Ktorá autosedačka 9-18 s isofixom sa dá pripútať aj pásmi?

saluda
15. sep 2019

Prosím poraďte, ktoré autosedacky 9-18 kg s isofixom sa dajú priputat aj pasmi 🙂 . Našla som iba Romer duo fix, ale rada by som pozrela aj nejakú inú, len sa neviem takej dopatrat

saluda
autor
15. sep 2019

@oliviaolivova0 Vďaka, ale keď to otvorím, tak produkt už vraj nie je dostupny

sapetka
16. sep 2019

@saluda odporucim ti pozerat 9-36kg

meluela
16. sep 2019

kolko ma babatko? ak menej nez rok a pol-dva roky, tak pozeraj radsej 0-18 obojsmerne alebo 9-25 protismerne. na isofix by som sa na tvojom mieste neviazala, to je skor o lahsej a rychlejsej montazi, na bezpecnost ma vplyv skor to, ako dlho dieta sedi proti smeru jazdy (co v sedackach 9-18 nie je mozne)

saluda
autor
16. sep 2019

@meluela má rok a 8 mesiacov, len je malicky, má 9 kg a doteraz bol vo vajíčku. Len teraz začína z toho vyrastať. Protismernu v tomto veku už nezvazujem, nakolko už chce vidieť všetko okolo seba a navyše som zvyknuta soferovat sama s ním v aute a potrebujem ho mať poruke. Doteraz bol na prednej sedačke, dala by som ho už dozadu, len si neviem prestaviť, ako mu podám vodu a taku tu bežnú prevádzku na dlhšiu cestu, keď bude nervózny napríklad, čo on zvykne byť, keď sa už v aute nudi

saluda
autor
16. sep 2019

@meluela 0-18 obojsmerne sú aj také, že môžu ísť s isofixom aj bez neho? Pozerala som aj také. Neupinam sa na isofix, aj pre mňa je to o rýchlej montáži, čo pri 3 deťoch fakt oceňujem. Pri dvoch starších som mala romer king plus a to putanie pasmi ma zabijalo, preto by som privítala isofix

saluda
autor
16. sep 2019

@sapetka prečo myslis práve túto kategóriu? Nie som v autosedacka ch veľmi zbehla, ale náš má rok a 8 mesiacov, niečo nad 9 kg a kým bude mať 36 kg, bude na druhom stupni ZŠ, asi to máme v génoch 🙂. Tak že či by to teraz nebolo preňho príliš široké. Aj kvôli samotnej šírke sedačky, nakoľko vzadu budú 3 deti. Máme tam 3 samostatné sedadlá, ale aj tak mam obavy, že také sú príliš masivne

luliu
16. sep 2019

@sapetka vždy je lepšie kupovať sedačky postupne, teda 9-18 a potom 15-36. Aj sedačka podlieha opotrebeniu, slnkom, použitím, časom a preto je to bezpečnejšie a teda lepšie investovať. Sedačka používaná od roka do 12 je určite menej bezpečná ako sedačky dve za také obdobie

silvi70
16. sep 2019

@saluda, skús napísať do skupiny Vyberáme bezpečnú autosedačku

sapetka
16. sep 2019

@luliu my sme mali sedacku 0-18 a musim kupit vacsiu 9-36 a lutujem ze sme nekupili hned rastucu. Al kupis kvalitnu autosedacku tal ti vydrzi uplne v pohode. Tie sedacky su testovane.

sapetka
16. sep 2019

@saluda sedacka nie je sirsia😊len sa da postupne vytahovat opierka hlavy podla toho ako tvoje dieta rastie. Ale jasne ak ste nizsi a maly nema po kom rychlo rast tak je to na vas. Nas ma 2r 92cm a 16kg😁cize ta co mame 9-18kg je mu uz mala a zase 15-36 este velka cize akurat teraz idem objednat 9-36kg. Vcera sme akurat s muzom vraveli ze preco sme nekupili rovno tuto🤦‍♀️Ale nevadi uz su to 2x “vyhodene” peniaze

123martin
16. sep 2019

duo fix? myslis duo plus? Ber. Je to sice starsi model sedacky a moze mat horsie ovladanie, ale patri k najbezpecnejsim sedackam v priamom smere. Romer ma specialny pohyblivy isofix, ktory umoznuje sedacke v pripade celneho narazu sa mierne pohnut a tak zmiernit nasledky celneho narazu. A zobral by som k nemu aj dodatocny tether pas na jej zaistenie.
alternativou su sedacky s vankusom (ako cyber, kiddy), tie sa tiez putaju pasom a nove modely sa daju zaistit isofixom.
Ak clovek nema problem s peniazmi je lepsie brat sedacky postupne (vajicko, 9-18kg, 18-26kg). Su lepsie prisposobene dietatu, a maju lepsiu bezpecnost, ako univerzalne.

