Ktoré autosedačky na našom trhu sú bezpečné?

bobulka34
21. júl 2008

prave som sa docitala, ze sedacku , ktoru sme kupili je nebezpecna pre dieta . Neviete mi poradit , ktore sedacky su na nasom trhu najbezpecnejsie

mirokinder
18. mar 2013

Dobrý deň,
všetky autosedačky predávané na Slovensku a v celej EU musia byť homologizované a schválené na prevoz detí v aute. Autosedačiek je veľmi veľa modelov a tried a napísať, ktorá značka je lepšia by som si veru netrúfol. Aj Recaro už malo nevyhovujúcu autosedačku, aj keď ide o sedačku drahšiu a na druhej strane veľa lacnejších prekvapilo. Najnovšie autosedačky už majú také vymoženosti, ako hydraulický tlmič nárazu ( valec, ktorý absorbuje najväčšie preťaženie ), elektronickú kontrolu správneho pripevnenia autosedačky, špeciálne podpery, ktoré zabránia posunu sedačky pri čelnom náraze.... Je toho veľa a je to aj otázka, koľko chcete investovať do bezpečnosti svojich detí. Ale, ako sa aj píše a všeobecne zo smutných skúsennosti vie, najdôležitejšie je, tú autosedačku nielen vlastniť, ale aj dieťa vždy do nej správne upevniť. Najrizikovejším faktorom, štatisticky, je - nie zlá autosedačka, ale osoba, ktorá má dieťa na starosti a ktorá si veľakrát povie - na ten kúsok sa mi to neoplatí...
Pokiaľ auto má upevnenie sedačky isofix - určite je to bezpečnejšie, ako jednoduché prichytenie pásmi, treba pozrieť aj na dostatočnú bočnú ochranu - hlavne hlavičky..... atď
https://www.modrykonik.sk/shopy/autosedacky/9kz...
https://www.modrykonik.sk/shopy/autosedacky/eqm...
len pár príkladov...
Prajem všetkým, aby nikdy neotestovali svoje autosedačky naostro...
S pozdravom Michal

kamonika
27. mar 2013

a co zn. fischer price?

jossa
19. máj 2013

Mate niekto skusenost zo sedackou Cybex Juno Fix 9-18 kg?

monipeti
19. máj 2013

@jossa Mam ju a zatial som moc spokojna. 🙂

sandrika1986
10. jún 2013

My sme v roku 2008 kúpili autosedačku - vajíčko zn. Meggy a boli sme spokojný. Túto autosedačku sme využili aj pri druhej dcérke. 🙂

sense
10. jún 2013

my mame römer sleeper a autosedacku römer shr II