Kúpili by ste použitú autosedačku?

47ala47
22. júl 2010

ahojte, je pravda, ze autosedacky by sa nemali kupovat uz ked boli pouzite??? mam taku informaciu ze, ked nechceme nase deti vystavit riziku a sedacka im ma splnit celu tu bezpecnost aku ma autosedacka splnat, nemoze byt pouzita, pretoze ten kto ju predava ju moze aj nevedomky predat a ani nevie, ci v tej sedacke uz nieco nepuklo,alebo tak. Cize sa tato sedacka stava znehodnotenou a nebezpecnou. Kolko mamiciek kupi radsej novu autosedacku, ako pouzitu a nesplnajucu na bezpecnost svojho dietatka?

bzuco
22. júl 2010

použitú ano, ale búranú nie...
pokiaľ sa sedačka používa normálne a je stále v aute, nemá sa tam podľa mňa čo puknúť(jedine pri tej havárii)...ved zasa to musí nejaký tlak aj vydržať a nebyť ako vaječná škrupinka
ja som mala a aj teraz máme autosedačky z druhej ruky a slúžia dobre

mirka907
22. júl 2010

ja dom nedavno kupovala novu a to skor pre svoj pocit. Nejako som ani nerozmyslala nad pouzivanou. Kebyze si vsak nemozem dovolit novu aku chcem, tak asi skor kupim pouzivanu podla svojich predstav ako lacnejsiu avsak nesplnajucu moje podmienky. A ked bude neskor druhe, urcite bude detit po malej a nebudem kupovat novu. No a ako pise Bzuco: pouzitu ano, buranu nie.

bubulka722
22. júl 2010

Osobne by som si týmto hlavu nelámala a kúpila by som to na čo by som mala. Ak to povedal nejaký predajca, tak sa tomu ani nečudujem. Radšej by som si kúpila samozrejme kvalitnejšiu i keď použitú ako lacný šmejd.

andrea142
22. júl 2010

@47ala47 : použitú môžeš kľudne kúpiť ale pred tým sa uisti či nebola búraná alebo či nie je rozbitá. ale ináč kľudne

anelehka
22. júl 2010

kludne by som kupila pouzitu,ja som po malom tiez predala vajicko,takmer nepouzite,nevidim v tom problem 🙂

babulina
22. júl 2010

vajicko sme kupovali pouzite z druhej ruky ale dobru znacku, velku ( 9- 18 kg) uz novu - dovod vajco je iba na par mesiacov a minimalne cestovanie, v nasom pripade skoro ziadne a kedze vacsia vydrzi dlhsie tak sme chceli uz novu

brisilda
22. júl 2010

kocky ja sice mam kupene sedacky nove ale teraz rozmyslam nad kvalitnou z druhej ruky podla 😉 ja napriklad vajko nemam nikdy v aute stale je doma aj to ho pouzivam minimalne takze ten kto ju bude odomna kupovat moze mat istotu ze je v perfektnom stave 😉 ja taktiez doverujem predavajucim pokial je sedacka v perfektnom stave nehavarovana a z nefajciarskeho auta nevidim dovod preco ju nekupit isto je bezpecnejsia ako novy lacny smejd ! 😉 tot moj nazor takze palec hore pre autosedacku z druhej ruky 🙂

barbis
22. júl 2010

my sme kúpili nový autosedačku pred dvoma rokmi ale použili sme ju do kopy asi 10 krát, moc necestujeme, takže prečo nie...keď je sedačka v dobrom stave a za oveľa lepšiu cenu ako nová, tak by som neváhala

janulienka1
22. júl 2010

My sme kúpila vajičko od známych.Je to iba na pár mesiacov tak mi to prišlo vhod.Autosedačku od 9 - 36 máme po synovi tak tiež nebudeme kúpovať novú.

zuzanocka
22. júl 2010

nekupila by som od neznameho cloveka. mohla byt "havarovana" - a nie vsetci maju sedacky ako barbis 😉
keby vsak bola napr. po niekom z rodiny, alebo dobrych znamych, o ktorych viem, ze by neklamali... tak by som kupila aj pouzitu 😉

cmulinko
22. júl 2010

My sme pri prvom synovi zainvestovali do najdrahsich sedaciek prave pre bezpecnost a preto,ze sme nemali v plane kupovat pri kazdom dietati novu sedacku,....nam to tak vychadza,ze druhy syn dedi vsetko po prvom synovi...teda aj sedacky.