saluda
autor
16. sep 2019

@123martin Ďakujem za odpoveď 🙂. Vieš aj o nejakej inej značke, napríklad maxi cosi, ktorá by bola podobna tejto romer, ale mala by lepšie polohovanie?

sapetka
16. sep 2019
saluda
autor
16. sep 2019

@sapetka Vďaka za tipy, tieto dve som zatiaľ nepozeral. Prečo nakoniec vyhrala evolva? Mne sa viac pozdáva titan, vyzerá mať lepšie polohovanie

sapetka
16. sep 2019

@saluda mali sme aj teraz britax tak sme ostali verny znacke😊ma aj tu ochranu proti bocnemu narazu asi ju ma aj maxi cosi. A je to kombinacia isofix aj pas naraz na upevnenie autosedacky. Ale meviem ci je medzi nimi nejaky markarny rozdiel , skor nie

123martin
17. sep 2019

novsia a lepsia bola Versafix, ale neviem preco ju prestali vyrabat. Polohovanie tam nie je zle, horsie je nastavovanie vysky pasov, treba odobrat celu sedacku, kym novsie modely maju moznost nastavovat vysku pasov bez vyberania sedacky. Maxi-cosi boli v otazkach bezpecnosti vzdy slabsie (vid adac.de alebo oeamtc.at)

oliviaolivova0
17. sep 2019

@saluda pozerala si tú autosedacku čo som posielala, čo na ňu hovoríš?

oliviaolivova0
24. sep 2019

@saluda hm... Ďakujem za odpoveď, nabudúce si už nedám tu námahu radiť...

saluda
autor
24. sep 2019

@oliviaolivova0 netreba sa urážať, občas sa stane, že nejakú ospoveď prehliadneme, nebolo to nejakým nezaujmom. Ďakujem za tip, ale tá sedačka nespĺňa to základné kriterium, aby sa dala priputat aj pasmi, nie iba isofixom

sapetka
24. sep 2019

@saluda a tu britax evolva si pozerala? Je isofix aj pas

saluda
autor
24. sep 2019

@sapetka pozerala som aj tu, akosi sa neviem rozhodnut. Posledné dni som riešila iné veci, musim sa k tejto téme zase vrátiť. Už ale aspon viem čo chcem, len konkretne výrobcu musím zvážiť. Akosi sa neviem dokopat ísť vyskúšať do obchodu, to by bolo asi idealne. Mám vybrané 3, veľmi podobné

mariamac
24. sep 2019

my mame JOIE https://www.feedo.sk/joie-autosedacka-every-sta...
a je super 🙂 od narodenia az po 36 kil.

oliviaolivova0
24. sep 2019

@saluda dá sa aj pásmi a odpovede som písala 2 (1 sa ešte možno dá prehliadnuť, autosedacka kt. som odporucila nezaujala preto nebola žiadna reakcia, ale tvarme sa, že verím 😉) a vždy svieti upozornenie že niekto reagoval 😉

skriatocek12
4. nov 2019

@mariamac mozem sa spytat ci sa da zapnut aj s pasmi ci len cisto isofix??neviem sa k tomu docitat nikde🤷‍♀️

mariamac
5. nov 2019

@skriatocek12 da sa aj s pasmi v protismere jazdy. A zda sa mi, ze aj v smere jazdy. Nie som si istá. My ju máme teraz v protismere s pasmi zafixovanu.

skriatocek12
5. nov 2019

@mariamac super teda pozdava sa mi tym ze ju budme prekladat z auta do auta a v jednom isofix system nemame....Ste s nou spokojna??Je dost priestranna?

mariamac
6. nov 2019

@skriatocek12 ano, ja som spokojná veľmi. Je v nej dosť miesta. Trochu sme maturovali s tým vystúžením, lebo do 6tich mesiacov sme mali vajíčko a keď prišla sedačka, bolo v nej všetko nastavené pre novorodenca. Tak sme skúšali ktoru výstuž dať von, ktorú nechať a potom už sme to nemenili a stále sa v nej cíti malý dobre a to už mal rok. Tiež ju prekladáme z jedneho do druhého, v ktorom nie je isofix.