazku predsa musim polozit - pretoze tu vodici, ktori daju deti do auta bez sedacky, su titulovanymi hazardermi - napriklad! DO AKEJ SEDACKY VKLADALI RODICIA VAS??? AK VOBEC MALI AUTO!

Aj ja mam dceru a vzdy ju priputam, to je jasne, ale nezabudnite, ako sme vyrastali my...

bodka13
22. dec 2008

redan,veď to

ak pri náhodnej policajnej cestnej kontrole nebudeš nasedadle s pásom pripútaná pokutu si budeš platiť, ale ak by sa stala havária a niečo sa spolujazdcovi stane odsedí si to vodič ,lebo je zodpovedný za spôsob jazdy

vroni
23. dec 2008

Renda, porovnavas neporovnatelne. Na cestach jazdil len zlomok mnozstsva aut v porovnani s dneskom, auta (tie bezne zohnatelne) boli motoricky podstatne slabsie a par machrov so silnymi autami obvykle nevozilo deti. Nehovoriac o tom, ze ked skodovicu (aj favorita) nabral nakladak, tak to mali zratane vsetci sediaci v aute, fuk, ci so sedackou ci bez nej. Spusta rodin nemala auto vobec, na nakupy sa chodilo peso (ochodne centra celkem ziadne), za dlhu trasu sa povazovalo aj 100 km....
Bez sedacky by som dieta do auta neposadila, v tomto som maniak!

carodejnica
14. sep 2009

Pre tých, čo váhajú, či použiť/nepoužiť autosedačku doporučujem pozrieť toto video... ☹

https://www.youtube.com/watch?v=otgH6sFECoM

(je to len "hrané", ale aj tak len pre silné žalúdky, ja som si to odrevala a to sa moja svokra čudovala, prečo trvám na autosedačke, keď pôjdeme z pôrodnice)

wladka
15. sep 2009

baby, ja myslim,ze je autosedacka na mieste.. bez debaty.. neriesila by som,c i ano alebo nie.. teraz ked si vsimnete aky je stav v mestach..ti vodici letia jak blazni, a urcite nie podla predpisov.. ked som zacinala, to bola pohodicka.. teraz? nieze zmatkujem, ale urcite davam este vacsi pozor aj ked som na hlavnej..lebo parkrat sa mi stalo, ez daky debilko mi nedal prednost.. co znamena, ze musim davat pozor, ci mi niekto da prednost 🙄 ..ako aspon situacia u nas v NR a v BA..to si myslim, ze s ato neda porovnat ako sa jazdilo v minulosti.. to je jedno a sto... 😔 😒

parkrat som brala kamaratku s malym..vzdy som jejpovedala, ze nemam sedacku.. ze na vlastne riziko.. a zodpovednost berie ona.. ze jej to nevadi, tak nech s apaci..ale rozhodne som davala vacsi pozor.. aj ke dto bolo len do druhej obce.. vedlajsej.. 😉

segricka
15. sep 2009

no ja bratove decká bez sedčky do auta neberiem, ani svoje nedávam im. v žiadnom prípade!!! ani keď to rodičom nevadí, ja si ich na zodpovednosť neberiem. v mojom aute podľa mojich pravidiel alebo nijako 😉