• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ktoré autosedačky na našom trhu sú bezpečné?

10. júna 2013 
prave som sa docitala, ze sedacku , ktoru sme kupili je nebezpecna pre dieta . Neviete mi poradit , ktore sedacky su na nasom trhu najbezpecnejsie
21. júl 2008 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
maxi cosi, romer
21. júl 2008 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj recaro
21. júl 2008 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Slovenská obchodná inšpekcia zistila, že na trhu SR je v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý na základe výsledkov skúšok predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia a je výrobkom nebezpečným.

Ide o nasledovný výrobok:

Detský zadržiavací systém (detská autosedačka) BASIC CHILI, TEAM TEX 127853

Pôvod: Francúzsko

Druh nebezpečnosti
Závažné riziko ohrozenia zdravia dieťaťa.

Príčiny nebezpečnosti
Nevhodné vyhotovenie hornej časti detskej autosedačky v dosahu hlavy dieťaťa, môže v prípade nárazu vozidla a následného nárazu hlavy dieťaťa o sedačku spôsobiť poškodenie hlavy.
V inštrukciách od výrobcu nie sú uvedené všetky potrebné bezpečnostné upozornenia v zmysle platných predpisov.

Opatrenia na ochranu trhu:
Kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenie, na základe ktorého nebude uvádzať na trh uvedený druh nebezpečného výrobku, bude informovať odberateľov a spotrebiteľov o jeho nebezpečnosti a vyzve ich na jeho vrátenie.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať. Spotrebiteľ má právo vrátiť ho späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.
21. júl 2008 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
romer :wink:
21. júl 2008 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame Maxi-cosi. a pre starsieho mame Jane. Ale obidve autosedacky nam predali aj s certifikatom o kvalite.
21. júl 2008 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme mali jane od narodenia potom od roka mame maxi cosi, pocula som ,ze maxi cosi je najbezpecnejsia auto sedacka, presla dobrym testovanim a ma aj certifikat, ani jane nie je zla.
21. júl 2008 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. júl 2008 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je mile,ale vsetko je v nemcine tigri, a ja nerozumiem nemecky, takze ani neviem, co tam pisu
21. júl 2008 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
klikli na to "tabelle", tam to mas zoradene, staci si len pozriet model a priradeny znak...

ja tiez neviem skoro vobec po nemecky :wink:
21. júl 2008 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
romer a maxi cosi
21. júl 2008 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
super je storchenmuhle od recaro je plohovatelná od 9-36kg super naj naj
22. júl 2008 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tax je jedna z najlacnesich znaciek tak sa neda cudovat ze nie je kvalitna
22. júl 2008 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobulka, daj link kde si to našla.... na stránke SOI to neviem nijako nájsť....
Dík
22. júl 2008 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vsetky su dobre ktore niesu z polystyrenu...
23. júl 2008 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Recaro je draha,ale uzasná.Tie používajú aj pretekári.
23. júl 2008 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame maxi cosi vajicko a tie vacsie ani neviem aku maju znacku :grinning: ale urcite by som nekupovala tie s polystirenu :confounded:
27. júl 2008 o 00:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mothercare
27. júl 2008 o 06:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame babypoint zenith, od 9 do 25 kg polohovateľná a sme spokojní
27. júl 2008 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a určite by som nekupovala autosedačky typu meggy, zoot a podobné, ktoré stoja okolo 1999,- , z toho nepozerá nič dobrého. Meggy som videla na vlastné oči u kamarátky a pripadá mi to ako made in rozsyp sa
27. júl 2008 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mame znacku vega je od 0-18kg a da sa polohovat na lezanie alebo aj polo sed
2. sep 2008 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my máme megy a som snou spokojná dá sa polohovať na ležato :wink:
3. sep 2008 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme kupili Concord, je od 0 do 18kg, kedze nasa Nataska je velmi stihle babo a sme velmi spokojni a ako pise kojzarik da sa velmi dobre polohovat.
6. sep 2008 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme po dlhom rozhodovani sa vybrali autosedacku 9-36 kiddy comfort 007 a da sa k nej dokonca doobjednat vyhrevna vlozka pod ritku do zapalovca, z jednej strany vyhrieva a z druhej zabranuje poteniu sa v lete. sedacka vyhrala v crasch testoch vo svojej triede. super nie?
14. jan 2009 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hmmm to si my dvojickovci nejak dovolit nemozme a tak mame zooty pegasus 2x za 2 a pol litra. Nic extra ale s novorodeneckou vlozkou sa to da. Ked zbohatneme tak kupime lepsie. :sweat_smile:
15. jan 2009 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
lavaza ja som myslela, ze v testoch v tejto kategorii zvitazila nejaka od romer. ale asi to su nejake ine testy. ale ta vyhrevna vlozka musi byt super, idem to niekde pokukat :wink:

amdeis ved treba kupit z bazaru
15. jan 2009 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vyhrevnu vložku to by som asi nechcela a hlavne nie pri chlapcovi, aj dospelým chlapom skodí vyhrievanie sedadiel.
teda ked sa chceš dozit vnucat.
15. jan 2009 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Má niekto sedačku CAM ? My sme ju dostali, ale keď ju pripevním, nie je úplne pevne "prilepená" k operadlu sedadla... Do 9 kg sme mali Chicco s trojkombinácie S3 - tá bola perfektná.
15. jan 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katy my nemame auto v garazi a tak byva dedtska sedacka celkom ladova...to by tiez mohlo mat neg. vplyv na zensku plodnost zase... :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak ja by som prijala taky predhrev ako mam aj na sedadle, niekedy sa az citim trapne, ze ja si vyhrievam a mala musi sediet v takej studenej... ale nic som nenasla na nete, ani pri tej konkretnej sedacke zatial, co tu bola spominana. takze asi ostava ako jedina volba nezavisle kurenie.
15. jan 2009 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gucz ja mám ZOOTY, ale nie je z polystyrénu a je pevná... neviem aké sú tie meggy... Zatial som spokojná. A ono, pevne to má držať vďaka popruhom v aute, autosedačka nie je kreslo "navoľno"
13. júl 2011 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este hovoria,ze cybex pallas je velmi dobra
18. mar 2013 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok