Kto platí pokutu, ak dieťa nesedí v autosedačke?

najjulinka
7. nov 2008

Tak práve na Markíze hovorili, že ak dieťa nie je pripútané v sedačke, tak platí pokutu rodič? Je to skutočne takto v zákone... ??? 😨 Nezdá sa mi to.

alikaa
16. sep 2009

Ahojte, my auto nemame a preto ani neplanujeme kupit autosedacku. Ale vrta mi v hlave otazka... ked pojdeme z porodnice taxikom alebo bude mat dieta vysoke horucky alebo nieco ine a tiez bude treba ist taxikom do nemocnice, tak mozem mat dieta len na rukach? Alebo existuju aj taxiky s autosedackami pre novorodencov? Alebo si proste musime kupit autosedacku, aj ked ju takmer nevyuzijeme?

elissa2009
16. sep 2009

A ak ma 10 ročne dieta 50 kg, do akej autosedacky ho mam akoze posadit??????????????

dream.d
16. sep 2009

Elissa do podsedáku?

jaduska
16. sep 2009

alikaa - ak si objednávaš taxík, treba oznámiť, že pocestuje aj dieťa. Aj taxislužby by mali mať autosedačky, nemusia ich však voziť stále so sebou, preto to treba pri objednávke oznámiť.

elissa2009
18. sep 2009

podsedak je do 35 kg

mamina31
18. sep 2009

Alikaa vcera som sa s jednym taxikarom bavila,sedacky maju vzdy niekde na centrale alebo ako povedal v kancelarii,ale hacik je v tom ze to je cesta naviac a samozrejme si to zapocitavaju do ceny takze miesto dajme tomu 8€ zaplatis 10€.

alikaa
18. sep 2009

No ak ten taxik vyuzijem par krat (alebo iba raz cestou z porodnice), tak mi nebude vadit priplatit si. Ja som uz pripravena chodit MHD, ten taxik chcem vyuzit iba v pripade, ze bude s dietatom velmi zle. Stale to je lacnejsie ako vyhodit 5 alebo viac tisic za autosedacku.