bambulka814
22. júl 2010

ja som kupila vajicko pouzite od kamosky a teraz mame kvalitnu testovanu pre 9-18 novu, a aj by som tu druhu kupila od ruky, ale ma niekedy pocit, ze tie od ruky nie su ovela lacnejsie, netusim preco, tak vascinou vzdy radskej siahnem po novej veci.

beruska.zuzanka
22. júl 2010

Ja by som kúpila, hlavne vajco, aj my sme naše použili asi 5-6 krát... nebúrali sme, u nás v aute sa nefajčí ani nič podobné a na veci dávam pozor, aby poslúžili aj iným po nás. Poškodenú by som nemala svedomie predávať, ba ani darovať... veď to je nefunkčný kus a navyše nebezpečný...

tonko_babymarket
22. júl 2010

...je lepšie, keď sa posunú autosedačky po rodine...je tu istota, že je autosedačka OK...

maggie2
22. júl 2010

V sedačke nemôže len tak niečo puknúť. Radšej kúpim kvalitnú použitú sedačku ako nejaký nový šmejd.

Nie je pravdivé tvrdenie že použitá sedačka vo všeobecnosti nespĺňa bezpečnostné požiadavky. To by bola vyložene lož.

Sedačka, ktorá bola v aute ktoré havarovalo, resp. havarovaná sedačka, sa nesmie ďalej predávať a predávajúci musí pravdivo informovať o tom či sedačka bola alebo nebola havarovaná. Je to zodpovednosť predávajúceho (i súkromnej osoby). Pri kúpe sa treba dôkladne povypytovať a i vzhľad sedačky napovie.

salma22
22. júl 2010

@47ala47 jasne ze mozes kupit aj pouzitu len si ju poriadne pozri popitaj sa na veci pre bezpecnost baba a ako sa s nou da narabat len si musis rozmysliet aku by ste chceli 😉 su xyz autosedacky xi xi
, my sme kupovali novu lebo mame prve babo a dost lacno nas vysla,kedze sme ju kupovali cez internet. v obchode som ju videla (a bola aj drahsia) chcela som ju vidiet aj na zivo ukazali my ju ako a co dokaze .... ked som povedala cenu tak mi vraveli ze nie je isto nova ,a prisla domov aj vysackou xi xi 😀

nanika
23. júl 2010

Suhlasim s nazormi, ze radsej jazdenu sedacku, ako novy klumprt. Len upozornujem este na jeden fakt, jedna vec je burana sedacka, druha vec je jej zivotnost. Ak kupujete vajco, tam nie je o com, kazdy ju ma maximalne ten rok, ale u sedeaciek inych stupnov by som si pri kupe, alebo pri posuvani sedacky v rodine dala pozor na to, ze tie sedacky, pokial by aj boli zakazdym vyberane z auta a neboli tak zbytocne znehodnocovane slnecnym ziarenim, maju zivotnost tych asi 7 rokov, potom je dost zvysene riziko, ze pri naraze uz nebude sedacka natolko pevna, aby ho vydrzala. Tyka sa to hlavne toho stupna 9-18, lebo ak v nom dieta bude maximum 3 roky, este moze byt sedacka pouzita na dalsie tri a koniec.

e_kociky
23. júl 2010

Keď sme boli v obchode dodatočne opečiatkovať záručný list na sedačku, lebo sme ju chceli predať (novú nepoužitú lebo sme kupovali inú aby sadla na podvozok kočíka) tak si môj rozhovor s predavačkou vypočul distributér autosedačiek Chicco, a povedal mi, že vraj predajom autosedačky inému užívateľovi padá záruka (neviem teda či len u nich).

emanka
23. júl 2010

Použitú sedačku by som od cudzieho, napr. cez bazár nikdy nekúpila! Veď nemám žiadnu záruku, že nebola búraná!!! A potom stačí minimálny náraz a sedačka sa celá rosype 😒