Ktorý typ polohovateľného vajíčka by ste odporučili?

zimrich
26. apr 2021

Dobrý deň, chcela by som pomôcť s výberom vajíčka ku kočiaru. Ak ide o polohovateľné vajíčko typu ( polohovanie aj chrbtovej opierky) je pravda, že sa nesmie kvôli bezpečnosti polohovať v aute počas jazdy? Ak ide o polohovateľné vajíčko typu( polohovanie vajíčka v isofixe v aute napr. Viac do polohy ľahu, proste len posúvanie na isofixe...bolo pre vás takéto vajíčko praktickejšie ? Máte skúsenosti s konkrétnou značkou, typom, ktoré by ste odporúčali? Podmienka je aspoň to polohovanie na isofixe, keďže sa bude s bábätkom častejšie cestovať na dlhšie trasy. Za postrehy a pomoc ďakujem !

cookie29
26. apr 2021

Vajíčko polohovateľné typ Cloud Q alebo Cloud Z sa dajú dať do úplného lahu ale na kočíku. Nie v aute ako autosedačka. Ináč to nespĺňa bezpečnostné normy. Potom máš autosedacky (písané síce od 0m ale lepšie sú od 6m) a tie sú polohovateľné v aute ale nedajú sa dať na kocik.
Ja osobne mám Besafe Izi kid x2 a tam máš 3 polohy v aute pri jazde. Maly bude mat čoskoro 4 roky a ešte pekne využívame

https://www.besafe.com/fr/product-fr/izi-kid-x2...

nika82
26. apr 2021

este by si mohla zvazit auto vanicku kde babo lezi, ale to vydri tak pol roka

cookie29
26. apr 2021

@nika82 to je super nebezpecne a vo väčšine krajín zakázané

sono2
26. apr 2021

Ja prispejem tým že nedá áno kvôli bezpečnosti.
Deti ktoré majú vajíčko radí proste auto atd im to nevadí
Ja som mala klasicku wanderer kombinovaciu
Staršia auto neznášala, kúpila som preto mladšej vaničku kompatibilnu že do ľahu a použila raz.
Mala sa tam zvažovala nakoľko máme veľké auto pohodlné sedačky ktoré nie sú v uhle ktoré by vaničku potom držali aj som podkladala blbosti o ničom!
Dcéra tam plakala
Vo vajíčku v 3 mesiacoch sme urobili 8 hodinovu cestu do chorvátska tam a späť v noci na dve dojčenia nad vajičkom.
Dcéra tam bola absolútne spokojná do 21 mesiaca tam bola. Pritom veľká baba je pôrod 4,6 kg vajíčko úplne klasické
Až teraz som kúpila staršej sedačku a mladá dostala jej. Tak toto naozaj nemáš dôvod riešiť. Klasické vajíčko kvalitnejšie bodka.
A keby že prekladanie že kvôli tomu do ľahu vaničku, kým ju tam upevniš je dieťa hore a detto, keď auto zastane😂

sono2
26. apr 2021

@nika82 do 9 kg to je z pravidla. Tak do roka kľudne ale aspoň u nás to bola chyba kúpiť, vysvetlila som nižšie.

daja07
26. apr 2021

@zimrich skus tu poradnu na autosedacky, dobre poradia. Inak kvaline vajicko do 13 kg. Tam je ta poloha pk a nie je nutne polohovat. Neviem kolko krat a ako dlho chcete cestovat. My sme davali 2x do mesiaca cca 100 km tam a spat. Noli sme aj na dlhsie trasy a uplne v pohode. Vajicko še mali cybex aton 5. Bez izofixu a bez polohovania. Treba mat dobre vajicko a spravne priputat a potom je to ok.

sono2
26. apr 2021

Áno ta sedačka od narodenia je varianta fajn.
Ale ja by som do toho nešla. Mne sa vajíčko ľúbilo že sa dá zobrať jednoducho sa zapaše v prípade že dieťa spí alebo tak nemusíš budiť atd.

sono2
26. apr 2021

@daja07 presne.
Podľa mňa sú všetky do 13kg či?
Prípadne tam výška opierky hra rolu a nohy ktoré moja už v 21 mesiacoch nemala kde dať 😊

sono2
26. apr 2021

Ináč ešte veľmi dôležitý poznatok, smer jazdy

@cookie29 ide sedačka oproti jazde dať?
Lebo toto je extrémne dôležité nakoľko pri zabrzdeni prudkom je prvé čo sekne stavce a koniec. Vozík.

cookie29
26. apr 2021

@sono2 áno. Ja mám velkaca 4r v protismere. Podľa mna základne kritérium, ona sa inak ani nedá ako väčšina sedačiek ktoré majú švédsky Plus test.
Ináč tých 13kg som si myslela aj ja, ale sú kvalitne vajíčka v trojkombináciach (je to zriedkavé ale áno, napríklad v Stokke) ktoré vydržia len do cca 1 roka.
Ináč tých 9kg je na kocik. Keďže väčšinou treba adaptéry, nad 9kg sa asi dosť mení ťažisko a už to nie je bezpečne na podvozku.

sono2
26. apr 2021

@cookie29 Ok
Ja mam do 13
No tak to sú už veľké deti ročné dieťa už nikto nenaklikava podľa mňa

sono2
26. apr 2021

Vieš čo Wanderer je buldozer, tam všetko tak silno drzi vajíčko sa ani nepohne tie spoje sú veľké hlboké

ofzuza
26. apr 2021

Minimalne kiddy evo luna moze ist v lahu v aute

daja07
26. apr 2021

@sono2 no nie su, tiez som mala taku predstavu o vajickach. Lacne znacky a vacsina z 3kombi od kocikov su do 10kg.

evaachesa
26. apr 2021

@nika82 tá vanička nie je vôbec bezpečná

jolana2804
27. apr 2021

Joie i-level se dá polohovat do lehu i v autě