Kúpa použitej autosedačky verzus kúpa novej

Maminy, kupovali ste niektorá autosedačku cez bazár, na inzerát, či už tu alebo niekde inde, to znamená, nie novú ale použitú?
Boli ste si ju osobne pozrieť? Čo ste si všímali na nej?
Viete, váham totiž nad tým, pretože síce by mi to ušetrilo dosť peňazí ( som s dcérkou sama), ale niektorí vravia, že tam nemám záruku, že tá autosedačka nebola napr. havarovaná, poškodená... a je pravda, že to ja nezistím. Môžem kúpiť lacnejšiu, nejakú "no name" alebo lacnejšiu značku, ktorá sa mi vojde do peňažného limitu, ale nebudem vedieť či je dostatočne bezpečná, alebo použitú značkovú, u ktorej zas neviem či jej už dačo nie je. Ďakujem za rady, názory.
iva187
11. okt 2013
a co sa tyka ci staru alebo novu...urcite by som isla do novej,predsa len ide o bezpecnost toho maleho anielika... nikdy nevies,co sa dialo s pouzivanou sedacka, ci im nespadla alebo len zazila maly naraz v aute, to vsetko ju moze oslabit..
digysa
11. okt 2013
@simca06022011 Nechcem ta sklamat, ale co sa sedaciek tyka, tak v 95% percentach ceny autosedaciek vobec nejde o BEZPECNOST, ale iba o KOMFORT
@gretocka ma pravdu......vsetky autosedacky, ktore su dostupne na trhu, musia splnat rovnake normy....ich cena nezavisi od bezpecnosti, ale od pohodlia diatatka (rozne opieradla, lepsie vystuzene, ukladaci priestor, nadstavitelnost a pod...)

@zazalienka ty si sa pytala, preco nie su plne kontajnery autosedaciek, ci tie matky chcu tie deti zabit, alebo chcu iba navratnost penazi?
Nuz, ak sa to pytas takto, tak odpoved je..........ano, NEUMYSELNE tie deti mozu aj zabit...... lebo kazdy by chcel "znackov" autosedacku (aby sa ukazal......aj ked na to nema) namiesto toho, aby myslel na bezpecnost svojich deti.

V USA, v kazdej nemocnici, ked matka porodi dieta dostane ZADARMO automaticky autosedacku ( je jedno z akej socialnej vrstvy ta matka je.....kazda ju dostane). KEby ste vedeli, aka obycajna autosedacka to bola.... uplne jednoducha, najlacnejsia autosedacka aka existuje. Myslite si, ze by takuto autosedacku davali nemocnice matkam novorodeniat, keby nesplnala svoj ucel? Myslite si, ze by si nemocnice dovolili zobrat zodpovednost za to dieta, ze sa mu moze nieco stat v aute (koli neadekvatnej autosedacke)?

NEviem, preco nechapete, ze lacnejsia autosedacka, ktora je nova je ovela bezpecnejsia, ako stara, ktora ma "znacku".

Jedinu vynimku by som urobila, pri "autosedacke po surodencoch"- Vy viete, co vasa autosedacka prezila, vy viete, co na nej starsie dieta pokazilo, alebo zlomilo......vy sa dokazete rozhodnut, ci je autosedacka puzitelna, alebo nie.
iva187
14. okt 2013
my sme vyberali podla adac testou 🙂 skus pozriet tam na ich testy...
malinka85
11. feb 2014
@brumka Neviete mi prosím poradiť, kde kúpim náhradné polystyrény na Romerku king plus. Zatial som našla len v ČR.
brumka
11. feb 2014
@malinka85 manzel kupil v bratislave niekde.spytam sa ho neviem ci ho oni nenakontaktovali na predajnu
babychriss
13. apr 2014
Urcite novu. Pouzitu by som nekupovala. Predsa aj ten material na nej sa opotrebuva.
Dokonca ani malej som nedala sedacku po synovi. A bola ozaj zachovala romerka...
ewwwe
17. máj 2014
@malinka85 v Bratislave v BRENDONE maju nahradne diely
tinka_21autor
27. máj 2014
Kúpila som novú 🙂 🙂 🙂
zuzka1008
27. máj 2014
Vajíčko som kúpila cez bazár, samozrejme že som si bola preň osobne,a veľkú som kúpila novú
zelva40
27. máj 2014
My jsme kupovali dětskou autosedačku po dceři od mého bratra. Oni si ji kupovali novou a posloužila jim pár let. Víme co má za sebou a plně ji důvěřujeme. Kdyby se nenaskytla tato možnost, jdeme do nové. Použité z bazaru bych se bála právě proto, že nikdo neřekne, co vše má za sebou
miriama11
27. máj 2014
Ja som vajicko aj velku sedacku kupila tu na bazari a nelutujem.boli ako nove.velku som si bola pozriet.mame aj na novu kvalitnu sedacku ale ja si myslim ze tieto veci sa tak lahko neznicia a okrem toho sa daju kupit aj zo zarukou.
ejkapod
13. sep 2014
@tinka_21 , ahoj aku autosedačku si nakoniec kupila tiež hladam niečo lacnejšie ale zato aby bola aj pohodlna, nemame penazí navyše kedže platime hypo...
tinka_21autor
14. sep 2014
@ejkapod Ahoj, kúpila som Romer King Plus.... kúpila som starší model, rok 2011 (testovaný v ADAC), u nás v detrskom obchode ho vtedy mali v akcii, tak som si ho tam vyskúšala, a nakoniec som našla ešte lepšiu cenu cez MALL.SK a MALL. CZ (v českom ho mali ešte lacnejšie, známy v ČR mi ho prevzal a doručil na Slovensko). Tu v obchode ju mali asi za 190 eur, cez český MALL.CZ som ju kupila v prepočte asi za 150 eur. Treba sledovať pohyb cien, v MALL.CZ totiž každý deň (!) tými cenami hýbu, jeden deň je akcia -19% na druhý deň už moze byť -25% atď. Ja som dokonca urobila objednávku ráno, večer bola cena nižšia, tak som ju zrušila a objednala znovu za menej 🙂
janka_mamka
14. sep 2014
@gretocka kua mam fabiu a sedacku nania ;,
asi by som nemala ani z parkoviska vyliezt. Len ma ukamenovat co som to ja len za mater !!!!!
nenabaja
30. sep 2014
Osobne si myslim, ze radsej kvalitnejsiu "ojazdenu", nez novy lacny smejd.
bianka741
2. okt 2014
Ahojte maminy, nemáte niektorá záujem o čisto novú autosedačku 0-13 kg? Ja som ju dostala ako darček, lenže už som mala kúpený kočík 3-kombináciu, čo obsahuje aj autosedačku. Takže teraz máme dve :-| Ak by ste niektorá mala záujem ozvite sa, budem rada, lebo nám tu len zbytočne stojí nevyužitá 😉

http://www.modrykonik.sk/market/autosedacky/94z...

Začni písať odpoveď...

Odošli