Ktorú autosedačku neodporúčate?

tinucha
27. nov 2009

Ahojte. Viem, že tém o autosedačkách je tu asi viac, ale chcem sa opýtať ináč. Ktorú autosedačku z vlastných skúseností neodporúčate?
Ak máte sedačky od 9-25kg, ako ste s nimi spokojné? Ďakujem za všetky odpovede.

eimiky
27. nov 2009

Ja by som asi volila skôr kategóriu od 9-18 kg a polohovateľnú, my máme značku maxi cossi a sme s ňou spokojný, ale skús pozrieť témy je ich tu kopec ohľadom autosedačiek.

murcos
27. nov 2009

römer king a maxi su overene znacky na trhu...po inych by som asi nesla.

tinucha
autor
27. nov 2009

Veď práve aj tie od 9-25kg sú polohovateľné. 😒
Ďakujem kočky. Len akurát, že to sú ajtie najdrahšie. ☹

nanika
27. nov 2009

tinucha, ibaze akurat tuto skupinu ma minimum ludi :(

eliska07
27. nov 2009

Ahojky,

mi sme si objednali autosedacku Chicco 9 - 18 kg. Este ju nemame, ale nasi znami ju maju, a su s nou velmi spokojni. Co som pocula, tie 9-25 kg nie su az take dobre, vraj su lepsie tieto 9-18 kg. Sestra ma Romerku a nevie si ju vynachvalit, ale je teda aj poriadne draha. Tato nasa, co sme si ju objednali stoji 150,- EUR, co si myslim je v pohode cena. Ani minimum, ani maximum. Ale splna vsetky bezpecnostne normy. Tak uvidime,
ci aj nas drobec s nou bude spokojny.

katy1979
27. nov 2009

hold su najdrahsie ale zdravie a bezpecnost mojho dietata je na nezaplatenie. takze teda aspon moje deti budu mat autosedacku a topanky vzdy drahe.

hoogy
28. nov 2009

no my mame teraz concord,ale moc sme ju este nepouzivali,ale zatial sme spokojny. je aj polohovatelna. normalne stoji nieco cez 200 ale teraz ich maju v predeti v akcii za 132. ma ju aj kamoska a pouzivaju ju uz dlhsie a su s nou velmi spokojni.

brisilda
30. nov 2009

no ja jednoznacne neodporucam tie 35 € autosedacky podla mna su az prilis lacne nato aby boli aj bezpecne v pripade autenehody ! Tak ako spomina katy moje dieta je tiez na nezaplatenie a preto si rada pripatim viac a viem, ze dieta je v aute maximalne chranene v pripade bocneho narazu no teraz mame napriklad autosedacku umiestnenu v strede vraj podla odbornikov je tam najbezpecnejsie miesto ovsem ak je sedacka a dieta poriadne priputane 😉 pre druhe mimi sme zvolili autosedacku bebeconfort creatis fix je kombinovana plast a polystiren cize v pripade poskodenia autosedacky sa polistiren rozlame na gulicky a tym neohrozuje dieta ako plast ktory po zlomeni ostava ostri 😖 a moze dietatu vazne ublizit ☹ samozrejme to sa netyka kvalitnych autosedaciek s pevnym platom 😀

tilly
30. nov 2009

ja tiež neodporúčam všetko lacné, pri sedačkách to platí, čo je lacné, to je na...

tie drahšie sedačky majú crashtesty, lepšie poťahy, testy kvality, vyrábajú sa dlho, čiže sa stále zlepšujú, platí sa vývoj ...

neuznávam také, že kúpim sedačku hoc aj v baumaxe, len preto, že mi to zákon prikazuje 😖

katy1979
1. dec 2009

tilly to uz je o inom kupovat sedacku len kvoli tomu ze to prikazuje zakon. bohuzial takých ludi je vela 😒 a vela ludi co sice sedacku v aute maju a aj tak to dieta nepriputaju.
ja viem ze mna do toho nic nie je. ale ked take nieco vidim tak si otvorim usta. sice sa nepoucia ale nevadi. je to smutna realita

katy1979
1. dec 2009

viem ze vela ludi na tie drahe autosedacky jednoducho nema ale treba vyuzivat akcie ci najst zlatu strednu cestu.

nanika
1. dec 2009

Pripadne kratko pouzivanu autosedacku lepsiu aj z druhej ruky 🙂

brisilda
1. dec 2009

kocky podla mna kto nema na drahu sedacku tak by si mal vybrat nejaku kvalitnu z druhej ruky tu na internete ich je habadej popripade kupovat v akcii ako to robim ja 😀 podla mna sa autosedacka beznym pouzivanim nijako neznici jedine potah je opotrebovany no na bezpecnosti to podla mna nevadi pokial nebola autosedacka havarovana alebo pokial neni prasknuta 😉Ja pouzivam autosedacku odkedy sa mi narodil syn 😉 teraz sice uz ma 6 a pol roka no stale pouzivame autosedacku ktora mu chrani nielen panvu ale aj trup a hlavicku clovek nikdy nevie kedy dakto do vas buchne a isto by som sa nauspokojila iba s podsedakom

tilly
1. dec 2009

ja som teraz kúpila v rakúsku romer kid za 99 eur, to si myslím, že si môže dovoliť skoro každý... všetky sedačky som kupovala v akcii... zvyknú mať 30% na minuloročné modely...

