Ktorú autosedačku neodporúčate?

tinucha
27. nov 2009

Ahojte. Viem, že tém o autosedačkách je tu asi viac, ale chcem sa opýtať ináč. Ktorú autosedačku z vlastných skúseností neodporúčate?
Ak máte sedačky od 9-25kg, ako ste s nimi spokojné? Ďakujem za všetky odpovede.

tilly
4. dec 2009

príde mi už na túto dobu nedostatočná, je to ako keď si kupuješ starý model niečoho, napr. auta... už sú novšie, lepšie, bezpečnejšie...

nanika
4. dec 2009

Boze lucia, v com bol konstruktivny tvoj prispevok? Ze chicco su dobre autosedacky, tak napis aj preco...

gabkazabka
4. dec 2009

Baby,ja som nechcela vyvolat hadku.....len som chcela vediet,preco neodporucate aitosedacku chicco-pokial viem,vyhrala nejaky test v skupine 1-bocny naraz,cena tiez nieje najnizsia....jednoducho na drahsiu nemame,vyclenili sme max.150 eur na autosedacku a mame ju moznost kupit za takuto cenu,ale uz aj s isofixom....len som chcela vediet ze preco nie....ale nejake padne dovody som sa nedozvedela 😖
Ale dakujem za kazdy nazor 😉

lucia.298
4. dec 2009

že konštruktívny prispevok 😀 😀 😀 boze nanilka, napíš prečo dobra nie je 😉 😉 😉 ked raz napísala že nemaju tolko penazi, tak jej ju kludne nukaj dalej

gabkazabka-mne ju v obchode vymenovali, že patrí medzi tie lepšie, je aj dosť dlhu dobu na trhu, určite je lepšia-bezpečnejšia chicco ako nejaka neznama značka, o ktorej nikto nič nevie, skus sa informovať priamo v obchode kde predavaju aj chicco aj ine značky, čo ti povedia

nanika
5. dec 2009

Gabi, prepac, Lucia, nemam pocit, zeby som nevedela citat a nepochopila prispevok, takze tak...

Gabkazabka, je rozdiel, ci chicco key 1, alebo chicco key 1 isofix. Ak je to ta s isofixom, bola tusim od 2007, je velmi dobre hodnotena, este lepsie ako romer, takze by som ju rychlo brala, kym je a za taku dobru cenu 🙂

V obchode sa opytat na autesedacku je dobry napad, len treba najst obchod, kde aj vedia, co predavaju, ja teda taky detsky obchod nepoznam...

tilly
7. dec 2009

isofix je dobrá vec a sedačka za 150 s fixom... to je asi dobrá kúpa...

brisilda
7. dec 2009

kocky ja uznavam zlatu strednu cestu 😀 isto by som nedala 300 € za sedacku ktora mi posluzi maximalne tak 3 roky .Podla mna je ajtak najdolezitejsi sofer 😀 lebo vela zalezi aj od sily a uhla narazu .pokial do vas niekto vrazi v stovke a bude sa jednat o bocny naraz tak vam ani svatena voda nepomoze !mozete mat autosedacku aj za 1000 €.CIze sa zbytocne nehadajte a kupte detickam to co je pre vas najlepsie 😉 zaklad je aby tak ako autosedacka aj dieta boli v aute spravne a bezpecne priputane 😉

nanika
7. dec 2009

Brisilda, ja este dodavam, zalezi na aute, v ktorom sa dieta vezie... Lebo mozes mat dieta v autosedacke za liter v ticu a sedacku za par eur v poslednom mercedese.

gabkazabka
7. dec 2009

Dakujem za rady,autosedacku sme dnes kupili-chicco key 1 isofix,stala nas fakt 150e.Cena bola znizena z 230 e kvoli tomu,ze sa rusila predajna v poprade,tak sa jej chceli zbavit 😝
Akurat sa mi nepaci farba,ale to nieje podstatne,malej sa v nej paci a uz sa tesim na prvu cestu....
Este raz dakujem za rady,ste zlate 😵

nanika
7. dec 2009

Gabi, super, nech sluzi 🙂

brisilda
7. dec 2009

gabka podla mna si dobre kupila co som pozerala na nete tak pod 250 € som ju nenasla 😉 cize super kupa 😀 dufam, ze jej kvalitu a funkcnost nikdy neodskusate

brisilda
7. dec 2009

myslim pri nehode 😉

janama2
7. dec 2009

Moja skúsenosť:

