Ktoré autosedačky na našom trhu sú bezpečné?

bobulka34
21. júl 2008

prave som sa docitala, ze sedacku , ktoru sme kupili je nebezpecna pre dieta . Neviete mi poradit , ktore sedacky su na nasom trhu najbezpecnejsie

susik77
21. júl 2008

maxi cosi, romer

leila
21. júl 2008

aj recaro

bobulka34
autor
21. júl 2008

Slovenská obchodná inšpekcia zistila, že na trhu SR je v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý na základe výsledkov skúšok predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia a je výrobkom nebezpečným.

Ide o nasledovný výrobok:

Detský zadržiavací systém (detská autosedačka) BASIC CHILI, TEAM TEX 127853

Pôvod: Francúzsko

Druh nebezpečnosti
Závažné riziko ohrozenia zdravia dieťaťa.

Príčiny nebezpečnosti
Nevhodné vyhotovenie hornej časti detskej autosedačky v dosahu hlavy dieťaťa, môže v prípade nárazu vozidla a následného nárazu hlavy dieťaťa o sedačku spôsobiť poškodenie hlavy.
V inštrukciách od výrobcu nie sú uvedené všetky potrebné bezpečnostné upozornenia v zmysle platných predpisov.

Opatrenia na ochranu trhu:
Kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenie, na základe ktorého nebude uvádzať na trh uvedený druh nebezpečného výrobku, bude informovať odberateľov a spotrebiteľov o jeho nebezpečnosti a vyzve ich na jeho vrátenie.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať. Spotrebiteľ má právo vrátiť ho späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

danu
21. júl 2008

romer 😉

sonoga
21. júl 2008

my mame Maxi-cosi. a pre starsieho mame Jane. Ale obidve autosedacky nam predali aj s certifikatom o kvalite.

marorlinko
21. júl 2008

my sme mali jane od narodenia potom od roka mame maxi cosi, pocula som ,ze maxi cosi je najbezpecnejsia auto sedacka, presla dobrym testovanim a ma aj certifikat, ani jane nie je zla.

tigri
21. júl 2008

tu su aktualne testy detskych autosedaciek...

http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinder...

marorlinko
21. júl 2008

to je mile,ale vsetko je v nemcine tigri, a ja nerozumiem nemecky, takze ani neviem, co tam pisu

tigri
21. júl 2008

klikli na to "tabelle", tam to mas zoradene, staci si len pozriet model a priradeny znak...

ja tiez neviem skoro vobec po nemecky 😉

sirinka
21. júl 2008

romer a maxi cosi

lusiana999
22. júl 2008

super je storchenmuhle od recaro je plohovatelná od 9-36kg super naj naj

erikasadek
22. júl 2008

tax je jedna z najlacnesich znaciek tak sa neda cudovat ze nie je kvalitna

tamia
22. júl 2008

bobulka, daj link kde si to našla.... na stránke SOI to neviem nijako nájsť....
Dík

hannah78
23. júl 2008

vsetky su dobre ktore niesu z polystyrenu...

nellita26
23. júl 2008

Recaro je draha,ale uzasná.Tie používajú aj pretekári.

capyy
26. júl 2008

my mame maxi cosi vajicko a tie vacsie ani neviem aku maju znacku 😀 ale urcite by som nekupovala tie s polystirenu 😖

atylka
27. júl 2008

mothercare

gucz
27. júl 2008

my mame babypoint zenith, od 9 do 25 kg polohovateľná a sme spokojní

gucz
27. júl 2008

a určite by som nekupovala autosedačky typu meggy, zoot a podobné, ktoré stoja okolo 1999,- , z toho nepozerá nič dobrého. Meggy som videla na vlastné oči u kamarátky a pripadá mi to ako made in rozsyp sa

kojzarik
2. sep 2008

mame znacku vega je od 0-18kg a da sa polohovat na lezanie alebo aj polo sed

elise
3. sep 2008

my máme megy a som snou spokojná dá sa polohovať na ležato 😉

zuzka011
6. sep 2008

my sme kupili Concord, je od 0 do 18kg, kedze nasa Nataska je velmi stihle babo a sme velmi spokojni a ako pise kojzarik da sa velmi dobre polohovat.

lavaza
14. jan 2009

my sme po dlhom rozhodovani sa vybrali autosedacku 9-36 kiddy comfort 007 a da sa k nej dokonca doobjednat vyhrevna vlozka pod ritku do zapalovca, z jednej strany vyhrieva a z druhej zabranuje poteniu sa v lete. sedacka vyhrala v crasch testoch vo svojej triede. super nie?

amdeis
15. jan 2009

Hmmm to si my dvojickovci nejak dovolit nemozme a tak mame zooty pegasus 2x za 2 a pol litra. Nic extra ale s novorodeneckou vlozkou sa to da. Ked zbohatneme tak kupime lepsie. 😅

sirinka
15. jan 2009

lavaza ja som myslela, ze v testoch v tejto kategorii zvitazila nejaka od romer. ale asi to su nejake ine testy. ale ta vyhrevna vlozka musi byt super, idem to niekde pokukat 😉

amdeis ved treba kupit z bazaru

katy1979
15. jan 2009

vyhrevnu vložku to by som asi nechcela a hlavne nie pri chlapcovi, aj dospelým chlapom skodí vyhrievanie sedadiel.
teda ked sa chceš dozit vnucat.

kuky8
15. jan 2009

Má niekto sedačku CAM ? My sme ju dostali, ale keď ju pripevním, nie je úplne pevne "prilepená" k operadlu sedadla... Do 9 kg sme mali Chicco s trojkombinácie S3 - tá bola perfektná.

sirinka
15. jan 2009

katy my nemame auto v garazi a tak byva dedtska sedacka celkom ladova...to by tiez mohlo mat neg. vplyv na zensku plodnost zase... 😝 tak ja by som prijala taky predhrev ako mam aj na sedadle, niekedy sa az citim trapne, ze ja si vyhrievam a mala musi sediet v takej studenej... ale nic som nenasla na nete, ani pri tej konkretnej sedacke zatial, co tu bola spominana. takze asi ostava ako jedina volba nezavisle kurenie.

megie
13. júl 2011

@gucz ja mám ZOOTY, ale nie je z polystyrénu a je pevná... neviem aké sú tie meggy... Zatial som spokojná. A ono, pevne to má držať vďaka popruhom v aute, autosedačka nie je kreslo "navoľno"

ryan2012
18. mar 2013

este hovoria,ze cybex pallas je velmi dobra