katy, ale kopec ľudí tak vozí svoje deti... kúpia tú najlacnejšiu sedačku, len nech má dieťa kde sedieť... no, ale aspoň, že tam sedí... pripútané... 😒

nanika
2. dec 2009

Brisilda, aj autosedacky maju svoju zivotnost, niekde som citala, ze take 3-4 roky, pri vyberani a skladovani vo vnutri bytu aj 7-8 rokov. Ten plast tam pracuje a v aute mas niekedy 60 stupnov, niekedy mrzne...

bzucinka
2. dec 2009

musim sa aj tu opytat:

a tuto nemate niekto? http://www.autosedacky-web.cz/produkt/autosedac...

inac teraz je v jednom obchodaku zlacnena ... ale neviem najst ci bola testovana :(

lucia.298
2. dec 2009

ja by som kupila určite nejaku overenu značku, predsa ide o bezpečnosť môjho dieťaťa, aj dobru značku môžeš najsť zlacnenu, napr.starší model 🙂

bzucinka
2. dec 2009

ja viem, tiez na to myslim,ale ked teraz mi dala chrobaka do hlavy...lebo na strankach v CR stoji cca. 2. 500 ceskych korun..na slovenskych cca. 95 euro aaaa nasla som ju za 65 eur 😕 a u nas sa predava aj takmer ta ista od ineho vyrobcu len potahove latky su ine napr tuto:

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

mam skusenost s kocikom, ze staci ina znacka (vyrobok ten isty len napr. ine latky a farby) a cena je nizsia...

lucia.298
2. dec 2009

ale autosedačka je niečo ine ako kočík, tam by som určite zainvestovala

bzucinka
2. dec 2009

ja viem,ale fakt mam pocit, ze casto ide o tu istu konstrukciu iba potah je iny...mozno sa mylim 🙂

majula28
2. dec 2009

ahojte, ja tiež rozmýšľam o autosedačke, ale určite by som volila a aj budem voliť polohovateľnú (od 9-25kg), lebo neviete kedy dieťa zaspí, viem to z vlastnej skúsenosti, moja malá večne v aute spala a tak som ju iba dala na ležato a hotovo. a potom keď bude dieťa vačšie tak iba podsedák
napr. aj takáto je dobrá http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1275786

lucia.298
2. dec 2009

bzucinka, vieš, ale keby boli všetky sedačky s rovnakou konštrukciou, len inym poťahom, načo by potom robili crash testy? Nehovorím aby si kupovala najdrahšiu sedačku ale aspon od znameho vyrobcu, a nie pozerať sa na to či sa mi páči, aj dobre autosedačky byvaju v zlavach lebo su to staršie modely a menili len bfarby, ale to je môj nazor 🙂

tilly
2. dec 2009

určite nemajú sedačky rovnakú konštrukciu...

ja osobne by som iné ako
romer, maxi cosi, recaro/stm (tieto majú rovnakú konštrukciu a iný poťah), concord asi nechcela, toto sú overené, testované značky, týmito sedačkami sa nikdy nič nepokazí...

nanika
3. dec 2009

majula tuto urcite nie... inak zboznujem, ked sa vyrobca chvali zvysenou ochranou z boku, ked ju nevie dolozit testami 😅

gabkazabka
3. dec 2009

Ahojte
a co hovorite na autosedacku chicco key 1 (9-18kg).Mame moznost kupit ju za dobru cenu,v niekolkych obchodoch nam predavacky okrem Romerky odporucali aj tuto.Na romerku nemam...

lucia.298
3. dec 2009

vraj chicco su dobre 😉

nanika
4. dec 2009

Gabka, je o stupen horsia od tych naj v skupine, co sa tyka bezpecnosti. Aby som to porovnala, uroven bezpecnosti asi ako romer v roku 2003... Popripade ak nechodievate na dlhsie trasy a mala nie je velmi malicka, potom radsej kupit romer-britax Evolvu a tak mas vystarane do 12 rokov za cenu sedacky do 18 kg.

tilly
4. dec 2009

ja by som tiez tu chicco nechcela...

gabkazabka
4. dec 2009

tilly a preco nie?potrebujem to vediet,lebo nam to dost suri...mne sa zda celkom dobra a ako som uz pisala,na romer nemame a vyhovuje nam prave ta kategoria od 9-18 kg.Dik 😉

lucia.298
4. dec 2009

Bože baby, ved napisala že nemaju na romerku, čítajte. Aj ja som mala pre maleho romerku, viem že je jedna z naj, ale nechapem prečo ti ju stale ponukaju, ked si napisala že na nu nemate, v tom pripade su aj chicco dobre autosedačky