Určite neodporúčam: KiDDY INFINITY PRO
Tá autosedačka je úplne nafigu, možno má slušné výsledky testov, ťažko zistíš, či sú objektívne...my sme sa dali nabulíkať reklamou a kúpili ju malému cez e-shop, malý v nej tak zjapal, že som myslela, že neprestane, keď sme volali do predajne, že ju chceme vrátiť, tak nám úprimne povedali, že nie sme prvý a vymenili nám ju, odporučili nám Romer King plus,
Keď sme pozerali históriu autosedačiek Romer, tak kedysi v 70 rokoch boli na rovnakom princípe s pultíkom, takže, kde sa vývoj zastavil, inde postúpil 😉
Inak v testoch bezpečnosti adac vyšla Romer King plus rovnako ako isofixová, tak sa mi zdalo zbytočné(finančne) ísť do isofixu a myslím, že 189 € na kvalitnú autosedačku nie je až tak veľa 😉

nanika
8. dec 2009

Janama, ja mam z tej sedacky rovnaky pocit. Ale jedna baba na fore ju ma s tym pultikom a pochvalovala si, tak kolko ludi, tolko chuti 🙂

majula28
30. jan 2010

baby prosím Vás poradťe mi 😀 potrebujem kúpiť autosedačku a neviem akúúúú, mala by byť hlavne bezpečná, polohovateľná, kategoria 9-18kg a cenovo asi tak okolo 150eur. Rozmýšľam nad Maxi cosi priori SPS čo myslíte je dobrá?
a ešte napr. tieto autosedačky (ako Romer, Maxi cosi, chicco,...) má viacej druhov, sú všetky dobré alebo iba tie najdrahšie? Aký je v nich rozdiel? Myslím v názve napr. maxi cosi tobi a maxi cosi priori, atd
díky za odpovede

cigaretka5
31. jan 2010

Kocky skutočne podľa vás záleží na značke sedačky? Ja som videla dve vedľa seba jedna 150 druha 270. Pre mna na ohlad rovnake , obe polohovatelne, obe z jedneho kysa - co je vraj velmi dolezite. Ked som potom zistovala vyskedky testov bezpecnosti , nasla som niekolko a poradie bolo odlisne, raz bola lepsia lacnejsia raz drahsia. Nepamatam si znacky

mirka285
31. jan 2010

podla mna tiez neznamena za draha sedacka je aj dobra,ja drahu sedacku kupovat teda nebudem,ja mam kvalitne bezpecne auto,a myslim ze to je niekedy viac ako draha sedacka 🙂

adulik23
31. jan 2010

baby - nejde o to, ci draha, alebo lacna, ale ci je alebo nie je bezpecna. proste vyrobca by mal mat uz za sebou nejaku historiu, crash testy a pod. a az potom sa mozem zamerat na cenu (kazdy ma ten financny strop inde) a dizajn.

mirka - prepac, ale tvoj prispevok ma dost zarazil. sebe kupis kvalitne bezpecne auto, ale svojmu dietatu nepodprajes taku istu sedacku 😨

my mame 2 auta strednej triedy a v kazdom mame romer king. jednu sedacku sme kupovali novu a druhu z ruky, takze to zase nebolo tak drahe. bezpecnost nasho dietata je nam nadovsetko.

saska.t
31. jan 2010

tu je test z nemecka ADAC /najuznavanejsi v europe za rok 2009, za 2010 bude az v maji 😉

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinde...

tilly
31. jan 2010

mirka, tiez ma tvoj prispevok zarazil, my mame obe auta 5 hviezdove (euroncap), muzove je dokonca najbezpecnejsie v danej triede, ale do lacnej sedacky by som teda dieta nedala...

ale ide aj o naraz a nahodu... dufam, ze toto nebudeme musiet nikdy riesit...

a ide o znacku, pretoze znacky davaju do vyvoja vela penazi...

lul
31. jan 2010

suhlasim s kockami. ale mirka rob ako myslis 😉

kocky poradte mi prosim, aky nazor mate na autosedacky pre deti zn. Recaro?

tilly
31. jan 2010

lul, recaro su dobre sedacky, hlavne recaro ma velmi dlhu historiu, tusim aj 100 rocnu, maju nejake vyrocie... oni povodne robili len sportove sedacky do zavodnych aut, cize bezpecnost na prvom mieste...

lul
31. jan 2010

tilly - pozeram akurat ten link od sasky a buhvico to neni 😕

kamoska si ju chcela kupit a v babymarkete jej povedali, ze jej to neodporucaju... tak teraz neviem, ci len preto, ze oni ju nemaju a nemali by trzbu alebo je to naozaj tak... tiez som si myslela, ze ked maju take zameranie (ako pises aj ty), tak budu spickovi, ale tie testy teda nedopadli nejak extra special...